mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 07:26:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387374 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1245 : ponedeljek, 22.11.2010 : 22:30:20 »

Pridejo dnevi, ko se je treba it malo manikure, pedikure in ostalega lepotičenja Cool.

Milenca: 'Maoooooouououu' in spelješ striženje nohtov do konca. Potem sfrotiraš kožušček, spet 'maoooouooouuuu',  prečešeš v vse smeri in malo bolj temeljito kot ponavadi ('prrrrrr'). Očistiš ušesa ('maouueeeeehhhhhpihhhpihhh'). In z mokrimi robčki spucaš rit ('pihhhhhhhhh'). Sledi kujanje v zgornjem nadstropju.

Pici: 'Prrrrrrrrbrrrr' in so nohtki postriženi. 'Prrrrrrrrrrbrrrrrprrrrbrrrr' in je sfrotirana in prečesana. 'Miiiiiiii-iiii' in so ušesa umita. In rit spucana 'miiiiiiiiiii-ii-i-iiiiii'. Sledi pretepanje Milence za sprostitev.

E.T.: Počesana in podrgnjena z viledo (bi predla, pa ne zna), pregledana ušesa (sam da se ukvarjaš z mano, deli kar hočeš). Krempeljčki - ups, ne bo šlo - 'Auauauaueueeii-eiei-eiijjj!!', no, pa niso postriženi. Misli, da jo hočem najmanj ubit. In se dela, da jo boli tudi če odstrižem samo 1mm. Drsanje po asfaltu ne pomaga nič.
Moja-moja poredna dramaqueeen, sama si je kriva, da bo spret treba k vetu za takšne brezveznosti (nisva niti prvega krempeljčka odstrigle, samo zastrigle).

Heh, babe naše kosmate, vsaka posebna, vsaka moja Kiss.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1246 : torek, 23.11.2010 : 00:06:44 »

Ah jej, noooo, FŽ, pa kdaj ti bo jasno, da Princeske ne hodijo po nove krempeljčke k vetu Shocked ... princeske imajo osebnega pedikerja (ki ni glih "mama" Grin Tongue )
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1247 : torek, 23.11.2010 : 00:48:49 »

Viš, to pa res Roll Eyes! Kaj bi mi brez mameF...
Sploh nisem pomislila, ker smo do zdaj vedno združili še s kakšno drugo brezveznostjo pri vetu.
Bomo seveda vključili gospodični v redne dogodke še osebnega pedikerja Tongue.
Čeprav k pedikerjem hodijo vzgojene punčke. Ne vem, a se kakšna tam tudi po tleh meče in salte dela?!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1248 : torek, 23.11.2010 : 00:50:47 »

če vprašaš hiltonco, vsekakor
a naklikat tega še nisi probala? Wink
Logiran

Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1249 : torek, 23.11.2010 : 01:25:14 »

Moja pa toliko časa zraven sili, ko si nohte pilim, da moram še njej. In potem je vsa zadovolna, ko so na sveže popiljeni Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1250 : torek, 23.11.2010 : 09:30:26 »

Sreda, ti imaš zdaj ˝frišen material˝ Tongue, pa si ga lahko oblikuješ mal po svoje - tudi piljenje krempljev očitno spada zraven Cheesy  bravo

E.T., naša presranka Missy te fejst razume in sporoča, da je vse okoli krempljev bjlak fuj bavbav.
Ampak, mi imamo drogo, ki vsaj malo pomaga, kliče se pa Poli Evil Evil Cool predaja
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1251 : torek, 23.11.2010 : 09:33:37 »

Tale poli z leti zbledi  Tongue-vsaj pri nas je. Ni pa zbledel grozilni grrrrr, ta se je še okrepil ....  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1252 : torek, 23.11.2010 : 09:35:21 »

Tale poli z leti zbledi Tongue-vsaj pri nas je.
Odvisno od tega, kako pogosto/poredko jo doziraš Evil Evil Evil
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1253 : torek, 23.11.2010 : 14:26:04 »

Aha, kocka, bomo probali recept - tri dni nič, pol pa za vsak krempeljček en kolešček poli Evil.

Šalo na stran, poli ne pali (pali, kadar delava, je pripravljena dušco prodat za salamo), ampak kadar je razburjena in jo je strah, je prav boga miška, ulega se na hrbet, vse 4 od sebe, rep dela ko zmešan pa okrog svoje riti se vrti Sad. Tudi poli ne pomaga, ker mi takrat ne uspe dosečt povezave - če se umirim, bom nagrajena.

ZAto pa itak na tem umirjanju skoz delava (ne bi verjel noben, ki jo je videl) - nagrada, če se poči na svoje mesto ko pridem domov (prej ko kroge nabija je ne božam), pa nagrada, če se umiri na besedo , se trudim, da miruje recimo pred trgovino, kjer je več ljudi itd. Isto nagrajujem prisotnost škarjic in ji ne gredo na živce, ampak ve pa, da ko daš krempelj not, je pa treba v jok planit  Roll Eyes.

Pa sploh ni plašna baba tako na splošno, npr. ko sreča kake pse, deluje prav neustrašna in 'štrapac'. Ima pa res recimo pred določenimi ljudmi zavore, metle so bile na začetku bljak oz vse kar je palici podobno itd. Je pa hecno - kadar jo božajo določeni neznanci, mi oni pravijo, kako je prijazna, v resnici se jih pa boji in zato oddaja take prijazne signale (ki jih večina spregleda). - v takih situacijah bi še najrajši zaspala (tako pobegne pred stresom) In takrat vedno reagira tako - z nemirom in podreditvenimi signali (jih že bistveno manjkrat vidim, so pa še - kadar pa se njenih nohtkov pritikam, jih je pa veliiiko).

Skogkatt, jaz po pravici povedano kliker šele začenjam, sem bila že ene parkrat na tem, ampak se ga je treba res lotit, ko enkrat začneš. No, zdaj jo počasi naklikavam, tako da bo v kratkem  ready upam. Pol bomo pa prosili izkušene za kak namig in nasvet Tongue.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1254 : torek, 23.11.2010 : 14:34:17 »

V knjigi Telingtonove - Masaža psov sem mislim, da, nekaj brala o tem, kako z masažo pomiriš psa pred striženjem. Nisem pa je še izvajala. Morda katera ve kaj več o tem?
naspidiranka črna svetleča,  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1255 : torek, 23.11.2010 : 15:39:48 »

Vem da obstaja, nisem pa pomislila nanjo... bi mi pa v bistvu ful prav prišlo naučit se umirjat jo še na kak način. Saj naspidirani psi so kul, samo konkrolirano naspidirani, tko da se bo itak treba naučit umirjat bezljavo nrav tele črne riti (še 'šica Xena je rekla 'umirjat').
No, pa kadar je to občasno neka neumirjenost iz strahu tudi ni ta prava naspidiranost, tko da tole delo bo obvezno treba predihat. Hvala za idejo, luna7 Smiley.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1256 : torek, 23.11.2010 : 15:45:52 »

masira se ušesa, sploh konico uhlja in pa po liniji od všes po vratu dol, lahko do konic prstov na prvi taci. Pomaga tudi pri strahu.  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1257 : torek, 23.11.2010 : 15:47:34 »

Meli je tudi imel izpade bezljanja, ko je iz strahu pozabil na vse okrog sebe. Zdaj ga še vedno kdaj pa kdaj prime, da bi bezljal; napad norosti spoznam po tem, da začne čisto tiho in na poseben način cvilit. Zdaj si ga že upam takrat prijet v naročje, objet z vseh strani, ne preveč trdo, toda odločno, in sem čisto tiho, le držim ga ob sebi. Potem čez nekaj časa kar začutim, kako se mu mišice začnejo sproščati in, kako mi zopet zaupa.

Pa ne rata ravno vsakič, na žalost. K sreči ni več tako ubijalsko nasilen, kot leto nazaj, ko sem se ene parkrat resno zbala, da me bo hujše poškodoval.

To nima veze s tistim, o čem govori luna7, tole je Catsington metoda Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1258 : torek, 23.11.2010 : 17:17:16 »

Umirjanje tudi lahko naklikaš Wink
V bistvu delaš na zavedanju samega sebe s ciljem samokontrole. Začneš, kot da bi bila ET še puppy Smiley

Ko boš tako daleč, da bi želela delat na tem, sporoči. Za začetek pa en primer na hitrco, verjetno se najde še kaj boljšega:
Starting nailclipping: Restraint http://www.youtube.com/watch?v=_gGGcGzTos4
Puppy nail clipping: http://www.youtube.com/watch?v=qZZvE0Dpq7U
and so on...

TTouch + kliker je pa itak super kombinacija  Cool
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1259 : torek, 23.11.2010 : 17:22:59 »

A pri veterinarju jo uspavajo, ko ji kremplje strižejo?
Drgač pa, če že mora imeti frizuro kratko, naj ima vsaj dolge nohte no  pevka
Logiran
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines