mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 13:16:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 125825 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #240 : nedelja, 19.12.2010 : 20:48:55 »

Uaaau kakšna "fensy" kotilnica.. Smiley

Vau, pa je res ful 'fensy', super je! Cheesy bravo  A to ste jo sami naredili?
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #241 : nedelja, 19.12.2010 : 21:36:35 »

Hehe, nič ni fensi, to je taka bolj primitivna stvar  Wink - 4 stranice, mal linoleja po tleh, noter pa ena razdrta kartonska škatla, pa povštri. Dobro je to, da se jo da razstavit in naslednjič spet sestavit... No ja, me prav zanima, če bo res še kdaj "naslednjič"...   Shocked

Hvala za pohvale, nezzek in Lynn! Seveda, sami naredili, saj se vidi...  Roll Eyes Ampak Tajga je razumela, kaj naj bi se tam not počelo, in sem jo ene dvakrat že ujela, ko se je kobacala po povštru in se "gnezdila". Sicer bolj tako za kratek dremež, a vseeno.

Tajga je včeraj imela dopoldne temperaturo 37,7 stopinj, danes dopoldan pa "le" 37,5. Mogoče to pomeni, da se bliža začetek 1. faze? Hmmmm.... In jutri je ponedeljek, mi pa v šoli in službi. Kako butasto.  Angry
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #242 : nedelja, 19.12.2010 : 21:40:23 »

Uh še dve slikci z nagradami! Dolgujem še od zadnje razstave. Taka je bila Tajga v začetku oktobra letos.
 Smiley

[slika je izbrisana]
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #243 : nedelja, 19.12.2010 : 21:41:41 »

No pa še druga slikca... (ne gre mi še dobro)

[slika je izbrisana]
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #244 : nedelja, 19.12.2010 : 22:13:24 »

Lepa je kotilnica, meni sploh ne deluje nič slaba!!! Tajga je pa tako ali tako srček! Kiss
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #245 : nedelja, 19.12.2010 : 22:46:04 »

Pozdravljena spelamg, tudi jaz spremljam tole temo in čakam na vesele novice  Smiley.
Ker pa sem z mojo Ateno (shih tzu) dala čez eno precej neprijetno kotitev, bi te želela na nekaj opozorit. Tajgina brejost me precej spominja na Atenino, tudi ona je imela samo 2 (posledično ogromna) mladička. Čakali smo na padec temperature, ki ponavadi nakazuje kotitev, vendar se padec sploh ni zgodil. Temperatura je stalno nihala med 37,8 in 37,3 (merjeno od 45. dneva dalje). Tik pred začetkom kotitve je bila še vedno 37,4 in skoraj do zadnjega trenutka nič ni nakazovalo kotitve.
Vse to ti govorim zato, da se ne boš zanašala na padec temperature. Ne puščajte Tajge same, ker se lahko zgodi, da bo vsak trenutek nastopila kotitev, ki se pri majhni pasmi s samo dvema mladičkoma lahko tudi zakomplicira. Pri nas se je mladiček zataknil v kanalu, ker je bil enostavno prevelik in smo končali pri vetu s carskim rezom.
Ne me narobe razumet, nočem te prestrašit, ampak če bi se mi zanašali na padec temperature, ki ga ni bilo in bi takrat slučajno šli od doma, se verjetno nebi srečno končalo za Ateno in malčka.
Svetujem ti, da si vzameš "bolniško" za te zadnje dni brejosti  Wink.
Močno stiskam pesti za lepotičko Tajgo  Kiss, da bo tole kmalu za njo brez večjih naporov.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #246 : nedelja, 19.12.2010 : 22:57:22 »

Uf, Mei Tashi, misli mi bereš. Točno tega se tudi sama najbolj bojim.  Sad Prejšnji teden smo doma izmenično dežurali, nekako smo mislili, da bo že, pa smo se ušteli. Očitno bo enkrat v tem tednu, ki prihaja. Tako bo treba dežurati še naprej. V resnici sem prestrašena, a nočem razmišljati o tem, ker potem bi bila čisto panična, to pa bi začutili vsi okoli mene, vključno s psico. Ampak tak scenarij, ki ga opisuješ, je dejstvo, ki se prav lahko zgodi tudi pri nas. Sicer sem oborožena z literaturo, imam urnik dežurnega veterinarja, pripravljeni so vsi pripomočki, ki jih stroka svetuje za domačo oskrbo, pa kljub temu nisem mirna. In tudi ne bom, dokler ne bo vse to "za nami".

Prosim povej, Mei Tashi, kdaj ste se pri vas odločili, da morate psico peljat k vetu? Včeraj mi je vet razložil, da če se po 30 minutah od začetka popadkov ne prikaže prvi mladiček, je treba poklicati veterinarja. Očitno on potem na podlagi telefonskega razgovora oceni, ali je treba vse skupaj tudi pripeljat na veterinarsko postajo/kliniko. Takele stvari me še malo begajo...  Huh Sicer pa absolutno velika hvala za skrb! Mi močno pomaga.  Wink
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #247 : ponedeljek, 20.12.2010 : 00:31:49 »

Hja, ne spomnim se več natančno, je že 3 leta od tega...
Potek dogodkov je bil sledeč: približno pol urce živčne zmedenosti in nato začetek popadkov, kmalu za tem je iztisnila amnijski mehur, od takrat smo mogoče kakšno uro in pol čakali, popadki so bili, mladičkove tačke se je dalo že otipat, vendar se je Atena vsakič, ko je potisnila, ustrašila ter zajokala in smo videli, da tako ne bo šlo naprej. Recimo, da smo bili pri vetu približno 2 uri po začetku.
Vseeno pa to ni pravilo, pri nekaterih psicah lahko popadki trajajo dlje, a se kotitev potem odvije normalno. Res je najbolje, da si na vezi z veterinarjem in mu opišeš, kaj se dogaja, on pa bo presodil kaj je potrebno.
In predvsem, brez panike  Wink, boš videla, da bo vse ok.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #248 : ponedeljek, 20.12.2010 : 01:42:17 »

Tajga je prava lepotica! Kiss Držim pesti da bo kotitev potekala brez zapletov! Smiley Srečno!
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #249 : torek, 21.12.2010 : 13:31:37 »

No, takole: naša Tajga se je ponoči začela ogledovati za raznimi prostorčki, ki bi jih lahko uporabila za - kotitev... Vsa svoja ležišča je preizkusila s tem, da je povsod malo razkopavala.  Roll Eyes Očitno se je začelo... Končno...  Shocked

Trenutno je stvar taka, da je hotela, da ji v kotilnico namontiramo NJENE blazine (ne pa tiste, ki smo jih mi butci določili), potem si je šla sama (!) iskat še eno igračo, ki jo je moral mož, ki je trenutno doma (jaz pridem malo kasneje), potem vreči v kotilnico, ona se je pa namontirala v kot, ki ima še streho iz neke kartonske škatle. In zdaj je tam noter in samo še renči. Ups...  Tongue

Današnja polna Luna, ki ima še popolni Lunin mrk za povrh, je res strašna.   Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #250 : sreda, 22.12.2010 : 00:39:16 »

Uh, super, potem bodo mladički kmalu na svetu Cheesy, se že veselimo vaših novic! Cheesy
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #251 : sreda, 22.12.2010 : 08:38:43 »

Pozdravljeni vsi! Smiley

Pri nas smo imeli razburljivo noč: Tajga je skotila svoje prve mladičke!!!  Cheesy  veselje bravo Skupaj so bili trije, a se je eden rodil mrtev, ker očitno ni bil pravilno razvit, tako da sta ostala le dva.

Sedaj imamo pasjega bratca in pasjo sestrico. Samček, ki se je skotil prvi, je prišel na svet tam okoli 23:15 ure dne 21.12.2010, tehtal pa je 155 g. Sledil mu je mladiček, ki ni kazal znakov življenja in je očitno imel neke napake (tehtal je samo 72 g, videti pa je bilo, da bi bil samček). Zadnja pa je prišla na svet samička, okoli 00:40 ure naslednjega dne, torej 22.12.2010, tehtala pa je kar 163 g! Velika punca!

Tajga je porod dobro prenesla  Kiss, popadki so bili učinkoviti, zapletov ni bilo, šlo je tekoče. Če ne štejem tega, da sem morala pri obeh živih mladičih popkovino prerezati sama, saj je Tajga nekam dolgo žvečila tisti "čigumi" in je bila že sumljivo blizu trebuščku mladiča... No, pa sem se odločila urno pomagat in sem pač prerezala popkovino. Prvi samec je kmalu in dobro začel sesati, samička pa nikakor. Tako sem ponovno klicala našo dežurno veterinarko, saj kužica še gobčka ni hotela odpreti. Nekaj napotkov in malo smo poskušali in še malo čakali, potem pa je nekako ratalo in tudi punca se je priklopila in zacmokala, da je bilo veselje.  bravo Tajga pa vsa nemirna.... Seveda, bolelo jo je, ko sta jo dva hkrati napadla. Sesanje je bilo tako močno, da se je na koži ob sesku poznala rdeča lisa, ko je samček zgrešil sesek in se nalimal kar na kožo zraven. Uboga Tajga.... Shocked Torej paziti sem morala na vse kombinacije - tako to, da se ne poškodujeta mladiča, kot to, da ohranimo mamico Tajgo. In zato smo bolj malo spali.... Spada zraven, ne?  Wink Nič ne de, da so le otroci zdravi.

Tako. Zdaj pa ima tudi Tajga svoje kužke!   Grin
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #252 : sreda, 22.12.2010 : 09:42:14 »

Čestitke!!! Čestitke!!! Čestitke!!! Cheesy
Na take novice smo pa res težko čakali. Kakšno fotko bi še prosila! Kakšne barve pa sta? Kaj pa imena?
Lepo se imejte in naspite se zdaj, ko je najhujše mimo. Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #253 : sreda, 22.12.2010 : 15:53:42 »

Živjo!
Hvala za čestitke, Melody1!
Malo smo se naspali, malo navadili na novosti (da nas je malo več), počasi bo zgleda šlo. Slikce so pa spodaj (upam, da pripenjanje uspe). Glede barve še nisem ziher, kako se ji reče, a vsaj trenutno zgledata oba mladička zlate barve. Čakam še na potrditev od našega vzreditelja, ki je bistveno bolj izkušen. Lahko pa tudi kaj svetujete... hehehe Wink


[slika je izbrisana]
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #254 : sreda, 22.12.2010 : 15:57:14 »

Iskrene čestitke spelamg!!!! Cheesy Cheesy Cheesy  Super!!! Cheesy Cheesy
Me veseli, da je vse ok z vsemi tremi!! Kakšni srčki! Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines