mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 17:19:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 125   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullterier - čvek  (Prebrano 201950 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1275 : sobota, 05.01.2008 : 14:11:12 »

Jaz bom tam!  Wink

Bi bilo sramotno da me ni na razstavi ''pred domačim pragom''. Wink

Eva
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1276 : sobota, 05.01.2008 : 17:53:12 »

Potem pa se vidimo!
Imam tudi nekaj dobrih novic! Vzreditelj je končo paril svojo psičko preko novega leta. Upam, da uspe!
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1277 : nedelja, 06.01.2008 : 11:35:43 »

Škoda da je ravno pred izpitoma, ki jih imam 14.1. ampak mogoče si vseeno malo časa vzamem in pridem pogledat, sem že pozabila kako razstave izgledajo hehe pa še zelo blizu je. Tina katera paritvena kombinacija pa je?
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1278 : nedelja, 06.01.2008 : 12:47:12 »

Mene pa zanima kdaj je razstava?
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1279 : nedelja, 06.01.2008 : 14:02:13 »

12.1 in 13.1 če sem prav zasledila Smiley
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1280 : nedelja, 06.01.2008 : 14:06:19 »

ok thanks
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1281 : nedelja, 06.01.2008 : 15:34:23 »

Potem pa se vidimo!
Imam tudi nekaj dobrih novic! Vzreditelj je končo paril svojo psičko preko novega leta. Upam, da uspe!

Sem videla da so končno parili konec novembra. Wink Ti želim da bi končno dobila kar si tako dolgo čakala.  Cheesy

Citat: focoso
.....katera paritvena kombinacija pa je?

oče: Ch. Lord of Timar
mama: Moonflower Hause Regina

Že pred časom ko sem opazila na njihovi stani za paritveno kombinacijo, mi je bilo zanimivo. Veliko dupliranja dobrih psov v pedigreju.
Me prav zanima kakšni pupiji bodo  Wink Upam da ni kake jeze ker odgovarjam namesto Tine.g  Roll Eyes

Lp, Eva
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1282 : nedelja, 06.01.2008 : 17:10:20 »

Seveda ne, hvala Eva. Parili pa so komaj 30. 12 tako, da bodo mladički komaj v začetku marca.
Čakala sem res dolgo, ampak verjamem, da se bo splačalo. Upam na najboljše!

Lp
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1283 : nedelja, 06.01.2008 : 19:22:27 »

Parili so na dan ko je naš Kristjan praznoval svoj 5. rojstni dan!  Cheesy Upam da bo ploden  Wink

Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1284 : nedelja, 06.01.2008 : 20:13:27 »

O nisem vedela, da je to tvoja izbrana kombinacija, morem reči da je tudi meni všeč, res me zanima kakšni bodo mladiči sploh glede teles. Že v prejšnem leglu je ta psarna imela lepe mladičke, sploh psička katero so obdržali mi je všeč, eden mladiček pa je celo v Sloveniji. Držim pesti, upam da se bo našel primeren mladiček tudi zate Tina.
Čestitke Kristjanu tudi od nas Smiley
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1285 : nedelja, 06.01.2008 : 22:40:28 »

Ja, to je izbrana kombinacija že par mesecev, smo vsi nestrpno čakali na gonitev!
Sedaj pa upam, da bo paritev uspela in da bo, kot je napisala Eva, čim bolj plodna!
Vem, da je en njihov kuža v Sloveniji , v Mengšu, če se ne motim. Sem se z lastnikom malo preko maila pogovarjala, ker me je zanimal njegov vtis io tej psarni.

Kdaj ste ve peljale psičko na ultrazvok, oziroma, kdaj se da brejost potrditi?


 
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #1286 : ponedeljek, 07.01.2008 : 09:54:20 »

Kdaj ste ve peljale psičko na ultrazvok, oziroma, kdaj se da brejost potrditi?

Odvisno od kakovosti UZ, pri nekem povprečnem UZ načeloma okoli 26 dni po paritvi.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1287 : ponedeljek, 07.01.2008 : 11:38:31 »

Čestitke Kristjanu tudi od nas Smiley

Hvala! Mu bom predala čestitke  Wink


Citat: tina.g
Kdaj ste ve peljale psičko na ultrazvok, oziroma, kdaj se da brejost potrditi?

Jaz sem našo psico peljala na UZ za potrditev brejosti samo prvič. (tisto polivanje gela po trebuhu ji ni bilo prav nič všeč, zato tega drugič nisem ponovila) Če imam prav v spominu je bilo to 28 dan. Drugače pa sem spremljala spremembe; karakterne in fiziološke, ki se opazijo že kaj kmalu. Je pa seveda odvisno od psice do psice.

Z zelo kvalitetnim UZ se da brejost ugotoviti že tudi okoli 18 dneva. Verjetno je tudi odvisno od velikosti pasme. Nisem pa ekspert na tem področju  Roll Eyes Pišem samo po lastnih izkušnjah in izkušnjah drugih.

Do konca meseca bi morala dobiti info ali je psica breja ali ne.  Wink

Lp, Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1288 : ponedeljek, 07.01.2008 : 20:21:12 »

Lolo sem peljala mislim da okoli 33. ali 35. dneva, ampak kot je rekla že Eva je UZ kar malo neprijetna zadeva. Se vidi že prej po znakih, problem nastane pri psicah, ki so nagnjene k navideznim brejostim, dajejo u bistvu znake kot da so zares breje, zato je pametno da greš na uz. je pa tut tko kokr poznaš svojo psico, jaz ko sem parila se recimo nisem nič na progesterom test zanašala ampak sem samo z opazovanjem zadela, mogoče sem imela le srečo ampak meni se osebno zdi da se tudi z opazovanjem psice da dosti naredit.
No le sporoči, kako bo, mi držimo pesti Smiley
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #1289 : ponedeljek, 07.01.2008 : 22:59:05 »

Jaz sem našo psico peljala na UZ za potrditev brejosti samo prvič. (tisto polivanje gela po trebuhu ji ni bilo prav nič všeč, zato tega drugič nisem ponovila) Če imam prav v spominu je bilo to 28 dan. Drugače pa sem spremljala spremembe; karakterne in fiziološke, ki se opazijo že kaj kmalu. Je pa seveda odvisno od psice do psice.
... ki lahko kot je že Ana napisala pomenijo tudi navidezno brejost ali celo pyometro.




Z zelo kvalitetnim UZ se da brejost ugotoviti že tudi okoli 18 dneva. Verjetno je tudi odvisno od velikosti pasme. Nisem pa ekspert na tem področju  Roll Eyes Pišem samo po lastnih izkušnjah in izkušnjah drugih.

Na naši kliniki smo najbolj zgodnjo brejost ugotovili 17 dan po paritvi pri pasmi mastino napoletano. Odvisno je tudi od položaja, števila in velikosti plodu.



je pa tut tko kokr poznaš svojo psico, jaz ko sem parila se recimo nisem nič na progesterom test zanašala ampak sem samo z opazovanjem zadela, mogoče sem imela le srečo ampak meni se osebno zdi da se tudi z opazovanjem psice da dosti naredit.
Definitivno samo sreča! Še bris ni zanesljiv 100% ampak ti pove samo v kateri fazi gonitve je psica. Progesteron test pa je najbolj zanesljiv in sicer krvni test, kjer merijo nivo progeterona v krvi. Tudi hitri progesteronski testi so dokaj zanesljivi.



Ne razumem pa zakaj bi bil uz in nanašanje gela psici neprijetno? Vse je odvisno od strokovnosti in pristopa veterinarja ter pripravljenosti psice in lastnika za sodelovanje pri posegu. Strokovno opravljen uz ni niti najmanj boleč ali neprijeten poseg.
Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 125   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines