mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 23:19:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 387228 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #915 : četrtek, 22.07.2010 : 09:13:57 »

 Kiss Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #916 : sreda, 28.07.2010 : 13:02:29 »

Matr, mi mamo doma Davida Cooperfielda Sad.

Ko kupiš dvakrat po 10m železne verige, z njo prevežeš vse spoje (stropni del povezan z vsemi stranskimi ploskvami) na kovinskem bivalnem boksu, in to na dveh višinah, dodatno ojačaš dela, kjer je oboje vrat, povežeš še malo podolgem in počez, si nekako prepričan, da bi lahko celo leva zaklenil noter. Potem zadevo še zakleneš z dvema 'žabicama'... In počasi pomisliš, da se ti je mogoče malce sfrkljalo. Skratka, moj me je gledal kot deveto čudo, ko sem mu naročala, kaj vse naj kupi v železnini, pol je pa le šel nabavit verige, ključavnice itd. in sva ojačala vse po zgoraj opisanem postopku. In na koncu še preverila - a tale spoj je? čakaj, tuki bi še mogoče lahko, dejva še tule mal povezat... kaj pa če dvigne vse skupaj? aja, dejva še podn pritrdit na okvir....

... in potem prideš domov in bi se najrajši zjokal in obupal sram Cry:
ker je ena od ključavnic odklenjena!, boks prestavljen na sredino prostora, ven je pa prišla čez (dobesedno) 10cm režo, kjer zdaj en del kletke štrli stran. Ostalo železo je čudno zvito, vidi se, da je zadevo tudi grizla (super za zobe), potem pa se je na nek meni neznan način splazila ven čez režo, skozi katero po logiki niti odrasel maček ne more. Lahko samo povem, da se trenutno počutim grozno, obupana sem, ker trapo boli vse sorte, videt ni nič konkretnega, če bi bila brez dlake in svetla, bi pa našla sigurno sto modric. Sploh je v bistvu čudno, da je še živa in se ni na poti ven kje preščipnila in zadušila. Da je potem zašla v shrambo in tam požrla vsaj 2 kg mačjih briketov in da bo danes najbrž na vrsti še driska, pri vsem tem niti ni za omenjat. Jaojao Cry...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #917 : sreda, 28.07.2010 : 13:05:54 »

Ajoj Sad
A ste že kaj v smeri "panic room/safe room" razmišljali? Roll Eyes
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #918 : sreda, 28.07.2010 : 13:08:53 »

Ma ja, daj dodeli ji eno sobo, kjer bo lahko počela kar se ji zljubi, brez skrbi, da bi kaj uničila. pa magari shrambo za metle, samo da ima vrata, ki se od zunaj zaklenejo in okno za dnevno svetlobo, pa magari polkletno. Očitno je, da je zaklepanje v kletko zanjo nevarno Shocked Undecided.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #919 : sreda, 28.07.2010 : 13:09:16 »

Se opravičujem - če tak prostor imaš, seveda...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #920 : sreda, 28.07.2010 : 13:15:16 »

 Shocked Shocked Shocked to je pa res ena čarovnica.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #921 : sreda, 28.07.2010 : 13:15:34 »

Imam bajto (no, ni naša, je pa na trajno posodo od starih staršev), ampak takega prostora ne najdem, bolj ko razmišljam. Res bi moral bit varen, samo 4 stene in vrata za zaklenit. Pa da ti ni škoda niti teh, ker bo noter ziher štala. Bi reskirala takoj nekaj tacga, če bi imela, pa nimam... Razmišlam o notranjem boksu, ampak kovina ni zanjo ker tudi stene od kletke očitno grize, ker najdem vse slinasto in mokro po tleh okrog nje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #922 : sreda, 28.07.2010 : 13:16:40 »

Če kdo pozna kako metodo za rešit se tega, bom zelo vesela. Simončič pravi, da je lahko problem avtoriteta, ampak če imaš psa od mladega, pri takem, ki je nekaj že skusil in izoblikoval navade, je takšno navado zelo težko odstranit.
Recimo v avgustu imam možnost koristit morje (vikend staršev od mojga) praktično neomejeno, ker sem na porodniški in je cajt. Bi šla lahko z obema ta malima in psom. Pa ga ne bom, ker je ne morem vzet s sabo. Ker ne morem niti v trgovino tkole. Tastove lastnine mi pač ne more uničit, vrat praskat, malo grizljat naokrog... Moj je na dopustu, jaz pa nočem niti za dva dni nikamor od doma, ker si je ne upam pustit niti eno popoldne doma. Za čas skupnega dopusta dom me je že zdej sram, da bom mogla očitno težit nekomu, ki je edini zanesljiv za takele primere. Kletke očitno ne morem uporabljat več sploh, če jo hočem še živo. Kakršnokoli kovinsko zadevo si izmislim, si bo na njej uničla zobe. Štos je, da ne mara bit sama v kakršnikoli obliki. Če sem doma, bo v kletki, tudi če kaj začne praskat, opozoriš in neha. Ko te ni, pa...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #923 : sreda, 28.07.2010 : 13:30:11 »

Kaj pa atlas box za v avto, takega velikega?
Ti ne zavidam položaja Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #924 : sreda, 28.07.2010 : 13:34:51 »

Kaj pa naredi, če jo putiš doma privezano na recimo 3m "zajlo" katero ne more pregrizniti in pospraviš vse izven dosega?
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #925 : sreda, 28.07.2010 : 13:37:01 »

Kaj pa, če bi probala sebe posnet na kaseto in ji predvajat? Da te sliši, kako ji govoriš?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #926 : sreda, 28.07.2010 : 13:38:30 »

A privez tudi ne bi pomagal? Da jo med odsotnostjo privežeš na zajlo ali konec koncev ketno Roll Eyes, znotraj sobe kjer se dobro počuti, iz njnega dosega pa odmakneš vse česar bi se lahko lotila.

Pa privez bi bilo treba narest v betonsko steno, konkretno ojačan, da ne more spulit ven.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #927 : sreda, 28.07.2010 : 13:42:11 »

Jao Lips Sealed
Mislim, da če bi taka soba obstajala, ne rabi priveza ... (znotraj varne sobe)
Vem, da pesjak ni opcija pozimi, kaj pa ostali, toplejši del leta?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #928 : sreda, 28.07.2010 : 13:46:02 »

Ja, pa vseeno je verjetno lažje en del sobe prirediti tako, da umakneš vse ven iz dosega. Privez tudi ne rabi bit 3 m dolg ane, važno da se lahko komot vstane, obrne, usede in uleže kot v bivalni kletki.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #929 : sreda, 28.07.2010 : 13:48:43 »

Da se ne bo kdo vtaknil v tehle zakonskih 3m priveza. Tule govorimo o tem, da bo psička krajši čas lahko počakala sama doma brez da ogrozi svojo varnost.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines