mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 19:44:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Perzijki  (Prebrano 39280 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : torek, 03.02.2009 : 23:35:04 »

Pika je bila v nedeljo tako brez moči, da niti hodit ni več mogla. Sem se dogovorila za evtanazijo v ponedeljek, namesto tega sem jo na silo hranila v nedeljo na pol ure, v ponedeljek in danes na dve uri. Zdaj je že bolj pri močeh, ravno toliko, da se spet upira hranjenju. Nič ne pomaga, ne smetane, ne mačje mleko, ne ta in ona in tretja konzerva, ne sveže meso, ne sto vrst briketov. Zanimanje je dobesedno za tri brikete, pa malo polizat kako konzervo ali mleko; in to je vse. Ne pomaga ne Feliway, ne mirno okolje, ne gužva, ne božanje, niti ne ure in ure česanja in ukvarjanja z njo. Podobno velja za Lilo, ki sicer hira počasneje od Pike, pa zato prav tako zanesljivo.
Vztrajam, ker sem ju sprejela in ker sem prepričana, da je zadnji razlog za smrt umret zraven polne sklede. Takrat, ko mi uspe z dovolj infuzije in vsaj tremi urami dnevno za hranjenje, sta ne za evtanazirat. Brez te podpore bi poginili v nekaj dneh.

Ker me grabi sveta jeza na cel svet zaradi 165€ za Feliway, naslednjih 100 za AD, pa Animondo, pa Almo nature, pa za ta in oni support v vrečkicah in prahu, pa mleko, pa plenične, pa umivanja non stop okoli gobčka, ko je vse popljuvano, pa ker me že živci izdajajo, ker mesec dni ni nikakršne spremembe, pa zato, ker bom naslednjič, ko bom spraševala sorodnike ostarelih, kdo bo prevzel skrb za žival, če se komu kaj zgodi, ena navadna *******, pa zato, ker imam poln kufer čisto vsega, bom raje nehala pisat v tole konkretno temo, dokler se s trezno glavo ne odločim, kako naprej in če sploh.

Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #31 : torek, 03.02.2009 : 23:43:51 »

In potem se ti mi posvojitelji v svoje teme javljamo s povsem minornimi problemčiči in jamramo in javckamo. A me je lahko ornk sram?
Drž se, Polona...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #32 : sreda, 04.02.2009 : 02:22:48 »

Polona, mogoče bom čisto mimo užgala, mogoče pa boš kaj iz moje izkušnje lahko koristnega potegnila. Upam.
Doma imam eno tako anoreksično mačko (posvojenko), ki se vsake toliko odloči hirat ob polni kastroli. Zadnja kriza je bila tako huda, da sem jo urgentno vlekla na veterino, kjer so opravili vse mogoče od RTG-ja, ultrazvoka, takih in drugačnih preiskav... Rezultat: Nič. Oz. samo to, kar sem itak že vedela - NOČE jest. Je bila pa tako švoh že na koncu, da ni mogla hodit (zadnji del je kar metalo na stran).
Kaj je pomagalo pri nas? Kurje juhice (beri: magari piščančje kože, zakuhane z malo zelenjave), pa not nadrobljen kruh, zakuhan rižek, počasi še vmešane konzervice... Počasi sem jo spravila pokonci. Res je, da sem jo hranila večkrat dnevno, tudi ponoči, po malo, ampak počasi je šlo na bolje, čeprav je vsako hranjenje trajalo tudi po 1 uro včasih s prepričevanjem in vmesnim pogrevanjem teh njenih juhic.
Občasno jo še zagrabi, pa spet kuhamo juhice, samo tako hude krize kot takrat, pa nimamo že par mesecev.
Ne vem, če sem kaj pomagala, to je samo moja izkušnja.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : sreda, 04.02.2009 : 07:01:40 »

Saj ni problem v tem, s čim jo hranit. Na razpolago je itak neskončno število možnih kombinacij. Problem je v tem, da ne glede na to, kaj jima dam, nočeta jest.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #34 : sreda, 04.02.2009 : 09:25:37 »

Kaj pa če bi vseeno upoštevala njuno odločitev, da je dosti.....

Veš, meni si dobro svetovala; saj boli, ampak, ni mi žal....za nič...

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #35 : sreda, 04.02.2009 : 09:41:10 »

Zakaj silit živet nekoga, ki noče?
Saj je svet pol takih, ki hočejo. Raje se s čisto vestjo in brez čira na želodcu posvečaj drugim. Kandidatov za preveč kupljene brikete , konzervice in juhice pri vas ne manjka.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 04.02.2009 : 10:05:51 »

Zakaj silit živet nekoga, ki noče?
Saj je svet pol takih, ki hočejo. Raje se s čisto vestjo in brez čira na želodcu posvečaj drugim. Kandidatov za preveč kupljene brikete , konzervice in juhice pri vas ne manjka.

Lahko rečt, težko naredit, sploh pri tehle dveh in sploh ko jih vidiš večkrat v živo in ko od njiju sije takšna huda žalost, da bi res rad pomagal z ne vem čim in ko,................

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : sreda, 04.02.2009 : 13:51:25 »

Pri mačkah take depresije niti niso tako redke. Vic je v tem, da ko enkrat začne jesti, potem je v redu - kot da se ni vmes zgodilo čisto nič.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : sreda, 04.02.2009 : 14:28:21 »

Pika evtanazirana, z Lilo se bom še ubadala.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #39 : sreda, 04.02.2009 : 14:31:26 »

Pri mačkah take depresije niti niso tako redke. Vic je v tem, da ko enkrat začne jesti, potem je v redu - kot da se ni vmes zgodilo čisto nič.

Ja, res je. vis in nox, za mačko bi ti svetovala drugače...
Logiran

SONČICA
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 04.02.2009 : 14:46:09 »

Pozdravljeni,
zelo mi je hudo, saj sem ravnokar prebrala, da je bila Pika, mama mojega mucka Lotosa, evtanazirana. Po smrti lastnika in odhodu lastnice v dom, je obupala nad življenjem. Upam, da bo vsa z Lili bolje.
Hvala za vse in lepo pozdrav, Sonja
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #41 : sreda, 04.02.2009 : 14:49:29 »

 Cry Cry
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #42 : sreda, 04.02.2009 : 15:02:08 »

Pred več kot 20 leti mi je umrla stara mama (pra-babica), ki je vedno skrbela za naše mačkone. Imeli smo jih 5. Toda je Miža, črna, najstarejša mačka pri hiši, je z dnevom, ko je stara mama umrla, nehala jesti. In ker takrat pred leti v MS ni bilo veterinarjev, ki bi se ukvarjali izključno z malimi živalmi, smo jo nekaj časa silili, potem pa evtanazirali. Bila je povsem onemogla, fizično pa z njo ni bilo nič narobe. Do sedaj resnično nisem vedela, da depresija mogoča pri mačkih. Zdelo se mi je samo, da smo prehitro obupali, čeprav sem jo na silo hranila in je izbruhala vse, kar smo ji dali ... zdaj vidim, da so te zgodbe čisto mogoče.

Pika, pozdravi Mižo  Cry sram

Lila, drži se!!!!!
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #43 : sreda, 04.02.2009 : 15:10:43 »

Daj Lila no, bori se!  Sad Angry
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #44 : sreda, 04.02.2009 : 15:15:09 »

Smet, čeprav vem, da ti ni najlažje pri srcu, ampak odločila si se pravilno. SE pridružujem mnenju vis in inox ter deteljice.

Lila, ti pa se hitro potrudi jest. Poglej kako se Polona presneto tudi zate!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines