mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 23.08.2024 : 10:19:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 391315 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2280 : četrtek, 18.04.2013 : 16:02:28 »

 Shocked Tle še jst ne vem, če bi si upala  sram Tongue Čestitke za pogum! bravo
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2281 : četrtek, 18.04.2013 : 16:38:13 »

Jaz si 100% ne bi, priznam sram
Ne zaradi bazenčka spodaj, ampak zaradi tega, ker ni ograje na tem mostičku pa ... skozi je videt Shocked Ni šans, da zlezem čez drugače kot po štirih sram
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2282 : četrtek, 18.04.2013 : 16:55:20 »

Počasi razmišljam, da bi si eno češnjo omislila, pa ET obirat naučim, da se meni ne bo treba matrat Wink.

Hehe, pri nas plezanje ni problem - smo vsi en mal opice po duši (edino moj precej raje na trdnem ostane in snema, ne vidi pravega razloga za tako lazenje) . Tista mala, ki jo na filmčku nekdo vzame dol, je moja kmalu-bo-3-letnica, dol je bila pa vzeta, ker je šla že n-krat tisti dan čez in smo rekli, da je zdej pa dost. Tudi ta velika, mimo katere tečem na koncu je šla enako številokrat čez. Z enoletnim je pa takole - tule čez še ni lezel, ker se mu ni pustilo, zato se pa dere v ozadju ko jesihar. Ga pa doma neštetokrat najdem v pomivalnem koritu, na kuhinjski mizi... - samo na WC skočiš, rabi zgolj kakih 10 sek. za akcijo. Najbolj je pa kap babico, ki je bila na obisku - tamal pod njenim varstvom, skoči ona v sosednjo sobo, pride nazaj - Filip si je stol privlekel, našla ga je stat na pultu z jabolkom in nožem v roki pevka. Trenutno skoz zgleda kot da imamo čistilno akcijo - stoli okrog obrnjeni visijo na mizi...

Ni potem v bistvu niti malo čudno, da je tudi pes šel po naših stopinjah Tongue.
Je pa vsekakor imela zelo dobre predispozicije že ko je prišla. So nam jo odmerili kot da bi vedeli, kaj k nam paše Smiley!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2283 : četrtek, 18.04.2013 : 21:51:22 »

Tole je pa res impresivno  Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2284 : četrtek, 18.04.2013 : 23:39:07 »

Mi bi tud mel take ovire za pse - super kul so!  Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2285 : četrtek, 18.04.2013 : 23:58:29 »

Samo res ... kako se pri tehle zadevah pokaže tisto "kakršen lastnik, takšen pes" Grin Sploh ni več čudno, da se nama z Rokom zdi en kup kamenja cel Triglav, ko sva pa oba taka neadrenalinska nešportnika FŽ in No Jinx pa totalno navdušeni nad zvitimi lojtrami nad vodo! Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #2286 : petek, 19.04.2013 : 08:43:31 »

Vaaauuuu, bravo E.T.  bravo ljubezen Tele zavite lojtre zgledajo ful žur, a ne vem, če bi si moja Lana upala čez.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2287 : petek, 19.04.2013 : 09:41:58 »

Pa saj ni problema, rečeš 'pejdi' in pol gre. Mogoče ji pozabiš rečt Grin.
Drugač pa izgleda, kot da imam kaj v roki, pa nimam. Mi je všeč, ker je začela na neki točki kar sama na iztegnjen prst delat. Kar za njim gre in mu sledi (je pa res, da je bilo  v pesti pod njim dolgo časa vedno nekaj skritega).

Drugač pa - jaz imam eno strašno veliko željo... Enkrat delat z reševalnim psom.
Sicer v praksi nimam niti najmanjšega pojma kako to v resnici izgleda. Bi me pa veselilo, da je kaj. Tudi ET najbrž bi (njo itak vse veseli, samo da je kaj za počet). Njeno plezanje, navdusenje za iskanje in skoraj obsedeno veselje do dela bi bila dobra podlaga. Tudi strah je večinoma ni ničesar (pok, višina, lestve, luknje in tuneli, vse gre). Ima precej 'napak' - neskoncentriranost/neumirjenost, pa furjasta je in daleč premalo samostojna. Nekaj tega bi se s pravimi pristopi dalo popravit, nekaj najbrž ne. Veliko se imava še za naučit, popravit. Zaradi premalo časa pač ostajam čisti amater. In mi je žal, ker bo tole ostalo zgolj želja še kakšnih deset let in tudi E.T. bo ostala 'samo' pet-pes. Saj se ukvarjam z njo, ni ji absolutno nič hudega, ampak neko usmerjeno delo je čisto nekaj drugega.
Žal trenutno časovno nimam prav nikakršnih pogojev za to Sad. Sem sama s tremi otroci večinoma do osmih zvečer, včasih še dlje. Vmes je treba seveda naredit še čisto vse, da stvari ne udijejo iz rok, fizično in psihično poskrbet tudi za razvoj dvo in štirinožnih...
Upam da v Horjulu za takrat ko bodo take želje možne, pripravljajo že kakšen dober primerek zame Wink.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2288 : petek, 19.04.2013 : 10:24:18 »

O, kakšno razmišljanje Kiss. Kot da bi brala svoje misli. Sicer ne reševalec pač pa terapevt. Puške v koruzo še nisem vrgla, je pa resnica takšna, da bi dan moral imeti vsaj pet ur več, kot sedaj. Čez nekaj let bodo otroci že bolj samostojni, pa na kakšen trening bodo šli že lahko s kolesom, takrat bo pa mami začela vandrat po svetu. FŽ, dobro je, ker otroci rastejo!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2289 : petek, 24.05.2013 : 23:44:16 »

Evo, vsak je lahko delovni pes če hoče. Kljub pomanjkanju cajta. Pač naložiš na psa vrečo krompirja in - hajde, nosi! Grin Hec, hec... no, ne čisto, bi rekla E.T. - ravnokar sva namreč stestirali novo pridobitev oz. obtežitev oz. otežitev, kot bi tole mučilno napravo imenovala naša boga kužla. S kolesom ni šlo prav hitro in malo kislo smo se držali, a je mama trmasto gonila svoje, potem se je pa po ene petih km ustavilo in zatrmarilo, ker da tega se pa reva res ni dolžna it.

Pa je bla FŽ zlobna, smo se odpeli in mama je 'ušla' naprej. Da visite to psa - a men boš ušla, a jaz da bom za vedno tle sred tega brezmejnega polja saaamaaa ostala?? A-a, ni šans, lej me, znam če hočem, čist zravn bom tekla, da mi ne uideš.Tkole, lej, lej, a-a?? Juhej, trik uspel, potem je šlo pa lepo, zoprna otežitev je nosila tudi priboljške in vodo, sva malo pomalicali in dobra volja se je počasi vračala, tako da sva lahko spet lepo zajahali kolo oz tačke in jo mahnili proti domu. Na koncu se je strinjala, da bo mogoče pa vseeno še šla kdaj z mano na sprehod - sramotnemu jarmu navkljub. Fotk od pohajanja ni, se je že precej temnilo, a tudi če se ne bi - fotoaparat je bil tako doma Smiley. V dokaz pa slikca takoj po prihodu domov:

'Fej, a zdej me boš pa še slikala?? No prou, če bom dovolj mižala, bo ruzak mogoče izginil Grin!'


Pa še ena od vrtnarke Pici, ko preverja stanje rožic v vazi Smiley:
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #2290 : sobota, 25.05.2013 : 06:37:26 »

 Afro E.T. prava pogumna delovna psička si  Kiss

Se spomnim ko sem pred leti nekje v gorah prvič videla psa, ki je nosil svoj nahrbtnik, se mi je zdelo tako čudo, kar nisem in nisem se mogla nagledati. Danes je pa to že nekaj čisto normalnega, seveda za kužke primerne velikosti. Meni se sicer še vedno ful dobr zdi, da nese svojo vodo, ker če greš npr. v gore pesjanar z 40 kg popije kar nekaj vode in zakaj je ne bi nosil sam.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2291 : sobota, 25.05.2013 : 09:48:18 »

Tile ruzaki za pse so super. G. Pes ga je takoj sprejel in nosil lažje stvari. Zdaj je prenašanja oproščen, ko dobim mladega psa, pa ga bom ziher spet naučila ruzak nosit.  Smiley

Pici, a lepo rožice dišijo?  Kiss
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #2292 : sobota, 25.05.2013 : 10:28:34 »

 Afro
Logiran
brigitak
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #2293 : sreda, 29.05.2013 : 11:42:17 »

Super zadeva, tale ruzak. Jaz sem ga že pred časom iskala po naših trgovinah, pa nisem dobila nič, razen tistih za reševalce, ki pa so blazno dragi.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #2294 : sreda, 29.05.2013 : 12:39:05 »

aha, mi smo zelo zadovoljni z ruzaki. Pa tudi psi se drugače obnašajo - izvajajo silno pomembno nalogo. Kar malo bolj pokonci hodijo. Pa tudi ljudje imajo drugačen odnos. Avtomatično jim pripisujejo  usposobljenost za gorsko reševanje in nič ne silijo vanje. Dragi kot žefran pri nas, ampak se dolgoročno splača.
Logiran
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines