mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 10:20:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Cane Corso
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cane Corso  (Prebrano 64196 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #60 : ponedeljek, 06.06.2005 : 21:20:36 »

Bonie hvala za odgovor. Smiley
Zanima pa me, kako to da si iz NO prešla na CC?

Lp

P.s.:
Citat
Če pa si mislila na takoimenovano prevaljenje na hrbet in druge stvari...
Ne nisem mislila na to. Wink
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #61 : torek, 07.06.2005 : 08:30:56 »

Bonie hvala za odgovor. Smiley
Zanima pa me, kako to da si iz NO prešla na CC?


Zakaj? Predvsem zato, ker je moj fant alergik, pri NO pa je dlaka vedno povsod... No, sicer se je do zdaj že izkazalo, da se tudi CC-ji kar precej misijo, sploh če živijo noter, kot moja, je pa dlaka krajša in na srečo fanta ne moti. Pa še en razlog: živimo v mestu, sicer v hiši z vrtom, pa vseeno je NO precej glasen za okolico. Pa moja mama si je končno uredila travo na dvorišču, ki je prej pri NO nikoli ni bilo... Sem se pa že leta nazaj čisto navdušila nad enim CC-jem na neki razstavi...
Logiran
mobubi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #62 : petek, 24.06.2005 : 18:10:12 »

Bonie, kolko izpuščenih dlak je kar precej? Moj dragi ima namrec psico CC in čeprav je to kratkodlaki pes spušča ful, ful dlak. Js sem že težila, da bi jo peljali na pregled, vendar je fant mnenja, da če bi bilo zares ka narobe, da bi imela redko dlako ali celo kose brez, tega pa nima. Fora je v tem, ker js mam beagla in njegovih dlak (v primerjavi s Taro) ni. Drugače pa se pridružujem mnenju, da so to zlati psi. Tudi Tara je ful ubogljiva, hitro učljiva in tako simpatična in pridna.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #63 : ponedeljek, 11.07.2005 : 12:16:59 »

Zgleda, da sem sem spregledala vprašanje...

Mobubi, dlake od CC je v primerjavi z beaglom že zato več, ker je CC neprimerno večji od beagla.
Drugače pa ti ne znam povedati, koliko izpuščenih dlak je normalno. Jaz npr. lahko vsak dan pometam po stanovanju, pa se bodo še vedno našle dlake...
Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #64 : ponedeljek, 11.07.2005 : 15:29:14 »

Bonie kako je kaj s psico? Upam da je že kaj boljša. Držimo pesti da bo kmalu vsega konec!!
Imam pa eno vprašanje za vse lastnike CC-jev. Zanima me pri kom ste jih kupili? V Sloveniji vem samo za ene vzreditelje, pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z njimi
Hvala za odgovore

Lp
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #65 : ponedeljek, 11.07.2005 : 16:17:37 »

Edini slovenski vzreditelj CC-jev je se mi zdi tudi tukaj na forumu (nick: corso), lahko mu pišeš. Drugače pa jaz sem bila na ogledu njegovega prvega legla: luštno leglo, prijazna psica, skrben lastnik. Ne morem rečti nič drugega. Mi je pa njihova siva psica iz njihovega prvega legla še bolj všeč od njene mame... Več pa ti bo mogoče napisal kdo izmed lastnikov njihovih mladičkov.
Drugače pa je kar težko dobiti lepega in zdravega mladiča CC. V tako opevani Italiji imaš v glavnem ful velike vzreditelje, kjer ti ponujajo vse mogoče, na koncu pa sploh ne veš, kateri mladič je od katere mame in katerega očeta Lips Sealed Poleg tega lahko praktično skoraj na vsakem vogalu dobiš CC-ja za drobiž... No, taka je samo moja izkušnja. Jaz bi v Italiji res pri samo enih par vzrediteljih kupila psa, drugje ni šans... V ostali Zahodni Evropi so cene precej visoke + cel kup problemov z displazijo, očmi... Ne rečem, da povsod, ampak tega je kar precej... Vzhodna Evropa je stanje podobno, s tem da so cene v povprečju skoraj polovico nižje (kar pa ne velja za res dobra legla). Sploh na Češkem in Madžarskem je CC-jev cel kup in že skoraj vsak ima tudi kakšno leglo. V glavnem, moj nasvet, če kupuješ CC-je se zanimaj v klubih CC-jev (vendar ne jemlji vsega za 100% ker tudi tam so na vrhu pač največji vzreditelji) o dobrih leglih + pozanimaj se o rodovniku točno določenega legla, ker lahko ti en uspešen vzreditelj proda klump po domače rečeno, če nimaš pojma. Ker vsak od teh uspešnih vzrediteljev, poleg kakšnega dobrega legla naredi še cel kup "priložnostnih" legel za zaslužek... V glavnem, v Vzhodni Evropi lahko dobiš tudi kakšnega dobrega in zdravega psa za dobro ceno, samo moraš dovolj poznati situacijo, biti dovolj vztrajen in na vezi z vzreditelji. V Italiji in drugod pa isto, samo da boš za psa plačal dosti več.
Je pa še nekaj, kar nekaj različnih tipov CC-jev obstaja (na žalost, kljub enemu standardu), od tebe pa je odvisno kaj želiš... Če želiš psa z minimalnim gobcem (bolj boxer varianto), potem lahko greš samo k enim par vzrediteljem v Italijo... Po drugi strani pa je v Vzhodni Evropi kar precej psov s predolgimi gobci ter prevelikih in pretežkih...
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #66 : torek, 12.07.2005 : 07:25:02 »

Jaz sem mojega CC kupila na Češkem, kot sem že napisala in moram priznati, da je vzrediteljica zelo prijazna, odkrita, ukvarja se izključno z CC. Ima samce in samice iz zelo znanih linij - Della Porta di Pinta, del Orte, itd. Takoj, ko je ugotovila pri mladiču kilo, mi je sporočila in ponudila drugega, vendar smo si tega izbrali in nismo hoteli zamenjave, saj je bil že naš. Dala ga je operirat in ko smo prišli ponj je imel že pobrane šive in rano popolnoma lepo. To sem omenila zato, ker je kolegica kupovala neko drugo pasmo od "vrhunskih, svetovno znanih vzrediteljev", šla sem z njo po psa. Ko smo psa plačale, smo opazile neko "bulo" na trebuhu. To smo ji tudi omenile. Postala je kar jezna, češ, kaj kompliciramo, da je to samo kila - itak jo imajo vsi njeni mladiči, ter, da bomo že dali v Sloveniji tistih 100 EUR za operacijo. Toliko o vrhunskih in malo manj vrhunskih (a bolj človeških do živali) vzrediteljih.
Moram priznati, da sama nisem kupovala CC-ja tako, kot bi ga sedaj, ko poznam določene psarne. Imela pa sem srečo, ker sem izključno želela sivega samčka, pa sem čisto na "blef" dobila očitno kar lep primerek. Mogoče, če bi preveč vedela oz komplicirala, bi bilo ravno nasprotno. Sicer kakšen bo, bomo videli čez čas - vendar je naš in ga bomo imeli radi tudi, če ne bo popoln - za nas bo vedno najlepši in najpopolnejši. Skratka, odvisno, kaj kupujete. Ali želite imeti CC zaradi njihovega čudovitega karakterja ali psa, ki ga boste razkazovali zato, ker ima vse na svojem mestu in ni niti za milimeter predolg, previsok...

Tukaj je link do psarne, kjer sem jaz kupila psa. Trenutno mislim imajo ravno leglo.


LP vsem ljubiteljem psov!
Logiran
corso
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #67 : petek, 12.08.2005 : 20:05:08 »

Lep pozdrav!

Dolgo že nisem, bil na forumu in vidim da je kar nekaj novega in kar nekaj ugotovitev, o katerih sem marsikomu govoril iz lastnih izkušenj in izkušenj mojih prijateljev iz Nemčije in Češke.

Z Ugotovitovitvijo,  da je naša siva psička, lepša kot njena mama se popolnoma strinjam. Zato smo tudi sedaj za paritev s Andromedo (sivo psičko) samca iskal tudi v Italiji, cene za skok se sučejo okrog 1300 EUR in če nato pomisliš, da še moraš psa pripelajti tja in nazaj tam ostati dva dni, se strošek kar lepo dvigne. Dejansko sem bil predvsem jezen na to da nikakor nisem mogel dobiti fotografij mladičev določenih samcev, kateri bi prišli v poštev, saj bi le tako lahko predvideval kako dober paritveni samec je. Glede Češke lahko rečem ravno obratno. Vzrediteljica mi je predlagala devet vzrejnih samcev, zraven vsakega mi je posredovala podatke: kolčne displazije, pri treh tudi komolčne, od kod izvira (skoraj cele rodovnike), razstavne uspehe, fotografije pri starosti 6 mesecev in sedaj ko so odrasli  fotografije njihovih potomcev in pa seveda ceno za skok, katera je glede na to da so v večini vsi samci fantastični in od prvega do zadnega pripeljani iz Italije, nižja kot v Italiji,

Sam sem bil zelo presenečen glede na odziv in seveda izbira pomoči je padla na plodna tla. V soboto s Andromedo odhajamo na Češko, kjer bomo opravili paritev s sinom MultiCH. Jones Parco del Po (žal bi drugače z njim vendar ima HD-C), katerega je kolčna displazija HD-B in je zame celo lepši kakor sam Jones.

Sam upam in sem tudi prepričan, da bo to leglo izredno lepo saj gre tudi za dve lepi barvi Corsotov in sicer modro in pa formentino ter za dva vsaj zame zelo lepa Cane Corsa.

Glede oddaje psa pred 8 tedni starosti sem pa strogo Angry proti, kajti vsak dan ki ga lahko mladič dlje preživi v leglu ob svoji materi, bratcih in sestrici je zelo pomemben in kuža je za oddajo pripravljen dejansko šele po 8 tednu starosti. To je moje mnenje.

P.S.: Mnenja sem, da bo počasi treba organizirati en Corso picnic, glede na to da se število te čudovite pasme lepo veča tudi v Sloveniji. Smiley Smiley

Corso


Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #68 : sreda, 17.08.2005 : 09:17:33 »

Dobra ideja, Corso - tale piknik! Wink Zagotovo se ga udeležimo!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #69 : petek, 02.09.2005 : 14:58:13 »

Ne zameriti ampak naša pasma spada v FCI II skupino in ne FCI čakalnico.

Cane Corso je pogojno sprejeta pasama II FCI skupine. Priznana s strani FCI je bila leta 1996, naslednje leto pa bo potekla 10 letna vmesna doba in bo popolnoma sprejeta. Naslednje leto bo verjetno tudi prenovljen standard CC (dodani bodo nekateri popravki in podrobnejše določbe). Do takrat pa za CC pasmo, tako kot za vse ostale pogojno sprejete pasme velja, da psi ne morejo dobiti uradno potrjenih CACIB-ov in mednarodnega prvaštva. Zato tudi še ni nobenega CC Int. Ch.
Da ne bo pomote: psi ne dobijo uradno potrjenih CACIBOV s strani FCI, na razstavah pa jim seveda sodniki (ki ne poznajo natančno pravil) podeljujejo certifikate, samo teh certifikatov potem lastniki psov ne dobijo potrjenih s strani FCI, ker so neveljavni in zato tudi ne morejo uveljavljati Int. Ch.
Zakaj ta vmesna doba? Ker je smisel FCI in rodovnikov v spremljanju "porekla" določenega psa. Psi, ki so jih v Italiji pred samo potrditvijo standarda s strani FCI registrirali kot pasmo CC na osnovi "pregleda" pa še niso imeli popolnih rodovnikov, kot to zahteva FCI. Še danes veliko psov CC v rodovnikov nima niti 3 generacije prednikov - kar je še en pogoj za pridobitev CACIBOV...
Logiran
Kathy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #70 : četrtek, 08.09.2005 : 13:19:16 »

Corso, a se Andromedi že kaj trebšček pozna?  Grin
Logiran
corso
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #71 : četrtek, 29.09.2005 : 10:02:59 »

Živjo!

Malo smo zaspali. Ja, Andromeda je že kar lepo okrogla, tako dsa l**pričakujemo okrog ***in takrat bo spet pestro.
Logiran
Kathy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #72 : četrtek, 29.09.2005 : 11:35:32 »

Ooo, to bo pa pestro. A boste kaj UZ naredili, da vidimo koliko vražičkov boste imeli?

A iz te kombinacije pričakujete modre in rjave (če se prav spomnim je samec rjav)??  Smiley
Logiran
corso
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #73 : četrtek, 29.09.2005 : 12:36:02 »

Ja samec je formentino zame osebno je to takšna mešanica sive in rjave barve. V razgovoru z lastnico, pa so predniki od samca sivi, sivi-tigrasti in formentino, po Andromedi, pa so rjavi, sivo-tigrasti, sivi in črni. Tako da je zelo velika verjetnost, da bo izstopala siva in formentino, da bi bil kakšen črn težko verjamem, a narava naredi svoje.
Na UZ je ne bomo vozili, ker je pač vsaj za nas to nekakšno doživetje in nestrpno pričakovanje, ko tako počasi lezejo ven in tudi po zadnjem ostaneš še kar nekaj ur v negotovosti, ali bo še kakšen ali je že konec. Je pa res da z UZ zveš koliko jih je in si lahko čist miren, ko so vsi zunaj.

Logiran
matea_
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 17.10.2005 : 20:39:34 »

oj!  Huh
mene pa zanima kako je z kupiranjem uhljev in repa pri tej pasmi,če je še vedno dovoljeno?
zanima pa me tudi kakšne barve so vse dovoljene?hvala za odgovor že vnaprej.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Cane Corso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines