mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 01:24:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 125   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullterier - čvek  (Prebrano 204630 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1410 : sreda, 11.06.2008 : 12:37:03 »

V kak energijski razred spadajo vasi bulli in do katere meje jih vročina zdela? Zadnjič proti večeru sem srečala enega, pa se mi je zdel kar precej utrujen. Nisem jih še veliko videla, sam vseeno sem pričakovala nekaj malo bolj eksplozivnega, kot se za terierja spodobi..
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1411 : sreda, 11.06.2008 : 13:15:23 »

luštna, nenavadna bulijeva glava me že od nekdaj fascinira Cheesy

zanima pa me ali s svojimi bullčki kaj aktivno počnete, ali jih kaj šolate? so ob pravi motivaciji med delom pozorni?
ima mogoče kdo kakšne slikice,f ilmčke teh psov med delom? sem iskala po netu, pa nisem bila uspešna Tongue
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1412 : sreda, 11.06.2008 : 15:29:23 »

Pozdrav Teja!

S svojo petmesečno bulčico se trudim trenutno okoli osnovne vzgoje ( hmm nekam gluha je postala zadje čase) in nameravam rekreativno tudi v agilitaške vode. Prej sem imela koker španjelko, sva tudi uspešno tekmovali in ti povem, da bullterrier je pač bullterrier.

 Zelo težko je mojo Chilly motivirati. Ko vidi kaj zanimivega je tudi klobasa pred nosom ne zanima preveč. Igrače zunaj stanovanja- kot da jih ni. Trenutno prihaja v puberteto in je zelo zahtevna in trmasata. Ah, bo že, bomo pač bolj trmasti od nje. Še vedno pa iščem tisto tapravo motivacijo za njo. Saj se tolažim, da tudi to obdobje enkrat mine.

Verjetno bo z  njo treba v šolo, da se navadi delati v gruči psov.

Evo en "delovni" posnetek. V bistvu je bila prvič med ovirami in se je odlično obnesla. Seveda pa v bljižini ni bilo motečih elementov

View My Video

Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1413 : sreda, 11.06.2008 : 17:28:11 »

Citat: Focoso
Čestitke za lepe rezultate, sem prepričana da ste se imeli fino. Jap Bill pa vedno lepe nagrade prinese, hudičevo mi je žal da nisem mogla prit, pa ne zaradi nagrad ampak zaradi Billovega sojenja in dobre balkanske družbe Smiley
He he Casper ja, no zdej veš zakaj sem bila jaz tako presenečena nad njim, ker slike sploh ne morejo prikazati dejanskega stanja, Casper mi je bil na slikah lep, sicer malo predolg vendar ko sem ga v živo vidla sem bila več kot navdušena nad njim. Še lepše kot na razstavi ga je videti na Zlatiboru, kjer se vidi da je v glavi en tako mali otrok še hehe se spomnim kako je po snegu skakljal Cheesy
Za BOB mislim da se je kar pravilno sodnik odločil, psica je res prekrasna!!! Kakšen pa je v živo Moonflower Blackberry Brandy?

Glede njihovega prometa pa tako ali tako no comment Tongue

Lp, Ana

Hvala za čestitke!
Ja, Bill je prijazen starejši gospod, ki vedno rad priskoči na pomoč z svojimi izkušnjami. Takih je na žalost zelo malo v kinologiji!
Kar se tiče balkanske družbe, mi je žal da ni bilo več časa da se malo poveselimo. Ponavadi so organizatorji vedno okupirani s pripravami, ko pa je razstave konec, se vsem mudi domov. Z Damjanom sva imela kljub temu priliko uživati ob srbskih snidenjih in ohceti. Jim kar malo zavidam balkansko brezbrižnost. Pri nas pa vedno samo bezlanje  Sad
Casperja sem imela na žalost čast spoznati le na razstavi, ob drugi priliki, pa si bom poskusila vzeti čas še za obisk na domačem teritoriju. Žal tudi ni imel te priložnosti da bi ga ves čas nekdo čohal, kot sta si to izborila naša Buddy in Shilla  Grin Res sta dokazala da sta crkljivca št.1.
Tudi jaz sem mnenja da je bila sodnikova izbira pravilna. Psica je bila definitivno najboljša od vseh. Kar se pa tiče Moonflower Blackberry Brandy, pa se vidi na slikah prav tako kot v resnici. Pes je malo manjše rasti (jaz sem navajena na Buddyjevo višino), kompakten in dobrih sprednjih in zadnjih kotov, dobre kosti. Vidi se da je še mlad in da ima še čas za razvoj.

No ena od nagrad je bil tudi mali irski škrat za morebitnega nagrajenca v Junior Handling, ker pa ni bilo nobenega, se je g. Bill odločil da podari škrata (kot morebitno bodočo hendlerko) naši Lari, ki si ga je takole stisnila k sebi



Citat: Desobediencia
Predvidoma 24. ali 26. 6., v Slovenijo ponovno prihaja BAER, t.j. slušni test za pse, tako lastnikom psov ni treba vozit na Dunaj.
Hvala za obvestilo, bom obvestila kogar poznam, če je slučajno zainteresiran. Upam pa tudi da bo ga. Regina dajala certifikate takoj po končanem testiranju in brez dodatnih komentarjev!?

Citat: Zoia
V kak energijski razred spadajo vasi bulli in do katere meje jih vročina zdela? Zadnjič proti večeru sem srečala enega, pa se mi je zdel kar precej utrujen. Nisem jih še veliko videla, sam vseeno sem pričakovala nekaj malo bolj eksplozivnega, kot se za terierja spodobi..
Si mogoče pomislila, da sta z lastnikom pred vašim srečanjem ''telovadila'' ? Je pa tudi res, da psi ki so navajeni vsakodnevnih aktivnosti ne delujejo mogoče tako utrujeno kot tisti, ki tega niso navajeni. Pa malo odvisno tudi od tipa bullterierja. No, pa tukaj imamo še vročino....
Mogoče bi prej razložila kaj točno si predstavljaš pod ''eksplozivno''?

Citat
luštna, nenavadna bulijeva glava me že od nekdaj fascinira
zanima pa me ali s svojimi bullčki kaj aktivno počnete, ali jih kaj šolate? so ob pravi motivaciji med delom pozorni?
ima mogoče kdo kakšne slikice,f ilmčke teh psov med delom? sem iskala po netu, pa nisem bila uspešna

Se strinjam, oblika bulijeve glave in njegov izraz, sta ena najbolj fascinantna pri njih. Sicer se pa pri bulih gleda bolj kot celoto.
Bulčki so zelo dobri pri Agilitiju, šolajo se zelo dobro, je pa res da potrebujejo vztrajnega in bolj premetenega lastnika kot so sami. Najbolje se učijo preko igre, pa tudi pozornost jim zna hitro ujiti kam drugam.


Tina.g....veliko sreče pri treniranju.
Po mojih izkušnjah so bolj trdovratna obdobja nekje med 7-9 mesecem in naslednje okoli 18 meseca starosti. Po nekje 2 oz 3 letu pa se naredi velik preobrat in se pes umiri. Vendar nikoli ne izgine njihova nagajivost, igrivost..

Daš lahko malo boljnatančen link, da ne brskamo preveč?

Eva
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1414 : sreda, 11.06.2008 : 17:50:04 »

Upam, da se bo sedaj videlo.
http://tinypic.com/player.php?v=2nuripz&s=3

http://tinypic.com/player.php?v=kdskra&s=3

Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1415 : četrtek, 12.06.2008 : 07:01:20 »

He he, naravni talent, nimaš kaj! Samo treningi pa bo nova zvezda. Cheesy

Lepo je šla, simpatično. Wink

Eva
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1416 : četrtek, 12.06.2008 : 10:53:57 »

Si mogoče pomislila, da sta z lastnikom pred vašim srečanjem ''telovadila'' ? Je pa tudi res, da psi ki so navajeni vsakodnevnih aktivnosti ne delujejo mogoče tako utrujeno kot tisti, ki tega niso navajeni. Pa malo odvisno tudi od tipa bullterierja. No, pa tukaj imamo še vročino....
Mogoče bi prej razložila kaj točno si predstavljaš pod ''eksplozivno''?

Si upam trdit, da sta se šele ven spravljala, ne vem pa kakšne podvige sta imela čez dan  Wink Saj če vlečem vzporednico z mojim psom, tudi ne skače preveč okrog, ko se nihče ne ukvarja z njim.. Eksploziven, naspidiran, na fedrih  Cheesy Ta pa je mirno stal in jezik po tleh vlekel in me je bolj spominjal na angleškega buldoga. O tipu si pa ne bi upala govorit. Močen samec, zalit, a ne debel. .
V bistvu me bolj na splošno zanima, kolk energije imajo ti psi in kako jih vročina uniči. Koliko fizičnih aktivnosti prenesejo, jih kdo ob kolesu vodi..?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1417 : četrtek, 12.06.2008 : 11:07:52 »

vidim, da je kar nekaj bullčkov belih. ali normalno slišijo?
pri kolegici je bil v rejništvu en bull mix, pa je bil popolnoma gluh. aja, pa čisto bel seveda Roll Eyes

pa še nekaj me zelo zanima. kako se ti psi obnašajo do drugih psov? ok, eno je vzgoja, socializacija, izkušnje. ampak zanima me predvsem iz vidika zaupanja psu. npr. za svoje mešance točno vem kaj lahko predvidim in kako ''daleč'' bodo šli vb raznih situacijah z drugimi psi...
ali  lahko tukaj tudi predvidevaš, lahko psu zaupaš, da se ne bo kar naenkrat spomnil česa??

mogoče moje vprašanje vam bull-poznavalcem zveni smešno, ampak na žalost je moj lastni pes izkusil nenadno zgrabitev za vrat od pitta, meni se je zdelo brez opozorila Tongue
po drugi strani pa sem bila enkrat na pasjem divjanju, kjer sta prisustvovala 2 bullterierja, res skulirana Smiley
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1418 : četrtek, 12.06.2008 : 11:54:18 »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Gledam vaše slikice čudovitih bulčkov in se končno lahko še jaz pohvalim... V petek nas je s svojo prisotnostjo končno razveselila danes tri mesece stara psička Biba (Beauty bubbles)!  Cheesy Je pravi mali vragec in smo z njo na polno zaposleni-pa še izpitno obdobje je, hehe...škoda da nemorem prilepit slikice  Cry
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1419 : četrtek, 12.06.2008 : 12:17:58 »

Čestitke Bibaleze! Ja zakaj pa ne moreš prilepit sličice? Od kod pa je psička (katera kombinacija)?

O polno zaposlenosti pa ne rabiš govorit. Meni je Chilly ravno včeraj uničila najljubše natikače Angry. Fant se mi je pa smejal, ker jih nisem pospravila.

Glede energije bulčkov jaz še ne morem nevem kaj govoriti, ker imam mladiča. Je sposobna ure in ure noreti z drugimi psi, včasih pa se ji niti na prehod ne ljubi. Ima pa vsak dan kak napad, ko se ji zmeša in teče v krogih, čeprav ponavadi ravno v stanovanju, tako da kar pohištvo prestavlja.

Chilly ima super karakter. Zaenkrat se odlično razume s psi vseh pasem, velikosti in spolov in upam, da bo tako ostalo. Obožuje ljudi, predvsem otroke, tudi do drugih živali se normalno obnaša. Ni še popolnoma sproščena v vseh situacijah, jo kak glasen zvok še prestraši, ampak se nato hitro privadi.

Hecno mi je, ker se je večina ljudi, ki jo prvič srečajo boji, ampak jo ponavadi hitro vzljubijo. V bloku je že prav priljubljena ( verjetno zato, ker jih pol sploh ne ve katere pasme je  Grin).

Eva, slika tvoje tamale s škratom pa je res čudovita!
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1420 : četrtek, 12.06.2008 : 12:31:43 »

Pa še par fotk

Chilly aporterka



Spolno nadlegovanje


Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1421 : četrtek, 12.06.2008 : 12:33:42 »

Biba je psička bele barve starša pa sta Dazlin Dark Defence in Int.Ch.Serial Thrilla Adventure.
Tudi njej na veliko dogaja...ko začne na veliko dirkat po stanovanju, jo od brzine včasih kar prevrže-prav smešna je, hehe! Smo tudi   že spoznali par otrok in morem rečt, da je kar navdušene nad njimi, upam, da bo ostalo pri tem. Kar se pa psov tiče pa bi se samo igrala z njimi (čeprav se nekaterim z njo ne da)  Cheesy
Meni vsake tolko časa odnese kak copat, ki pa ga začuda ne uniči (še) Huh

Slikice pa nemorem dodat, ker žal še nisem ugotovila kako  Huh hehe
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1422 : četrtek, 12.06.2008 : 12:43:02 »

ali lahko tukaj tudi predvidevaš, lahko psu zaupaš, da se ne bo kar naenkrat spomnil česa??

mogoče moje vprašanje vam bull-poznavalcem zveni smešno, ampak na žalost je moj lastni pes izkusil nenadno zgrabitev za vrat od pitta, meni se je zdelo brez opozorila Tongue

Hja, mnogi pravijo, da bulčki "znajo napast" brez opozorila. Jaz menim, da ni tako. Samo psa moraš dobro poznati in znati videti določene zadeve, ki jih nakaže. Jaz pri svoji točno vidim, kdaj bi lahko prišlo do "bum-a". Sem se naučila jo opazovat. Najprej čuden filing preko povodca - vibriranje (očitno renči brez da jo slišiš), sledi toga hoja, postane "trda", rep je tog, dvignjen. Ušesa so bolj " našpičena". Meni je že marsikdo rekel, da ni opazil ničesar, ampak dejstvo je, da se opazi, če gledaš. Ne vem, jaz sem tako še vsakokrat uspela predvideti njeno morebitno reakcijo in temu primerno odreagirat. Je pa res, da če ne bi bila pozorna, bi marsikaj zlahka spregledala.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1423 : četrtek, 12.06.2008 : 13:41:50 »

Živjo!

Ja Blackberry Brandy je zadnje čase pobiral na velikih specialkah (CETS) zato me je zanimalo kakšen je v živo. Zanimiv mi je tudi rodovnik ... Njegov brat živi v Sloveniji, vendar ga že dolgo nisem videla, tako da ne vem kako se je razvil.

Tina - Chilly je res superca. Veliko sreče z agillityem. Ko boš imela nove videe pa kar prilepi si jih bom z veseljem pogledala.
 
Ana pozdravljena med nami. Sem vesela da si se odločila za psičko pri Ivani. So mi naročili v hecu da morem sedaj kontrolirati kako se razvija, slikice itd.

Teja ja pri pasmi je kar značilna gluhota, ne samo pri belih tudi pri barvnih a je % veliko manjši. Zato pa imamo BAER test in jih lahko testiramo, tako da ni panike. Vsak normalen vzreditelj pa bi odstranil z vzreje psa ki nič oz. zelo malo sliši. Kot veš je to genetsko prenosljiva bolezen. Tudi mojo malo belo žverco čaka testiranje, upajmo na najboljše.
Naj še pripomnim da bo testiranje verjetno v Velenju, mislim da prej ni bilo napisano.

Do otrok, ja vsi ki imajo majhne otroke pohvalijo obnašanje bulčka do njih. Seveda moraš učiti tako psa kot otroka kakšno mora biti obnašanje, da otrok ne dela s psom kot z neko plišasto igračo, pes pa mora tudi vedeti da je to otrok. Nikoli pa jaz osebno majhnega otroka ne bi pustila samega s psom (ne glede na pasmo).
Z napadom še nisem imela izkušenj. Pomoje se razlikuje to od vsakega psa posebaj. Se pa strinjam z Yo, potrebno je dobro opazovati svojega psa.

Zoia - moji psi imajo veliko energije. Lola se je sicer po mladičih izjemno umirila, vendar to ne velja ko zagleda žogo. Willy in Lola se znorita na sprehodih in pri hiši na travniku ko se igramo. Ko pa rečem da gremo spat, se največkrat brez godrnjanja spravita spat. Banana pa je druga zgodba. Mislim da je posrkala vso energijo sveta. Igrala in norela bi do smrti. Nori precej več kot Lola in Willy, pa še kar ne omaga. Sicer pa je še mlada in sčasoma se bo tudi ona umirila. S kolesom, rolarji sem poskušala, bi šlo čez če ne bi moji super psi hoteli grizt gum. Tako da sem to kar opustila. Vseeno se mi zdi lepše sprehajati po gozdu kot pa s psom iti na kolo.

Gre kdo v Portorož na razstavo?

Lp, Ana
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1424 : četrtek, 12.06.2008 : 14:24:22 »

 Ana hvala za dobrodošlico  Cheesy

Nisem se mogla upret, prav prirastla mi je k srcu in enostavno je morala z mano domov  Cheesy Po eni strani je pravi cartek, po drugi pa pravi mali vragec-ampak zgleda da so taki vsi bulčki, hehe...
Tudi jaz bom bibo peljala testirat, se mi pa zdi da kar vredu sliši, čeprav se včasih dela gluha  Grin
Ti bom poslala kako slikico na mail dokler ne ugotovim kak jo naj tu prilepim  Huh
Kaj pa banana? Je že velika?
Lp
 
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 125   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines