mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 10:31:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes za zunaj
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes za zunaj  (Prebrano 21835 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #30 : ponedeljek, 17.11.2008 : 20:23:21 »

Ej, Yo, s to primerjavo nisem mislila solit pamet o tem, s čim se prehranjujejo šimpanzi. Želela sem povedat nekaj popolnoma drugega in mislim, da je to jasno. Džizus...

Meni je popolnoma jasno. Džizus, je blo mišljeno v razmislek nekomu drugemu. Ne mi zamert, no...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : torek, 18.11.2008 : 10:04:41 »

Jaz lahko le rečem, škoda, da psi ne znajo govorit.  Cool Kalsang, s katero živaljo bi pa ti primerjala psa ?  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #32 : torek, 18.11.2008 : 10:22:37 »

Ja s seznamom se skrčijo opcije, je pa potem seveda dvisno kakega psa želijo. jaz huskyja ne priporočam vsakomur, ker je posebne sorte pes. Že res, da je primeren pes za imeti ga zunaj, ima pa težek karakter. Tudi, če imamo zagrajen vrt, moramo vedeti, da mora biti ograja spodaj betonirana, ker drugače skoplje spodaj, potem je potrebno imeti visoko ograjo, ker bi kaj hitro ušel čez,...
Je pa dejstvo, da je tudi srečen pes, če je lahko notri s tabo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : torek, 18.11.2008 : 10:37:54 »

Pa ne takoj "odpikat" kratkodlakih pasem (tudi vsaka kratka dlaka ni kratka in se razlikuje), češ, da niso primerne za zunaj. Mi imamo 2 kratkodlaki pasmi (švicarja in bernardinca) in oba bi lahko bila zunaj. Pa nista Tongue ker sta razvajeni riti.
Nekateri imajo celo nemske doge zunaj. Pa bokserje. Saj navsezadnje je lahko zunaj en cel kup pasem (skoraj vse srednje velike do cisto tavelikih). Kaj jim bolj ustreza (notri ali zunaj), pa je drugo vprasanje.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #34 : torek, 18.11.2008 : 10:40:07 »

Tudi jaz jih poznam nekaj, ki imajo švicarje zunaj, občasno seveda tudi noter in ni nič narobe. No kake hrte bi takoj črtala, pa kitajčke in še nekaj malih pasem.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #35 : torek, 18.11.2008 : 22:30:19 »

Eh mi smo imeli zunaj bernca in kraševca (ograjen vrt+pesjak+izolirana rezidenca). Kar se temperaturnih vplivov tiče lahko rečem, da jima mraz ni delal težav, prej sta imela težave z vročino....
Kar se pa ostalih stvari tiče pa lahko rečem, da psa ne bi nikoli več imela kot zunanjega.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #36 : torek, 18.11.2008 : 22:48:39 »

Na vsak način pa je v zavetišču veliko prijaznih kužkov, tudi mladih, ki bodo veseli tudi "zunanjega" doma, samo da bo dom - tako da tudi tam lahko povprašaš, kateri kuža bi lahko živel zunaj.

Datelj, z vsem ostalim se strinjam, ne pa tudi z zgoraj navedenim. Mislim, da se ne bi smelo (ne sme) delati razlik med rodovniskimi in ostalimi psi. Tudi ti so enako "veseli", ce so lahko v stanovanju/hisi in enako "zalostni", ce so zunaj.

Edino razlikovanje, ki bi bilo dopustno, je po moje, ali je pes sam po sebi primeren za zunanjo zivljenje - torej dovolj odlakan ipd. ...(ob vseh ostalih pogojih, ki so jih ze moji predhodniki, z Dateljom vred, nasteli).

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : torek, 18.11.2008 : 23:57:40 »

Povsem se strinjam s karizmo glede razlik med psi s poreklom in brez - vsi so enaki in vsi so psi.

Bi pa vprasala, zakaj si umisliti psa v danasnjih casih in ga imeti zunaj? Kateregakoli psa.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #38 : torek, 18.11.2008 : 23:59:54 »

Bi pa vprasala, zakaj si umisliti psa v danasnjih casih in ga imeti zunaj?

Za moje pojme bi bil edini razlog, da tudi njegovo krdelo (=njegovi lastniki) živi zunaj z njim Grin
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #39 : sreda, 19.11.2008 : 00:08:35 »

Bi pa vprasala, zakaj si umisliti psa v danasnjih casih in ga imeti zunaj? Kateregakoli psa.

Jaz osebno ne vem. Pa sem v iskanju bajte z nekaj hektari zemlje okrog, pa še vedno načrtujem samo ograjen izpust (za mačke in pse namreč). Ker mi enostavno ni jasno, zakaj naj bi imela psa (ali mačka), ki bi živel zunaj, medtem, ko bi jaz čepela notri. A zato, ker imam preveč keša, pa rabim ga nekam dat in bom psa nafutrala 1-2x dnevno pač? Ne vem, meni pač ni jasno, res ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 19.11.2008 : 00:18:29 »

Zato sprasujem, ker mi ni jasno, kaj naj bi "najboljsi stirinozni prijatelj", ki naj bi ga imeli najrajsi na svetu in bi dali zanj zivljenje (se en stereotip, o katerem bluzijo "ljubitelji" (tudi) zunanjih psov), delal zunaj. Kaj je vloga takega psa? Tukaj cicaj pa cakaj? 10 let ali vec?

Jaz si predstavljam moderno 21. stoletje tudi kot odmik od stereotipnih zivih alarmov. Ce kupci zunanjih psov se niste opazili, se dobi "mrtvih" na tone. Alarmov namrec. Vseh vrst, izvedb, moci in cen. Posebno vsakodnevno vzdrzevanje ni potrebno. Fancy zgledate z urejenim in socializiranim psom na vrvici, vasa bajta pa z osamelim in zadircnim psom na dvoriscu ne zgleda nic bolj kul od sosedove podrtije.
S kaksnimi drugimi razlogi, da bi en druzinski pes zivel zunaj, me boste pa morali se seznaniti.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #41 : sreda, 19.11.2008 : 02:11:11 »

Nekateri res nimamo pogojev, in psi so po mojem mnenju veliko bolj zadovoljni in zdravi, če živijo zunaj, saj so tako navajeni. Saj tudi volk ne rine noter.

Moje skromno mnenje-to je en velik larifari!

Če nimaš pogojev za psa, počakaj da jih boš imel in si ga šele nato omisli.

In ne mi govorit,da je pes enako zadovoljen zunaj, še posebno v zimskih dnevih,ko je ob petih trda tema in večina ljudi pred četrto popoldan sploh ne pride iz službe.
In potem sledi izdaten sprehod in nato.....................
Mi se ob devetih zvečer pred tv-jem crkljamo oz.igramo skupaj z mucami, prav veliko ljudi pa verjetno takrat ne poseda v pesjakih 

In če so psi veliko bolj zadovoljni zunaj, zakaj moj lovski!!! pes (ki stereotipno spada v pesjak), po 5 min igre s pasjim prijateljem v ograjenem vrtu, sili v hišo.
Ne zanima ga igra, niti vrt-on želi samo bližino človeka!
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #42 : sreda, 19.11.2008 : 02:46:28 »

Datelj, z vsem ostalim se strinjam, ne pa tudi z zgoraj navedenim. Mislim, da se ne bi smelo (ne sme) delati razlik med rodovniskimi in ostalimi psi. Tudi ti so enako "veseli", ce so lahko v stanovanju/hisi in enako "zalostni", ce so zunaj.

To je seveda res in se posujem s pepelom...mislila sem bolj specifično recimo na pse, kot je bil Piki (ki sta ga posvojila Denis in Nina) - če se prav spomnim, se je zanj iskal košček vrta in prijazen lastnik, ki mu bo omogočil umirjen preostanek življenja...kar seveda ne pomeni, da Piki ni zdaj najsrečnejši notranji pes sploh - ker je Smiley. Bi pa verjetno bil tudi povsem zadovoljen kot zunanji pes (glede na to, da se je kot tak tudi oddajal - saj pravim, če me spomin ne vara). Morda je pa še kakšen tak kuža kje, ki bo tudi zadovoljen z zunanjim življenjem, ker ga recimo že od malega pozna in bo ljubeč, skrben lastnik natančno tisto, kar potrebuje. Ampak to tako ali tako vedo skrbniki v zavetišču, ali je določen kuža čisto fiziološko in tudi psihološko primeren za bivanje zunaj - ravno tako, kot bodo to znali povedati vzreditelji za svoje pse.

Seveda je jasno, da ni razlike med rodovniškimi/nerodovniškimi kar se navezanosti na gospodarja, občutenja ali inteligence tiče - in jasno, tudi mešančki in zavetiščarji najbolj uživajo znotraj s svojimi ljudmi in niso nič manj žalostni, če so zanemarjani ali osamljeni - in si seveda čisto enako kot kak rodovniški pes zaslužijo najbolj toplo mesto pri gospodarju na postelji.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #43 : sreda, 19.11.2008 : 09:27:23 »

Aha - glavno, da se razumemo  Wink.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #44 : sreda, 19.11.2008 : 09:37:54 »

Jana, karizma že res, da smo v 21. stoletju, ampak ko se sprehodim čez Trzin z žalostjo ugotavljam, da je še vedno ogromno ljudi, ki ima pse zunaj in to celo na ketnah ob kakršnemkoli vremenu.

Veliko je ljudi, ki me čudno gleda, da vzamem mojo, če je le možno na morje in vsepovsod kamor grem. Pa me sprašujejo, če ni to le ovira, da 'kao' ne morem delati vseh stvari normalno. Čudni so nekateri res. Pač sva na morju veliko manj na plaži, pa kaj potem.

Tudi to, da psa pelješ dvakrat na dan na sprehod, mu daš za jesti, ostali čas pa je sam prepuščen sebi zunaj, mi ne gre v bučo.

Samo poglejte mojo sliko v avatarju pa vidite kako uživajo med nami Wink.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes za zunaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines