mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 00:17:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 125   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullterier - čvek  (Prebrano 206514 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1290 : ponedeljek, 07.01.2008 : 23:24:38 »

Ja, progersteronski test so naredili in tako določili oiptimalne dneve. Rekli so mi, da bodo čez en mesec šli na ultrazvok.

Ne razumem pa zakaj bi bil uz in nanašanje gela psici neprijetno? Vse je odvisno od strokovnosti in pristopa veterinarja ter pripravljenosti psice in lastnika za sodelovanje pri posegu. Strokovno opravljen uz ni niti najmanj boleč ali neprijeten poseg.

Morda je poseg neprijeten za psice, ki se zelo bojijo veterinarja. Moji prejšnji psički, je bil že prihod v čakalnico grozno neprijeten in stresen.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1291 : torek, 08.01.2008 : 11:45:54 »

... ki lahko kot je že Ana napisala pomenijo tudi navidezno brejost ali celo pyometro.

Na naši kliniki smo najbolj zgodnjo brejost ugotovili 17 dan po paritvi pri pasmi mastino napoletano. Odvisno je tudi od položaja, števila in velikosti plodu.

Definitivno samo sreča! Še bris ni zanesljiv 100% ampak ti pove samo v kateri fazi gonitve je psica. Progesteron test pa je najbolj zanesljiv in sicer krvni test, kjer merijo nivo progeterona v krvi. Tudi hitri progesteronski testi so dokaj zanesljivi.

Ne razumem pa zakaj bi bil uz in nanašanje gela psici neprijetno? Vse je odvisno od strokovnosti in pristopa veterinarja ter pripravljenosti psice in lastnika za sodelovanje pri posegu. Strokovno opravljen uz ni niti najmanj boleč ali neprijeten poseg.

- Ja res je, sem pa tudi že napisala, da govorim oz. pišem po LASTNIH IZKUŠNJAH!
  Do sedaj smo parili 2x in obakrat ni bilo navidezne brejosti, niti pyometre....LUCKY ME  Wink

- Vem za ta primer ko ste na vaši kliniki (takrat še preizkušali novo pridobitev UZ) ugotovili brejost mastinčice v 17
  dnevu. Namenoma pa nisem izpostavila 17. dan, ker sem pričakovala, da me boš v tem podatku popravila  Smiley

- Res je da test brisa ni 100%. Za te stvari mora biti tudi veterinar zelo izkušen, pa še ta se kdaj, kdaj zmoti. Zato
  vsakemu svetujem progesteronski test. Je pa tudi res, da z opazovanjem psice lahko tudi ugotoviš v katere
  obdobju gonitve je!!! Tu ne vidim nikakršne sreče. Samo čas si je treba vzeti in psico opazovat!!!

- Se strinjam! Sam poseg pregleda z UZ ni boleč niti neprijeten. Še vedno pa trdim (vsaj 90 % bi se strinjalo z menoj)
  da je nanos gela na trebuh psice zanjo neprijeten.
  Če mi še vedno ne verjameš ti predlagam, da se uležeš na kavč ali posteljo (kamorkoli pač) si na gol trebuh
  naneseš kremo za telo ali kaj podobnega, direktno iz tube ali flaše. Ko boš to naredila pa boš verjetno dobila
  odgovor; KAKO PRIJETNO JE TO ZA PSICO?!  Wink

Lp, Eva
 
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #1292 : torek, 08.01.2008 : 12:55:27 »



- Vem za ta primer ko ste na vaši kliniki (takrat še preizkušali novo pridobitev UZ) ugotovili brejost mastinčice v 17
  dnevu. Namenoma pa nisem izpostavila 17. dan, ker sem pričakovala, da me boš v tem podatku popravila  Smiley
Namerno izzivaš?  Undecided



- Res je da test brisa ni 100%. Za te stvari mora biti tudi veterinar zelo izkušen, pa še ta se kdaj, kdaj zmoti. Zato
vsakemu svetujem progesteronski test. Je pa tudi res, da z opazovanjem psice lahko tudi ugotoviš v katere
obdobju gonitve je!!! Tu ne vidim nikakršne sreče. Samo čas si je treba vzeti in psico opazovat!!!

Grin Grin Grin Eva ne bluzi, toplo priporočam da vzameš kakšno literaturo v roke!




- Se strinjam! Sam poseg pregleda z UZ ni boleč niti neprijeten. Še vedno pa trdim (vsaj 90 % bi se strinjalo z menoj)
  da je nanos gela na trebuh psice zanjo neprijeten.
  Če mi še vedno ne verjameš ti predlagam, da se uležeš na kavč ali posteljo (kamorkoli pač) si na gol trebuh
  naneseš kremo za telo ali kaj podobnega, direktno iz tube ali flaše. Ko boš to naredila pa boš verjetno dobila
  odgovor; KAKO PRIJETNO JE TO ZA PSICO?!  Wink

Ne rabim delat takšnih poiskusov, sem dvakrat rodila, nanašanje gela na moj trebuh ni bilo nič neprijetnega.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1293 : torek, 08.01.2008 : 15:46:20 »

Namerno izzivaš? Undecided

Grin Grin Grin Eva ne bluzi, toplo priporočam da vzameš kakšno literaturo v roke!

Ne rabim delat takšnih poiskusov, sem dvakrat rodila, nanašanje gela na moj trebuh ni bilo nič neprijetnega.


Poslušaj Tanja,
naj ti bo jasno da niti ne izzivam, niti ne bluzim.  Angry

Za ugotavljanje brejosti ne rabiš kaj dosti literature. Test pa očke  Wink enostavno  Grin

Tudi jaz sem dva otroka spravila na svet in tudi meni so ničkolikokrat kontrolirali plod z UZ, pa mi tisto nanašanje gela ni bilo nič fino.

Verjetno si spregledala tisti stavek, ko pravim:
PIŠEM IZ LASTNIH IZKUŠENJ!!!

zato prosim to tudi upoštevanj pri kritiziranju le teh!

Lp, Eva

Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #1294 : torek, 08.01.2008 : 19:10:13 »


Poslušaj Tanja,

Sama ušesa so me  Smiley
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1295 : torek, 08.01.2008 : 22:35:26 »

Sama ušesa so me Smiley

Kot vedno!  Wink


No tole nima veze z bulčki, bo pa malo za popestritev.

Naša mala nadobudnica si je takole privoščila kilsko čokolado.  Rezultat.....  Grin Grin Grin

http://www.moj-album.com/slike/172584/fC5PqyecIwQ5IGEB.v.jpg

pa en nedožen frisek....

http://www.moj-album.com/slike/172584/STJNfJZAxrH96GJ2.jpg

Vsaj tako pametna je, pa je lešnike izpljuvala ven.


Lp, Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1296 : nedelja, 13.01.2008 : 17:59:34 »

Simpatična je mala Lara, saj ima prav potrebno si je malo posladkati življenje, haha na tole z lešniki sem se pošteno nasmejala me je spomnilo na g. Debevca (naša mala klinika) Cheesy

Kako ste se imeli na CACIB LJ včeraj in danes? Kateri bulčki so bili prijavljeni in kakšni so rezultati?
Jaz na žalost nisem mogla priti, mi je razstava čisto ušla iz misli od slovaške fonetike in fonologije ter uvoda v študij slovaškega jezika, kjer moramo govoriti že vse po slovaško čeprav smo šele pol leta na faksu, ampak bo že nekako šlo jutri, bodo bulčki držali pesti Wink

Lepo se mejte, Ana
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1297 : torek, 15.01.2008 : 12:06:28 »

Ja ja, res ima grenko življenje da si ga takole privošči posladkati.  Grin Sicer sem pa 2 lešnika  (cela) našla celo v njeni  plenici čez kak dan.  Huh

Jaz sem oba dneva delala kot zapisnikar, na žalost nisem mogla spremljati bulčke v ringu.  sram  Mi je bilo pa delo vseeno zelo zanimiva in poučna izkušnja.  Smiley

Sem videla tvoje treniranje na INT BT forumu. Ti gre kar dobro. Le tako naprej....  Wink

Lp, Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1298 : torek, 15.01.2008 : 15:26:00 »

Jap res je zanimivo biti zapisnikar, je pa zelo odvisno od sodnika in vodja ringa, tako da včasih je zelo prijetno včasih malo manj.
Moja dva izpita tudi dobro minila, oboje narejeno eden z 10 in drugi z 9, zdej pa gremo naprej novim zmagam naproti Smiley

No upam, da je vsaj kdo bil na ljubljanski razstavi in nam bo sporočil rezultate.

lp, Ana
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1299 : sreda, 16.01.2008 : 08:04:57 »

Čestitke za dobro opravljene izpite!

Verjetno se bo treba za rezultate iz razstave pozanimati na KZS, če jih bodo hoteli dati. Ali pa se bo kdo javil, ki jih ima.
Jaz imam samo podatke kateri bulčki so bili prijavljeni. Par iz Madžarske, Italije, po eden iz Rusije in Češke.

Lp, Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1300 : sreda, 16.01.2008 : 15:57:21 »

Hvala Smiley

Tukaj sem nekaj zbrskala, z LJ razstave:

MALE
YOUNG CLASS
REBMAN WHITE BULL ERNESTO

OPEN CLASS
BITES AND KISSES OF PENDRAGON OF GUARDA HOOME
FARAON (BOB 13/O1)

CHAMPION CLASS
JUNIOR FROM BLACK AND WHITE GIPSYS
NEIDOO ROBES

FEMALE
YOUNG CLASS
BULLORRTIES ENFANT BAMBAGIA (BOB 12/01 BOS 13/01 BEST YOUNG 12/13)

INTERMEDIATE CLASS
BUDY FROM BLACK AND WHITE GIPSYS
JUDY FROM BLACK AND WHITE GIPSYS

CHAMPION CLASS
FREYA FROM BLACK AND WHITE GIPSYS
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1301 : petek, 18.01.2008 : 07:20:38 »

No tukaj pa so 3 hčerkice našega Buddija, skotene 10.01.2008

http://www.siradella.at/cms/img/gallery/10.jpg  BELA

http://www.siradella.at/cms/img/gallery/9.jpg TRICOLOR

http://www.siradella.at/cms/img/gallery/8.jpg  TIGRASTO BELA

Lp, Eva
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1302 : petek, 18.01.2008 : 12:14:42 »

Lep pozdrav!
Sem sicer bila na razstavi, vendar v nedeljo in sem bila malo razočarana, da ni bilo nič domačih razstavljalcev. Res škoda, sem želela s kom malo poklepetat. Eva, ti si pa bila tako ali tako delovna.

Buddyju čestitke za očetovstvo! S kakšno psičko pa ste parili ( barva)? Prva psička mi je všeč, čeprav nisem velik pristaš bele barve. Je to slovensko leglo?
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1303 : petek, 18.01.2008 : 12:43:41 »

Zdravo! v nedeljo sem blia tudi jaz na razstavi, ampak rezultatov nevem, ker sem šla iz samega firbca Wink mi je bil pa en bel samec zelo všeč, ampak ker ženska ni znala angleško se nisem mogla nič z njo zment Wink))
Ja Eva tele hčerkice od Buddya so pa res luškane;)))
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1304 : petek, 18.01.2008 : 21:17:29 »

Po eni strani mi je škoda da sem delala in nisem imela časa klepetat  Sad , po drugi pa niti ne, ker sem se veliko novega naučila.  Smiley Res pa je tudi, da so si nekateri skoraj izpahnili roke, ko so tako vneto mahali, jaz pa nič...z glavo v papirjih  Grin

No tele hčerkice so tudi po zaslugi njihove mame Siradella's Loco Lucy (Avstrija). Meni zelo lepa tigrasto bela psička. Profil ima zelo lep in popolnjen.
Slikice:


Tina.g tudi meni je bela najbolj všeč. Ni slaba pa niti  tigrasta. Bomo videli kako se bodo razvile.

Lp, Eva
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 125   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines