mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 19:26:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387616 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1605 : petek, 25.03.2011 : 10:24:21 »

Luna, dobiš pri nemških diskontarjih za cca 12 evrov.
jaz sem se premislila po tem, ko sem prebrala cel kup ocen kupcev. sem pa za Gusarja hotela naročit tegale:



mogoče bo pa za Tačija lih taprav.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1606 : petek, 25.03.2011 : 10:45:08 »

No, Pici potegne tako, da bi mojo ta malo verjetno potegnila po tleh. Pri prvem potegu sem bila takole Shocked Shocked Shocked pa sem navajena vlečenja.
Samo to ni vlečenje, ampak ful močan nenaden sunek, ki ga ne pričakuješ, ker njo pač kr enkrat odpiči nekam...
Držat je treba res ornk, ampak ne vem, pomoje da ni vsak maček tolk blesav Roll Eyes. Pici je tudi noter taka - čist iz ljubega miru jo odnese v luft in pol bezlja, se spotoma po nesreči v zid zaleti... no, tle ni bilo zida in se je pač v konec fleksija zaletela. Drugič bom verjetno kar fleksi od ET vzela, ker tele miniaturne reči je precej težje držat.

Saj lahko izdam namen tehle izletov. Res si želim Pici enkrat navadit na transporter oz na vožnjo. Sem jo mislila enkrat peljat k Zlati malo uček pokontrolirat (ker se ji večkrat solzi), ampak ko sem ji razložila, da bo Pici po vseh tehle naših ovinkih in več kot 70km še 14 dni teklo iz učka, je rekla, da tako nujno pa ni, če je samo solzenje in sva opravili po telefonu. Hočem rečt da to njeno teženje med vožnjo precej stvari zakomplicira. Potem sem pa brala Ravinega Gusarčka in Taro in se mi je zluštalo malo probat... Se bova vozili najprej minutko daleč nekam na travico, da ji rata tole všeč. Probavali smo pa za hišo, ker vem, da je okolje, kjer bi jo ob čem nepredvidljivem znala najt, ni pretirano nevarno pa tudi ona bi se znala upam teh par 10m nekako domov spravit. Ob potovanju bi jo pa itak dala na fleksi še preden bi šla v transporter, da mi ob prepenjanju kam ne zvizne.

Rava, oprsnica je kupljena na Brdu v eni majhni trgovini, čeprav tale s 'police' je pa zakon! Kaj pa pravijo drugi kupci?
Luna7, ti napišem na ZS točno kje sem jo dobila.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1607 : petek, 25.03.2011 : 10:52:29 »

Uau, obe sta dbest. Hvala vama! Ko sem gledala po trgovinah, niso imeli nič od tega, oz. le tiste nta trakce.
FŽ se priporočam za naslov trgovine. Moram to imet poštimano do toplih ndi, saj imam potem celo poletje en uč na Tačiju in balkonska vrata zaprta. K sreči ne sili ven. Ker to pa je eno tako "narodno" bitje, pa velik norc z velikim srcem Kiss
Morda pa greva potem tudi na travco...  Cheesy
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #1608 : petek, 25.03.2011 : 15:54:17 »

A ma deeej, kakšna đekica je Pici.  Cheesy Sem jo že v licitacijski temi občudovala koliko energije ima. Se vidi, da sem navajena na bolj lene.  Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1609 : petek, 25.03.2011 : 15:57:28 »

Meni je pred časom oaza posodila en tak mačji brezrokavnik, velikost XL, ki ga Meliju nisem mogla zapeti, ker naše muško ima jaka prsa  Cool Mogoče je tako bolje, ker si kar predstavljam, kako bi požveču vse, kar bi mu prišlo v doseg
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1610 : petek, 25.03.2011 : 16:35:47 »

Mene pa zanima, če je maček vsaj približno voljan, željan, sposoben ali karkoli od tega že slediti tvojemu načrtu smeri ali sprehajanje pomeni totalno podrejanje mačji logiki.
V bistvu ne vem, če me tako zelo mika (lahko bi ponoči, ko peljem sančota še zadnjič ven in skoraj nikoli ni drugih psov), ker je pridna, mislim, enkrat napisala, da če mačka nekajkrat pelješ ven, bo kmalu to morala postati vsakodnevna rutina. Pa vrtenje v krogu, neskončno čakanje, gledanje od spodaj v drevo ipd.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1611 : petek, 25.03.2011 : 17:05:07 »

mi smo jeseni hodili ven cca 3x tedensko in tako nekako planiramo tudi zdaj ko bo topleje.
dolgčas niti ni, ker ti nima cajt bit, ko te veje klatijo po faci ko te maček vleče skozi grmovje in trnje.
malo se ga da pocukat, več ali manj gre pa po svoje - me ima zelo lepo vzgojeno  Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1612 : petek, 25.03.2011 : 17:40:18 »

Meni je pred časom oaza posodila en tak mačji brezrokavnik, velikost XL, ....

...tole se pa uibr zabavno bere, v bistvu.... predaja

K
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1613 : petek, 25.03.2011 : 19:17:10 »

 
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #1614 : petek, 25.03.2011 : 20:05:22 »

Mene pa zanima, če je maček vsaj približno voljan, željan, sposoben ali karkoli od tega že slediti tvojemu načrtu smeri ali sprehajanje pomeni totalno podrejanje mačji logiki.

Pred približno 20 leti sem imela perzijsko mačko, ki sem jo na začetku vozila ven samo na povodcu. Nekega dne sem si zamislila, da bi šli na daljši sprehod. In sva šli in to ne nekam v naravo na samo, ampak lepo ob robu ceste na špancir. Še zdaj mi ni jasno kaj je bilo moji mami da mi je to dovolila, jaz sem bila stara ene 10 let in imela očitno malo pomešane pojme maček/pes.  Shocked  sram
U glavnem, hotela sem povedati, da je muca prehodila ob meni dokaj vzorno, kot kakšen psiček, vsaj kakšen kilometer, če ne več, nato pa sem jo seveda morala do konca poti nositi, ker ni mogla več. Ko smo prišli domov se je zavlekla v svojo hiško in je ni bilo ven kar nekaj časa.

Še zdaj se tega večkrat spomnim in se sprašujem kaj so si mislili ljudje, ki so nas videli.  Grin Grin
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1615 : petek, 25.03.2011 : 23:44:53 »

Za naše imam oprsnico na enak sistem, kot so te na sliki, ni pa kot plašček, ampak so samo trakci čez hrbet, okrog vratu in okrog trebuha. Se je pa Čočo enkrat zapletla s fleksijem v veje in se z dobrim potegom nazaj snela iz oprsnice. Tako da je tudi pri plaščku po mojem dobro ves čas vsaj z enim okom spremljat dogajanje.

Zdaj stanujemo na taki lokaciji, da je do prve "narave" kar nekaj poti po razmeroma ozkem pločniku ob prometni cesti. Tako da prav v naravo ne hodimo. Zračimo se kar za hišo, kjer je na srečo dovolj veliko dvorišče. Pa ni neke panike, da bi vnaprej sitnarili za ven. Ko vidijo oprsnico, se pa prerivajo v vrsti, to pa ja. In tisti, ki mora počakat, je globoko užaljen.

Prvega čisto svojega mačka, siamca, sem pa vodila kar na konkretne sprehode. Stanovali smo čez cesto od gozdička, čez gozd se je pa prišlo do velikega travnika (za Mariborčane: stolpnice pri Betnavi). Imela sva čisto navadno ovratnico in fiksni povodec, ki je bil namenjen predvsem temu, da se maček ne bi zagnal v kakega mimoidočega psa. Včasih sva šla na sprehod kar tako, včasih nabirat regrat (na travniku sem ga lahko spustila in je capljal za mano). Včasih pa sem vzela zraven 20 m vrvi za perilo, jo na kakem mirnem mestu napela med dve drevesi, nanjo napeljala ročaj od povodca, da je nastala nekakšna žičnica, in sem z enim očesom lahko tudi brala knjigo. Se mi pa zdi, da me takrat (je že dobrih 30 let tega) niso tako zelo čudno gledali kot zdaj, ko sprehajam mačke pred hišo na povodcu.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1616 : ponedeljek, 28.03.2011 : 12:42:28 »

Moj ubogi triletni otrok je vse pomešal...
Smo imeli v soboto proslavo ob materinskem dnevu. Pa so jih z mikrofonom v roki spraševali 'Danes je poseben dan ... blablabla ... koga imamo še posebej radi?' Večina je bila nekako sramežljiva, moja pa direkt pred mikrofon - 'Milenco!' Publika v smeh, so mislili, da je to kaka tetka najbrž. 'No, pa koga imamo še raadi?' Pa spet moja 'Pa Pici ... Pa E.T. Ona je moja sestrica!' Nikomur nič jasno seveda Grin - nama so pa od smeha solze tekle . Bogi zmedeni otrok, hahahaha.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1617 : ponedeljek, 28.03.2011 : 12:45:22 »

 Grin Grin
Me je spomilo, ko je moj nečak razlagal v vrtcu še predno je govoril R, da je Sančo njegov bjatjanec
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1618 : ponedeljek, 28.03.2011 : 12:54:41 »

Nič ni ponmešala, prav vse ji je jasno.  Grin Upam, da imata posneto. Pridna deklica!  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1619 : ponedeljek, 28.03.2011 : 13:01:18 »

 
Si mislim, da sta se nasmejala.... in zraven verjetno upala, da ne bodo iz nje še zvlekli, da so to mačka in mačka in pes...sej po defoltu ti ne smejo v hišo na podeželju.... butnglavc
Ampak jst bi bila hudo ponosna na takšne otroke!  Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines