mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 15:23:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 386908 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #615 : torek, 26.01.2010 : 11:57:54 »

FŽ, glede lomastenja - naša Glu me včasih prav postrani gleda, ko jo kdaj zaradi zgodnejših obveznosti prej zbudim in hočem, da greva ven. Prav žmrka iz košarice s pogledom kot češ ''Ma deeej baba zmešana kva ti je, a ne vidiš da še spim?!''. In ko prideva nazaj gre v šusu spet v košarico (nimamo boxa oz omejitev ker je pridna), se zvije in drnjoha naprej. Najrajši ima vikende ko obe potegneva in vstaneva kasneje Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #616 : torek, 26.01.2010 : 12:00:20 »

Uboga (Roll Eyes) trpeča Milenca prihaja v rednih urnih razmakih v kuhinjo kontrolirat smrčečo reč - poduha, se umakne za vogal, še malo poškili nazaj in odbrzi proč.
Mislim, da jo po skoraj dveh letih še vedno bolj živcirata moj otrok in Pici, kot pa tale speča gmota. Vesela FŽ Smiley.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #617 : torek, 26.01.2010 : 12:02:44 »

FŽ, nič hudega ni, če je pes navajen spati sam v določenem prostoru, kjer ni njegovih ljudi ali v njem preživljati tiste ure, ko nikogar ni doma. To ni nič drugače od kletke ali bivanja v hodniku.

In imaš prav, nesamostojnemu psu privajanje na takšen red lahko koristi.

lp
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #618 : torek, 26.01.2010 : 12:03:05 »

Tudi pri nas se je Roxy zelo hitro navadil na to, kdaj zares vstanemo, kdaj pa gremo samo po vodo, na WC... Lomastenje, ki še ne pomeni, da smo dejansko tudi živi in pripravljeni za skok v nov dan, preprosto ignorira oz. odpre le en uč (za vsak slučaj), drugih premikov pa ne dela Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #619 : torek, 26.01.2010 : 12:12:38 »

Kadar moram jaz vstati ob nenormalnih urah (3h/4h/5h ipd.), grejo princeske obvezno že zvečer v vrtec. Ker one ne vstanejo pred deveto niti pod razno. Če jih slučajno kdaj  hočem peljat lulat že ob osmih, me ne šljivijo sploh. Zlezejo nazaj pod kovter in me gledajo s tistim "A s' ti zblaznela" pogledom.  Wink  In potem jih ponavadi fizično odnesem ven, kjer se tresejo od togote ("mislim, a ti ne veš, da je mraz"!).

No, takle mamo pri nas in to povem vsakemu, ki "bi imel psa, ampak ne bi zjutraj zgodaj vstajal".

FŽ, lep pozdravček vsem tvojim žvercam! Kiss Kiss Kiss

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #620 : torek, 26.01.2010 : 14:55:28 »

a ne vem, če je to dobro pretirano spodbujat,
Če prevedem v izkušnje z malimi človeki in psi, bi rekla da ne.
So pa po karakterju in izkušnjah različni, tako da se prilagodiš osebku, ki ga trenutno hendlaš.
Večkrat pa se je že izkazalo (ko so sosedje v kup drli zaradi histeričnega dretja določenih osebkov), da se je to dretje in dobesedno ob tla metanje, prenehalo v točno tistem trenutku, ko smo izginili iz vidnega polja (tj. zavili za vogal).
Včasih pa je nujno popustiti in dovoliti več prisotnosti, ker je sicer psiha dobesedno ranjena in je treba odsotnoti dozirati po kapljicah in jih podaljševati po minutah.
Torej - dober smisel za opazovanje in prava mera topline in nujno tudi odločnosti.
Težko je potegniti pravo mero, ja. Ampak stalna prisotnost za vsako ceno se meni ne zdi smiselna.

Logiran
Gabriela
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #621 : torek, 26.01.2010 : 15:56:38 »

Moram povedati, da se prav od srca nasmejim ob branju vajinih dogodivščin  Smiley Glede na to, da imam doma tudi nekaj E.T. jinih genov se precej najdemo v napisanem, očitno sta si mati & sin v marsičem zeeeeeelo podobna. Od prvega trenutka, ko je prišel domov je bilo očitno da smo dobili psa-zasledovalca-senco po domače Smiley
 Zelo težko se privaja na trenutke samote, čeprav bo to v prihodnosti neizogibno (zdaj je pač taka situacija, da sem večino časa doma). Kot si lepo povedala FŽ, se strinjam da to tudi za psa ni dobro, ker če bo vsakič takšno razdejanje ter žalost ko bo sam...bomo kmalu imeli minimalistično opremljen dom Smiley (se že slišim kako govorim obiskom, ne sezuvajte se imamo namreč kar beton po tleh, sedežno pa imajo pri sosedih )  Shocked ter slab občutek, ko bom morala kam brez njega. Tukaj nas čaka še nekaj dela  Smiley
V avtu je postal  hitro že kar nevaren tako sebi, kot meni in je po najhitrejšem postopku dobil kletko v kateri se zdaj brez problemov vozi, doma sicer večkrat tudi spi v kletki, ampak ko jo zaprem je vsega v sekundi konec  Shocked tuljenje na kvadrat!! Ker smo v hiši, ki ima kar nekaj stopnic je tudi to posebno doživetje (naša prejšnja psička je dobesedno sovražila stopnice), ker se Chili po njih zapodi kot raketa gor in dol smo sedaj postavili vse možne barikade (dokler mizar ne naredi vrat). Obožuje tudi cvetlične lonce vseh velikosti, sploh ta zemlja notri je preprosto fantastična Cheesy Tako, da ti včasih kar malo zavidam tole spanje čez dan, pri nas je tega res zelo zelo malo, še ponoči imamo prebliske da bi se igrali, čeprav nihče ne kaže znakov življenja   Evil Evil
Imam pa eno vprašanje, zanima me namreč koliko tehta vaša E.T., Chili jih je imel tri tedne nazaj cca 11 kg, danes se bomo ponovno stehtali Cheesy
Fasciniran je tudi z "drevjem" vseh sort od vej do polen ter storžev, če pa še frčjio po zraku toliko bolje  Tongue
Že drži, da jabolko ne pade daleč od drevesa  Smiley Smiley Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #622 : torek, 26.01.2010 : 16:25:51 »

...doma sicer večkrat tudi spi v kletki, ampak ko jo zaprem je vsega v sekundi konec  Shocked tuljenje na kvadrat!!

Tuljenje je testiranje vas vseh oz. testiranje vaših pravil  Evil Če boste dosledni in vztrajni pri teh pravilih, ga bo počasi tuljenje minilo, vaša stanovanjska oprema pa bo lahko ostala tam, kjer je  Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #623 : torek, 26.01.2010 : 22:04:07 »

...bomo kmalu imeli minimalistično opremljen dom Smiley
(se že slišim kako govorim obiskom, ne sezuvajte se, imamo namreč kar beton po tleh, sedežno pa imajo pri sosedih ) 

Grin Zabaven sine, ni kaj Grin
E.T. je prejšnji teden ob prihodu tehtala dobrih 20 kg (oz. skoraj 21), se mi zdi, da bo zdajle kakšno izgubila, ker je še nekoliko previdna in kak dan po malem pušča nekoliko hrane nepojedene. Pa prebava se še ni čisto stabilizirala (ni driska, je pa mehko), tako da še pazim in dajem čim manj raznih dodatkov. Bomo že nadomestili. Koliko pa so mulčki v bistvu stari? Se mi zdi, da je 11kg kar veliko, znajo bit nekoliko večji od mame.
Stiskam E.T., da bi povedala, kdo je oče, pa je trmasta in niti ne muksne, tako da... Wink

Evo, takole jo stiskamo Tongue:
http://s1.mojalbum.com/razno-foto_12277181_14777877_17601924.jpg
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #624 : torek, 26.01.2010 : 22:09:44 »

iiiii Kiss samo pazite, ko vas bo ona začela stiskati Grin a že kej "taca"? Cheesy
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #625 : torek, 26.01.2010 : 22:12:41 »

Tuljenje je testiranje vas vseh oz. testiranje vaših pravil  Evil

Se čist mal ne strinjam. Izražajo se vsi psi, eni tako, drugi drugače. E.T. se je ves čas "menila" z nami, tudi takrat, ko ni nič izsiljevala. Je zatožila koga, da ji je igračo vzel, ali pa povedala, da je čist hepi, ker sneži... gobezdalo skratka.
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #626 : torek, 26.01.2010 : 22:23:03 »

Kak je lepa!  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #627 : sreda, 27.01.2010 : 01:50:59 »

Vi ste lepe, Epona, ker ste jo potegnile iz tistega dreka! Kiss
Posebej za Epono:

Večerja je mimo...
http://s1.mojalbum.com/razno-foto_12277181_14777877_17601927.jpg

... še zobe si umijem, potem pa hitro smrčat in sanjat...
http://s1.mojalbum.com/razno-foto_12277181_14777877_17601926.jpg
Logiran
Pupolinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


WWW
« Odgovor #628 : sreda, 27.01.2010 : 09:55:50 »

Očitno se je tudi Pupa vrgla po mami (enake navade)... Včeraj smo imeli 4 mesece in 2 meseca od kar smo jo pripeljali v nov dom.
Tehtamo kar 13kg, ampak smo zelo šlank in bi se lahko še malo poredili, ampak kaj ko pa tako hitro raste in gre vse v višino,dolžino in tace.  Pričakujemo v prihodnje ornk mrcino Smiley
Logiran
Gabriela
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #629 : sreda, 27.01.2010 : 10:51:01 »

Se čist mal ne strinjam. Izražajo se vsi psi, eni tako, drugi drugače. E.T. se je ves čas "menila" z nami, tudi takrat, ko ni nič izsiljevala. Je zatožila koga, da ji je igračo vzel, ali pa povedala, da je čist hepi, ker sneži... gobezdalo skratka.

Hahahahaha Cheesy si me pa nasmejala, dejansko je res tako tudi z tamalim, kadar mu kdo igračo vzame vsi vemo Cheesy pa če mucki protestirajo, ko jih tlači še bolj Tongue Drugače pa imamo 4 mesece in včeraj stehtanih 14 kilogramov, dejansko pa zgledamo...ja kr mal suhcani Smiley Slike so absolutno čudovite, prava trnuljčica, brez dvoma Smiley Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines