mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 22:25:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251823 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #300 : četrtek, 29.09.2005 : 17:21:45 »

Balijeve slike si lahko ogledate na http://mashy-bali.moj-album.com. Najnovejše so v mapici "Bali-8 mesecev".

Lp
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #301 : petek, 30.09.2005 : 08:47:46 »

Kar lahko ocenim na slikah, je to da ima Bali izredno lepo glavo.
Pa tudi slike so zelo lepe. Smiley
Kaj na slikah pri 3,5 tednih je tudi Bali? Kaj niste dobili njega šele pri treh
mesecih v Zagrebu? Se morda motim?

Dolgujem pa še  približen odgovor Zoii : rodovniških angleških kokrov je v Sloveniji do
30.8.2005 registriranih 4417. Bum je bil pred letom 1990, ko je bilo na vzrejnih pregledih tudi do 120 kokrov (en vzrejni pregled letno). Lani na vzrejnem jih ni bilo niti 20 skupaj z ameriškimi KŠ in šringer španjeli. Legel je zelo malo oz. skoraj nič.  Ogromno oz. več pa jih je nerodovniških, katerega števila pa ne moremo niti oceniti.
Število se je v zadnjih letih precej zmanjšalo, ker se je pojavilo veliko novih pasem, morda manj zahtevnih.
Prav tako pa je koker na žalost prišel na slab glas zaradi agresivnosti. Zadnja leta je te agresivnosti veliko manj, ker se vsa leta skrbno izloči iz vzreje vse agresivne pse.
Zakaj so bili agresivni? Morda zaradi napačne vzreje, morda zaradi njegove dominantnosti. Namreč koker je na videz zelo lep, nežen, živahen kuža. Njegove oči nas takoj očarajo. Z nepravilno vzgojo in njegovo inteligenco
in vztrajnostjo pa nas kaj hitro začne komandirati.
Pa tudi njegova dlaka zahteva kar nekaj nege. Še posebno pa ameriški KŠ, ki je manjši, značilna je njegova
kvadratična glava in ima veliko več dlake kot njegov sorodnik anglež, kateri so v zadnjih letih kar v porastu pri nas.
 
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #302 : petek, 30.09.2005 : 14:45:09 »

Najprej hvala za pohvale našega sončka Cheesy
Ja, Balija smo dobili pr 9 tednih v Zagrebu, ampak ker smo ga tako težko čakali, so nam vzreditelji po mailu poslali tudi njegove slike iz legla (no, na tistih slikah ni razvidno kateri je bil Bali). Smo ga pa tudi šli pogledat pri 3,5 tednih v Zagreb.

Se pa strinjam, da legel kokrov v Sloveniji ni skoraj nič. Ko smo ga mi iskali, so nam vsi rekli "To ga boste pa zelo lahko dobili, ker je ogromno legel v Sloveniji." No, ko smo se resneje začeli zanimati za legla, smo ugotovili, da v Sloveniji v tistem času ni bilo nobenih. Tako smo ga potem kupili v Zagrebu.

Koker, kdaj se smatra koker španjela za agresivnega (mislim takega, da ga izločijo iz nadaljne vzreje)? Mislim, Bali je naš prvi pes in je kar nekajkrat poskušal prevzeti vlogo alfe (pa smo vse delali po navodilih - zadnji skozi vrata ipd.). Sedaj, ko so nam inštruktorji dalo dodatne nasvete, je veeeeliko bolje, ampak še vedno renči, ko ponoči spi v boxu, če gre kdo mimo (ampak ga bomo tudi tega odvadili, se zelo trudimo).
Torej, ali se kokra smatra za agresivnega že če poskuša nasilno prevzeti vlogo alfe, pa čeprav ga lastniki potem tega odvadijo (renčanja), ali če ga lastniki tega ne morejo odvaditi?

Malo na dolgo Cheesy Lp M & B
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #303 : petek, 30.09.2005 : 15:05:38 »

mashy, kako je Bali že velik, glavico ima pa res lepo Kiss.

Lp, Ana
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #304 : petek, 30.09.2005 : 15:23:09 »

Ja Ana, raste kot konoplja Cheesy. Je bil na začetku ena mala kepa med samimi velikani - zato mora pa sedaj nadoknadit še za nazaj.
Flatkoti so pa vsi štirje že velikani Roll Eyes!

Lp
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #305 : petek, 30.09.2005 : 15:23:46 »

V nekaj minitah zelo težko ugotoviš, če je pes agresiven. Ugotoviš lahko samo takrat, ko ga ocenjuješ oz. pregleduješ oz. otipavaš. Če se mu približaš in te "šavsne", ga takoj izločiš. Če zarenči mu lahko daš, še eno možnost, da vidiš ali se je samo prestrašil ali kaj podobnega. Tako, da se ti lahko izmuzne še kakšen agresiven primerek, ki je drugače doma zelo močen osebek. Doma ustrahuje lastnike z renčanjem, grizenjem, se ne pusti motiti med hranjenjem, spanjem oz. doseže kar želi. Na samem ocenjevanju pa je dovolj druge zabave in pozabi na svoje ustrahovanje.  
Zato je zelo težko izkoreniniti agresevnost. Koker kot pasma pa mora biti zelo, zelo prijazen.
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #306 : petek, 30.09.2005 : 15:29:39 »

Aha, no sprašujem zato, ker nas je Bali na začetku pošteno ustrahoval, pa ne vem ali zato, ker je videl da se mu ponuja priložnost in bi lahko postal alfa (in tako zaščitil "svoje" stvari pred nami), ali zato ker bi bil že po naravi agresiven.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #307 : petek, 30.09.2005 : 16:00:57 »

Nara pa je bila največja samička v leglu, zdaj pa ni več tako Wink. Pa sem vidla, da je bilo malo govora o kopiranju repov pri kokrih. Jaz tega sploh nisem opazila pri Baliju, šele ko sem vidla, kaj ste pisali, sem se spomnila; je pa lepo, da ima repek Smiley.

Lp, Ana
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #308 : petek, 30.09.2005 : 16:05:02 »

Citat
Sedaj, ko so nam inštruktorji dalo dodatne nasvete, je veeeeliko bolje, ampak še vedno renči, ko ponoči spi v boxu, če gre kdo mimo (ampak ga bomo tudi tega odvadili, se zelo trudimo).
Takšno vedenje ni sprejemljivo prav pri nobeni pasmi.  Shocked Da pa to počne že mlad pes, je pa izredno čudno. Je morda imel kakšno slabo izkušnjo?
Jaz sem mojim psom VEDNO lahko vzela iz gobca vsako stvar, šla 1000X mimo ležišča, mu ga vzela ali pa prestavila na drugo mesto, pa mu še na misel ni prišlo, da bi zarenčal name. Pa smo imeli že tudi zelo dominantne pse.
Najbolj učinkovito "zdravilo" za to je, da se pes navadi, da si mora prav za vsako stvar na tem svetu zaslužiti. Se pravi, vse kar dobi, dobi z vaše roke. Vi dajete in pa tudi vzemate...... na primer, vsak obrok, ki ga dobi, naj na začetku dobi z roke. Primete par briketkov in mu jih dajete v gobček, zraven pa lahko tudi podate kakšen ukaz (npr. sedi, tačko, itd). Igrače dobi samo takrat, ko jih daste vi. Igramo se takrat, ko vi določite. Če se držite teh enostavnih navodil, bo pes sam od sebe prišel do spoznanja, da ste vi alfa družine in da se z vami ni dobro boriti za prevlado. Ni potrebno nobene agresije, nobene hoje skozi vrata za vami itd.  Wink

Drugače pa imate srčkane kužke, sem si ravno ogledala slikice  Smiley. Kaj so res tako poredko legla Kokrov v Slo? Ker po cesti se jih sprehaja kar nekaj.....

lp
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #309 : petek, 30.09.2005 : 16:14:45 »

Ory, sedaj upoštevamo veliko koristnih nasvetov, kako naj ga odvadimo renčanja, in po 3 ali 4 tednih je veliko bolje. Sedaj je spoznal, da z renčanjem nikamor ne pride, in se zelo poboljšuje Wink
Renči ko pazi prostor in hrano, tako da sedaj obroke dobiva iz roke, svojega ležišča pa, razen boxa ponoči, nima.
Nam pa nihče ne verjame, da renči, ko ga spozna, ker je do tujcev izredno prijazen. Saj pravim, še kakšen mesec, pa bo pomoje popolnoma nehal renčati.

Lp
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #310 : ponedeljek, 03.10.2005 : 08:26:11 »

Pozdravljeni!
Mashy, kako ljubek je tvoj Bali! Ga boš razstavljala?
Nekaj slikic mojih ljubčkov si lahko ogledate na "moj album", pod šifro Tamalanna. Sem pa "švoh" fotograf in ne preveč kritizirati, prosim!
Lepo se imejte,
Alenka

http//Tamalanna cockers.moj-album.com
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #311 : ponedeljek, 03.10.2005 : 15:26:47 »

Živjo, alenka Smiley!

Imaš lepe kužate. Samo popravljam link Wink: http://tamalanna.moj-album.com/

Lp, Ana
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #312 : torek, 04.10.2005 : 12:24:07 »

Hvala, Anana!
Kaj imate pa pri vas?
Alenka
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #313 : torek, 04.10.2005 : 16:59:52 »

Alenka hvala še tebi za pohvale. Vidim, da imaš same 2 barvne kokerčke - vsi lepotci, se razume Cheesy. Betty mi je pa še posebej luštna Wink
Meni se zelo dopadejo večbarvni kokri, samo v Sloveniji že blue roan-ov ne vidiš veliko, tribarvnih pa sploh ne.

Razstavljati ga sedaj še ne mislim (ker nimam pojma o tem), mogoče bova šla na "malo šolo razstavljanja" v Kd, ampak zaenkrat imam planene samo v agilityju Wink

Ali ima kdo podatek, če ima psarna Della fiumana že mladičke? Ker na strani nič ne piše (piše le, da bodo v jeseni), pa me zelo firbca Wink

Lp
Logiran
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #314 : petek, 14.10.2005 : 16:27:13 »

Mene pa zanima, kako je v Sloveniji z ameriškimi koker španjeli-kako je kaj s številčnostjo in vzrejo? Na internetu sem iskala pisarne pri nas, pa sem našla le eno. In še če kdo ve, kdaj in če se sploh planira v prihodnosti kakšno leglo?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines