mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 19:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 125   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullterier - čvek  (Prebrano 201959 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1350 : petek, 28.03.2008 : 13:57:11 »

Ups, morda pa bo tokrat uspelo!



Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1351 : petek, 28.03.2008 : 14:49:43 »

Tina g.-čestitke za novo članico. Spremljam temo odkar si mi v Ljubljani omenila, da si želiš bullyja.
Vidim pa ,da je Chilly že taglavna v hiši  Wink
Lp,
Andreja
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1352 : petek, 28.03.2008 : 16:22:25 »

O je že članek zunaj, ga morem tudi jaz prebrati Smiley

Tina - Banana ma jutri 12 tednov in ima 10 kg. Kdaj točno je rojena tvoja in koliko kg ima?
Ima pa tudi zanimivo ime, ker naša Lola je bila v štartu tudi Chilly, hehe
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1353 : petek, 28.03.2008 : 17:15:08 »

Chilly je rojena 23.12.2007. En teden starejša. Ima pa tudi 10 kg. Koliko hrane dobi? Moja dobi trenutno 300g, razdeljeno na 3 dele. Vzreditelj mi je rekel naj vsak teden malo povečujem.

Pa hvala za čestitke, komaj sva jo dočakala.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1354 : petek, 28.03.2008 : 17:59:32 »

Mah jaz nikoli še nisem merila hrane, pa sm že tri pse gor spravla. Pač jaz dajem po občutku. Nikoli se mladič ne sme prenabasat, že zaradi hrbtne linije. Jaz dajem brikete, včasih kakšno meso, zdaj ko je majhna ji dam še baby hrano (rižolino). Tudi jaz razdelim obroke, 4 približno.
Sicer pa če boš merila, imaš na vreči briketov napisano koliko naj bi toliko star in težak mladič dobil na dan in potem to razdeliš. Katero hrano pa ji daješ?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1355 : petek, 28.03.2008 : 20:40:45 »

Trenutno je isto kot pri vzreditelju- Royal Canin Puppy, dodajam počasi še kak drug obrok ( eden izmed treh)-skuto z muslijem in sadjem, meso z zelenjavo in rižem... Pa kost telečjo je že tudi dobila, da se je malo igrala z njo. Vzreditelj mi je rekel, naj dam tu pa tam actimel.  Nisem najbolj pristaš samo suhe hrane, zato bo dobivala tudi ko odraste eno in drugo.  Prejšnja psica je jedla samo doma kuhano in je doživela lepo starost. Brez nekega merjenja in kompliciranja.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1356 : petek, 28.03.2008 : 20:42:25 »

Pozabila sem vprašat kje ste kupile revijo Moj Pes. V Mariboru ni ne še ne duha ne sluha o aprilski številki.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1357 : petek, 28.03.2008 : 21:00:29 »

Mislim, da so danes dobili številko samo naročniki na dom, ker sem tudi sama danes obiskala že dve trafiki pa jih baje še ni. Sem se pa danes potem kar naročala preko interneta na revijo  Tongue
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1358 : sobota, 29.03.2008 : 07:45:25 »

Živjo!! Je že kdo prebral revijo Moj Pes? Eva vse čestitke za odlično predstavitev bullijev. Wink)) Res super!!! Z fantom sva se skoraj skregala zaradi posterja Wink))
Lp, Špela

Hvala, vendar nisem avtor članka v celoti. Sicer ga še nisem videla, ker ga še ni na prodajnih policah, dobili so ga samo naročniki revije. Ko bom videla za  katero sliko gre jo boš dobila po mailu pa si boš lahko dala delat še večji poster. Grin

Tina.g....čestitke za Chilly in seveda dobrodošla v naš ''klub''.  Cheesy Cheesy Cheesy
Pri taki starosti se lahko mladičke lahko hrani tudi že samo 3x na dan. V bistvu je tako, da začneš tako kot je bilo pri vzreditelju in ko ti začne zavračat hrano, zmanjšaš št. obrokov. Količino boš pa videla sama. Obstajajo merice ampak mislim da se nas večina drži načela občutka. Po iztrebku boš pa tudi videla ali je pravilno hranjena. Moji so 80% hranjeni z briketi pa jim tudi  nič ne manjka! Wink

No naj še povem da je v SLO prišel končno še en Bully samček. Na žalost sem morala pot odpovedat, drugače bi vam postregla še z kakimi slikicami. Lastnike bomo obiskali takoj ko se naši ta malčki pozdravijo.

Bibaleze, legla v SLO so planirana. Če bo šlo vse po sreči bo pred poletjem eno na goriškem koncu. Iz naše strani pa bosta do konca leta vsaj eden ali dva legla. Za ostale pa bomo že nekako sproti izvedeli.

Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1359 : sobota, 29.03.2008 : 09:45:52 »

Tudi moje mnenje je, da življenje na suhi hrani z recimo občasnimi (recimo 1-2 tedenskim ) kuhanjem ne škodi psu. Jaz recimo tudi odraslima dvema dajem skoraj vsak dan sadje potem pa skuhamo meso in riž 1x na teden. Poznam vzreditelje, ki hranijo briketirano hrano vedno in so psi v super kondiciji. Pač kakor komu paše. Vem pa da takoj ko pes ugotovi, da mu bolj paše če dobi meso potem dosti hitro odpiše brikete in jih noče jest. Moramo se zavedati, da je v kvalitetni briketirani hrani zajeto vse kar pes potrebuje v njegovi prehrani. Če bi človek hotel recimo samo kuhati, potem bi moral paziti da je v obroku uravnovešen % OH, škroba, proteinov in vitaminov, to pa je včasih težko.

No super, očitno je v zadnjem času bully boom Cheesy Eva s kje pa je ta samček in iz katere kombinacije?

Lp, Ana
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1360 : sobota, 29.03.2008 : 12:37:37 »

Samčku je rodovniško ime Mighty Bulls Elmo's Fire
Mama je Mighty Bulls Warrior Tatoo / oče pa Shadow Master to Bullorrties.
Mislim da sta ti oba starša dobro znana.  Wink

Tule ena slikica na hitro. Ostale ki mi jih je Sandra pošiljala prilepim kasneje.



Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1361 : sobota, 29.03.2008 : 14:14:09 »

Sta sta, me veseli da je tudi Sandrin mladič v Sloveniji.
Uh midve sva se pa danes par uric potepali po Tivoliju, super socializacija za psa, toliko ljudi, malih otrok in psov. Morem reči da me preseneča, da je vedno več ljudi navdušenih nad bullterrierji in da jih dejansko poznajo, niso več pittbulli Cheesy
Če bo kdo za, gremo lahko skupaj z našimi bulčki kdaj na sprehod, v LJ seveda, ker sem večino časa tukaj.

Lepo preživite sončen dan Wink
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1362 : sobota, 29.03.2008 : 15:15:50 »

Joj res je srček tale bully.sj so vsi no;)))  Škoda, da tle na našem koncu ni nobenega bullija ;( , ker Flika ni glih zelo nežna in se ne more z vsakim igrati, zato ima Flika bolj boksarsko družbo.
Ja glede hrane je pa pri nas drugače- brikete imata skoz v skledi in jesta večkrat na dan po malo. Občasno jima pa kaj skuham. Npr.riž ali makarone pa malo mesa dodam ali pa tuno. Tako, da če izračunam pojesta kar veliko in na srečo se nobeni ne pozna na teži;) sta obedve bolj športnega tipa;)))
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1363 : nedelja, 30.03.2008 : 01:05:32 »

Tudi Chilly je imela zadnja dva dni na sporedu socializacijo. Smo se veliko družili s psi in se igrali. Ljudi ima nasplošno zelo rada. Sem pa tudi jaz danes doživela pozitivno izkušnjo, ko je neka starejša gospa takoj prepoznala pasmo. Bullyji očitno pridobivajo na prepoznavnosti, kar je v redu, upam le, da se jim ne bo zgodilo podobno kot pit bullom.

Pa še ena fotkicaod globoko zamišljene Chilly.
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1364 : nedelja, 30.03.2008 : 21:18:06 »

hihi res je hecka, vidim da jo zelo razvajate, ne moremo iz svoje kože kaj ne?

midve sva pa ta vikend bile v Šmarju Sap, sem naredila polno slikic, pa jih ne bom tukaj lepila in smetila temo po nepotrebnem, če pa koga zanima pa lahko pogleda v mojemu albumu Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 125   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines