mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 16:25:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94828 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #180 : sobota, 21.03.2009 : 11:02:41 »

Kar naprej ponavljaš, da rodovnik ne zagotavlja, da bo pes zdrav, ampak očitno ne veš, kaj sploh pomen rodovnika. Ko kupuješ rodovniškega psa, lahko že pred izvršenim nakupom na podlagi rodovnika mladička preveriš zdravje staršev in ostalih prednikov, izgled, značaj, pač marsikaj. Preprosto, imaš podatke, imena, psarne, pa guglaš, sprašuješ, zavrtiš kakšen telefon. To je poanta rodovnika. Si to storila pri svojem psu? Če ne, zakaj ne? Če nisi, bi lahko mirno kupila bolnega mešanca tudi kje drugje in prav tako stran vrgla denar.

Kakorkoli pogledaš, vedno pridemo do tega, da se je treba pozanimat, ne bit len, se malo potrudit. Dedci na primer cele tedne visijo na internetu in raznih forumih ter spletnih straneh proizvajalcev, ko kupujejo en navaden avto. A nakup živega bitja si ne zasluži takšne pozornosti in preudarnosti?

Nehajte se izgovarjat in si priznajte, da nakupa niste izpeljali tako, kot bi bilo treba. Žalostno, ker so v igri živa bitja, na račun katerih si nemarneži polnijo žepe (pa naj bodo šteparji ali vzreditelji rodovniških psov, ki spravijo na svet mladiča, ki mu že pred enim letom odpovejo ledvica).
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #181 : sobota, 21.03.2009 : 11:23:35 »

Jaz s pasemskim-mešančkom nisem se zasrala ima 6let in zaenkrat pri veterinarju nisva bila, razen cepljenje. Rodovnik Kalsang je dokaz, da je pes zdrav, čil brez napak, sam ni zagotovilo. Tak kot je ******, ponaredijo tudi rodovniški list. Brez veze tukaj se nek kregat. Jaz ko sem kupovala yorka sem se pozanimala o pasmi, nega...Saj jaz nisem zagovornik tega, da se pasemske prodaja..., ampak bi se jih moglo oddajat. Moj prvi nakup je bil po vaših beseda - z rodovnikom, drugi pa ne in z drugim sem bolj zadovoljna. Pes je dočakal lepih 6 let in upam, da jih bo vsaj še 6. Zaradi vas ne berejo ljudi forume, ker sem sam kregate in kregate. In z vašim kreganjem, ne boste nič dosegli, pasemski psi-ali mešančki, kot jih vi imenujete se bodo prodajali naprej pa magar, če se na trepalnice postavite, zahvalite boga to, da nekateri, kot sem jaz ne proizvajam take pasemske sorte naprej!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #182 : sobota, 21.03.2009 : 11:28:30 »

Ej, se ne postavljam nič na trepalnice, samo želim ti povedati, da si prvi nakup psa z rodovnikom slabo opravila. Ne, rodovnik ni dokaz, da je pes čil in zdrav ter brez napak, ampak je dokument, ki ti omogoča, da preveriš, ali bo mladič zdrav in brez napak. Ti tega nisi izkoristila in nisi storila. Pozanimala si se o pasmi in negi, praviš, ne pa o zdravju legla, iz katerega si vzela mladiča, pa čeprav si imela to možnost, saj je imel pes rodovnik. In to je poanta in vsa umetnost, kako se kupuje psa.

Glede tega, da takšnih psov ne proizvajaš naprej, se pa motiš. Posredno jih, s svojim nakupom, saj s tem, ko človeku, ki prodaja nerodovniške pse, daš denar, ga spodbudiš, da ima spet leglo. Zakaj pa ne, saj gredo mladiči v promet.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #183 : sobota, 21.03.2009 : 11:51:15 »

Kaj misliš, da sem šla prvič po psa in kar odšla, ne ne, naprej sem čakala na novo leglo in nato sem šla ponj, starša zdrava z papirji-vse...za nakup psa smo se dogovorjali 2 meseca, pol ko so se skotili sem šla gledati in spremljala veliko časa kako in kaj, ko je bil čas za nakup sem šla pa psa, bila je cepljena, starša oba, veterinarsko pregledana,enako mladiči, dobila je proti notranjim zajedavcem vse...Saj na začetku, je bil pes popolen, brez napak, igril, vesel, jedel...pol pa vedno na slabše. Meni se tudi to zdi napačno, da služijo na psih, ampak najbolj zarad tega, da imajo psičko ne zato, da bi jo imeli radi..., ampak, da jim prinaša denar. Tega psička yorka, sem kupila pa zato, ker tistim znancem, se je zgodilo to, da je psička zanosila, ker imajo par doma, hoteli so jo pa sterilizirat, sam je bila ona hitrejša.Tako, da jaz nisem kupila pri ljudeh, ki jih proizvajajo, ampak se jim je zgodila majhna nesreča, zdaj se jim ne bo več, ker je psička sterilizirana, samček pa kastriran.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #184 : sobota, 21.03.2009 : 12:04:10 »

Medtem, ko si čakala na leglo, bi lahko preverila zdravje prednikov, ne samo matere in očeta, temveč tudi drugih prednikov, napisanih v rodovniku ter linij iz katerih prihajajo. Informacije so na voljo na internetu, pri pasemskih klubih, poznavalcih pasme, lastnikih drugih potomcev teh psov itd. To, da sta starša cepljena in po besedah vzreditelja trenutno zdrava ne pomeni nobeno zagotovilo, da ne bo šlo kaj narobe. Seveda se lahko zgodi, da so vse informacije, ki jh pridobiš bp, mladič pa vseeno zboli. Ampak s takšnim preverjanjem je ta možnost veliko manjša.

Ali so bile težave tvojega prejšnjega psa dedne? In kako se je nanje odzval vzreditelj?
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #185 : sobota, 21.03.2009 : 12:26:04 »

Primorka, sedaj pa se končno odloči, ali si psa kupila ti ali tvoja prijateljica, da bomo vedeli končno komu pišemo odgovore. Drugo, Kalsang ti je lepo razložila v čem je pomen rodovnika, ampak po temu kar pišeš oz si zapisala v tvojih prvih sporočilih jasno kaže, da pojma nimaš kaj je to rodovnik in očitno razmišljaš tako kot vsi ki kupijo psa pri preprodajalcu in sicer, papirja ne rabim, papir samo podraži zadevo. Poleg tega pa je opazno, da si si nekaj forumov prebrala, saj si začela med seboj mešati pojme.

S tem, ko kupiš psa "pasemskega mešančka" samo spodbujaš šteparje in podobne preprodajalce, ki s takšnimi naivneži služijo in obnavljajo "proizvodnjo".

Drugače pa, da ti povem, mi se na forumih ne kregamo in večinoma izmenjujemo svoje izkušnje in opažanja, se tudi pohecamo, ampak, ko pa nekdo poskuša prodajati toplo vodo in nas učiti o problemih, ki so prisotni že vrsto let, takrat se pa dvigne tlak. Pa še to, dvakrat sem te že pozval, si upaš predložiti dokaze o pokvarjenem preprodajalcu iz C...? Razmisli.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #186 : sobota, 21.03.2009 : 13:01:28 »

Kalsang - nobenih težav niso imeli psi, dobila sem pa 50% vračilo denarja za psa. J

Ja charlie, jaz imam psa nerodovniškega, ki naj bi bil pasemski, z njim nimam problemov z zdravjem-zaenkrat, stara je že 6let.
Prijateljica je pa pri ***** kupila psa in mislim, da ga bo celo inšpekciji prijavila, ker ima vse dokaze o zdravljenju psa, te dokaze če bo dala naprej, bo morala poslati inšpekciji, te dokaze pač ne moreš predložiti tukaj, ker so le osebni podatki gor. Če nekdo kupi takega psa, vedi, da mu ni vseeno, da ima bolnega, da ga preprodajalec okoli prenese in mu je že tako, ali tako hudo, ne potem še tukaj napadati ljudi, ampak jim svetujte, kaj naj naredi, da se potunka takega preprodajalca in mu nato čimbolj svetovati, kako pomagati psu in, da se naslednjič z nakupom pametneje odloči.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #187 : sobota, 21.03.2009 : 13:14:58 »

Celo prijavila ga bo Shocked

Mi tukajle ne rabimo nobenih dokazov, jaz sem ti pa že v prvem postu napisala, kaj je treba narediti.

In kako boš ti svetovala o pravilnem nakupu komurkoli, ko pa imaš sama popolnoma napačna stališča?Huh?

Daj, možgane na ON in počasi preberi vse, kar si napisala, pa boš mogoče opazila kup protislovij v svojih postih!
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #188 : sobota, 21.03.2009 : 13:24:10 »

TagTu, lahko na po ovinkih govoriš, da sem crazy. Ti bom še enkrat napisala, meni papir rodovnik ne pomeni nič, meni pomeni le to: DA JE PES ZDRAV!!! In konec debate!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #189 : sobota, 21.03.2009 : 13:26:45 »

Popolnoma se strinjam z Jano, da tisti, ki ima mešanca, da za takšne bi morali veterinarji zaračunati trojno ceno.



Aja ? Tudi za takšne, ki jih bi vzel iz zavetišča ? Ta je pa dobra...
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #190 : sobota, 21.03.2009 : 13:30:19 »

Sem nekaj prispevkov tukaj prebrala. Na tem forumu, ko ima kdo nerodovniškega psa, ali če ga želi pariti se ga napada in na koncu, kao, da nima pameti. Mislim, da smo brez pameti je obojestransko in potem rečete, kak idiot, da ne bere forumu in gre kupiti psa k največji barabi, ma kako bodo ljudje brali forume, če je sam eno kreganje in napadanje, ne pa svetovanje...in kaj bom jaz rekla ljudem naprej, naj berejo forume??? Kje pa to jim bom odsvetovala!!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #191 : sobota, 21.03.2009 : 13:41:35 »

Seveda se napade vse, ki želijo pariti nerodovniške pse. Zavetišča pokajo po šivih, ti pa podpiraš produkcijo še večih psov???
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #192 : sobota, 21.03.2009 : 13:51:26 »

TagTu, lahko na po ovinkih govoriš, da sem crazy. Ti bom še enkrat napisala, meni papir rodovnik ne pomeni nič, meni pomeni le to: DA JE PES ZDRAV!!! In konec debate!

Ne trdim, da si "crazy", trdim pa, da govoriš v protislovjih ali pa sproti pozabiš,kaj si napisala v prejšnjih postih.

Še enkrat se preberi - pričakuješ od države, da bo prepovedala preprodajo in štepanje psov, hkrati pa prav to podpiraš s svojimi trditvami, da rodovnik nič ne pomeni!

Kaj pa ostane, če se prepove preprodajo in štepanje? RODOVNIŠKI PSI in čisto nič drugega!

Praviš, da je bil tvoj prejšnji pes rodovniški? Ali imaš rodovnik še shranjen? Poglej, kaj piše na njem! Na njem so napisani podatki o imenu, datumu rojstva, vzreditelju, pasmi, številka, pod katero je vpisan v rodovno knjigo in v kateri državi, podatki o prednikih. Nikjer ne piše, da je pes zdrav in bolan in tudi ni napisana garancija za zdravje. Da pa je tvoj pes dobil rodovnik, so morali le-tega imeti tudi njegovi starši in poleg tega tudi vzrejno dovoljenje, kar pomeni, da so njihovi lastniki morali predložiti ustrezna potrdila.

Ali je na tvojem rojstnem listu mogoče kakšna garancija, da ne boš zbolela v prvih dneh življenja ali pa v kasnejših letih?

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #193 : sobota, 21.03.2009 : 14:03:00 »

Vidim, da tukaj je brez veze nekaj debatirat. Sem kupila rodovniškega psa lih zarad teh vaših govoric, rodovnik mora imeti, da ima pes poreklo, da je zdrav samo rodovnik in rodovnik in zato sem se odločila kupiti psa z rodovnikom, da bom z njim preživela lepa leta.Zanj sem odštela z zdravljenjem cca čez 1500€ niti eno leto ni dopolnil je pes poginil, kljub rodovnikom, božanskim poreklom, zato sem si zaprisegla, da v hiši psa z rodovnikom več ne bo. Zdaj imam enako pasmo ''pasemski oz mešanček'' izgleda popolnoma isto, kot prvi rodovniški, sam z razliko to, da je pes ZDRAV, kar je zame najbolj pomembno. Za prvega psa z rodovnikom sem niti ne v enem letu zapravila preko 1500€, za tega pa niti ne 500€ s cepljenjem vred, pes je zdrav, vesel...Pomebno je le to, da je pes ZDRAV, ne glede al ima papir ali ga nima.
Mojemu psu so odpovedala ledvica, brez drugih zdravstvenih težav, raje jih ne bom naštevala, povedala bom to, da je bil skoraj več pri veterinarju, kot doma. Skuiki- kar bo storila kolegica glede prijave bolnega psa, ne vem kaj bo naredila, vem le to,da se je že obrnila na DPMŽ, kot jo jaz poznam vem le to, da ona unega ,,mučitelja'' živali ne bo pustila na miru. Mislim, da vsak pameten mi bo dal prav, da ni pomemben papir-rodovnik, ampak to, da je pes zdrav in njegova leta 13-15let, ali še več, preživiš z njim čim lepše. Psi pasemski se bodo prodajali naprej, to bi morali prepovedati, pa bi bil mir.
Veš kaj, ledvice pa lahko odpovejo vsakemu psu. A pol je bilo kaj dednega ali nič?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #194 : sobota, 21.03.2009 : 14:43:39 »

Še enkrat, rodovnik sam po sebi NI zagotovilo, da je pes zdrav, prav tako NI zagotovilo, da bo zdrav vse življenje. Je zagotovilo, da so predniki pregledani za določene dedne bolezni, če je tako predpisano (vendar za dosti pasem ni) in da so na podlagi izvidov (če sto sploh zahtevani) dobili vzrejno dovoljenje.

Rodovnik je osebni dokument psa z zelo koristnimi podatki o prednikih, ki ti omogoča, da se sam pozanimaš o njihovem zdravju in izgledu. To je pomen rodovnika in njegova vrednost. Rodovnik NI garancijski list. Če te možnosti ne izkoristiš in nič ne preveriš, potem je res vseeno ali pes rodovnik ima ali ne. Ker ga itak NE uporabiš tako, kot bi ga morala.

Še enkrat - je bila bolezen tvojega prejšnjega psa dedna? Zakaj so mu odpovedala ledvica? Ledvica namreč lahko odpovedo tudi zaradi navadnega vnetja ali drugih nedednih razlogov. Kakšna je bila njegova diagnoza?
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines