mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 17:23:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387577 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1500 : ponedeljek, 14.02.2011 : 20:41:31 »

Ful je lepo ja, Branka. Dejansko te napolni z energijo. Že pogled dol je nekaj posebnega - klifi, morje, vedno piha tak pravi morski veter... Tudi sicer imam nekaj takih posebnih spominov nanj, da bi se tem pogledom po eni strani še najrajši izognila, ampak človek je ena čudna reč... in me vedno znova tja potegne. Sem bila pa prvič tule z mojimi in sem si ga prav želela pokazat jim, vključno s potjo ob vodi. Enako velja za ET, tudi ona spada zraven in če grem brez nje, jo kar preveč pogrešam - me skoz preganja misel, kako bi se šele ona imela fajn Tongue.


Verjamem  Smiley mmm, si kar predstavljam, bo treba jit pogledat  Smiley

Meni se zdi ET po fotkah prav poslušna in pridna  Kiss  čeprav seveda, nobena skrb ni odveč.  Wink Saj ko bo starejša, se bo umirila.  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1501 : četrtek, 17.02.2011 : 00:56:26 »

Kenguru je, ja Grin, čistokrvni. Tole bi lahko uporabila, kadar me kdo za pasmo vpraša, hehe. Poslušnost tolk, da se ne bo nikdar od navdušenja zakadila malo levo in desno, malo pozabila in malo potegnila a-a. Pa ne da se mi ne da delat, ampak se mi pa sliši akoraj misija nemogoče. Bomo mi rajši na trdnih tleh ostali. Ali pa izbirali ta lepše potke v hribih, saj nekaj se da tudi tako. Kdaj mora pa tudi doma počakat, a ne, če ne pa ne bo nobene koristi od tega, da zdaj to zna Wink.

Branka, itak da je pridna, to Smet sam neki komplicira Wink (ne, dejansko je glede odpoklica pridna, sploh ker je to res ena od stvari, ki jih pa skoz, praktično na vsakem sprehodu ponavljava - bolj gre za vsak primer, če jo kaj prestraši, takrat bi mogoče res znala kam zbezljat. In pa lovski nagon - to pa itak, zato je gozd in podobno tko občutljiva tema).

Zdajle je bila pa vsa zgrožena na poznem večernem sprehodu - prideva ven in se izkaže, da močno pada sneg Cheesy, je že lepo pobelilo, pa še megla je in noč... idealni pogoji za noret, nič poslušat in vklopit nos v deveto brzino. In zapovrh je na njenem!! travniku za hišo našla dve srni. Nesramni kot sta bili, sta jo samo čukasto gledali - pomoje sta ji rekli kaj v smislu 'Kaj pa ti delaš tle? Tale travnik je ponoči najin!'. No, fleksi se je stegnil na kakšnih 7 metrčkov, nos se je vklopil, neka otrdela tresavica jo je napadla - pa je le prišla do mene na klic (ta drugi sicer in muuuka je bila da je kaj).
Se je pa prav videlo, da bi samo s prstkom trznila pa bi šla ona predrznicam lepo nazorno razložit pomen besedne zveze 'čez drn in strn' Grin.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1502 : četrtek, 17.02.2011 : 08:34:09 »

Se je pa prav videlo, da bi samo s prstkom trznila pa bi šla ona predrznicam lepo nazorno razložit pomen besedne zveze 'čez drn in strn' Grin.
Tale pa je nazorna definicija besedne zveze...

No, mi smo se umirili pri njenem khm... 12 letu. Na res stara leta. Če ima kaj "večno mlade pasme" v sebi, potem pričakuj kar tole dobo...  Evil Tongue Wink Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1503 : četrtek, 17.02.2011 : 09:47:28 »

Hehe, luna7, poznam jaz take starčke, eni so take sorte po naravi, ene pa lastniki baje strapamo, da so pol ''večno mladi'' Tongue.
Tule na fotki ima moja Jora 12 let, njena zadnja jesen... ravno sem ji še uspela predstavit mojo ta malčko... Leta se ji res niso nikjer poznala (je bila pa že v leglu najbolj raziskovalna in samostojna, zato se ni za čudit).
Imam pa jaz teorijo, da si veseli psi podaljšajo življenje, tako kot pozitivni ljudje. Vsaj moja je bila z nami najdlje v svojem leglu. Za E.T. si zato isto želim, da bo taka tudi pri 13, 14 al pa 15, skratka do zadnjega dneva pa tud če bo treba na ta račun še takrat na zablodele srne in takele reči pazit, ni problema Wink.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1504 : četrtek, 17.02.2011 : 09:57:23 »

Ups, fotki sta mi zbežali... tule sem jo prišla pozdravit. Se je splačalo priletet domov, nekako sem slutila, da se moramo čimprej videt. 

Moram še to napisat... enkrat je Speedy napisala, da se ji včasih zdi, kot bi se ji Lesi preselila v Neli. Jaz tega do zdaj nisem čutila. Zdaj se mi pa počasi dozdeva, da se začenjata zlivat v celoto. Včasih se ne morem zagotovo spomnit, če je imela Jora tudi kako isto foro, ali ji jo pripisujem zato, ker jo ima ET. Ali pa sprehajam ET in sem v mislih pri njej. V bistvu je dober občutek, tako ostanejo z nami, pa še večno mladi ostajajo.



Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1505 : četrtek, 17.02.2011 : 10:04:19 »

Joj, pa kako je Jora ponosna!  Kiss
Ja, sej ne veš, al je prvo tvoja naučenost, navajenost al je res kaj na tem, da komuniciramo z dušo prejšnjega psa...
Super ste  bravo bravo. Naša ima zdaj take valove, ko je dobre in ko je slabe volje. Se mi zdi, da je imela kar krizo, ko je ugotovila, da ne sliši in ne vidi več tako kot je bila navajena. Zdaj se je počutje izboljšalo in spet veselo lajamo (zdaj bolj naglas, ker se sama sebe ne sliši...), ampak le, ko smo veseli in ni več pazikuča. Pa veseljakinja je še vedno... V peti štuk pa gremo precej počasneje. Na kakšen hrib pa še vedno brez težav zlezemo, samo, da je dovolj široka pot, da se počuti(mo) varno.

Super ste, res! Meni kar za zgled...  Cool Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1506 : četrtek, 17.02.2011 : 10:21:36 »

Ponosna je pa bila, ja. Tole malo bolj dvignjeno glavo včasih prav pogrešam.
Pa ne mislim na dominanco, ampak na eno tako trdnost, sigurnost vase v smislu 'vse je ok'.
Tako naj bi po mojem zgledal pes, ki se mu vse od rojstva ni nikoli zgodilo prav nič hudega.

ET večkrat dvignem glavo in jo božam tko, da mora gor gledat, sploh kadar gleda izpod čela s tistim njenim pogledom 'jst boga booooga, duša mi je ranjena' - recimo kadar se ji metla šeta pred nosom, ali pa tudi kar tko. Rada bi večkrat vidla tudi pri njej tisti pogled - 'jaz sem kul pes', namesto da dostikrat iz gole navade gleda ko kaka boooga punčka (pa pomoje zdaj nima več kakega hudega razloga za tugo zganjat, tko da bogosti tudi podpiram ne preveč).
Sva se pa lih zadnjič s Smetko menile, da je ona pač taka, da jo moraš mal 'razumet' Roll Eyes Tongue Kiss (sej ne vem, katerega smeška se zraven nalima, ccc...).

Tist o vzorih pa rajši pozabi, Luna7, smo čist vsi po svoje kdaj en malo čudni Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1507 : četrtek, 17.02.2011 : 10:24:53 »

Eh ET je boga, ker se preveč naje in nalaufa, pol mora pa še za tebe pozirat  Cheesy Grin
Pač bogost v užitku... Al nekak tak  Tongue Grin

Jora pa je res ponosna na teh slkicah  Kiss
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1508 : četrtek, 17.02.2011 : 10:30:14 »

Lepi, lepi ste  Kiss ... Jora je bila čudovita  Kiss

Glede tega, da se prejšnji kuža utelesi v novem psu, je veliko teorij, ampak meni osebno je najljubša samo ena, predvsem zato ker sem jo sama doživela in jo doživljam, in ker mi je bilo dano, da to izkusim na malo drugačen način, FŽ in luna7 vidve bosta vedeli o čem govorim  Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1509 : četrtek, 17.02.2011 : 22:50:39 »

Eh ET je boga, ker se preveč naje in nalaufa, pol mora pa še za tebe pozirat  Cheesy Grin
Pač bogost v užitku... Al nekak tak  Tongue Grin

Jora pa je res ponosna na teh slkicah  Kiss

Tako nekako, ja.  Wink

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1510 : četrtek, 17.02.2011 : 23:49:00 »

O, kakšne lepe slike! Jori enga Kiss gor nad oblačke, E.T. pa ... princeska, ti že veš, kako se je treba držat, da te mati strežejo odspred in odtad, a ne Kiss Nič preveč glave gor ne drži, bo manj čohanja padalo Tongue (FŽ saj ne bom več, obljubim Tongue)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1511 : torek, 22.02.2011 : 19:41:30 »

Ponosna je pa bila, ja. Tole malo bolj dvignjeno glavo včasih prav pogrešam.
Pa ne mislim na dominanco, ampak na eno tako trdnost, sigurnost vase v smislu 'vse je ok'.
Tako naj bi po mojem zgledal pes, ki se mu vse od rojstva ni nikoli zgodilo prav nič hudega.

ET večkrat dvignem glavo in jo božam tko, da mora gor gledat, sploh kadar gleda izpod čela s tistim njenim pogledom 'jst boga booooga, duša mi je ranjena' - recimo kadar se ji metla šeta pred nosom, ali pa tudi kar tko. Rada bi večkrat vidla tudi pri njej tisti pogled - 'jaz sem kul pes', namesto da dostikrat iz gole navade gleda ko kaka boooga punčka (pa pomoje zdaj nima več kakega hudega razloga za tugo zganjat, tko da bogosti tudi podpiram ne preveč).


Ponosna in zelo lepa psička  Kiss Kiss Ponosna tudi zato, ker si ji prinesla dojenčico pokazat. Se ji prav vidi, kako vaju je bila vesela. Jora, daj malo našega Bobija  Kiss za ritko vščipni  Tongue, pa mal se pejta lovit, dirjat, igrat se, sedaj, ko sta spet mlada in zdrava.  Smiley

To pa tudi jaz opažam pri Piki, da ima velikokrat "žalosten" pogled, pa tudi potuli se rada. Čim povzdigneš glas, pa čeprav sploh ne nad njo. Ali pa ko roko dvigneš, se kar dol na tla uleže. Se mi pa zdi, da ji gre čedalje boljše, in tudi ona že postaja ponosna.  Smiley 

AnaJ, če ni skrivnost, a bi napisala to svojo izkušnjo o utelešenju prejšnjega psa v sedanjega ?  Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1512 : torek, 22.02.2011 : 19:52:53 »

AnaJ, če ni skrivnost, a bi napisala to svojo izkušnjo o utelešenju prejšnjega psa v sedanjega ?  Smiley

Branka ni skrivnost seveda ne. ''Problem'' je bolj v tem, joj kako naj razložim, saj ne da ne govorim rada o tem, v bistvu zadnje čase o tem govorim vedno bolj pogosto, tudi z neznanci, ki pa potem ne vedo kako bi gledali na te zadeve. Zadeva namreč ni omejena samo na utelešenje prejšnjega psa v sedajnega. Pri meni se gre v bistvu za to, da imam to možnost oziroma dar, da se lahko povežem s živalimi ali ljudmi, ki so preminili.  So bili časi, ko tega daru nisem želela sprejeti, ker me je strašil, zadnje par let, pa ga popolnoma sprejemam in se mi dogajajo stvari, ki si prej niti misliti ne bi mogla.

Težko o tem pišem na forumu, ker še vedno obstajajo ljudje, ki tega ne sprejemajo. Saj ne da se tega bojim, ali pa da me je sram, v bistvu sem vsak dan bolj ponosna na to, posebno ker vidim, da ga lahko izkoristim tudi drugače ne samo tako da pomagam sebi s tem. V glavnem, če te zanima kaj več, lahko na ZS ali email  Wink

p.s. E.T pa se oproščam za smetenje teme in ji pošiljam  Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1513 : torek, 22.02.2011 : 20:09:55 »

AnaJ, seveda me zanima. Če in ko boš imela čas in voljo, pa res prosim za en ZS.  Smiley Ko bi ti vedela, kako mene te zadeve zanimajo... Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1514 : torek, 22.02.2011 : 20:11:34 »

Ni problema dobiš ZS v roku parih ur, ampak kar sama sebi prepiši, če boš brala roman  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines