mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 01:14:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Pitbull terier  (Prebrano 164445 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
mirjana64
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #585 : sobota, 15.12.2007 : 21:15:52 »

Sem pozabila na citat
Pitbullka....glede na nickname bi clovek pricakoval malo vec vedenja o pasmi. APBTjev z rodovnikom pri nas ni oz. drugace : APBTji so priznani kot pasma po standardu ADBA in UKC, ne pa tudi po standardu FCI, ki je uveljavi pri nas. Tako da je nakup APBTja z rodovnikom mozen samo, ce ima pes rodovnika, priznana po navedenih organizacijah. vse ostalo je iluzija. ravno tako so iluzija pasje razstave pri nas ipd. druga pesem je npr. v ZDA. To govorim zato, ker sem ze nekajkrat slisala za doticen "nateg", ko je nekdo prodajal APBTja oz. kar celo leglo z "rodovnikom" zraven pa ponarejen FCI rodovnik. In to za blazno ceno!!! Pazite na doticne osebke.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #586 : sobota, 15.12.2007 : 21:32:05 »

Citat je iz leta 2002  Wink Hmm... Se da te vaše APBTje kje tudi videti?  Smiley 
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #587 : nedelja, 16.12.2007 : 13:30:05 »

Ena kul fotka (vsi psi od istega lastnika)

http://i137.photobucket.com/albums/q230/ultimatek9/groupphoto.jpg
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #588 : sreda, 02.01.2008 : 12:34:53 »

Simon sem dobila slike Thora na mail  Smiley Ampak malo zamujam z objavo, ker čez praznike nisem imela časa, se opravičujem.. V glavnem Thor je res zrasel v tem času. Vidim, da je precej višji od očeta. Predvsem pa zelo simpatičen Smiley Evo nekaj slik:

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMGP0506.jpg



Koliko kg ima sedaj?

LP
Logiran
s|mon
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #589 : sreda, 02.01.2008 : 20:11:05 »

hey! Saška, hvala za objavo slik Smiley ja Thor je res višji od očeta. Zdaj med prazniki se je malce zredil Smiley , trenutno ima približno 33 kg. Zdaj je star eno leto, a misliš da bo še pridobil kaj kilogramov, kolikor vem, se psi razvijajo tam nekje do dveh let, ampak ne vem pa, če bo to vplivalo na kg, ker Thor malce prehiteva, vsaj kolikor standard predpisuje. Koliko pa Brina tehta? Upam da ste se imele lepo med prazniki, midva sva se imela...  Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #590 : sreda, 02.01.2008 : 20:37:17 »

Hmm... Za težo APBTja sprašuješ napačno osebo, hehe... Imam raje pse v dobri formi, kot se za to pasmo spodobi (je namreč delovna pasma), zato raje ne bom komentirala, ker se ponavadi tako razvijejo prepiri na forumih  Smiley Jaz bi bila na tvojem mestu bolj zaskrbljena zaradi preveč kilogramov v času odraščanja... Brina trenutno ni v formi, ker je zima, ima pa okoli 22kg. Nekaj takega je bolj po mojem okusu (slika posneta lani na Poljskem conformation showu, ki sem se ga udeležila):

http://i239.photobucket.com/albums/ff287/PolandShow/IMG_2346.jpg

LP
Logiran
s|mon
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #591 : sreda, 02.01.2008 : 21:11:38 »

Mene ne skrbi, da Thor ne bi bil v formi, saj teče skupaj z očetom trikrat na teden po 20 km, velik sprehodov, večinoma je spuščen doma, sicer se je zdaj pozimi malce polenil, ampak drugače je v dobri formi. Pa brezskrbi, se ne mislim kregat z nobenim  Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #592 : nedelja, 24.02.2008 : 03:05:44 »

Vidim na spletnih oglasnikih, da bo Thorov foter spet imel mlade, tokrat z drugo psico... Odlično, ta svet res rabi še več legel nerodovniških in netipičnih predstavnikov pasme...  Roll Eyes

Sploh je trenutno baby boom nerodovniških psov tipa bull (no, pa a kdaj ni?)... Ti kar slabo rata, res... Sploh, če pomisliš, da se tukaj mešanci prodajajo za isto ceno, v veliko primerih pa celo dražje, kot se v drugih državah Evrope prodajajo rodovniški, karakterno in vizuelno tipični predstavniki pasem tipa bull (tako Amstaffov, Staffyjev, kot APBTjev). Ljudje pa še kar naivno kupujejo te pse... Povpraševanje naredi ponudbo, zato pa je tako, kot je.. Žalostno... Undecided
Logiran
s|mon
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #593 : torek, 26.02.2008 : 00:07:09 »

Ja sem opazil oglas na internetu, tudi mene žalosti to dejstvo. Škoda res, da v Slo ni rodovniških apbtjev, oz. zelo malo, ker povpraševanje je veliko. Zato so pa tudi cene lahko visoke, čeprav psi niso tisto kar bi morali biti. Pa še nekaj, a si mogoče zasledila oglas na isti internetni strani, kjer hočejo načrtno križati amstaffa in angl. bulldoga? Zakaj bi kdo hotel križati ti dve pasmi? Mogoče za uporabo mladičev v pasjih bojih? Mal sumljivo se mi zdi vse to.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #594 : torek, 26.02.2008 : 00:52:16 »

Ni nujno, da za pasje boje (v bistvu ne vidim logične povezave tukaj), verjetno je samo za prodajo mladičev. Pri nas grejo tudi čisti mešanci med bull pasmami dobro v promet, ker so ljudje naivni Smiley 
Logiran
s|mon
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #595 : torek, 26.02.2008 : 01:04:28 »

Ja ljudje si že stoletja prizadevajo dobit popolnega psa za boje in mešajo vse mogoče, sicer upam, da v tem primeru ne gre za to, ampak možnost pa je. Ker kolikor slišim zadnje čase, so takšni boji zelo priljubljeni tudi pri nas, še posebno pri pripadnikih manjšin, ki pa tega sploh ne skrivajo.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #596 : torek, 26.02.2008 : 21:44:50 »

Hmm... Bom probala lepo razložit, kaj sem mislila s tem, da ne vidim logične povezave... Dve pasmi, ki sta že desetletja izključno razstavni in mešanci med njima so za boje neuporabni. Tako, da sem prepričana, da gre spet za služenje na račun mešancev in nič drugega  Smiley
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #597 : ponedeljek, 03.03.2008 : 01:09:39 »

Danes je točno dve leti od dneva, ko je bila Brina najdena na Igu pri Ljubljani in pripeljana v zavetišče Zonzani  Smiley Evo ena današnja....

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_5911.jpg
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #598 : ponedeljek, 03.03.2008 : 01:41:18 »

Uf uf uf,kakšna postavca  Shocked
Bravo,Brina  Cheesy
Malo OT,od kje pa je ovratnica? Iščem nekaj podobnega za Paxxa...
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #599 : ponedeljek, 03.03.2008 : 01:47:58 »

Ovratnica je iz Češke  Smiley 
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: American Pitbull terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines