mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 01:15:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251729 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #240 : četrtek, 12.05.2005 : 01:09:16 »

hmm, zelo odvisno od kombinacije in backgrounda. Mislim pa, da bi v večini primerov dobil črne pse, verjetno pa tudi precej mismarkov. Roan je dominantna zadeva, izrazi pa se samo, če je prisotna homozigotnost za white spoting (ker je recesiven). Če zanemarimo ostale kombinacije v B lokusu, se roan izrazi samo v dveh variantah in sicer BBssRR in BBssRr. Vse ostale kombinacije teh treh genov pa bodo dale črnega psa.

Če vzamemo roan in črnega iz čistih linij (BBssRR x BBSSrr), ob predpostavki, da roan ni vezana na kako drugo barvo, boš dobil samo črne mladiče, ki pa bojo vsi lahko naprej dajali črne in roan. To je teorija. V praksi pa boš verjetno dobil tudi mismarke (verjetno v obliki roan flekov), ki pa jih verjetno ne bo v takem %, da bi psa lahko uvrstil med roane (no ja, zdaj ne vem, koliko pri angležih komplicirajo pri barvah).

Najprej hvala za odgovor. Sem sedajle ugotovil, da sem narobe računal, ker sem temu črnemu  samcu po nesreči pripisal še rr za white spotings - prenašalca, kar pa on to ni, ker so vsi njegovi predniki črni in rjavi, torej ima samo loka Ee in TT (Ee za črno, e ker ima prednike tudi rjave, T pa za solid, kot jaz rad označujem), ali pa = Bb, SS po tvoje. In so vse kombinacije prišle napačne, normalno Roll Eyes, celo drugačni procenti kot sem jih zgoraj obakrat napisal. Psica ima drugače tudi gen za rjavo barvo, ker so predniki tudi orange roan in zato ima normalno tudi rr. No vse to pa tako ali tako nima veze, zato ker samec nima tega rr lokusa, in bi bili vsi mladiči črni pa rjavi, imeli bi pa tudi rr za roane potem delat naprej, kot si me popravil. Če pa bi imel samec v mojem primeru tudi rr lok, bi pa to povsem spremenilo situacijo kajneda? Teoretično gledano. Potem bi res dobil vse možno... črne, rjave, roane pa še white spotinge....
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #241 : četrtek, 26.05.2005 : 20:52:40 »

Lepo pozdravljeni

Vse skupaj na forumu bi lepo pozdravil. Najprej naj povem, da smo ravno v fazi iskanja mladiča Koker Španjela, ki bi ga imeli kot družinskega psa. Zanima me tudi ali se ta pes lahko prilagodi življenju zunaj v boxu vse leto ali je Koker španjel pes izključno za v hišo.



No ja naš koker španjelček se prav dobro počuti zunaj v boksu.Ker pač živimo na deželi in je skoraj vedno kdo zunaj. Ko je bila zima je bil ponoči v kurilnici podnevi pa zunaj.In mislim da bi bilo za našega psa kazen če bi moral biti zaprt v hiši.Moram pa povedat še to da je v boksu samo ponoči in če je sam doma, drugače pa kraljuje zunaj in že velikokrat sem rekla da je v devetih nebesih ko vidim kako uživa.
l.p.
 
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #242 : petek, 27.05.2005 : 15:02:25 »

A ti si še ena izmed tistih, ki ima kao 'kokršpanjela' (brez rodovnika) oz. mešanca? Ali ima Mojpes.net končno že enkrat novega člana, s ta pravim Angleškim koker španjelom?? To me pa sedaj res zanima, če je kdo tako ozaveščen, ker potem odprem šampanjec al spet kdo serje po pasmi??

Kar se pa tega o boxu tiče... No jaz definitivno ne bi prodal AKŠ-ja za ven v box ali pa za v kurilnico, če pa vam ga kdo drug, pa tudi prav.

Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #243 : petek, 27.05.2005 : 15:11:58 »

Saj zdaj se bom zablamirala ko ne vem a je angleški al ameriški koker.V glavnem zlato rjav in zelo družinski.Vendar mi ga ne bomo imelii za razstave

Aha sem sedajle videl. No kakor sem pričakoval. Niti ne veš kakšno pasmo imaš samo nekaj  'rjavega in družinskega' v glavnem, torej mešanec. Roll Eyes

Nič ne bo šampanjca Sad
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #244 : petek, 27.05.2005 : 15:14:11 »

Citat
Vendar mi ga ne bomo imelii za razstave

Kaj si pa hotela s tem povedat? Sorry samo ne razumem. Smiley

Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #245 : sobota, 28.05.2005 : 15:30:11 »

Hočem samo rečt da moj angleški kokeršpanjel sigurno bolj uživa ko živi na deželi in ga ne vozim po razstavah ko pa en ko živi nekje zaprt v enem bloku .In lahko rečem da je naš pes deležen vsega tistega kar so deležni vaši čistokrvni rodovniški psi.
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #246 : sobota, 28.05.2005 : 15:32:09 »

Aha sem sedajle videl. No kakor sem pričakoval. Niti ne veš kakšno pasmo imaš samo nekaj  'rjavega in družinskega' v glavnem, torej mešanec. Roll Eyes

Nič ne bo šampanjca Sad
Lahko povem da sem se do sedaj že kar precej naučila o angleških kokrih....
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #247 : sreda, 01.06.2005 : 21:07:52 »

Mene pa zanima glede oči pri (rodovniških) angleških koker španjelih.
Imamo namreč španjela, ki ima pod očmi izrazito obarvane solznice (ima rdeče rjavo črtico pod očesom). Vzreditelj nam še ni dal rodovnika, ker naj bi bil v izdelavi. Zanima me, ali je kakšna ovira pri pridobitvi rodovnika, če ima koker španjel to pod očmi, al je to normalno? V leglu so imeli namreč vsi trije rjavi španjelčki enake oči.
Ali je možno da pes dobi rodovnik in ne dobi vzrejnega dovoljenja? In zakaj se to zgodi (če se lahko)?

LP Maša & Bali
 Wink



Logiran
Chris
gost
« Odgovor #248 : sreda, 01.06.2005 : 23:50:41 »

Mashy, kdo pa je vzreditelj?

Seveda lahko ima rodovnik in ne dobi vzrejnega dovoljenja, če ne ustreza standardu.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #249 : četrtek, 02.06.2005 : 13:28:51 »

Če imajo starši rodovnik in imajo vzrejno dovoljenje, potem dobijo rodovnik tudi vsi mladiči. Seveda pa ni nujno, da bodo tudi ti mladiči dobili vzrejno dovoljenje, ko bodo oni vzrejno pregledani.Vzrejni pregled se namreč lahko opravlja šele pri odraslih psih, rodovnike pa dobijo že kot mladiči.

Obarvanost pod očmi nima nobene zveze s pridobitvijo rodovnika. Pri vašem psu gre najverjetneje za prekomerno izločanje solz, ki potem obarvanjo dlako. Včasih pride tudi do manjših razjed kože na tiste mestu, kar lahko psa srbi. Vzrokov za prekomerno izločanje solz pa je lahko več. Najpogosteje gre za vnete oči (prehlad, prah, alergije). Lahko pa gre tudi za delno povešene veke in se solze izlivajo iz očesa. Včasih pa pride tudi do zaraščenosti solzevodov, ki solze odvajajo v smrček in se zaradi tega zlivajo preko vek.

Če gre res samo za majhne črtice, potem jaz ne bi kompliciral, le malo bolj redno mu briši tista mesta in morda namaži z malo kreme. Predvsem pa pazi na prepih. Poglej tudi, če niso oči vnete (rdeče). Če pa gre za večje površine (ali če so oči precej rdeče), bi bilo dobro obiskati veterinarja.

Koliko pa je star kuža?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #250 : četrtek, 02.06.2005 : 14:41:13 »

Čakaj VZ, naj naprej pove kdo je vzreditelj. Mislim pa, da vem za kaj gre v njenem primeru, ne gre za izlivanje solz preko veke.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #251 : četrtek, 02.06.2005 : 14:57:17 »

... ne gre za izlivanje solz preko veke.
...temveč gre za kaj?

Lp Jana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #252 : četrtek, 02.06.2005 : 15:07:11 »

Bina, Mashy sem že malo nazaj enkrat nekaj vprašal, pa se je kar potuhnila. Mashy, smo mi govorili na razstavi v Ljubljani, ker ste iskali kokra. Kje ste ga sedaj kupili?

Morda gre za preprosto pigmentrano tretjo veko, ki naj bi bila svetlejše bolj belkasto modrikaste barve in lepo vidna, tu pa je pigmentirana na temno, rjavkasto, morda je imela to v mislih. O obarvani dlaki ni govorila, pač pa nekaj o solznici, morda se je nepravilno izrazila, ker tista črtica pod očesom je tretja veka.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #253 : četrtek, 02.06.2005 : 15:13:43 »

Več pa povem, ko se oglasi Mashy.
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #254 : četrtek, 02.06.2005 : 16:42:32 »

Hej Chris!
A s tabo smo govorili na razstavi? Ne, nismo se potuhnili, samo najprej smo se želeli sami prepričati kje bomo sploh kupili psa. Upam, da ni zamere, pa najlepša hvala za vse tiste nasvete Smiley.

Kupili smo ga pri ******, ker nam je bil mladič pri Delli prezgodnji (če bi v jeseni ona imela rjave mladiče, bi ga vzeli pri njej, ampak je rekla da tega ne načrtuje. Smo pa do sedaj zelo zadovoljni).

In je bilo use u najlepšem redu, dokler se ni oglasil lastnik bratca in je rekel, da on psa ne misli imet za razstave. Da se spozna na španjele in je psa vzel kljub temu, da ima to pod očmi, ker ve da so lahko problemi pri rodovniku.
Torej, kaj je s temi očmi?
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines