mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 20:19:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124853 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #375 : sreda, 20.04.2011 : 10:26:02 »

Melody1, vaši mladički so pravi mali bajski!  Smiley Kiss Mamica Rina jih očitno dobro futra. Pridna punca, res. Imaš krasen črno zlat kupček dlake!  Cool

Radovedna tačka, načeloma vztrajaj na kvalitetnih briketih za mladiče, če pa bo drekec bolj redek ali premehak, mu pa daj kuhan riž in kuhano piščančje meso (kar skupaj skuhaš). Hoja "poleg" je načeloma komplicirana vaja, za navaden sprehod sploh ni potrebe po tem, da pes hodi "poleg" (to je tisto, ko je skoraj naliman z bokom na tvojo nogo), dovolj je, da ostaja blizu tvoje noge in da ne zaostaja ali prehiteva. Tudi to se doseže postopoma, čisto takoj seveda ne znajo tako hodit. Vztrajaj s pristopom, da se ustaviš, ko vidiš, da vleče naprej ali v stran in ga zvabi, da ti sledi v smer, ki jo ti določiš. Zdaj še itak ne rabi dolgih sprehodov, tako da se lahko mirno zadovoljiš s tem, da se zunaj najprej malo igrata (naj bo na dolgem povodcu, ki se lahko spuščen vleče za njim), potem pa ga za nekaj časa poskusiš s povodcem vodit ob nogi - to je vaja v hoji, ki bo kasneje služila za uvod v vajo hoje "poleg". Potem pa se spet malo igrata in spet malo hodita s povodcem. Povodec, ki ga zdaj rabiš, je klasičen, ne flexi. Naj bo malo daljši (1m ali 1,5m), da ga pes lahko spuščenega vleče za sabo, ti pa psa lahko ujameš tako, da stopiš na povodec (ko boš pač ocenila, da moraš ustaviti divjanje). Starost je zdaj krasna, da začneš razmišljat o pasji šoli - osnove poslušnosti. Poišči kakšno pasjo šolo v bližini in se prijavi na tečaj (prvi letošnji so verjetno že v teku, tako da se boš pridružila v naslednji rundi, ko bo kuža itak malo starejši, s tem pa tudi močnejši in tudi že navajen več situacij). Tam se boste učili mnogo tega, kar je koristno za obvladovanje psa tudi kasneje. To, da je vesel in navdušen nad tem, da ga ljudje občudujejo, kaže, da je že kar dobro socializiran. Nadaljuj s tem! Navajaj ga na čim bolj različne situacije: vožnja z avtom, sprehod po prometni ulici (hrup, veliki parki (vonjave!), srečanje z drugimi psi, z ljudmi in posebej z otroci, vzemi ga s sabo, ko greš kam na kavo ipd. Vse ga bo zanimalo in povsod se bo učil. Na ta način bo kmalu "vse znal". Paz pa, da se drugim živalim ne približa preveč - ker sam tega še ne zna, moraš ti namesto njega ocenit, ali je ta žival napadalno razpoložena, ali pa se je pripravljena igrat. Amapk to z mačko mu je bila odlična šola. Nekaj si je gotovo zapomnil...  Wink Glede dlake ne rabiš drugega kot vodo, dober šampon in dober balzam, je že Melody1 povedala. Mogoče bo še nekaj časa tako, da ga boš morala skoraj po vsakem kakanju stuširat, a kmalu bo tega konec, boš videla. Želim vama veliko užitkov v tej prebujajoči se pomladi! Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #376 : petek, 13.05.2011 : 20:37:57 »

Melody1, a ste kužke že poslali v svet?

Moram reči, da umiram od dolgčasa. Obe naši kužici sta na vikendu, jaz pa sem doma in hodim v službo. Čisti dolgčas....  Ko pridem domov, nihče ne skače po meni in ne cvili kot da bi ga drli...  Shocked Ponoči se nobena reč ne drenja tam pri mojih nogah na postelji in zjutraj na povštru.... ah ja.... Kadar sta pa doma, se pa pritožujem, koliko dela da imam z njima.  Evil Na, zdaj pa imam.  Roll Eyes
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #377 : petek, 13.05.2011 : 21:35:28 »

Ko pridem domov, nihče ne skače po meni in ne cvili kot da bi ga drli...  Shocked Ponoči se nobena reč ne drenja tam pri mojih nogah na postelji in zjutraj na povštru....
Poznam to in pa tudi občutek, kako grozno je, ko tega ni Shocked Tongue .
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #378 : torek, 24.05.2011 : 21:25:20 »

Pozdravljeni po dolgem času! Naši kužki so že pravi korenjaki in so počasi že pripravljeni na odhod. Že zdaj mi je težko, kaj šele bo Cry. Najbolj me skrbi za Rino, ker še zdaj veliko časa preživi pri njih in jih pazi. Res je krasna mamica.
Kako pa kaj Tajga in Pika? Kakšna fotografija kje?
Fotografije mojih so na mojem albumu (link spodaj).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #379 : petek, 27.05.2011 : 00:06:41 »

Koliko pa so zdaj stari? Smiley A bodoče lastnike imajo že izbrane?

Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #380 : sobota, 28.05.2011 : 13:10:48 »

Stari so osem tednov in vsi že imajo izbran nov dom. V Sloveniji je zdaj z njimi vred že 33 havanskih bišonov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #381 : torek, 31.05.2011 : 23:14:13 »

Aha, fino, potem zdaj že počasi odhajajo v nove domove.... Vam pa je zagotovo težko za njimi.
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #382 : sreda, 01.06.2011 : 20:18:51 »

Vsi so že odšli in res je težko Cry Na srečo bosta dva doma zelo blizu in ju bom lahko redno videvala Cheesy Najbrž bom ju pospremila tudi na kakšno razstavo, če bo po sreči, že avgusta v Trbovlje. Takrat bosta stara 5 mesecev. Ali ve kdo, kako je s cepljenjem proti steklini pri tako majhnih kužkih? V pravilih za razstavljanje piše, da morajo biti cepjleni en mesec pred razstavo. Meni se zdi, da je pri slabih štirih mesecih še prehitro.
Spejamg, kako pa kaj tvoja Pika? Je že bila na kakšni razstavi? Koliko je zdaj stara? Res bi rada videla kakšno fotografijo Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #383 : sreda, 01.06.2011 : 22:58:36 »

Jaz sem cepila mojega Poppyja pri 4 mesecih ker sva tudi šla na razstavo. Smiley
Logiran
micamaca
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #384 : sobota, 18.06.2011 : 21:43:50 »

Pozdravljeni,
javlja se še ena (relativno frišna) fenica havančkov... ki sicer še nima svojega kosmatinca te pasme, ga pa zelo resno iščem. In zato bi vas prosila za pomoč... ali morda kdo pozna kakšne zanesljive in kvalitetne hrvaške vzreditelje te pasme? Sama sem jih sicer nekaj našla na netu, ampak ne vem kakšne imajo kaj reference. Bom zelo hvaležna za kakršnekoli informacije.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #385 : nedelja, 19.06.2011 : 11:12:15 »

Nobenega hrvaškega vzreditelja havancev ni med člani mojpes.neta, zato javno informacij o njih tukaj ne bo.
Vse informacije, ki jih lahko dobiš tukaj, so na voljo samo od vzrediteljev, objavljenih na http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=45
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #386 : torek, 21.06.2011 : 01:24:55 »

Micamaca zakaj pa se ne pozanimaš raje med slovenskimi vzreditelji? Po mojem je vedno bolje kupiti psa pri domačih vzrediteljih. Pa še tukaj na mojpes so. Wink
Logiran
micamaca
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #387 : torek, 21.06.2011 : 10:39:41 »

Ja, sem ravno nameravala dodati še to, da sprašujem za hrvaške vzreditelje v bistvu zato, ker kot sem se pozanimala pri nas pač trenutno (in tudi v neki bližnji prihodnosti) ni predvidenega nobenega legla (lahko me kdo popravi, če se motim in sem kaj spregledala). Hrvaška je pa dokaj blizu, zato sem še pri njih malo pogledala in našla nekaj kar solidnih vzrediteljev (vsaj sodeč po njihovih spletnih straneh)... pa sem mislila vprašat, če je kdo slučajno pripeljal svojega havančka od tam, da mi iz prve roke pove izkušnje. Sicer vem, da je težko takole javno karkoli govorit, ampak žal tukaj nimam opcije pisati zs (pa verjetno jih tudi dobiti ne morem). 
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #388 : torek, 21.06.2011 : 22:57:23 »

Micamaca, aja te razumem, najbolje da vprašaš Melody in spelamg (ki sta vzrediteljici na tem forumu) če bosta imeli v prihodnosti še kaj mladičkov. Drugače pa zasebno pošto dobiš če se naročiš na katerega od paketov, npr midi, kakor vem se vsak lahko naroči na to. Veliko sreče ti želim pri iskanju pravih vzrediteljev! Smiley Wink
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #389 : sreda, 22.06.2011 : 15:25:48 »

Pozdravljeni vsi! Moji mladički so že tri tedne pri novih lastnikih. Dva vidim vsak teden in sem zelo srečna, ker lahko sledim njunemu razvoju. Res sta krasna mala razgrajača! Mogoče bosta avgusta že šla na razstavo v Trbovlje Cheesy. Na mamo Rino je materinstvo zelo dobro vplivalo, postala je še bolj živahna in vesela psička Roll Eyes.
Če bo vse po sreči, bomo v letošnjem letu imeli še eno leglo, mama bo Debi. Zdaj čakamo na začetek gonitve (malo že zamuja).
Micamaca, napiši rodovniško ime kužka, ki ga nameravaš kupiti, da bomo lahko malo podebatirali o prednikih.
Spelamg, javi se kaj!
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines