mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 20:52:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251592 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Koker-ca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #165 : ponedeljek, 20.09.2004 : 18:03:27 »

Koker španjel je najbolši kuža na svetu!!!Kmalu
ga bom dobila...Zahvalila bi se vam, ker pišete odgovore Cheesy
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #166 : ponedeljek, 20.09.2004 : 21:55:02 »

Koker-ca, zanima me kako to, da si se odločila za kokra, angleškega ali ameriškega? in pa iz kje bo tvoj kuža?
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #167 : nedelja, 10.10.2004 : 19:10:33 »

Čaw!

Stara sem 14 let in totalno nora na angleške koker španjele. Staršem težim za psa že 7 let in kaže, da se mi bo želja kmalu uresničila - kupili naj bi ga nekje februarja, marca naslednje leto.  Grin Zato me zanima čim več o tej pasmi. Veliko sem že prebrala na tem forumu, ampak imam nekaj vprašanj.
Ker sem dopoldne v šoli, starša pa v službi me zanima, koliko časa je lahko pes največ časa sam (sam bi bil okoli osem ur, včasih tudi 9 ur)? Ker želim samčka in ga ne nameravam razstavljati ali pariti, bi ga kastrirali. Kako lahko to vpliva (če vpliva) na psa (na bolje, na slabše)?

Že vnaprej hvala za odgovore.

Lp Mashy
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #168 : nedelja, 10.10.2004 : 20:45:20 »

PREBERI TE TEME:

Kastracija http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=304;start=0
in
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=402;start=msg14028#msg14028

Sterilizacija http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=361

o cviljenju mladička: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=321;start=0

Kar se pa tiče tega, da bo pes sam 8,9 ur na dan....hja, prvi teden naj si nekdo od staršev vzame dopust, da se bo psiček lažje navadil. Bi ti svetoval, da upoštevaš moj nasvet. Upam da ti bo to povedal tudi vzreditelj. Če bo sam toliko časa, kolikor praviš, boste imeli na začetku probleme, ker kuža toliko časa, brez da se ne bi polulal ne bo zdržal Wink To je za mladička absolutno preveč. 9 ur še za odraslega psa ni lahko. Ko ga boste navajali na čistočo, ga peljite takoj po obroku ven ali pa takoj ko se zbudi, da opravi svoje. Tako vam ne bo treba stalno brisati po tleh Wink V stanovanju naj ima na tleh časopisni papir, kamor bo opravljal potrebo, ko vas ne bo doma, prilepi ga s trakovi, ker ga zna strgat, če mu bo dolgčas. Zato poskrbi za to, da bo imel žvake, s katerimi se bo zaposlil in da ne bo grizel pohištva, kajti srbenje mladičkovih dlesni zna biti nadležno Wink Upam, da to ni tvoj prvi pes in da si si že prebrala kakšno knjigo npr. o prihodu novega mladička ali psu nasploh. Veliko teh knjig je tudi v knjižnici.

Kar se pa tiče samega AngKŠ-ja, je pa to pes, ki rabi ooogroooooomno gibanja. Saj veš to je lovski pes. Če gibanja nima postane živčen. Če bi povzel besede vzrediteljice kokrov Daile Rocchi, je to mali in veliki športni pes. Vsekakor mu privošči gibanje, tek, pa tudi če gre samo za tekanje in lovljenje žogice in vseeno je ali sije sonce ali pa dežuje. To njemu ni pomembno, važno je, da se giblje! Nič zato, ne bo se prehladil, na koncu pa ga tako ali tako opereš s tušem in posušiš Wink  Kar v naravo z njim bo najbolj zadovoljen! AngKŠ tudi zelo rad prinaša stvari in šari okrog, kajti to ima v genih. Z mladičkom do nekje 7,8 meseca tudi previdno, kar se hoje po stopnicah tiče, ker hoditi po njih ne sme.

Predlagam ti, da tukaj poiščeš vse teme o mladičkih in vprašanjih okrog vzgoje in podobnega, je zelo veliko napisanega, zato boš izvedela še zelo veliko koristnih informacij. Če pa karkoli ne veš pa kar na dan z vprašanjem.

Kje pa boš kupila mladička?

Lp
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #169 : nedelja, 10.10.2004 : 21:51:14 »

Js mam pa en problemcic. Moji kokerspanjelki so se za usesi naredili tisti trdovratni cofi, in res ne vem kako bi jih odstranila brez kaksne frizerjeve pomoci (a ocitno bom kaj kmalu morala tja..). S skarjami sem ze poskusila,a ima cofe cisto ob kozi, in niti ne vem kje je uho in kje ga ni,sploh pa psicka trdovratno stresa z glavo in se res bojim da bi piknila njo ali celo sebe Smiley. Moja predraga mati nekaj sanja o nekaksnih britvicah,a se rajsi ne bi podala v to.. Ima kdo kaksne predloge?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #170 : ponedeljek, 11.10.2004 : 00:11:59 »

Hmmm ne vem kako hudo je pri tvoji španjelki in kako velik je resnično cof. Drugače se tisti cofi zelo radi tam naredijo, vendar v mejah normale. Zato je bolje da tam že prej psu dlako prikrajšamo. Postrižemo mu jo s škarjami, saj se tako ali tako ne vidi, ker je za ušesom in potem ga tam lažje krtačimo, da se ne sprime več. Če se pa cof že naredi, pa verjemi, tistega nikoli več ne spraviš narazen, zato je najbolje da mu odstrižeš, s škarjami (raje ne z britvico, da se ne porežeš). Prepričaj jo naj bo pri miru, dvigni ušes, poišči cof, škarje usmeri proti njenemu zadnjemu delu, proti repu in ne proti očem, smrčku. Oči ji še za vsak slučaj prekrij z roko in cof odstriži. Pazi pa seveda, da boš prej pogledala, da ji ne boš še kože ranila in preveč odstrigla, saj to se vidi, samo potruditi se moraš. Če se pa ne boji brivnika, pa poskusi z njim.

Lp
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #171 : ponedeljek, 11.10.2004 : 11:35:55 »

Res obstajajo posebni glavniki oz. nožki za razrezovanje vozlov. Nekateri imajo tudi vstavljena rezila, podobna britvicam in taki so še najboljši, posebej za mesta pod ušesi, kje psa rado cuka. Edina težava je najti trgovino, ki jih ima na zalogi.

V takem primeru bo najbolje najprej uporabviti tak nožek, potem pa z gostim glavnikom še prečesati, da gre res vsa odmrla dlaka ven.

Ne vem sicer kaj s s "za ušesi" mislila: ali gre za uhelj ali za mesta ob začetku ali pod sluhovodom. Vsekakor pa je priporočljivo mesto okoli sluhovoda pobriti, že zaradi možnih vnetij.
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #172 : ponedeljek, 11.10.2004 : 16:57:21 »

Ma mal vec cofov cist ob kozi. Sm se ze trudla s skarjami,pa s tistim "glavnikom" za cofe.. pa ne gre. Tk da jo bomo kaj kmalu peljali do frizerja Smiley
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #173 : ponedeljek, 11.10.2004 : 17:22:49 »

Witty (ni ravno kokeršpanijelka) se tudi vozli oz. cofi za ušesi delajo in jih enostavno odstižem. Pa so tudi čisto ob koži ampak se jih postopno odstiže, po nekaj mm, dokler ni dlaka dolga samo kakšnih 5 mm. Takrat se itak sama odvozla, ker je prekratka da bi bila zafoclana. Čez par dni se pa sploh ne vidi več da je bila dlaka postrižena.

lp,rina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #174 : ponedeljek, 11.10.2004 : 17:27:37 »

Rina, saj skoraj 100% bi moralo iti z navadnimi škarjami. Samo ne vem kakšne specialne vozle ima to od tissse psica  Smiley
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #175 : ponedeljek, 11.10.2004 : 17:43:02 »

Mogoče pa je težava v skrhanih in nenabrušenih škarjah. Grin Se je že zgodilo... Grin
lp
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #176 : ponedeljek, 11.10.2004 : 19:27:53 »

Witty (ni ravno kokeršpanijelka) se tudi vozli oz. cofi za ušesi delajo in jih enostavno odstižem. Pa so tudi čisto ob koži ampak se jih postopno odstiže, po nekaj mm, dokler ni dlaka dolga samo kakšnih 5 mm. Takrat se itak sama odvozla, ker je prekratka da bi bila zafoclana. Čez par dni se pa sploh ne vidi več da je bila dlaka postrižena.

lp,rina

tole mi še pa ni prišlo na misel Smiley  bom srcico takoj po dezju spravla v obdelavo. trenutno je skoz mokra, in je malce tezje delat. tk da jutri ali pojutrisnjem bi najbrz ze slo Wink

pa predvidevam da nima nobenih specialnih cofov,sam js na podrocju strizenja nism glih doma, ker nism mela nikol takih primerov. se morm navadit na cofe (oziroma ne.. tole odstrizem,pol pa češem Grin)
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #177 : torek, 02.11.2004 : 20:16:11 »

No, ker se pac niste videli moje srcice, sem se zdle ene dve urci mucila, da sem naredla en albumcek posvecen njej:

http://tisssa.moj-album.com/

Upam da vam bo vsec Smiley
Logiran
krkdo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #178 : torek, 09.11.2004 : 10:43:41 »

OJ vsem skupaj
moram priznati, da nisem prebrala vseh odgovorov, tako da ne vem ali ste ze kaj debatirali o tem kar me zanima.
Imamo 8 mesecev starega španjela, kateri je seveda ljubek in krasen in nam povzroca sive lase pri eni stvari.Kadar koli ga spustim iz povodca mi uide.Lahko se razpocim z klicanjem, zivizganjem pa se ne zmeni zame.Cez nekaj casa pride nazaj.
Ali bo to pocel ves cas?Nekateri mi svetujejo naj ga kaznujem ko pride nazaj, drugi pravijo naj ga pohvalim. ker se ja pac vrnil.Kaj vi pravite?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #179 : torek, 09.11.2004 : 16:20:15 »

OJ vsem skupaj
Kadar koli ga spustim iz povodca mi uide.Lahko se razpocim z klicanjem, zivizganjem pa se ne zmeni zame.Cez nekaj casa pride nazaj.
Ali bo to pocel ves cas?Nekateri mi svetujejo naj ga kaznujem ko pride nazaj, drugi pravijo naj ga pohvalim. ker se ja pac vrnil.Kaj vi pravite?


-problemi pri odpoklicu
-pobeg in kazen

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines