mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 13:16:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 125828 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #135 : petek, 13.11.2009 : 19:34:11 »

Čestitke za super uspeh! Cheesy Wink
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #136 : sobota, 14.11.2009 : 18:51:13 »

Hvala, nezzek, Kalsang in Lynn za čestitke! Nezzek, res škoda, da se nisva srečali, ker v nedeljo sem te videla, a od daleč, pa še nisem bila ziher, a si ta prava...  Roll Eyes Sicer smo pa v nedeljo po "tekmi" kar kmalu spokali domov, saj res ni bilo več razloga, da tam visimo. Tajga je bila vidno sita vsega skupaj.

Kalsang, do slo šampionata nam manjka le še en CAC, ki pa mora biti dosežen 366 dni od prvega. Za nas to pomeni, da moramo čakati vse do razstave v Hrušici, ker smo pač tam dobili naš prvi CAC. Odvisno od datuma Hrušice, drugače bo treba počakat na Portorož, mislim. Človek bi rekel, da imamo zato zdaj čas za kak tuj šampionat, a mi smo bolj lene sorte. Ampak nikoli ne reci nikoli, a ne, tako da bomo glede  razstavljanja še malo razmislili. Mogoče je odvisno tudi od sodnikov, moram nekako ugotoviti, kateri od predvidenih sodnikov se res spozna na pasmo havanski bišon. Ugotovila sem tudi že sama, da niso vsi univerzalni eksperti. (Pa saj to bi bilo tudi čudno, a ne.)

Hvala še enkrat za čestitke, ko uredim slike, pošljem še to.  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #137 : nedelja, 15.11.2009 : 01:08:41 »

Od tujih bi jaz najprej razmislila o hrvaškem, ker se je prilagodil leni sorti ljudi Wink Wink Zdaj ga lahko zaključiš v 4 dneh (terej ne rabi pretečt 366 dni vmes Wink ) kar se meni zdi bolj smiselno, sploh za kakšne tujce, ki prihajajo iz (npr.) Finske samo po en Ch Wink
Ja normalno je, da se vsi sodniki ne spoznajo na vse pasme (običajno jim bolj ležijo pasme podobne tisti, ki jo imajo sami..) so pa vedno kakšne izjeme, ki te znajo presenetit Smiley Mene sta 2 irska sodnika razočarala (pa imam angleško pasmo), medtem ko me je druga sodnica popolnoma presenetila! Cheesy

Hehe če si videla živo moder kostim, ovit okoli ene suhe in visoke prekle s temnimi lasmi, potem me nisi falila  Grin Grin
Komaj čakam, da vidim slikice tvoje punce Smiley

Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #138 : ponedeljek, 16.11.2009 : 12:59:17 »

Nezzek, hvala za info glede hrvaških razstav.  Wink Se bom pozanimala. Zaenkrat še čakam odgovor od našega vzreditelja, kaj pri tej naši pasmi pomeni brejost in leglo za kvaliteto dlake. Imam namreč dokaj nasprotujoča si mnenja in zdaj res ne vem, kaj naj. Sem pa ravno dobila eno pobudo, ki bi lahko prerasla v pravo naročilo mladička, tako da moram zdaj v enačbo vključiti še ta faktor legla. Mislim, spet smo na začetku...  Undecided Teh kombinacij ni nikoli konec, časa pa jasno nimam na pretek (enostavno si ne morem privoščiti, da cca. pol leta skoraj vsak vikend visim na kakšni razstavi). Le kako to nekaterim uspe? Svaka jim čast, res. Pa kolk to stane!  Shocked Za slike se bom pa potrudila čimprej (vikend nam je minil v spreminjanju nereda v red, pa še Tajgo je bilo treba skopat... Ja in potem znova posesat stanovanje... ).  Roll Eyes  Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #139 : torek, 24.11.2009 : 22:39:12 »

Zdaj bom pa poskusila dodat nekaj slik z naše zadnje razstave (torej Šempeter-Vrtojba 2009). Upam, da mi uspe, sicer pa predlagam, da si slike z razstave pogledate v mojem albumu, kjer so tudi slike z lanske razstave Šempeter-Vrtojba 2008 (kako je Tajga medtem zrasla! Shocked).

Torej link do albuma je tu: http://www.mojalbum.com/spelamg

Slike so pa tu:
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #140 : torek, 24.11.2009 : 22:41:50 »

hehe... ni mi ratalo. Slike so umetnost! Cheesy  Grin Ne more slike delat kar vsak! Pejte rajš na moj album (link v prejšnjem postu), jaz pa bom še mal študirala kompresijo slik.  hehehe ... res....  Smiley  Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #141 : sreda, 25.11.2009 : 16:48:27 »

Hehe tale mi je padla v oko..  Cool Show of!! Wink

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #142 : četrtek, 26.11.2009 : 00:12:30 »

Super slikca! Cheesy
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #143 : četrtek, 26.11.2009 : 23:29:14 »

Wow, nezzek, hvala! Ti si prava čarovnica, mene pa tehnika ne uboga. Nikakor mi ne rata prilepiti sliko v tekst. Ampak bom se potrudila, res, hej pa če bom morala s selotejpom na ekran sliko prilimat, jo pač bom!  Shocked Cheesy Grin Wink Ampak zdaj grem spat, s slikami se bom hecala enkrat jutri, ker jih je treba najprej še zmanjšat... Ja, nič, kar mikroskop si nabavte, ker bojo tako majhne, da od njih ne bo skoraj nič ostalo ...   Wink  Wink Hecam. Ker imam eno tako res lepo, od blizu, samo obrazek od Tajge je gor, tako da se moram res potrudit in jo v redu zrihtat.

Ampak, hej, kako težko je slikat na razstavi! Najprej je treba dobiti pravi kot, kar sploh ni enostavno, potem mora biti še ozadje v redu (npr. sosednji tabor ima ravno malico, pa se to obvezno ujame v sliko), potem pes miga s celim telesom naenkrat (da hoje, teka itd. sploh ne štejem) in pride vse zmazano, zamaknjeno... Mislim, težko, no. Ko sem pregledovala naše slike z zadnje razstave, sem na ta način ugotovila, da sploh nimam nobene dobre, reprezentančne slike. Pa toliko smo slikali...  No, tole je tu skoraj že off topic, saj vem.

Ah, no, kaj dela Tajga? Zdajle drema nekje na tleh okoli mene. Hecna je, ne spusti me izpred oči, tudi če se ji skrivam. Me že kako najde... Sicer pa je vse po starem - malo lenari, malo zunaj nori, zbirčna je in seveda se crklja, če le more. Zdaj ima kao novo foro - prav prosjači, da jo čohamo okoli uhljev. Ušesa ima preverjeno OK, tako da ji očitno samo tako grozno paše. Pa dobro, no, pa naj ima, a ne. Fino je zdaj, ko se je res nehala gonit. Zdaj je vsaj z nami, prej je bila kar odsotna - z njenimi mislimi, hočem reči (trdim, da psi imajo misli in od tega ne odstopim - nima smisla se kregat  Smiley). 
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #144 : petek, 27.11.2009 : 17:52:15 »

Hehe saj je zelo enostavno Wink ;)Sem pa tudi sama rabila čas, da sem se naučila Cheesy
Joj glede slikic pa prekleto dobro vem kako je to.. :-/ Žal sama niti fotoaparata nimam tako dobrega, da bi karkoli odnesla iz razstave.. no ja mogoče mi pa uspe v bljižni prihodnosti prit do boljšega.. Tongue

Sem vesela, da je s Tajgo vse ok po gonitvi, hehe si človek kar malo oddahne ko je enkrat (spet) mimo gonitev.. Smiley Smiley
Lupčka Tajgi! Kiss
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #145 : sreda, 20.01.2010 : 22:36:32 »

Živjo vsem!

Nekaj časa me ni bilo blizu tega foruma, a zdaj sem nazaj.

Bili smo na CACIB Ljubljana 2010 v soboto, ampak samo kot obiskovalci. Videla sem oba havanska bišona, ki sta tekmovala. Eden je bil samec iz Avstrije, drugi pa samička iz Hrvaške. Samec iz Avstrije si je prislužil BOB in slovenski šampionat, samička pa mislim, da ni bila zelo uspešna (tako vsaj mi je na kratko povedala njena lastnica). Avstrijski samec ima letos že 8 kg - sem ga imela v naročju (lani 7.5 kg, prav dobro), dlaka je malce trša, medtem ko je samička iz Hrvaške tekmovala v razredu mladih in kot je rekla njena lastnica, mora še malo delati na ring dresuri. Tajga je samo debele oči delala, ko je gledala vse te bišone...  Shocked

Mi zdaj čakamo, da mine tisto obdobje 366 dni od prvega CAC naslova, da bomo dobili še zadnji CAC naslov in s tem izpolnili pogoje za slovenski šampionat. Se pravi, da bomo šli na razstave, ki so od konca maja dalje. No, tako nekako. Mislim, da smo za razstave v tujini čisto preveč lene sorte. Nezzek, hvala sicer za vse info in prizadevanja z nasveti, če bi se udeležili kakšne hrvaške procesije, ampak zgleda, da ne bo nič z nami.  Tongue

No, ampak ali ima mogoče kdo podatke o CACIB Tromostovje 2010 glede bišonov? Po statistiki je bil spet en samec in ena samica (ali tako nekako), vendar nimam kataloga pa ne vem, kdo so ti psi. Lepo prosim, če ima kdo nedeljski katalog, naj prepiše podatke o tekmovalnih psih/psicah.

Hvala za pomoč že v naprej in lep pozdrav vsem!  Smiley

Š.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #146 : sreda, 20.01.2010 : 22:47:01 »

Ojla!

Pri havancih sem bila v soboto spet jaz vodja kroga. Mislim, da je psička dobila prav dobro, samec pa je bil uspešen. Se ga pa tudi jaz spomnim od lani. Krepek fant, ni kaj.

Imam katalog za nedeljo - bil je samo en havanec: Chester der II. vom Kapflesberg iz Avstrije. Predvidevam, da isti kot v soboto?

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #147 : sreda, 20.01.2010 : 23:21:06 »

Lepo vaju je bilo videt spet malo na razstavi! Smiley
Hehe nikoli ne reči nikoli.. če razstavo povežeš s kakšnim izletom v Split najbrž slpoh ni tako zelo slabo! Cheesy Cheesy

Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #148 : četrtek, 21.01.2010 : 09:29:39 »

Kalsang, hvala za podatke, ja to je isti pes kot v soboto. V ringu pa sem te opazila, ja seveda Cheesy, ampak si nisem drznila motit.  Tongue

Nezzek, kdo misliš, me bo pa uspel zvleči iz plaže na razstavi ob morju, ko bom na vrsti? A? Ga ni junaka!  Grin Grin Cheesy Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #149 : četrtek, 21.01.2010 : 17:28:09 »

No mislim, da se ponoči po celodnevnem kopanju pa res lahko "spokaš" iz plaže! Cheesy Split je namreč 4 dnevna nočna razstava Wink
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines