mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:17:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 258087 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #180 : torek, 09.11.2004 : 16:37:03 »

OJ vsem skupaj
moram priznati, da nisem prebrala vseh odgovorov, tako da ne vem ali ste ze kaj debatirali o tem kar me zanima.
Imamo 8 mesecev starega španjela, kateri je seveda ljubek in krasen in nam povzroca sive lase pri eni stvari.Kadar koli ga spustim iz povodca mi uide.Lahko se razpocim z klicanjem, zivizganjem pa se ne zmeni zame.Cez nekaj casa pride nazaj.
Ali bo to pocel ves cas?Nekateri mi svetujejo naj ga kaznujem ko pride nazaj, drugi pravijo naj ga pohvalim. ker se ja pac vrnil.Kaj vi pravite?

Dobrodošla med nami, vendar naj te najprej opozorim, da vpiši svoje podatke v svoj profil!  Roll Eyes

Uhajanje psa http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=300;start=0

Ko si se že ravno oglasila in imaš kokra, daj napiši nam malo o njem, kako mu je ime kje si ga dobila, kakšen je ali je rodovniški ali mogoče obiskuješ razstave in nasploh kako je kaj mali vragec. Pa kakšno slikco nam privošči! Wink

Lp
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #181 : petek, 12.11.2004 : 21:12:03 »

Imam kokeršpanjela starega 10 tednov . :)Pri nas je že tri tedne in je pravi navihanček .Zanima pa me nekaj .Pred dobrim tednom sem Arčija peljala k veterinarju ,da bi opravil prvo cepljenje.Pa ga veterinarka ni cepila ker ,je rekla ,da ima še gliste in ,da je pes še premalo časa pri nas.Zanima me kako je ugotovila da ima gliste ,če mu je samo zmerila temperaturo in ga stehtala.Govorila je tudi o tem ,da ima kuža neko bolezen in da je le ta v inkubaciji .Veliko pa je nisem razumela ,ker se ni potrudila govoriti slovensko.Od obiska pri njej je  minilo že 10 dni.Arči je vsak dan večji in bolj navihan,in nič ne kaže na kako bolezen ,lahko pa si mislite ,da me skrbi kaj mislite o tem.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #182 : petek, 12.11.2004 : 23:23:27 »

No, tole bi bolj sodilo k temam o zdravju, pa vseeno. Ni mi sicer jasno kako je veterinarka lahko ugotovila ali ima pes gliste, če ga ni pregledala. je pa res, da so mladiči nasplošno precej bolj dovzetni za gliste kot odrasli psi in ni prav nič neobičajnega, če jih imajo. Zato jih je rebno tudi večkrat razglistiti in prav čudi me, da ti veterinarka ni predpisala paste proti glistam.  Razglistati jih je potrebno tudu zaradi cepiva samega, ker je drugače to precej manj učinkovito.

O tej bolezni pa bi bilo treba vedeti kaj več in malo čudno je, da je lahko karkoli ugotovila, če gre za inkubacijsko dobo. Inkubacijska doba je namreč tisti čas, ko so bakterije ali virusi v telesu prisotni, vendar še ni znakov bolezni, tega pa se samo z merjenjem temperature in tehtanjem ne da ugotoviti.
Logiran
bibo44
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #183 : nedelja, 05.12.2004 : 22:55:09 »

Zanima me čim več o tej pasmi ! Imamo malo štručko psička , kako je s prehrano in ostalo vzgojo !!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #184 : četrtek, 09.12.2004 : 23:02:16 »

Citat
Zanima me čim več o tej pasmi ! Imamo malo štručko psička , kako je s prehrano in ostalo vzgojo !!

Mislim, no comment. Kako je to možno? Kako je možno, da pravkar dobiš mladička pasme, pa ne veš nič, ne o pasmi, ne o prehrani, ne o negi, o ničemer. Res ne vem kaj je s temi ljudmi, kaj pravzaprav razmišljajo, ko kupijo psa....
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #185 : petek, 10.12.2004 : 14:35:01 »

Ko sem se sama odločila za nakup kokeršpanjela sem prebrala vse o njih na forumu ,pogovarjala sem se z ljudmi ,ki se malo spoznajo na pse pa pa se še vedno vsak dan učim, mislim me uči kuža.Če imaš kaka konkretna vprašanja vprašaj ,prej pa preglej forum. Roll Eyes
Logiran
m.m.m.
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #186 : sobota, 18.12.2004 : 12:25:15 »

Citat
[Zanima me čim več o tej pasmi ! Imamo malo štručko psička , kako je s prehrano in ostalo vzgojo !!

Saj kot je zapisano naj strokovnaki odgovorijo Wink
tudi mene zanimajo strokovna mnenje Grin
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #187 : sobota, 18.12.2004 : 15:45:50 »


Saj kot je zapisano naj strokovnaki odgovorijo Wink
tudi mene zanimajo strokovna mnenje Grin
Prvi, ki bi moral na taka odgovarjati na taka vprašanja, je vzreditelj štručke.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #188 : sobota, 18.12.2004 : 16:52:05 »

Prvi, ki bi moral na taka odgovarjati na taka vprašanja, je vzreditelj štručke.

Absolutno, tukaj se pa bolj ne bi mogel strinjati. Kdo drug kot pa vzreditelj! Če ti ta ni pripravljen dati nobenega nasveta, te seznaniti s pasmo, skratka vsem, kar ti pade na glavo o psičku, ti nikoli ne zastavi nobenega vprašanja in ne odgovarja na tvoja!, gleda samo na to, da se čimprej znebi mladička (ali ti ga celo kar sam dostavi na dom in vzame denar), potem mislim, da si takšen človek ne zasluži imeti legla, kaj šele naziva VZREDITELJ! Skratka raje izberi drugega bolj vestnega vzreditelja oz. upam da si ga že.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #189 : sobota, 18.12.2004 : 16:53:10 »

Smo pa za razne kasnejše problemčke, ki se seveda Roll Eyes pri vsakemu pojavijo, prisotni tudi mi tukaj na forumu, da svetujemo in jih poskušamo skupaj rešiti Wink
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #190 : ponedeljek, 24.01.2005 : 18:14:54 »

Upam, da sta se z štručko že dodobra spoznala in ,da si zadovoljna, ker si se odločila prav za kokeršpanjela.Moj je zdaj star že 4 mesece in je v redu .Ful je navezan na vse družinske člane.Nekaj osnovnih povelj sva se že tudi naučila.Moti me edino to da me včasih enostavno ignorira(ko recimo teče za kako kokoško ,jaz pas kričim za njim kot obsedena)Prosim za kak nasvet glede tega.
Drugače pa javte se kaj pa napište kaj pametnega. Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #191 : ponedeljek, 24.01.2005 : 18:30:14 »

Uh, ste pa navalili na tega ali to (ni spola v profilu) bibo44. Že prav, da ste ji/mu povedali, da bi se bilo potrebno prej pozanimati, sedaj ji pa raje pomagajte, da bo znala s psom in je/ga ne več obsojat. Tuda sam sem imel pred leti kokjer španjela, pa vem, da je potrebno veliko znanja pri vzgoji te pasme. Vi, ki se s to pasmo še vedno ukvarjate ji lahko najbolje pomagate. Toda z nasveti - ne kritiziranjem!

Pa lep dan želim vsem!
Silvo
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #192 : sreda, 26.01.2005 : 18:38:09 »

Vse lepo in prav toda, če ni toliko, da bi se preden sploh kupi psa, prej pozanimala o pasmi, vzgoji, negi in hrani, potem ima sedaj možnost, da malo posrfa po forumu in si vse prebere!
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #193 : sreda, 26.01.2005 : 18:40:38 »

Se čist strinjam z Luko,sam naj vpraša  lastnik štručke ,če ga kaj zanima. Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #194 : četrtek, 27.01.2005 : 08:41:29 »

Vse lepo in prav toda, če ni toliko, da bi se preden sploh kupi psa, prej pozanimala o pasmi, vzgoji, negi in hrani, potem ima sedaj možnost, da malo posrfa po forumu in si vse prebere!

V tem se pa jaz strinjam s tabo. Najprej je treba res pogledati, kaj vse je o temi že napisano, in na tej temi je tega že kar nekaj. Vseeno pa se bojim, da si je po tem odgovoru premislil/a glede sodelovanja v tej temi.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines