mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 22:20:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124893 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #210 : torek, 09.11.2010 : 12:56:38 »

Spelamg, želim ti, da se ti vse dobro izteče in čakam na novice!
Nezzek, pogledala sem tvojo spletno stran. Nisem vedela, da si profesionalka. Meni pri razstavljanju pomaga Ula. Mogoče se v Vrtojbi srečamo in se spoznamo.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #211 : torek, 09.11.2010 : 14:12:59 »

A to je res? Ker kolikor jaz vem je Bellina vzrediteljica prijavila psarno že za 1 leglo (kjer se je skotil Bellin oče) in je bilo to njeno prvo.. ? Razn če so spremenili od takrat..

Hoj, nezzek, danes sem klicala na KZS, kjer so mi povedali, da za prijavo psarne potrebuješ "le" tri stvari: stalno bivališče v SLO, članstvo v društvu ali klubu, ki je tudi član KZS-ja in psico, ki je vpisana v slovensko rodovno knjigo. No, mi vse to imamo, glede tistega pogoja, da bi ta psica že morala imeti vsaj eno leglo, pa so izrecno rekli, da to ne velja. Tako da smo zdaj dobili obrazec za prijavo psarne...  Shocked in bo zgleda šlo zares. A bo treba res razmislit - ker trenutno še nimamo definitivne potrditve brejosti in ker sploh ne vemo, ali se bodo (bi se) mladički v redu skotili in preživeli začetno obdobje, je sam postopek s psarno res drugotnega pomena. Problem je le, da je treba z registracijo psarne malo pohiteti, da bo ta registrirana do takrat, ko bi mladički morali dobiti imena oz. rodovnike.

Melody1, hvala za dobre želje! Če greš v Vrtojbo, želim vse naj naj, mi bomo letos očitno manjkali. Se priporočam za kakšne fotke iz ringa.  Wink  Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #212 : sreda, 10.11.2010 : 22:08:04 »

Se mi je zdelo, da so mi tvoji psi od nekje znani, zdaj pa ko si omenila Ulo vem da sem jih občudovala v Trbovljah!! Cheesy Ukvarjam se s tem tako kot Ula Wink Res upam da se srečamo. Smiley
Se mi je zdelo ja, ker to z leglom sem do zdaj slišala samo za Italijo.. Razmisli, kakorkoli se boš odločila sem prepričana da bo dobro Wink Wink
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #213 : četrtek, 18.11.2010 : 20:49:37 »

NOVICE! Tajga bo imela pa mladičke, tralala hopsasa! YESSSSSSS!!! Cool Cheesy

Danes sva bili pri veterinarju in je na ultrazvoku lepo videl dva (2) majcena srčka! In majcene očke, smrček, tačke.... Joj, milo se mi je storilo, res. Čeprav je vet rekel, da trenutno še ni mogoče reči, koliko mladičkov je na poti, jaz vseeno mislim, da sta samo dva. Res pa je, da ne znam "čitat" ultrazvoka. Khm.  Roll Eyes Ampak, ej, a ni že to dovolj! Bravo, Tajga, pridna punca! Naslednji pregled imamo približno 10 dni pred predvidenim rokom za kotitev, kar pri nas znese tam okoli 7. decembra. Letos bo veseli december res vesel.  veselje Upam in držim pesti, da bo res. 

Saj sem najbrž že povedala, a ne, da je to naša prva pasja članica sploh in seveda tudi prvo leglo.... (ne, kje pa, še nikoli nisem zinila kaj takega... res)  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #214 : četrtek, 18.11.2010 : 23:37:19 »

Tudi jaz držim pesti da bo Tajga skotila lepe in zdrave male kepice! Kiss Smiley

Čestitke! Cheesy
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #215 : petek, 19.11.2010 : 11:15:05 »

Hvala, Lynn! Na tvojem forumu berem, da gresta z Bonijem v Vrtojbo. Držim pesti, da bosta imela dober dan (dober vikend).  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #216 : petek, 19.11.2010 : 23:01:36 »

Spelamg, hvala ker držiš pesti Smiley, ja, s Poppyjem greva v Vrtojbo, upam da nama bo šlo Cool, naš drugi kavalirček Boni bo pa doma ker je bolan (ima popuščanje srca).
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #217 : sobota, 20.11.2010 : 19:20:21 »

Oh, Lynn, oprosti, vse sem pomešala. Zdaj sem prebrala več o Bončiju (revček božček  Kiss ). Crkljaj ga, crkljaj, to gotovo ne škodi, pomaga pa vsaj malo. Oh, ta kavalirček... Če mi ne bi imeli havanske bišonke, bi skoraj sigurno imeli kavalirja. Okužila me je takratna sodelavka, ki je nekega lepega dne prikorakala v službo s svojo nekaj mesecev staro psičko kavalirko in me je totalno zadelo. Ko sem šla domov, sem sproti v knjigarni kupila knjigo s pasmami, ki ima tudi slike in doma pokazala, kako zgleda kavalir. No in potem je šlo pa samo še "navzdol", kot se reče, hehehe ... Družina je v celoti nasedla ideji o psu (izključna "krivda" tiste kavalirke), a se je odločila za pasmo havanski bišon. In to je zdaj to. Res je, kar praviš: Ni ga čez kavalirčka!

Torej, drži se v Vrtojbi!  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #218 : nedelja, 21.11.2010 : 01:53:39 »

Je že v redu. Smiley Hvala za lepe želje. Smiley

Hm, ja res je, ko enkrat kupiš kavalirčka Kiss se moraš zaljubiti vanj, čeprav meni so všeč vse male pasme in jih rade slikam, gledam in se izobražujem o njih na razstavah, pa tudi tu na forumu. Smiley

Pozdravček od mene, Bončija in Poppyja! Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #219 : ponedeljek, 22.11.2010 : 19:10:12 »

Čestitkeeeeee!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Držimo pesti, da vse poteka ok še naprej! Cheesy
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #220 : ponedeljek, 22.11.2010 : 21:14:41 »

Uf, hvala, nezzek! Hja, zgleda, da bomo zdaj za nekaj časa dobro opremljeni s cunjami za prah... hehehe  Grin Grin Cheesy

Sicer pa naša nosečnica zdaj počne tole: kar naprej bi se crkljala, kar naprej nekaj pritajeno cvili (a sem že kdaj omenila, da je sicer to pes, ki je ves čas tiho?  Roll Eyes ), kar naprej se hoče stiskat (torej, na kavču npr. se nujno nalima na kogar koli, ki tam sedi/leži in se ga prav močno tišči, dokler ji ne postane vroče, potem gre stran, ampak samo malo, ne predaleč), na sprehodu štrajka in raje samo stoji pri miru in voha bližnjo okolico (lenoba!), pri hrani pa je še kar naprej zbirčna. Komaj jo pripravimo do tega, da poje svojo porcijo pasje hrane (zdaj ji zaradi slabe ješčnosti dajemo kar tisto mešanico, ki je pripravljena za mladiče in doječe psice, čeprav je do takrat še cca en mesec). Torej refleks "zajebavanja" skrbnikov še kako dobro dela.  Angry Res komaj čakam naslednji ultrazvok, ker me grozno firbec matra, kako rastejo malčki. Saj pravim, videla sem SMRČEK!!!    Kiss Pa tačke, učke, srček... Hmmmm...

Doma delamo načrte za kotilnico. To bo nekaj boljšega, res. Bo taka, da se jo bo dalo razstaviti in uporabiti še kdaj kasneje. Ja, res sem to rekla, zgleda, da bomo še kdaj "nasedli".... Hehehe, to si upam razlagati zdaj, ko nas ta hudo še čaka, mi pa vsi naivni, da bo to mala mal'ca. (Res globoko upam, da se bo izkazalo tako in da ne bo težav, tudi če nikoli več ne poskusimo.) Načrti za kotilnico sicer vključujejo praktično prenovo polovice stanovanja, ampak občasno pospravljanje baje ne škodi, a ne. No, mi bomo zraven še na novo prebelili nekaj sten, izločili kar nekaj pohištva... Skratka, pretiravamo. Kar je normalno. In popolnoma zdravo. (ja pa jade  Roll Eyes) Kadar ravno ne vemo, kam bi s sabo, se pa delamo, da ustvarjamo spletno stran.

Aja, pa imena zbiramo. Kaj si npr. mislite o imenih na črko M, kot npr. "Magna Charta Libertatum"? Ali pa Miss Moneypenny? Meni bi bilo vse tako hecno, če me ne bi hkrati tudi ful skrbelo. Ampak saj bo vse v redu. A ne, Tajga?  Kiss
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #221 : četrtek, 25.11.2010 : 23:36:02 »

Pa sem rekla, da nima smisla riniti v to. Da itak nimamo ne zdaj ne kdaj kasneje dovolj časa, pa prostora.... No, danes sem poslala prijavnico za registracijo psarne. Tajgi se trebušček že čuti (vidi se še ne, ko pa ima vso to dlako čez), mi pa šele zdaj čaramo registracijo. Upam, da bo potrdilo prišlo prej kot pa bodo malčki šli od hiše... Če pa ne, bodo pa pri nas ostali, dokler ne prede hehehe!  Roll Eyes

Ampak kako težko si je izmisliti ime za psarno! Kaj vse je že zasedeno! In kaj sploh obstaja!?!  Shocked Moram reči, da so me nekatera imena psarn močno presenetila oziroma njihove kombinacije. Da ne bi koga užalila (verjetno ima vsak zakaj svoj zato), raje ne bom tu tega prepisovala (pa še temo bi smetila, a ne).

Tajga se je danes fino sprehodila. Zadnje čase mi kar nekaj štrajka pri sprehodih - ona ne bi.... Danes pa sva šli kar peš v mesto in potem še nazaj. Lepo po pločniku, mimo cest in hrumečih busov, pa ni niti trznila, pridna Tajga. Ampak - po sprehodu so ji tace tako smrdele, da ni za povedat.  Shocked Pa ni šlo za to, da bi pohodila kak pasji kakec itd. Ne, samo "navadna" umazanija je bila kriva, po mojem. Kadar hodiva okoli našega bloka pa po bližnjih parkih in zelenicah, nikoli ne smrdi, pa čeprav je vsa črna od blata. Nimam pojma, kaj je bilo to danes. Čeprav sem jo včeraj skopala in sfrizirala, sem ji morala danes po sprehodu tace še enkrat s šamponom umiti. Črno je šlo od nje.....  Roll Eyes Shocked Ampak vsaj shodila in razmigala se je, doma je potem pojedla vse, kar je z zaničevanjem ignorirala že od jutra (celo brikete je pojedla, ki so v nemilosti že cca 2 tedna), tako da je bilo koristno. Zdaj bo šla pa spančkat. Jaz pa moram še prebrat par poglavij strokovne literature o kotitvi. Ja, trebušček se že čuti.  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #222 : petek, 26.11.2010 : 01:29:55 »

Super da boste registrirali psarno! Cheesy Cheesy  Jaz bi tudi nekoč rada bila vzrediteljica, ampak nekoč....
Kdaj pa ima Tajga rok? Bom držala pesti da bo vse v redu z njo in z mladički! Kiss Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #223 : petek, 26.11.2010 : 11:14:20 »

Ja, Lynn, in nekoč boš, boš videla!  Wink Torej, postala vzrediteljica. In veš kaj te bo prepričalo? To, da si boš (če si pač boš) "organizirala" leglo. Eno samo leglo je dovolj, da se človek odloči še za registracjo psarne. Ker je to v bistvu logično nadaljevanje. In če imaš eno leglo, si sigurno nekega lepega dne rečeš, da mogoeč boš pa še kdaj imel kakšnega. Do odločitve o vzrediteljstvu potem niti ni več daleč. Organizacija legla se pa itak začne že pri odločitvi, da si boš nabavil psico. In potem si pečen, ne?  Cheesy Ja, tako gre to. In zato imamo mi zdaj postopek registracije.  Roll Eyes Ker smo se ujeli v zanko, hehehe!  Grin No, da smo mi vzreditelji, ni niti govora. Zdaj bomo pač imeli "samo" leglo. Najprej je treba to osvojiti. Za naprej bomo pa še videli. Učili se bomo pa itak ves čas.

Tajga ima načelen in okviren rok 17. decembra (torej točno dva meseca po paritvi). A nekje okoli 7. decembra imamo še en pregled z ultrazvokom, ko bo vet lahko kaj več napovedal glede datuma kotitve. Upam pa, da tudi kaj več o "dokončnem" številu mladičkov. Ob prvem pregledu sta bila vidna vsaj dva. Meni bi bilo to za prvič čisto dovolj.  Wink Imeli bomo veseli december!  Cheesy
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #224 : sreda, 01.12.2010 : 14:41:21 »

Spelamg, zdaj pa res že težko čakamo na male kepice. Upam, da se Tajga dobro počuti. Le naj uživa v lenarjenju, mala mamica, saj jo potem čaka veliko dela.
LP vsem
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines