mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 00:25:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124947 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #150 : sobota, 23.01.2010 : 12:43:23 »

Maš prav, nezzek, letošnji Split je od 22. 7. do 24. 7. Takrat smo mi ravno na dopustu. Kaj, če bi letos šli na dopust v Split? Hm? In potem, ker je to slučajno ravno v istem kraju, še na razstavo? In bi mimogrede osvojili še hrvaški šampionat? Hm? Hm?  Roll Eyes  Roll Eyes  Cheesy Ja, seveda, in potem svizec zavije čokolado. Ampak bom vseeno razmislila in se pozanimala. Mogoče se nam pa obeta avantura!   Shocked Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #151 : sobota, 23.01.2010 : 16:46:13 »

Ja jaz sem našim že povedala kje bomo na morju! Cheesy Cheesy Res si želim to videt in doživet, sploh ker se odvija ponoči sredi poletja... Smiley
Logiran
aramat
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #152 : petek, 23.04.2010 : 13:42:35 »

Lepo pozdravljeni!
Pridružila se vam je še ena lastnica havanskega bišona, točno havanske bišonke iz Madžarske.
Njeno rodovniško ime je Dandy Daisy Warrior Raksa, kličemo pa jo kar Raksha, ker nam je bilo ime posebno, nevsakdanje in všeč. Stara je 9 tednov in je belo - soboljeve barve. Pridružila se nam je prejšnjo soboto.
Je neizmerno igriva, nagajiva psička, čisto drugačna od naše tibetanske španjelke Baje, ki je mirna in nežna psička.
Med iskanjem mladička smo najprej naleteli na "vzrediteljico", ki je bila tukaj že omenjena. Ker seveda spremljam forume, četudi kot gost, smo vnaprej vedeli za koga gre. Ko pa smo šli njene havanske bišone pogledat, pa nam je bilo v trenutku jasno, da tam mladička ne bomo kupili. Tako smo iskali primerno psarno v tujini in jo tudi izbrali. V leglu so bili 4 mladički, 3 psičke (2 črni, z belo liso in ena soboljevo- bela) in psiček (črni z belo liso). Po dopisovanju, predstavljanju z obeh strani, vprašanjih, posvetu in pogovoru doma, smo se odločili za Raksho. (mimogrede, ime je iz knjige o džungli, (volkulja, ki je skrbela za fantka))
Raksha trenutno spi, jaz pa se pripravljam na "norenje", ko se zbudi. Cheesy Smiley ;
Logiran
aramat
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #153 : petek, 23.04.2010 : 13:48:19 »

pa še slikice na povezavihttp://www.mojalbum.com/aramat
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #154 : petek, 23.04.2010 : 16:07:50 »

Iskrene čestitke za novo prisrčno članico in dobrodošli na forumu Wink
Logiran
aramat
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #155 : petek, 23.04.2010 : 18:16:22 »

Hvala Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #156 : nedelja, 25.04.2010 : 18:08:47 »

Hojla vsem!

Res dolgo nisem bila tu, vmes pa kar novi člani! Super. Pozdravljena aramat, upam, da sta se z Raksho že udomačili na teh straneh. Veliko zabave želim!

Jaz Tajgo peljem na razstavo v Portorož. Do sedaj smo spali zimsko spanje, ker čakamo, da mine tistih "leto-in-en-dan-od-prvega-ch-naslova". No, v Portorožu bomo pa videli, koliko smo čez zimo pozabili lepe drže, gibanja, kazanja zob... Se mi pa zdi, da je Tajga od jeseni pridobila na dlaki. Zdaj ima spredaj dlako res že skoraj do tal, zadaj še malo manjka, ampak je v celem gledano bolj košata. Sicer je to malo odvisno tudi od tega, koliko se mi jo ljubi frizirat, ampak vseeno je malo več tega materiala. Kar je super. Zdaj so prazniki, pa smo na vikendu na Primorskem. Cele dneve bo zunaj in upam, da ne bo dež.... Ker potem Tajga posatne temno rjava.... Ts ts ts...

Se še kaj javim. Lep pozdrav vsem!
Logiran
aramat
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #157 : ponedeljek, 26.04.2010 : 10:15:19 »

Hvala spelamg.
Pa veliko razstavnih uspehov želim!
LP
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #158 : ponedeljek, 26.04.2010 : 11:23:07 »

spelmag sem vesela, da si se spet malo javila Wink
Upam, da se vidimo v Portorožu! Smiley Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #159 : petek, 30.04.2010 : 13:11:41 »

Mater. Pozabila sem se prijaviti na razstavo CAC Barje, ki bo 9. maja letos... Zdaj pa najrž nimam časa. Joj sem jezna nase.  Angry Angry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #160 : petek, 30.04.2010 : 15:00:41 »

Ja naslednjo nedeljo je ja.. Tongue Hehe meni se tudi to dogaja Smiley
Logiran
aramat
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #161 : ponedeljek, 10.05.2010 : 07:15:30 »

Lep pozdrav vsem!

Spodaj objavljam  včerajšnji slikici Baje in Rakshe.



Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #162 : nedelja, 30.05.2010 : 08:51:25 »

HURA!! TAJGA BO ŠAMPION SLOVENIJE!  Cheesy

Podravljeni, ljubitelji havancev in vseh drugih pasem!  Smiley

Ponosno sporočam, da je naša Tajga (Siegreich Jacint) včeraj na mednarodni rastavi psov v Portorožu "CACIB Portorož I/Slovenia" dosegla svoj četrti CAC/CACIB naslov in je (kolikor jaz razumem te stvari) izpolnila pogoje za slovenski šampionat! YESSSS!  Cool Smiley Cheesy Grin

To je odličen rezultat, Tajga bo konec julija stara 3 leta, praznovali bomo kar na morju, potrdilo o šampionatu pa bomo prejeli, ko bomo poslali vse papirje in ko bo pač KZS to vse lepo obdelala. Jaz sem navdušena nad Tajgo (na vsaki rastavi se je vedla profesionalno, če lahko tako rečem, čeprav rastave niso njena najljubša oblika zabae...khm Roll Eyes), nad mojo družino, ki je vse to spodbudno prenašala, in ne nazadnje tudi nad sabo, ker sem se s projektom "Pes" in nato še s projektom "Razstavljanje" spopadla prvič v življenju (saj veste, a ne, prej smo imeli mačke... Wink).

Sicer moram priznati, da je bilo včeraj v Portorožu toliko havancev, kot že dolgo ne: prijavljenih je bilo 7 havancev (3 samci, 4 samice), a niso prišli vsi na ogled. BOB je pripadel samcu (razred Vmesni) iz Slovaške, z imenom Bellezzas Sleepy Sandyman", ki je sicer prišel iz Finske (uf, zgleda da bo res enkrat treba na Finsko... Tam so sami lepi havanci!). Čeprav je skoraj za eno celo leto mlajši od Tajge, je že zdaj tako velik kot ona, dlako pa ima še lepšo, daljšo... Huh... Ostalih značilnosti tega havanca ne znam opisati, ker si ga nisem dovolj dobro ogledala. A očitno je bil sodnici Ann Ingram (Irska) bolj všeč.

Kakor koli, zdaj ne vemo, kaj naj zdaj. V vsej tej evforiji doma in splošnemu veselju obstaja velika nevarnost, da me domači prepričajo v to, da bi imeli mladičke.... Kaj naj jim rečem? Naj popustim?  Shocked Undecided Take male kepice, ki se kotalijo po stanovanju... Kam bodo šle? Bi jih novi lastniki imeli samo za okras? Kaj pa vem... Ne bi zdaj preveč o tem, a ne, bomo raje še malo uživali ob doseženih uspehih.

Aja, glede na to, da smo zbrali dovolj "kartončkov", smo se odločili špricati nedeljsko rastavo psov v Portorožu, čeprav smo prijavljeni. Tako da bo v nedeljo v Portorožu na sporedu le en havanec, tisti samec, ki je v soboto dobil BOB. Gladko bo ponovil uspehe. Pač, naj zmaga najboljši (najvztrajnejši), a ne.

Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #163 : nedelja, 30.05.2010 : 09:00:26 »

Aramat,

luštni psički imaš! Raksha je tak cuker, joj kako bo to lepa kužica, ko zraste! Meni so havanci všeč prav zato, ker so različnih barv! Na prvi sliki pa Baja zgleda kot prava kraljica, češ, ta mularija naj se kar zabava, za skupni imidž bomo pa mi poskrbeli.  Grin Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #164 : torek, 13.07.2010 : 10:30:45 »

Dan, eno vprašanje imam. Kako lahko preverim vzreditelja havancev iz Nemčije? Na spletni strani nemške zveze se ne znajdem/nič ne najdem.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines