mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 13:37:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 32535 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #45 : sobota, 03.01.2009 : 01:19:31 »

Z vsem napisanim se strinjam in sploh se mi ne da več ponavljati ke in kako se kupuje psa, je o tem že toliko napisanega, da samo še debili kupujejo psa pri raznih preprodajalcih preko kretenskih oglasov. Oprostite ampak izgovor "nisem vedel" ne pali več, ker moraš biti res ornk debil, da spregledaš miljon informacij o nakupu psa, ki so dandanes dostopne.

Bi pa nekaj pripomnila o zobeh. Moj Gal je itak rodovniški, zanj skrbim da skoraj bolj ne morem kamor spada tudi redna ustna higiena pa mi je veterinar napovedal, da so zobki že predispozicijsko tako slabi, da bo Galček v roku dveh let brez sprednjih zob. Aja, star je 2 leti. Tako da stanje zob ni odvisno samo od nege zob. Slabi zobki so za yorkije značilni in tukaj ne morem narediti nič pa če mu zobke umivam 5x na dan. Lahko seveda z redno higieno podaljšam to stanje, da mu ne bodo ravno takoj ven popadali. Tako, da če je kuža brez zob dokaj mlad ne takoj krivit lastnika kako je brezvesten in kako ne skrbi za psa.

Sanco1, moj Skye terier je bil pri 15-letih brez kamna in s popolnoma vsemi zobmi v gobčku, zobki pa so bili čiščeni pri veterinarju 1x v njegovem življenju ostalo redno čiščenje doma. Biba je stara 8 let in še nikoli ni imela čiščenja kamnja in ga tudi nima. Zobki so tudi specifika pasme tako kot kakšne druge zadeve h katerim so nekatere pasme bolj nagnjene kot druge.

Se opravičujem za off topic ampak sem še zdaj malo občutljiva, ko sem izvedela za Galove zobke čeprav se res trudim maksimalno poskrbeti tudi za to.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #46 : sobota, 03.01.2009 : 01:33:06 »

Res je OT, ampak me zanima, sasenka, kako in s čim mu jih umivaš? Jaz namreč pri svojem opažam, da se mu kamen kar nabira, če ni čiščenja 1x tedensko. Tako da sem uspeh pripisovala sebi, na čiščenju še nisva bila in očitno tudi ne bo potrebno. Je pa navadna krtačka za ljudi in pasja zobna pasta.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #47 : sobota, 03.01.2009 : 01:45:05 »

Umivam mu jih vsak dan (včasih kakšen dan izpustimo ampak zelo redko) ne samo 1x tedensko, otroška zobna ščetka, Virbac zobna pasta, vsak drugi ali tretji dan Petzlife gel za zobke proti kamnu in vsak dan Virbac palčke za čiščenje zob. Pa sploh ni toliko stvar v kamnu, ki ga v bistvu niti nima. Problem je v slabih dlesnih. Pred tremi tedni je imel operirane slinovode, čejust je premajhna, dlesni so slabe in posledično so sprednji zobki že malček razmajani.


Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #48 : sobota, 03.01.2009 : 01:47:42 »

Oj, šit. No, pri taki skrbi se bosta že znašla, veliko sreče.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 03.01.2009 : 01:58:23 »

Rodovniški mladiči so zdravi, in nimajo nekih dednih bolezni, saj so psi natančno izbrani. Prenašalce dednih bolezni izključujejo iz vzreje. Pa tudi psi, ki niso primerni za vzrejo (iz katerih koli vzrokov) niso za parjenje.. pa veš zakaj?  Zato, da bi bili potomci zdravi in prijetni družabniki, z (pasmi) tipičnim karakterjem, ki ga prebereš v knjigi in se odločiš, da ta tebi vstreza. Nevem zakaj se bojite rodovniških psov. Niso samo za razstave in nikjer ne piše, da je rodovniškega psa treba razstavljati!?! Nevem kaj bi vas še drugače skrbelo.. rodovnik kot papir?? Shocked

Da so rodovniski psi zdravi, ni res, je pa vsekakor res vse, kar je napisano v nadaljevanju citata.
Tudi rodovniski pes zboli ali se poskoduje in tudi rodovniski pes lahko zboli za kaksno dedno boleznijo, ki je niso odkrivali pred vzrejnim pregledom ali pred parjenjem. Dejstvo pa je, da se psi z dednimi boleznimi (to ni kuzni kaselj ali zlomljena taca) ne parijo dalje oz. da mora vzreditelj teziti k temu, da iz vzreje izloca taksne pse, kar pomeni tudi, da prodaja pse takim ljudem, ki imajo razciscene pojme o "produkciji psov" in se drzijo pravil, ki v vzreji veljajo.

Glede zob iz te teme je pa opisan primer psa pasme, ki ni podvrzena tezavam z zobmi, povrhu vsega pa pravi roomeo, da s psom kljub temu ni nic narobe. Dejansko je narobe, ce psu pri sestih letih manjkajo zobje, ne glede na to, ali je rodovniski ali ne. Mislim, da ni nobene dileme, da tak pes ni za nobene "vrste" vzrejo. Gre predvsem za to, da ne moremo kot splosno sprejemljivo dejstvo vzeti navedbe, da je pes, ki mu pri taki starosti manjkajo zobje, povsem ok. Prepricana sem tudi, da je ne glede na pasmo (govorim o psih z rodovnikom) in ne glede na predispozicijo pasme za izgubo zob treba teziti, da se v vzreji "problem zobovja" obravnava kot problem in se tezi k temu, da psi ohranjajo cim bolj zdravo zobovje cim dlje. Pri rodovniskih se to do neke mere lahko pocne, pri nerodovniskih pa nimas kaj storiti, saj je raznih roomeov vsepovsod kot listja in trave in se lahko nadejamo, da bodo cez leta psi brez zob ze pri prvem letu, pa najbrz se brez marsicesa drugega ali s cim prevec, pa 20 kilski "visavci" in "shih tzuji", zeleni "maltezani", kratkodlaki "zlati prinasalci" ... Kar pripravite se, da boste na sprehodu zombiji brez osnovnega pojma o svoji pasmi.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #50 : sobota, 03.01.2009 : 10:59:41 »

Glede na to, da so imjeli psa, so vprašanja o stroških brezvezna.
OK ali pa tudi ne, v kolikor za psa sploh niso skrbeli, ga niso cepili ipd., potem pa verjamem, da o vsem skupaj nimajo pojma.
Žalostno.
Očitno pri tej bajti menjajo živali kot stare štumfe.
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 03.01.2009 : 13:41:39 »

Glede na to, da so imjeli psa, so vprašanja o stroških brezvezna.
OK ali pa tudi ne, v kolikor za psa sploh niso skrbeli, ga niso cepili ipd., potem pa verjamem, da o vsem skupaj nimajo pojma.
Žalostno.
Očitno pri tej bajti menjajo živali kot stare štumfe.

Psa smo redno, trikrat na leto cepili in vedi, da mu nismo devali hrane znamka mercator pa te bale, ok?

In prosim ne mi več glede rodovniški/nerodovniški, ker je itak večina psov nerodovniških.Pa tudi to glede skrbi za psa, je čistood posameznika odvisno

!!
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #52 : sobota, 03.01.2009 : 13:47:21 »

OK. Katero cepljenje pri odraslem psu jaz spuscam? Mi cepimo le proti steklini in kugi. Katero je pa se tretje cepivo? Hvala za odgovor, me namrec zelo skrbi, da kaksno pomemno cepljenje spuscam.
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #53 : sobota, 03.01.2009 : 13:52:32 »

Naš je imel neko alergijo,ampak mislim,da nisem uštel to.
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #54 : sobota, 03.01.2009 : 13:58:55 »

Z mami sva se pogovorila in se odločila, da bova vzela belega višavskega terierja z/brez rodovnika do 500 evr. Če dobiva mladička za ta denar z rodovnikom, bo on prišel nam!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #55 : sobota, 03.01.2009 : 14:10:34 »

trikrat letno je bil kvečjemu razglisten, nikakor pa ne cepljen Roll Eyes
Torej KAJ je zajčku, da ora iti stran?!
Kam bo pa šel, a kam drugam, da bo okužil kake druge zajce ali kako si predstavljate Shocked

Svoji mami pa lahko poveš, da ravna izredno neodgovorno!
Kakšen pes do 500 eur?! ma kakšen višavski?! tistih nekaj 100 eur več pa se dobi tapravega višavca (beri- rodovniškega).
Če pa niste za rodovniškega je v zavetiščih cel kup nerodovniških, izbire takšne in drugačne Roll Eyes
Vaš nakup nerodovniškega psa bo ponovna podpora šteparjem, zaslužkarjem in neodgovornim brezsrčnim ljudem!!! Ali si to res želite?
In če bo kuž zbolel, ali boste takrat veteriranju tudi postavili mejo v evrih?!
Groza, groza, groza!
Nespametno in neodgovorno!

p.s. če ti že mi odgovarjamo na tvoja vprašanja, mislim da bi se lahko tudi potrudil in nam ti odgovoril na naša
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 03.01.2009 : 14:34:23 »

trikrat letno je bil kvečjemu razglisten, nikakor pa ne cepljen Roll Eyes
Torej KAJ je zajčku, da ora iti stran?!
Kam bo pa šel, a kam drugam, da bo okužil kake druge zajce ali kako si predstavljate Shocked

Svoji mami pa lahko poveš, da ravna izredno neodgovorno!
Kakšen pes do 500 eur?! ma kakšen višavski?! tistih nekaj 100 eur več pa se dobi tapravega višavca (beri- rodovniškega).
Če pa niste za rodovniškega je v zavetiščih cel kup nerodovniških, izbire takšne in drugačne Roll Eyes
Vaš nakup nerodovniškega psa bo ponovna podpora šteparjem, zaslužkarjem in neodgovornim brezsrčnim ljudem!!! Ali si to res želite?
In če bo kuž zbolel, ali boste takrat veteriranju tudi postavili mejo v evrih?!
Groza, groza, groza!
Nespametno in neodgovorno!

p.s. če ti že mi odgovarjamo na tvoja vprašanja, mislim da bi se lahko tudi potrudil in nam ti odgovoril na naša

sem že povedal,zakaj gre zajec stran.novim lastnikom,mamini kolegici,ker si ga želijo Wink
moji mami ne bom nič govoril in ti je nimaš pravice žaliti,jasno?
morda nisi še slišala za družine,kateri imajo samiuco in samčka in je samička zanosil :S
če bo pes zbolel,ga bomo primorani peljati veterinarju.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #57 : sobota, 03.01.2009 : 14:41:08 »

In zakaj ne kupijo kunca pri rejcu, če si ga želijo?
In zakaj si ga vi ne želite več?
In kako lahko oddate BOLNEGA kunca? Mamina kolegica
to sploh ve? Je postavljena diagnoza, se ve, kako ga
bo potrebno zdraviti?

Glede psa pa tako: če želiš zahodnovušavskega belega terierja, ga lahko
dobiš samo na en način, kot je bilo že stokrat napisano - KUPIŠ
GA PRI KVALITETNEM VZREDITELJU Z RODOVNIKOM.

Sicer si kupil mešanca za 500 evrov.

Če te zanima zakaj, potem si preberi vse članke in teme, ki so ti jih
predagali do sedaj.

Kdorkoli ima pa doma samca in samico, mora po zakonu poskrbeti,
da ne pride do kotitve nezaželenih mladičev. (Aja, saj niso nezaželeni,
saj jih bodo lahko prodali vsakega za 500 evrov in ob naslednji gonitvi
spet parili psico, ja, fino, res.)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : sobota, 03.01.2009 : 14:42:55 »

Z mami sva se pogovorila in se odločila, da bova vzela belega višavskega terierja z/brez rodovnika do 500 evr. Če dobiva mladička za ta denar z rodovnikom, bo on prišel nam!

A, bejšta no. Odlocila sta se. Krasno. Za mesanca bosta dala 500 €. Res, nadvse pametna odlocitev. Namrec, rodovniski visavec stane cca 800 € in odgovoren vzreditelj ljudem, ki takole mutijo, ne bo kar tako dal mladica. Bo treba kaj vec pokazati, od pripravljenosti kupiti psa kot stare gate in ga po moznosti vreci cez prag takoj, ko se ne bo obnasal po pricakovanjih ali bo celo, bog ne daj, zbolel.

roomeo in njegova mami, kot sem ze enkrat tukaj napisala, ce vama ne kapne, o cem tukaj pisemo, potem res tole ni mesto, kjer bi vama se kdo kaj napisal ali lahko sploh kako pomagal, saj niti najosnovnejsega ne kapirata, kar vam napisemo. "Nerodovniski visavc" ne obstaja, oz. tisto, kar vam bodo pod tem nazivom prodali, bo zelo zelo drago. Nategnila pa se bosta sama in potem pojdita jokat tja, kjer vama bodo mesanca za drag denar ponujali. Tukaj vama pac ne moremo in nismo vec pripravljeni pomagati.

Ok, si pisal bedarije se naprej.
Ej, res me je groza, da 14-letnik pise take, glede na to, da naj bi kaj pred tem prebral. In mi je kristalno jasno, da bo tudi vas pes pripomogel k "zanositvam" takoj, ko bo imel priloznost. In se ga boste znebili takoj, ko si bo kaksna mamina kolegica zazelela taksnega psa, vam pa bo medtem zrasel cez glavo.
Za bruhat, res.
Zaradi takih, kot si ti s tvojo mami, bi jaz osebno prepovedala druzinam z otroki do 18. leta prodajati pasje mladice oz. katerokoli zival.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #59 : sobota, 03.01.2009 : 14:46:27 »

Pa upam, da nista izbrala višavca zato, ker izgleda majhna bela kepa in vesta,
da potrebuje dosledno vzgojo. Opis pasme:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=75
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines