mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 20:50:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251591 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #195 : sobota, 29.01.2005 : 18:59:55 »

Se čist strinjam z Luko,sam naj vpraša  lastnik štručke ,če ga kaj zanima. Huh

Kaj pa? Če bi ga, bi že kaj vprašal a? Roll Eyes Glede na to, da ima psa o katerem ne ve nič, niti o negi in vsem ostalem ne, niti se mu ne da prebrati na forumu o tem, predvidevam, da ga niti prej ni zanimalo bog ve kaj, sedaj pa tudi ne, namreč ker je cel forum poln podatkov, samo prebrati je treba! Mogoče že bere? Čeprav dvomim. Mogoče ga pa zanima, če so to psi za čiste začetnike in za ljudi, ki niso veliko v gibanju, 'športni' tipi, pa si ne upa vprašat? NISO!
Logiran
Kori
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #196 : sobota, 29.01.2005 : 22:58:57 »

A vaši koker španjeli tudi toliko lajajo??
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #197 : sobota, 29.01.2005 : 23:20:55 »

Po karakterju je ang. koker španjel pes, ki ne laja veliko. Moj laja zelo redko, skoraj nič.
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #198 : nedelja, 30.01.2005 : 10:23:37 »

Naš koker ima na izbiro ,da je lahko v hiši ali zunaj nje ker živimo na deželi ,pa je zanimivo ,da je dosti raje zunaj.Je zelo tih pes ,ki laja samo na tujce.Zanimivo pa je  ,ko se zvečeri ,včasih, začne tekati okrog hiše in lajati in to precej lajati.Pa ga ne moremo prepričat ,da bi dal mir in da bi šel spat.Predvidevam ,da sliši kake nočne šume ali pa kake živali.

To se zgodi mogoče endvakrat na teden ,tako da ni preveč moteče.
Vaše izkušnje.? Huh
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #199 : nedelja, 30.01.2005 : 15:39:22 »

Ja, ja pri meni je podobna zgodba. Laja skoraj nič, razen če kdo na vratih pozvoni, takrat se oglasi. Na ljudi, ki hodijo mimo hiše pa ne laja. Jih samo tiho opazuje (tudi drugače je bolj tihi opazovalec) in čaka, da ga kdo pride ogovorit. Skratka prijaznost na kvadrat. Laja pa npr. če sliši kakšen šum ja, takrat se pa važnega dela, pomoje ga malo strah rata, pa začne lajat. Drugače je pa moj mali veseli divjak Cheesy Psa ne bo nikoli napadel ali zarenčal nanj, se bo raje umaknil, če mu ne bo pasalo. Kar dolgo se bo umikal, preden bo zobe pokazal, pa še to takrat, ko ne bo več izhoda, je zelo potrpežljiv, kar se tega tiče. Zahteva pa ogromnoooo gibanja, drugače postane nestrpen, nemiren in začne kroge delat po stanovanju. Pa ni samo pri mojem tako, vsi so po karakterju taki, mali športni psi. Še sreča da stanujemo v hiši z dovolj narave okrog, drugače si res ne predstavljam kaj bi bilo.

Kar se crkljanja tiče.... nikoli se ni ravno rad pustil crkljati oz. božati, razen če izrecno sam to hoče, se pa vedno rad uleže zraven in porine glavo med roko in telo in kadar gledam TV je vedno tako ob meni in drema, tudi drugače hodi z menoj po celem stanovanju, mislim, da ti psi rabijo za lastnika bolj vesele ljudi, optimiste, ljudi ki se veliko gibajo, so pri vzgoji strogi-dosledni, vendar hkrati nežni. S prsilo boš pri mnjemu bolj malo dosegel, takrat mu ponavadi stopi kokerska trma v glavo. S pohvalo se pa ogromno doseže.

Nega dlake je zahtevna, ker jo je za lep izgled psa potrebno trimati, šape urediti, ušesa zgorjni del pobriti čisto na kratko s specialno mašinco, isto pod vratom, skratka potreben je obisk dobrega pasjega frizerja. Če je pa pes iz razstavnih linij, je pa dlaka še daljša in še težja za nego. Pri meni nekje vsak 7-10 dni balzam na dlako, sprati in potem posušiti s fenom in hkrati česati.

Sem tudi ugotovil, da se na razstavi pokaže kot zelooo miren pes, se kar začuti harmonija. V ringu ravno ni takšen, je bol energičen, na svojem placu pa zelo umirjen. Doma se ta razlika sploh ne opazi, na razstavi je pa vse tako živo in glasno okrog njega, da to zelo pride do izraza. Tudi pri drugih kokrih sem to opazil. Ta njihova harmonija, hkrati pa veselost mi je že od nekdaj zanimiva.

Ima pa eno lastnost, katero ima ogromno kokrov, ki jih poznam. Izredno rad odnese kakšen zoken ali pa copat, če kje kaj najde, ampak to vedno, brez izjeme! Jaz mu tudi pravim, da je moj mali tihi filozof, ker se pogosto usede in tiho gleda, kot da bi nekaj zelooo razmišljal, to navado ima že od malega. So smešni ni kaj. Lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #200 : sreda, 02.02.2005 : 15:12:01 »

Tudi moj španjelka je imela isto navado. Odvadili smo jo vsega drugega, da bi pustila copate pri miru pa nikakor ni šlo Cheesy. In tudi tega njenega filozofskega (kot pravi Chris) ne bom nikoli pozabil. Včasih sem imel občutek, da bi rada nekaj pripomnila, pa se nikakor ne more odločit kaj Grin.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #201 : sreda, 02.02.2005 : 18:19:10 »

Zanima me še nekaj.
Prijatelj ima kokeršpanjelko, staro leto in pol in ima isto navado kot moja pokojna Lina, namreč, povalja se v vsakem dreku. Bolj kot smrdi, bolj ji je všeč. Jaz moje Line nisem znal odvaditi, ali ima kdo kakšen nasvet, kako odvaditi to psičko?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #202 : četrtek, 10.02.2005 : 13:27:47 »

Res bi bil hvaležen za odgovor na prejšnje vprašanje.
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #203 : četrtek, 10.02.2005 : 17:31:24 »

Očitno imajo kokeršpanjeli radi nesnago,tudi moj.Zanima me pa kako se imajo kaj vaši kužki sedaj ko je nekaj snega.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #204 : četrtek, 10.02.2005 : 18:32:27 »

Res bi bil hvaležen za odgovor na prejšnje vprašanje.

Luka, natančnega odgovora ti ne bi znal povedati. Moj tega ne dela, niti kakcev ne je ali česa podobnega, to mu zelo smrdi in kar se teh stvari tiče je zelo čist.

Mogoče bi ti kdo rekel, da pes ne mara umetnega vonja šampona in se zato takoj povalja v prvo nesnago, ki jo najde, vendar to ne verjamem, ker potem bi moj to kar naprej počel. Verjamem pa, da je to odvisno od vzgoje. Če ti pri psu nekaj dopuščaš (da bo lezel na posteljo, sedel na stolu, lulal po rožah ali se valjal po dreku), potem bo to pač počel. Lep pozdrav
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #205 : četrtek, 17.02.2005 : 23:01:27 »

Posnetek izbora BOB angleškega kokra z ameriškega Westminsterja, če koga zanima bo videl krasne kokre.

-> VIDEO

Bob sta postala (oba AKC)

psica Ch Jaybriar's Sweet Romance
Sex: Bitch
Date of Birth: February 10, 2000
Breeder: Judy Corbett
Sire: Ch Sweet Apple St Lawrence
Dam: Ch Jaybriar's Heretic NA
Owner: Bradley C Sweet & Nancy L Sweet
 
in pes Ch Linea's Deja Blue
Sex: Dog
Date of Birth: April 23, 2002
Breeder: Linda L Scott
Sire: Ch Sunnyside Skylark Playbyplay
Dam: Ch Aurora's Daffodil
Owner: Linda L Scott
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #206 : nedelja, 27.02.2005 : 16:52:17 »

Imam eno vprašanje .Predvidevam da se je o tem že govorilo tu na forumu vendar je že toliko vsega...
Zanima me tole.Moj koker je star pol leta.Kolikor sem slišala je kokre treba strižt.A mi lahko prosim poveste kako in kje oz .vas prosim da mi poveste kje lahko preberem kaj o tem.
 Huh Huh
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #207 : ponedeljek, 28.02.2005 : 00:01:42 »

Sam ga boš težko urejal, razen če že imaš oz. imaš namen kupit vse pripomočke.... Trimerje, glavnike, škarje, škarje z glavničkom, brivnik za pse, mizo itd, kar pa niti slučajno ni poceni. Sicer teoretično ti lahko jaz na kakšni razstavi, če se oglasiš to razložim, vendar bi vseeno najbrž sam težko izvajal. Najbolje je, da ga pelješ prej nekajkrat k frizerju, da vidiš kako to on dela in potem počasi doma poizkušaš sam. Saj ni tako drago, okrog 4 tisoč sit. Samo dlaka, ki je ostrižena potem hitro raste, mine mesec, dva in že spet je vse bolj kot ne preraščeno. Ne tako zelo, vendar se pozna in ni več tako lepo. Evo na kratko sem ti razložil, da dobiš približen vpogled na vso stvar..... Kakšnega kokra pa imaš??
Logiran
ariela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #208 : sreda, 02.03.2005 : 19:07:18 »

Saj zdaj  se bom zablamirala ko ne vem a je angleški al ameriški koker.V glavnem zlato rjav in zelo družinski.Vendar mi ga ne bomo imelii za razstave.Mene zanima bolj tisto obvezno stiženje. Na tačkah(podplati in okrog sluhovoda.No vsaj čula sem da ga je tu treba strižt .Ne vem zato pa vprašam..  
Kje pa so ti frizerji za pse.Ko jaz nisem ravno blizu Ljubljane.
Hvala za odgovor.
In lepo preživite zimo. Roll Eyes
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #209 : sreda, 02.03.2005 : 19:32:45 »

No, si vse povedala Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines