mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 20:21:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Perzijki  (Prebrano 39283 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #60 : četrtek, 05.02.2009 : 12:25:13 »

Lila drži se in začni jesti.

V domu starostnikov v Celju lahko manjšega psa neseš v sobo na obisk.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #61 : četrtek, 05.02.2009 : 13:40:03 »

Določeni domovi imajo to možnost. Pozanimajte se.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #62 : četrtek, 05.02.2009 : 14:37:11 »

Sem ravno želela svetovat homeopatske pripravke (smo tudi mi imeli podobno izkušnjo). Upam, da bodo pomagali vzpodbuditi vsaj malo apetita.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #63 : četrtek, 05.02.2009 : 15:04:20 »

Sem ter tja se najde tudi kakšna izjema - v enem novejšem ljubljanskem domu je imela oskrbovanka psa, pa tudi mačke sem po domovih že videla. Ampak to so izjeme.
Sedaj je že prepozno, ampak mogoče bi pa v kakšnem podobnem primeru pomagali občasni obiski? Vem, da je takih obiskov zelo veliko, še posebej, če je lastnik še dovolj pri močeh, da lahko pride ven.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #64 : četrtek, 05.02.2009 : 17:35:28 »

Mi je hudo, da ni šlo, držim pesti za Lilo Sad.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #65 : četrtek, 05.02.2009 : 21:01:29 »

Če bi vsak drug stanovalec pripeljal v dom svojo žival bi bil kaos, zato razumem da v večini primerov živali niso dovoljeni. Prav tako so v domu ljudje, ki ne marajo živali, pa ljudje ki pozabljajo zapirati vrata (jih ni malo) pa tisti, ki sploh ne vedno kje je njihova soba...tako da nek red mora biti. Vem pa da so ponekje dovoljeni glodalci pa tudi papige, verjetno pa tudi muce. Seveda pa se je potrebno zavedati da oskrbovanci doma težko skrbijo za živali, saj še zase ne morejo, zato so v večini primerov tudi v domu, torej skrb za živali pade na zaposlene. U glavnem meni se to ne zdi najbolša rešitev in tako kot je že bilo napisano, prej je potrebno razmisliti kdo bo v takšnem primeru skrbel za žival. Ne želim soditi ljudi po starosti, ampak na žalost nekomu ki je star 70 in več let mladega psa ali muce nebi in ne bom nikoli oddala (pa četudi bo to moja teta, stric ali pa prijatelj). Pa še to pred kratkim smo obiskali gospo ki gre v dom in ji bomo pomagali oddati živali. Skupno št. lastniških živali je bilo 12, kaj naredi lasnik v takšnem primeru če ima možnost vzeti eno žival?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : četrtek, 05.02.2009 : 21:53:13 »

Nekateri domovi v tujini imajo to dobro urejeno. Če se hoče, je mogoče.
Logiran
SONČICA
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #67 : petek, 06.02.2009 : 14:56:17 »

Upam, da bo Lili zdražala in ne obupala. je pa začela hirati že po lastnikovi smrtu, lulati po stanovanju in se obnašati po svoje. Hvala za vse dobre misli in homeopatsko zdravilo, za katerega upam, da ji bo vsaj malo olajšalo stanje. Kar se tiče lastnice, je res tudi to, da je precej bolna in malce dementna, tako da obstaja majhna možnost, da bi lahko skrbela za muco v domu. V enem samem letu se je zgodba človeško/mačje družine popolnoma spremenila. Me pa tolaži, da so tako dolgo živeli srečno in zadovoljno. Moj Lotos, ki je zadnji član njihove družine, je gluh od rojstva, a misli, da je z mano zadovljen - tako kot prva lastnika, s katerima sem imela lepe odnose vseh teh 12 let. Žalujeva za Piko in stiskava šapice in pesti za Lili.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #68 : sobota, 07.02.2009 : 19:53:26 »

Velja za tiste, ki boste naslednjič oddajali v zavetišče svoje živali: lepo prosim, da ne rečem zahtevam, da poveste vse, kar je za žival in njeno prilagajanje pomembno.
Pika je bila januarja stara 19 in ne 15 let; in dokler lastnik ni umrl, je jedla le z njegove roke.

A, a bi mi to lahko kdo prej povedal? Mislim... če sem vzela 15 let staro, 19 let stare ne bi vzela? Brezveze... mi je pa ful hudo, da tega nisem vedela prej. Bi ji najbrž posvetila še precej več časa, kot sem ji ga. Še dobro, da imam zdaj samo jaz slabo vest.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 09.02.2009 : 16:26:13 »

Včeraj sem prenehala s hranjenjem in infuzijami, torej Lila nima več moje podpore. Ima več vrst najboljše hrane na razpolago, dajem ji kapljice in upam, da se bo pobrala. V kolikor se v nekaj dneh ne bo, jo bom odpeljala na evtanazijo.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 09.02.2009 : 16:39:10 »

Ni fer, a ne Undecided
Daj Lila potrudi se!  Kiss
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #71 : ponedeljek, 09.02.2009 : 16:45:06 »

Lila, mojedva požeruha ti pošiljata ogromno energije, da bi ti le zadišala papica. Kiss  Držimo pesti in mislimo na vas.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 09.02.2009 : 17:18:45 »

Kaj pa, če Lila res že ves ta čas milo prosi "prosim, pustite me oditi"? Ne, prav nikomur nočem solit pameti - si ne dovolim, res ne - in nočem pametovat in filozofirat - ampak zdajle me je prešinilo...če bi hotela živet, ma ni vraga, da ob taki skrbi zanjo ne bi tesno oprijela prav vsake bilke, kaj šele močne in ljubeče ponujene roke.

Upam, da se vse izteče tako, kot je/bo za Lilo najbolj prav.
Logiran
misko je car
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #73 : torek, 10.02.2009 : 14:54:56 »

Ah, tole je res ena žalostna zgodba.
pa mogoče imaš prav, oaza...  Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #74 : torek, 10.02.2009 : 16:10:52 »

Kje pa. mačke ne razmišljajo na ta način.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines