mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 06:41:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 384699 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #180 : sobota, 31.01.2009 : 13:24:27 »

'Uboga' Pici je ubogi Milenci lihkar pridelala eno grdo prasko na nosu. In bila seveda fejst kregana.
Ker je nočemo glih ves čas tuširat, jo ob manjših zadevah podimo po stanovanju, tekamo za njo in zganjamo glasno galamo.
Ji ni pa nič preveč všeč in ponavadi se lov konča, ko se skrije pod posteljo. Ji pa po 'pregonu' vedno začne iz učka tečt  Cry, da imaš potem lahko res fejst slabo vest.

Milenca se počasi uči malo branit, mislim da je zakapirala, da jo pri tem podpiramo...
Ponoči so včasih še posamezni fighti, ampak ju zvečer dobro opazujem in ga že kar zavoham predno se začne - poskušam že v kali zatret.

Poleg tega pridno treniramo 'neeee praskat zaprtih vrat', 'neeee konstantno histerično mjavkat za pozornost' in take reči.
Pa božamo jo tudi in lupčkamo, da nam ne pade v depresijo, mravljica naša lepa sitkana.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #181 : torek, 03.02.2009 : 03:00:32 »

Pici spet pustoši, lumpa presneta!

Sej bo enkrat konec tehle nočnih izpadov, anede da bo?
Mi bi bilo precej bolj fajn, če bi se redno klofali recimo ob 4ih popoldne. Ampak ne, takrat mirno ležita na istem fotelju in se delata, da je vse OK.

Zdajle je bila ornk kregana in me pisano gleda - namesto živih živali pa mrcvari plišastega psa...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #182 : torek, 03.02.2009 : 03:14:41 »

Evo, ko mam glih čas  Roll Eyes

Tkole je bilo še pred dvema urama... In zakaj že mora bit zdejle drugač?



Pa še to - tole ne pripomore preveč k nagovarjanju neprepričanih o nujnosti še ene (pasje) žvali v naši bajti...
Razen če mu obljubim kakšno zver, ki preganja mačke Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #183 : torek, 03.02.2009 : 09:17:45 »

FZ, Juna bi si mogla dobit. In ja, pripomore. Flip ne prenese, da se kdo drug razen njega lovi po stanovanju. Seveda gre naredit red in vse macke se razprsijo po stanovanju  Roll Eyes. Ampak tega vec ne sme pocet, preganjat karkoli je kosmato in perjato, tko da red delam jaz  Tongue. Nc obupat, si sele zacela. Pri Misi in Muriju tudi opazim razliko. Misa je bolj pridna in prej poslusa, ker je moralo tko bit od zacetka. Muri je prisel malo kasneje in je malo bolj trmast, ampak ze napreduje. Samo ne popustit. Mrcine pa ze ne bodo grenile tvojega zivljena  Angry. Poslusat se mora  Cool. Pri Misi se niti  vec ne rabim dret. Ko ze njeno ime izgovorim v takem rohnecem tonu, ve koliko je ura. Muri se pa naredi, kot da sem ga poklicala, da se bomo bozal, navihanc mali.
Bos vidla, da bo. Ne obupat  Wink. Ce ne gre drugace, si pa tisto za muhe klofat nabav. Oranzni Mravlji bos pa ja kos   Smiley
Upam, da bo cimprej bolje, da boste lahko spali.  Kiss
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #184 : torek, 03.02.2009 : 09:38:19 »

Sej bo enkrat konec tehle nočnih izpadov, anede da bo?
Nekatere mačke so bolj aktivne ponoči. Mogoče bi pomagalo, če bi Pici zvečer malo zmantrala, jo animirala - z igro in divjanjem. Pa naj sodeluje tudi Milenca (če se ji bo dalo).
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #185 : torek, 03.02.2009 : 10:31:10 »

Juna Grin ta bi pa bla! Čisto nora pasje mačja družina, hehe.
Nene, ciljam na kaj bolj mirnega, prijetnega, prijaznega, pametnega, nežnega... Tongue
No, pot bo še dolga, ampak zdaj je moj moto 'pametni popustijo, trmasti pa zmagajo'. In jaz sem ta trmasta, da ne bo pomote.

Sicer je pa zjutraj svet že kar sam od sebe malo svetlejši...
Kaj je eno Picikino nočno pustošenje proti taljenju večnega ledu, izumiranju živalskih vrst ali človeški žlehtnobi? Prov nč!
Saj je pri Pici tudi čutit razliko - smo v kratkem dosegli, da ve, da mora počakat, kadar Milenca je, da jo je medtem prepovedano naskakovat iz zasede in ji dajat nenadne klofute.
Druge situacije še vadimo. Mir ponoči je tudi ena od njih. Upam da ga osvoji čimprej, mirno lahko v zameno kako urco na dan nagaja kolikor se ji zljubi... Sicer pa po novem spimo z metlo pod pojstlo. Zelo nujen pripomoček za mirno spanje, res priporočam!

Se pa tudi ona, kadar povzdignem glas, sem ter tja naredi trapico - kot da jo kličem za božanje.
In zamijavka s tako visokim nežnim glaskom, da se ti srce kar tajat začne - čist tko kot tisti večni led Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #186 : torek, 03.02.2009 : 10:42:44 »

 Grin Mislim ej. Upam, da imate fajn vlke odtoke po bajti, kr ko se zacne ledenik odtajat  Roll Eyes
FZ, te cist razumem. Ko bi jo takrat najraje celo premeckal. Muri se na tla vrze pa vse 4 v luft, pol te pa gleda s temi ockami, da bi ga najraje pojedel. STOP! To je zavajanje. Cilj mora biti jasen. Izgnati zleht oranzno mravljo iz mici Pici  Tongue
Sicer pa, ko smo imeli mi oranzne Faraonke, smo uporabli Faracid  Roll Eyes  Z metlo ni slo  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #187 : torek, 03.02.2009 : 10:45:10 »

Eno butasto vprašanje od ene tete, ki se na mačke prov nič ne spozna sram: glede na to da se fajtata ponoči, kaj pa če jih zaprete v ločene prostore Undecided?
A potem bi bilo še slabše, ker bi bili užaljeni?
Sam prašam, da ne bo pomote Smiley
Logiran
cookie
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #188 : torek, 03.02.2009 : 11:26:22 »

Pri nas smo tudi prakticirali zaprtje taglavnega fighterja Jazza... Sicer čez okno, tudi če je zunaj mrzlo, na majhno terasco, pa je zaleglo. (imam namreč samo en prostor) Je imel kake 15 minut hlajenja. Tudi pri dirkah ob nemogočih urah noči sem ene dvakrat uporabila ta ukrep (sicer sta takrat vsak na svoji strani sedela na oknu). Zdaj je nekako "zmenjeno", da se divja lahko dokler je vse v mejah (da se Arija ne začne dret in renčat in pihat) in dokler je luč. Ko ugasnem luč in TV, SPIMO!!! (sicer včasih luč gori še ob dveh zjutraj.... samo potem pač lahko divjata....)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #189 : torek, 03.02.2009 : 11:30:39 »

FŽ, a si probala zapret huliganko v transporter, ko začne z nadlegovanjem?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #190 : torek, 03.02.2009 : 13:04:13 »

Pri nas smo nočne dirke zelo uspešno omejili s pršilko za rože in zaprtimi vrati sobe, kjer spimo. Ker ni bilo nas, je bila žurka očitno "brezveze" Tongue. Ko pa sta le preveč galamili, sem na hitro odprla vrata, popršila po zraku ali pa kar njiju in je bil mir.  Cool
Povišanje glasu tudi zaleže.

Zdaj lahko mirno zaspimo in spimo skupaj in nobena ne reče/naredi nič, dokler prvi človek ne odpre očk. Potem pa.....  Cheesy

Mogoče to z meseci le pride v spoznanje, da tako pač mora bit.


Veliko uspeha tabi FŽ in veliko čohcev rdeči mravli in milenci.
 Smiley

Lp polonak

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #191 : torek, 03.02.2009 : 13:58:37 »

Zapirali smo se že v razne sobe (še kar pomaga), v transporter pa še ne. Bom res poskusila - sicer s kletko, ampak je v bistvu isto. V transporter jo je treba sem ter tja stlačit tudi iz nekaznovalnih razlogov (veterinar, potovanje) in nočem, da se ji še bolj zagnusi - se ji že zdaj zdi nevaren in straaašen.

Ločevala ju pa zaenkrat še ne bi.
Se morata navadit normalnega sobivanja - ne da bi ju ločeval separiral; pa ko gre ena na WC vrata zapiral, da je druga ne zasleduje in nadleguje; pa ko je ena živčna drugo stran nosil; pa pazil da bo mir, ker ena drnjoha in noče, da jo nenadoma kdo naskoči... Saj je to tudi opcija - in bo, če ne bo druge, ampak zaenkrat se še nisem vdala in jima še nočem dat miru.

Isto mislim glede feliway pomiritvenih hormonov. Sicer lahko Milenco 'zadenem' s prijetnimi vonjavami, da bo lažje prenašala lumparije. Ampak to je tako, kot da bi moj mož hotel, da mu ob treh ponoči palačinke pečem, jaz bi pa jemala endorfine, da bi pritisk lažje zdržala. In mirno vstajala in pekla naprej... Grin
Je treba krivca zrihtat, vzpostavit ravnovesje, kjer se ve, kje so meje enega in do kod segajo zahteve drugega.
Al je tole malo preveč komplicirana filozofija za mačke? Pomoje ne bi smelo bit...

Luna7, hvala Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #192 : torek, 03.02.2009 : 14:08:59 »

No, v bistvu sem mislila na ločevanje samo ponoči, da boste lahko spali....
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #193 : torek, 03.02.2009 : 15:09:14 »

Imata obe malo 'paranoje' pred zaprtimi vrati - težita in jih skušata odpret... Undecided
V tem primeru bi morala hodit kar dve kregat. Hvala vseeno Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #194 : torek, 03.02.2009 : 15:16:16 »

Eh ja, mace so res posebne žvalce, a ne?
Vam bo že uspelo, ni vrag...
Kako pa mali dvonožec prenaša nočne žuke?
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines