mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 00:28:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 254827 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1410 : nedelja, 15.01.2012 : 23:48:32 »

Glede vljudnosti pa je popolnoma stvar navade. Naša je čisto nora ne glede na to kdo pride. Je pa sama, kar je sigruno drugače kot celoten, formiran "trop". Kar še ne pomeni, da tudi "trop" ne more bit vesel/navdušen ko kdo pride. Je pa spet stvar posameznika kako si razlaga pojme vesel ali pa navdušen. Wink

diva1, ko bi le bilo odvisno le od mene glede še enega bučmana.. takoj ko pa bo, bom pa kar Kasjo ukradla!! Cheesy Cheesy

Ko pa sem že pri njej.. danes je bila po dolgem času spet na razstavi. Ker smo bili bolj zgodnji sem izkoristila prazno halo in sva se malo igrali, da se me spet malo spomni. Ampak saj ni bilo problema, malo sem skakala okoli pa je bila "dobra". Najprej je prečekirala celoten (zelo svinjski) ring, potem pa, ko je odcepila nos od tal, sva skakali in se skrivali po hali. Še igrico je "izumila".. najprej je divje skakala gor in dol po krogu, potem pa se je šla skrit v box, ker je vedela da jo bom klicala. In seveda ko jo pokličem, vsa vesela priteče in dobi priboljšek.. no to je potem ves čas ponavljala (in se filala s priboljški, ker doma itak ne dobi nič za jest  Roll Eyes Tongue Grin ). Tak srček je.  ljubezen
No je pa meni ob pogledu na katalog bila situacija veliko manj rožnata, saj sva dobili največjo klaso (kot da je to kaj novega.. Tongue Roll Eyes ) in to z mednarodno konkurenco. Kljub vsemu, sem Kasji zaupala, saj me nikoli še ni razočarala (trkamm!!!!) in moj optimizem se je izplačal, saj je dobila 1 mesto, kasneje še med vsemi mladimi psicami (zmagovalkama ostalih barv) PRM in za češnjico na torti še JBOB! Svojemu seznamu titul pa je dodala še naziv Slovenski mladinski prvak 2012 in še eno kvalifikacijo za Cruft's tokrat za leto 2013! Smiley



Smo se pa imeli res lepo danes. Cela družba spet na kupu po res dolgem času. Veliko smo si imeli za povedat, pa kar je zmanjkovalo časa, pa je bilo treba naredit to pa ono.. jaz sem itak bolj leteča.. včasih si prav želim, da bi bila malo več pri kokrih. Vsakič ko jih nimam mi manjkajo, in občutki so popolnoma drugačni.. Smiley Ko pa imam samo kokre je pa itak največja žurka, tako kot je bilo v Beogradu na specialki.. dobra družba in seveda naši najboljši prijatelji - pasji seveda. Takih spominov ne izgubiš..  Kiss
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1411 : nedelja, 22.01.2012 : 19:11:56 »

Danes smo tukaj brez razstav, so se pa mali Tamalanci izkazali na Finskem, v kraju Turku, kjer je sodil Moray Armstrong, znani  sodnik in vzreditelj koker španjelov iz Vel. Britanije.

Med devetimi mladiči je prvo mesto dobila Tamalanna Danthonia Gracilis (naša Dana), lastnica Riika Virki, drugo pa Tamalanna Dianthus Sylvestris (naš Dino), lastnica Katariina Leivo. Oba sta kot razstavno perspektivna mladiča odšla od doma v starosti dvanajst tednov.

Vesela in ponosna sem, tudi zato, ker daje naš Buxi tako perspektivne mladiče.


* Dana BOB, Dino BOS, Turku, Finska 22.1.2012.jpg (42.27 KB, 300x300 - pogledano 242 krat.)
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1412 : nedelja, 22.01.2012 : 21:17:38 »

Dino, Dana in Doli so bili že od začetka moji naj naj v leglu. Smiley In res kako lepo je videt, da sva imeli prav že ob njihovem razvoju. Wink

Še fotka 'moje' Doli iz Nizozemske Kiss


Definitivno sem ponosna in vesela kot da bi bili moji (no pa saj nekaj sem vseeno tudi jaz prispevala) in ni lepšega, kot dobit take super 'feed backs' od srečnih in zadovoljnih lastnikov. Za Doli je celo govorila lastnica, da je to najlepša psica, ki jo je dobila od druge psarne..no saj je imela srečo, da je meni starši niso pustili imet, če ne bi bila kar tukaj pri nas Grin Wink

Sem pa brala, da je tudi vnuk od Buxa dal ta vikend skozi prvo razstavo in osvojil BOB puppy pri rosnih 4 mesecih. Kiss
Alenka na Buxa si ti popolnoma opravičeno tako ultra ponosna! Ni se dokazal samo sam s svojo lepoto ampak je to prenesel tudi na svoje potomce doma in v tujini. Smiley
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1413 : ponedeljek, 23.01.2012 : 10:13:21 »

Hvala ti za te prijazne besede, Nezzek!
In veš, ker danes ravno vstopamo v kitajsko novo leto, leto zmaja, je prav da ti povem, da sem ti neskončno hvaležna za:

tisoče fotografij tamalanskih kužkov
urejanje in friziranje naših ljubčkov
zato, ker jih tako brezhibno razstavljaš.

In ker vse to počneš iz ljubezni in popolnoma zastonj.

 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
diva1
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #1414 : ponedeljek, 23.01.2012 : 18:52:33 »

Alenka in Nezzek,

lepo vaju je bilo brati...  Še posebej zato, ker iz vajinega pisanja veje ponos... Vsi vzreditelji smo vedno veseli uspehov naših "potomcev", naših otrok.  Pravzaprav ponosni smo na njih. In tako je tudi prav.

Saj vedno rada povem, da tisto, kar je "naše", tisto  imamo radi... Neskončno.. In za vedno. In to velja za vse vzreditelje...  In vedno bo ostalo nekako tako: naša Dana, naš Dino, naša Doli...

Ja, pa še res je. Danes, v noči iz nedelje na ponedeljek, smo po kitajskem horoskopu stopili  v leto zmaja.
Med vsemi kitajskimi zodiakalnimi znamenji, ki jih predstavljajo živali, je zmaj najsrečnejše in najmočnejše znamenje.  V azijski mitologiji zmaj simbolizira cesarja, energijo, srečo in moč.
Pravijo, da bodo otroci, ki se bodo rodili v tem letu, obdarjeni s čudežno močjo in srečo....

In najbrž to velja tudi za vse bodoče "pasje otroke". Upam in želim si, da bo temu res tako.
Letošnji mladički bodo nekaj posebnega... Upam, da jih bomo tudi mi imeli... Da jih bo zmajček prinesel...

Jaz sem po kitajskem horoskopu Tiger. Meni se  letos ne "obeta" nič posebnega. Tako piše...
Ampak glede na vse prebrano, me to prav nič ne skrbi...  "Naredila si bom svoje najlepše zmajevo leto...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1415 : ponedeljek, 23.01.2012 : 19:23:26 »

Alenka toliko kot si ti dala meni, mi v tem pasjem svetu ne bi dal nihče drug, nenazadnje imam doma 'najno' pet let staro lepotico, ki me vsak dan spravlja v smeh s svojimi norčijami.. Prav sprašujem se, če se zaveda svoje starosti.. Najbrž ne, tako kot njena lastnica ne Smiley

Mi pa imamo zmaja doma, mojo mami. Najbolj številčno zastopano znamenje pa je pes (z Bello spadava v leto psa, poleg tega, da Bella je pes). Wink

Diva1 vedno bodo 'naši'. In prav je, da smo na njih ponosni, pa naj bodo prvaki ali pa le najboljši ljubljenčki.

Moram pa res delit tole današnjo zgodbo..
Bella je tipičen španjel. Živahna, ljubezniva, trmasta, igriva in požrešna za dobrote. Vse skupaj pa lepo povezuje pentlja inteligence, tiste pasje.
Kot vsak dan je vsa vesela pričakala, da smo prišli domov. Ob kosilu je že nakazovala, da bi ona tudi, a od mize nikoli ne dobi, tako da ni prav dosti težila. Nakar sem se jaz danes 'pregrešila' ter vzela kornet za sladico. Kot to rada naredim, sem se vsedla na stopnice, ki so nekakšen centralni del, saj iz tiste pozicije vidiš celoten spodnji prostor (kuhinja, jedilnica in dnevna soba). Seveda pa si lahko predstavljate kako izgleda, ko lačen pes zagleda žrtev s hrano v rokah na dosegljivem mestu. Skovala je plan in se čisto počasi, kot mačka, prikradla na stopnice, za moj hrbet. Jaz niti nisem opazila, ker sem bila sredi pogovora z mami. Nakar kar na enkrat začutim nekaj na rami. Bila je Bellina tačka z vsemi kremplji vred. Ko se obrnem, je tačko spustila, ter me pogledala s tistim obrazom, češ 'meni ne boš nič dala?'. Komaj sem zadržala smeh, a tokrat sem jo ignorirala. Ker ni uspelo je vajo ponovila. Takrat se z mami nisva uspeli več zadržati in obe sva planili v smeh. Žal željene nagrade kljub vsemu ni bilo.
Po neuspeli prvi metodi, je ubrala tisto drugo, že preverjeno. Začela je iskati igračo in tokrat našla konga. Vsa zadovoljna ga je prinesla, češ zdaj pa nekaj bo, ter ga pred menoj spustila na tla. Na obrazu se ji je razlezel ogromen nasmešek, saj je bila prepričana, da ji je tokrat uspelo. Žal ji sladoleda ne morem dat, tako da nisem popustila. Nekaj časa je ležala pred menoj ter moledovala, nakar je ubrala še zadnjo taktiko. Čakala je, da sem spet bila bolj zatopljena v pogovor, takrat vzela kong, ki sem ga imela pri nogah, ter nredila krog po kuhinji, tako da je za par sekund izginila za pultom. Nato je prišla s tistim zmagovalnim nasmeškom in kongom v gobcu, češ 'lej kaj sem našla!'.  Cheesy

Kljub vsemu trudu ji sladoleda nisem mogla dat, je pa zato dobila košček pršuta, kar pa tudi najbrž ni bilo tako slabo..  Smiley Wink
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1416 : petek, 03.02.2012 : 16:29:01 »

Najboljši štos danes na FB!

 Grin Grin Grin

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1417 : petek, 03.02.2012 : 16:53:55 »

 Wink Grin Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1418 : ponedeljek, 13.02.2012 : 21:08:14 »

No snega je tudi pri nas nekaj in z Bello že pridno fotkava za natečaj.. Smiley seveda bodo najboljše šle na natečaj tako da zdaj tu le 'povprečne' Wink

Najprej se je treba fajn pretegnt..


Potem 85% sprehoda zgleda tkole..   Roll Eyes Tongue


Potem se za 5% prepričamo za tole..  Evil


Nakar se zadnjih 10% prepričujemo in razmišljamo a že domov ali ne..  Grin


Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1419 : sreda, 15.02.2012 : 02:09:08 »

O, super, zimske slikice Cheesy, Bella je uživala na snegu! Sem kar pogrešala njene slikice tako iz narave...
Lepo paše na sneg, Bella!  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1420 : petek, 24.02.2012 : 21:53:42 »

Zadnjič sem bila pri alenki, da malo zrihtam njene pasje buče, predvsem pa da preživim lepo popoldne v pasji družbi Smiley

Buxi in Bella Wink


Kasja..  Cheesy


In nora Pikica Smiley


Jutri pa novim dogodivščinam naproti... Graz, prihajamo! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1421 : ponedeljek, 27.02.2012 : 00:38:53 »

Vsi so krasni in uživajo na snegecu, lepo! Cheesy Poljubčke vsem! Kiss Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1422 : nedelja, 11.03.2012 : 13:08:27 »

Tamalannci iz legla "B" so praznovali svoj 4 rojstni dan!!! Kiss Rojeni na dan žena Wink
Med njimi je tudi Buxi - Tamalanna Buxus Sempervirens (Int, A, Hr ShCh, Slo JCh, JBIS&JBISS winner, Celje Winter Winer 09', FCI Centenary Champion, najboljši razstavni pes v KD Grosuplje 09' - če sem kaj pozabila se opravičujem Tongue )

Za ta poseben dan smo se včeraj organizirali in fanta poslikali.. tale pa je moja najljubša Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1423 : ponedeljek, 12.03.2012 : 03:18:59 »

Čestitke za rojstni dan vsem Tamalancem iz B legla! Smiley

Res je krasna slikica! Kiss ljubezen
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1424 : torek, 13.03.2012 : 19:56:12 »

Evo še par Wink





Buxi na roza tanku...   Evil


Pa še ena "formalna" Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines