mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 02:49:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 251489 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1380 : sobota, 24.12.2011 : 12:14:47 »

Zdej, kar se mene tice glede cesanja, bi vsem, ki si zelijo/zelite cesati (ne glede na pasmo), predlagala Barbike - igracke.  Cool

Ne vem zakaj je treba na situacijo gledat tako crno belo. Ja, seveda imas lahko kokra za en kup drugih stvari, ampak v osnovi je to se vedno lovska pasma, je tako.  "Grdi" field kokri ne ustrezajo standardu in zato kukr ne morejo nest enga tica, po drugi strani pa so ravno ti psi tisti, ki dejansko delajo in prenasajo ptice, ne pa plehov in rozet. Ja, izgledajo drugace, ali je to zato, ker je zadaj sel obcasno mimo se kak drug spanjel ali pa zato, ker je taka oblika pac optimum oz. taka oblika pri delu ni ovira? Ne vem, verjetno oboje. Se pravi visje nastavljeni uhlji, krajsi gobec, visji, bolj misicasti, "tezji" in manj odlakani psi vseh barv. Mi je zanimivo brati opise, gledati slike in primerjati recimo severnjaske in ameriske field kokre.

Ni mi pa jasno, zakaj tak halo (na splosno po pasmah, ne izkljucno pri kokrih) glede working bred predstavnikov; namrec ne ustrezajo standardu, ampak itak ne spancirajo po razstavah in torej niso konkurenca. Ok, po vsej verjetnosti v delu nasisajo vecino razstavnih, ampak koga briga, saj razstavnih na delu itak ni videt - torej niso konkurenca delovnim oz. obratno. Tongue Delavcev (naceloma) ne parijo z razstavnimi in razstavnih (naceloma) ne parijo z delavci - spet ni kontakta. Zakaj je potem tako narobe, da obstajajo? Ker so drugacni?

Citat
Tam, kjer sta sliki dvojnih šampijonov - zakaj niso ohranili teh 2 tipov.

Saj ti pise v clanku o dual ch. In v clankih na tejle field strani ti tudi pise, da je bil vmes nek zaton kar se tice field tekmovanj (spec. za kokre) in da se je kasneje zanimanje potem spet dvignilo in je bilo uvozenih nekaj working bred kokrov. Ce pa primerjas z unim drugim clankom, so pa tole ocitno dual type kokerji (?) (za avtorja), ne tisti pravi field. In ce gres se guglat, potem najdes omenjeno tudi, da so tele kokrcke nadomestili angleski delovni (torej uni, ki niso lepi Wink ). Da so vec kot 3 desetletja bili ta glavni na lovski koker sceni. Verjetno zato, ker so bili boljsi? Brainstormam, ker je ful zanimiva tematika. Cheesy

Kakor pa razumem, je vec razlicnih delitev; ali na 2 kupcka torej field bred kokre in dual type kokre, ali 2 kupcka delovni in razstavni ali pa 3 kupcke; delovni, razstavni in dual type. Cela zmeda. Cheesy

Testi so rezultat razvoja znanosti, medicine, veterine in so lahko odlicno orodje. Ampak se vedno so vzreditelji tisti, ki morajo sprejemat odlocitve koga s kom. Kaj ti pomaga DNA test, ce pa je videz najpomembnejsi in je hkrati tudi krivec za "not fit for function", tudi ko je function samo zivljenje. Prej in potem, kar lustno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1381 : sobota, 24.12.2011 : 12:23:30 »

Mimogrede, a ste vedeli, da je imel Clark Gable kokrcka? Cheesy Jst nisem, Tongue dokler nisem videla v enem clanku (ne vem katerem, ker sem jih v kratkem casu cisto prevec prebrala Roll Eyes). Celo zmagal je field trial championship! Rhett Butler je mel kokra. veselje
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1382 : sobota, 24.12.2011 : 12:30:25 »

No, Neža, da vam še za nazaj čestitam za vse super uspehe... Lahko si res ponosna Smiley
Pa srečen božič Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1383 : nedelja, 25.12.2011 : 20:06:02 »

Joj zdaj šele vidim da včeraj sploh nisem poslala posta...  Roll Eyes Tongue

No glede večih tipov..... Mene osebno nič ne motijo. Kot si sama napisala ni stikov in nismo drug drugemu konkurenca. Ko pa tukaj o vseh pišemo so pa tako ali le diskusije.  Wink

Am tisti filmček sem videla in kar me je zmotilo je to da so ameriški predstavljeni kot lovci. Oni niti v standardu niso lovski niti za ch titule ne potrebujejo izpitov. Za ostale pasme pa itak ne vem in ne morem komentirat čeprav nekateri so prej in potem res huda huda razlika..pri nas vseeno ni toliko. S tem da mislim da je na sliki celo Obo o njem pa smo že govorili.  Wink (če ni on je pa eden tistih zelo zgodnjih ko je pasma še bila v nastajanju)

Glede groominga. A veš koliko ljudi bi bilo ob službo če bi psi bili kratkodlaki???  Grin

Itlam tebi pa hvala. Jaz sem na njih ponosna ne glede na rezultate saj so namreč naši in prav zato jih imamo najraje  Wink

Ko pa si že začela... Predsednik zda Nixon ga je tudi imel in to blue roana! Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1384 : torek, 27.12.2011 : 16:51:11 »

No še našla sem kateri samec je prikazan v filmčku.. Brant (http://www.gloriette-artemis.net/wikipedi/english-cocker-spaniel/gb/dog_988.html) vnuk Obota... nisem bila daleč.. Smiley Je pa Ameriški in Kanadski šampijon, tako da je živel v ZDA. In zdaj ko gledam ta rodovnik.. Obo II je bil začetnik ameriških kokrov, poslan v ameriko iz UK. Iz njega so se nato začeli razvijat ameriški kokri, najbrž so nadaljevali tudi angleške ampak na internetu ga najdemo kot začetnika američanov. Vsekakor imamo zelo prepleteno zgodovino zato predvidevam da je tudi standard bil še nekoliko popavljen, da je res prišlo do očitnih razlik med pasmama.. vsekakor zelo zanimivo Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1385 : sreda, 28.12.2011 : 11:05:10 »

Saj filmcek ni bil dan kot primer spanjelov, ampak nasplosno kot primer spreminjanja pasem - prej in potem. Ravno to je hecno pri pasmah, to nastajanje. Kot odkrivanje Amerike. Pa je ze skoz tam, samo nihce od Evropejcev ni vedel zanjo (razen Vikingov). Tongue V tem stilu.

Ja, psi so pac biznis, ni kaj. Smiley

Za ameriske kokre pa zgodovine nisem gledala, samo za angleske.

Kako ameriski niso lovski, saj pise v standardu, flushing dogs, tako kot pri angleskem. Edino kar je pri ameriskem dodano, je to, da so companion. Ameriski ne rabijo izpitov, angleski jih (ampak a jih delajo?), ampak se vedno so oboji flushing dogs ali ne? Ni za vzet dobesedno, da ne bi kdo zdaj psa v wc skoljko tlacil in vodo potegnil, ane. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1386 : sreda, 28.12.2011 : 11:50:17 »

Ja saj pravim da je zanimivo gledat, ampak ostale lahko samo gledam kokra pa lahko komentiram ker recomo vem nekaj več kot v primerjavi z ostalimi pasmami. Wink

Saj jaz se tudi nisem prav poglobila vem samo tako površinsko , ampak za tega ObotaII sem pa že parkrat prebrala.

Izpite delajo tisti ki želijo in tisti ki so v to prisiljeni. Wink ta teden sem govorila z finko kateri smo prodali Dinota iz zadnjega legla.. Tam so recimo testi obvezni in sem malo vprašala kako kaže Dinotu. Pravi da sploh ni zaskrbljena zanj in da ne bo problemov, ker ima ogromno želje do dela in obožuje vodo. Prinašanje pa tudi že oblada in prinaša časopis in ključe. Smiley no ampak tam to enostavno z vsemi naredijo (tistimi ki so za vzrejo torej..).  Tistim ki to ni potrebno pa je odvisno od posameznika. Eni ja drugi ne.

Ja ok moja napaka res so med flushing. Čeprav lovijo z njimi pa samo redki (če sploh še kdo), večinoma je to pasma za kavč. Saj te klasifikacije pa tudi vprašanje kako so postavljene, glede na preteklost ali glede na dejansko uporabo. Ne vem nisem se nikoli spuščala v to.
Za američana predvsem mislim. So ga dali med flushing zato da je pri ostalih 'sorodnikih' ali pa zato ker se je razvil iz njih, ali dejansko zato ker so z njimi v preteklosti lovili (s tem da je to zelo mlada pasma). Ne vem mogoče se lotim brat še američane ita je ta tema namenjena obema, pa samo o angležih pišemo. Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1387 : sreda, 28.12.2011 : 12:41:57 »

Kar se klasifikacij tice, bi jaz kar nekaj pasem prebekslala v druge grupe. Roll Eyes

V spominu imam, da si ne tako dolgo nazaj pisala o tem izpitu/testu in za kaj tocno je potreben (glede razstav), pa ne najdem. A se mogoce spomnis? Al se jaz narobe spomnim (povsem mozno). Ni pogoj za CACIB, ampak imas potem int. show ch., ane. Ce nimas tega izpita, jasno.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1388 : sreda, 28.12.2011 : 13:17:24 »

 Smiley Wink

Am glede izpitov in šampijonatov je tako, da američani ne potrebujejo nič medtem ko angleži rabijo.
Je pa tako, ne prav dolgo nazaj so uvedli ShCh naziv za pse, ki nimajo delovnega izpita. Zanj potrebujejo več titul. Za CIE (IntShCh) potrebuje pes 4 cacibe v 3 različnih državah pri 3 različnih sodnkih. Za državnega ShCh pa je odvisno od države če je to že sprejela in koliko je norma.
Sprejeto je od teh bljižnih v Avstriji (rabiš 6x caca), Hrvaški (4x cac), Slovaški (4x cac), Češki (5x cac). Italija, Slovenija, Francija še zahtevajo, Nemčija mislim, da ne več ampak ne vem kako gre tam točno. No drugače je samo če gre za EDS ali WDS razstave, tam ti 2x cac v bilo katerem razredu prinese Ch titulo.

Naredit je treba izpit, s katerim se kvalificiraš na razstavah v delovne. Glede tega še jaz nisem čisto prepročana kako gre, ker najprej sem poslušala da se pri nas ne da naredit, ker ni prijav in je zato treba na Hrvaško, spet drugič je diva1 delala pri nas in je prijavila v delovne brez problema. Tak da ne vem kako gre to točno, res ne. Ker dedi je z bavarko isto naredil test, pa za razstave ni zadoščal.
No ampak če imaš ta papir, potem rabiš 3x cac v večini držav, eden pa mora bit iz mednarodne razstave. Čeprav recimo Avstrija državnih razstav sploh nima več, samo še mednarodne in specialke, tako da je kar težko delat titule tam, ker je v povprečju po 50 psov na razstavi.

No in ko je bil ta vele top 20 letos so tudi štele specialne razstave. Ampak tukaj so bili španjeli grdo prikrajšani ker specialk nimajo, niti ni kluba, ki bi jih lahko organiziral. Včasih se mi zdi da res manjka nekdo ali nekaj, kamor bi se lahko obrnil po vse informacije, ker v tujini so pravila drugačna in ti prebiranje njihovih orqvil nič ne pomaga pri nas. Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1389 : sreda, 28.12.2011 : 13:38:52 »

O, superca, hvala! Kiss  Sem mislila, da je to vezano izkljucno na interja, res nisem mislila, da imajo drzave (lahko) to tudi za CACe.

Se pravi pri nas koker brez del. izpita sploh ne more naredit sampionata?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1390 : sreda, 28.12.2011 : 17:19:18 »

Ni problema. Wink

Ne pri nas ni možno, čeprav bombandiramo KZS s pošto že dobri 2 leti.. brez odgovora. Tongue Baje se je začelo že pred nami, ko je bil še prejšnji predsednik na čelu KZS. To sem zadnjič na razstavi slišala, ko smo se pogovarjali. Vsekakor bi bila to pozitivna sprememba za naše razstave izključno samo zato, ker bi več ljudi prijavilo in delalo titule, ne samo pri kokrih seveda. Wink KZS pa rabi denar, ne? Tongue Roll Eyes

Jaz z Bello ne bom vzrejala, mi je pa v veselje hodit na razstave, poleg tega ona uživa v ringu, ko je pozornost na njej (show off pač Tongue ), ampak imava samo hrvaški šampijonat narejen. Smiley Za slovenskega imava že 7 titul (CAC) a ne pomagajo... tako kot Buxiju ne pomaga njegovih 10. Zato smo pa toliko po tujini, ker imamo za ta denar vsaj lahko šampijonate, pa še več ljudi in psov se vidi. Smiley

Hrvatje so letos sprejeli. Takoj po tem, ko je prišlo do hudega prepira med lovsko zvezo in kinološko zvezo. V dveh tednih so uvedli ShCh nazive, ter tako tudi omogočili ne delanje izpitov, ter speljali vsaj nekaj ljudi iz njihovega računa na svojega. Tongue

Vsekakor nikogar ne bi za nič oškodili, samo dodali bi en naziv več, ki ga lahko delaš, lahko pa ne. Če delaš s psom, potem se pač ne oziraš na ShCh titulo, če pa imaš psa na tak način kot jaz Bello, potem je to ena tistih stvari, ki jo lahko osvojiš.


So pa imeli v komisiji, ki je takrat spraševala razstavljalce ali bi jim ShCh naziv ustrezal tudi vzreditelja angleških kokrov in predsednika madžarskega kluba za španjele. (T. Jakkel) Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1391 : sobota, 31.12.2011 : 15:59:51 »

Se pravi za vzrejno PNZ oz. izpit ni potreben, za razstave oziroma sampionat, pa je?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1392 : sobota, 31.12.2011 : 16:01:33 »

Ja res je. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1393 : sobota, 31.12.2011 : 21:59:19 »

Neža, tebi in tvoji Belli, želim uspešno, veselo, zabavno, lepih doživetij polno leto 2012! SREČNO Cheesy Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1394 : torek, 03.01.2012 : 21:15:41 »

Hvala Lynn in seveda enako tudi tebi!! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines