mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 02.10.2024 : 20:17:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 258447 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Iva
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #360 : petek, 26.05.2006 : 22:55:22 »

Živjo!

Mene pa nekaj zanima. Imam zlatorjavega 3,5 meseca starega angleškega kokr španjela. Zadnje čase sem opazila, da so vsi starejši angleški kokr španjeli bolj rdečkasto-rjavi kot pa svetlo rjavi. Zanima me ali taki postanejo potem vsi mladiči, ali so nekateri mladiči z osnovno zlatorjavo barvo tudi celo življenje taki? Nekoliko sem zmedeno napisala..upam, da mi bo kdo le znal odgovoriti iz izkušenj..hvala Wink


promijenit će boju,tj.ispast će mu ta puppy dlaka koja mu daje svijetli ton..U većini slučajeva žuti kokeri potamne..
Logiran
maych
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #361 : sobota, 27.05.2006 : 09:16:11 »

Hvala iva;)
Logiran
Iva
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 27


« Odgovor #362 : sobota, 27.05.2006 : 15:11:31 »

nema na čemu  Wink

ajde  sad stavi slike tvog kokera..
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #363 : petek, 23.06.2006 : 17:10:44 »

Pozdravljeni!
Doma imam 2 angleška koker španjel. Včasih imamo legla in pri njih opazujem, da so nekateri po značaju podobni čistemu terierju, nekateri beaglu, nekateri pa pohlevni in pridni.
Ali mogoče veste, s katerimi pasmami so križali pse, da je nastal angleški koker španjel.

Hvala za odgovore,
LP
Barbara
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #364 : petek, 23.06.2006 : 17:21:51 »

Skoraj neverjetno se mi zdi, da vzreditelj 100% ne pozna zgodovine svoje pasme  Wink. ne poznam Kokrov, lahko pa zagotovim, da ne bosta nikoli niti 2 psa v enem leglu popolnoma enaka.

lp
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #365 : petek, 23.06.2006 : 17:32:36 »

Nebi se rada kaj prerekala ...
Me samo zanima, kako so naredili angleškega koker španjela, nisem pa rekla, da so vsi enaki. Spominjajo me na nekatere pasme npr. beagle, nekateri na nemškega lovskega terierja (to so navadno največji v leglu), podrejeni so pa pohlevni kot kak "carti", vendar nisem prepričana, zato bi se rada prepričala.
Kar se pa tiče vzrediteljev, kolikor smo imeli psic, toliko smo imeli legel, da ne bi dobile raka na dojki, ker ga skoraj vsaka dobi (nekatere ne, a redke).

In mislim, če ljubiš neko pasmo, imaš rad te pse in imaš včasih mladiče, ni potrebno vedeti njegove 100% zgodovine, a osnovno.

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #366 : petek, 23.06.2006 : 17:40:34 »

Citat
In mislim, če ljubiš neko pasmo, imaš rad te pse in imaš včasih mladiče, ni potrebno vedeti njegove 100% zgodovine, a osnovno.
Nekako se pričakuje  Smiley. Jaz ko se zanimam za določeno pasmo prediham vse možne knjige po dolgem in počez (kar vprašajte Schipperkarje, jim neprestano morim  Grin), kaj šele če bi se vrgla v vzrejo. Potem je verjetno ne bi bilo stvari, ki je ne bi vedela o določeni pasmi  Smiley. No, ampak mogoče sem to samo jaz..... dopuščam možnost, da niso vsi tako predani ljubljeni pasmi.

Citat
Nebi se rada kaj prerekala ...
Prerekanje tudi v moji navadi ni  Wink..... samo izmenjava mnenj.

lp

p.s.: priporočam obisk Amazon.com -ma kjer imajo prekrasno zbirko vseh mogočih knjig na temo izbrane pasme. Jaz sem naročila že 2 in sem zadovoljna!  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #367 : petek, 23.06.2006 : 18:38:41 »

Ali se mi samo zdi ali pa je res, da govorimo o nerodovniskih mladicih?

Ce je tako, pred nadaljnim debatiranjem predlagam branje tem v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?

Bucnic o preprecitvi raka na seskih s tem, da omogocimo psici eno leglo, prodajajte drugje. Take smo na tem forumu ze prerasli.
Za preprecitev raka na seskih je cimprejsnja sterilizacija, zato predlagam branje in ogled clanka Sterilizacija psice.

O zgodovini angleskih kokrov je na voljo Internet breed FAQ by Denise Gormish

Brez zamere, ampak nekatere zadeve so ze tolikokrat prezvecene, da enostavno ne gredo vec "dol". Psov je v Sloveniji veliko prevec in kdor tega ne uvidi, mu pac tukaj tezko pomagamo.
Logiran

user80
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #368 : ponedeljek, 10.07.2006 : 15:21:32 »

Saj škoda kaj komentirati, včasih sem tako šokiran, da sploh ne spravim nič iz sebe, sedajle sem potreboval 5 minut, da sem prišel k sebi. Beagle, terier, kaj hudiča..... Očitno štepate nerodovniške PSE. A to vas zanima, da boste potem v oglas lažje napisali kaj prodajate?  Roll Eyes

Pa mimogrede, poreklo gena španjelov je neznano, so se pa iz njega razvile potem pasme, kot so Angleški špringer španjel, Angleški koker španjel ter Ameriški koker španjel. Španjeli naj bi, kot se predvideva prišli iz Anglije, potem pa svoj nadaljnji razvoj in lovske sposobnosti dočakali v Španiji (Spain - Spaniel) in se vrnili z gospodarji oz. bili prodani ali podarjeni nazaj v Anglijo, kjer so se do konca razvili. Španjel je najprej predstavljal samo ''tip''  psa, vreditelj pa se je po ogledu legla odločil v kateri razred bo psa uvrstil glede na njegov karakter, inteligentnost ter telesno gradnjo - lov v gozdu, šarjenje, prinašanje, lov na raco itd. Torej na začetku pasem ni bilo je bil samo tip psa 'Španjel'. Potem so se šele začele razvijati pasme, kot je COCKER, pes šarivec za plašenje ptic iz grmovja in visoke trave. Ameriški se je razvil iz Angleškega, prišlo je do sprememb v tipu, npr. je manjši kot Angleški, ima daljšo dlako, drugačno gradnjo, obliko glave itd. Pa mladiči v leglu so vsi že 100 let enaki!

SLIKA 2 PSOV IZ RAZLIČNIH LEGEL DRUGAČNEGA TIPA BARVE:

Logiran
user80
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #369 : ponedeljek, 10.07.2006 : 15:35:25 »

Se oproščam pes in psica sta na sliki, pa enaki so v tipu, da se razumemo Wink
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #370 : ponedeljek, 24.07.2006 : 15:21:42 »

Nikakor ne "štepamo" nerodovniške pse. Vsi mladiči so imeli rodovnik.
Zanimalo me je zato, ker so si iz istega legla (bratje, sestre) tako različni po značaju...

In še, oglasanebi kar tako dala gor (ko so mladički), saj vem kateri si ga želijo in jih tudi nebi prodali vsakemu, pač pa osebi/osebam, ki jih poznam...

In, nekateri so pač podobni pasmam, ki sem jih že naštela nevem od kod, pač lovski psi...

Sedaj bom pa nehala, saj sem krenila iz teme, a to sem hotela napisati... ker ne "štepamo" nerodovniških psov...
Logiran
user80
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #371 : petek, 28.07.2006 : 15:10:17 »

In kdo ste? Kateri vzreditelj?
Logiran
user80
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #372 : petek, 28.07.2006 : 15:12:36 »

Mislim, da imate problem s prepoznavanjem karakterja Angleškega koker španjela. Znate na pamet standard? Psi neustreznega karakterja se izločajo iz vzreje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #373 : petek, 28.07.2006 : 15:30:39 »

Res izjemno zalostno, da se z vzrejo ukvarjajo ljudje, ki ne vedo o pasmi drugega kot to, da ima kokerspanjel dolga usesa, valovito dlako in je zivahen po naravi.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #374 : ponedeljek, 31.07.2006 : 13:18:21 »

Ooo, nas Chris se je vrnil.
Nameravas ostati kot Chris ali kot user80?
Res vrhunska psarna, katere vzreditelj se skriva za razlicnimi nicki in ko je jezen uporablja neveljaven mail yoursodumb@playboy.com

Vseeno pa hvala za poucne navedbe o zgodovini kokrov.
Logiran

Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines