mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 00:22:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124940 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #105 : nedelja, 14.06.2009 : 20:11:54 »

Spelamg ste bili s Tajgo v Portorožu? Kako je šlo?
Sem opazila v nedeljo nekaj lepih havančkov, no nekaj enega, dva Smiley, vaju pa nisem videla.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #106 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:32:22 »

Ppetra, ne, v Portorož nismo šli. Niti kot gledalci, nam je popolnoma zmanjkalo časa. Bili pa smo prijavljeni... Najprej smo nekaj oklevali, kaj naj odpovemo - razstavo ali druge opravke - potem pa sem malo gledala Tajgo in ugotovila, da ji je tako vroče, da ni za povedat in da (najbrž zato) dlako kar v kosmih stran meče... Smiley No, in potem smo se odločili, da bo razstava odpadla. A to pomeni, da nas zdaj še nekaj časa ne bo na razstavah, ker bomo poskusili vajo z leglom. Khm..... Bomo videli, nič ne obljubim. Wink

Kako pa so se odrezali havančki, ki so bili na razstavi? So tekmovali ali so bili le gledalci? Ja no, zdaj me pa firbec matra. Kaj pa nismo šli sami tja...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #107 : torek, 23.06.2009 : 00:04:05 »

Gledam katalog... (nedelja) bili so torej trije havančki, eden iz Avstrije, ena havančica iz Češke in eden iz Hrvaška (Zagreb). Mislim, da je bil Hrvaški havanček temno rjave barve in vsi so bili kar lepo odlakani.

Kolegica je naredila celo dve slikci:
Mislim, da je tole mladi samček iz Avstrije (VELVET STORY JOHNNY WALKER)




Ocen pa žal ne vem, ker jih nisem spremljala v ringu.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #108 : torek, 23.06.2009 : 10:15:18 »

Oooo, Ppetra, hvala, nad hvala za tele podatke in slike!!  Kiss Razširjaš mi obzorja... Avstrijski havanec zgleda kar nevarno - res je lepo odlakan, pa tudi lepe barve je, zelo podobno kot naša Tajga (ona je uradno zlate barve, čeprav se mi zdi bistveno svetlejša, tako da bi jaz rekla, da je belo-krem barve, ampak nimam reference in se ne spoznam). Kar se rezultatov tiče - očitno ni noben havanec dosegel kakšnega BIS naslova (gledam tu na mopjpes.netu), vendar o CACIB in BOB ne dvomim, gotovo so bili podeljeni.

No, kot rečeno, zdaj se bomo začeli pripravljati na akcije okoli legla. To je kar projekt, res. Popolni začetniki.. Joj, kar strah me je. Moram se čimprej prijaviti za maksi paket. Upam, da ne bo nastala kakšna štala.  Huh


Hvala še enkrat. Se čitamo!  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #109 : torek, 23.06.2009 : 10:56:02 »

Ne pod maksi paketom boš lahko dobila tudi veliko več informacij, stopi v kontakt z vzreditelji tu gor sem prepričana, da ti bodo z vseljem pomagali Wink
zdaj kot mini vidiš malo tem, potem pa se ti bo odprlo veliko več tem in boš lahko veliko več infromacij tudi prebrala Wink

Boš registrirala psarno? ali samo tako, domače rod. leglo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #110 : torek, 23.06.2009 : 10:59:37 »

spelamg, za soboto nimam podatka, v nedeljo pa je bil JBOB in BOB Velvet Story Johnny Walker (A)

Dopolnjujem pa ppetro, da so bili oba dneva (v soboto in nedeljo) prijavljeni stirje havancki (ne vem, ali so bili tudi v resnici tam vsi stirje):

Velvet Story Johnny Walker (A) - psi mladi
Caritas Sweet Ame Lio (Hr) - psi mladi v soboto, psi vmesni v nedeljo
Siegreich Jacint (Slo) - psice vmesni
Ublina Bublina Z Farmy Zvirat (Cz) - psice prvaki
Logiran

spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #111 : sreda, 24.06.2009 : 11:23:31 »

Jana, hehehe, hvala za podatke! Smejem se pa zaradi tega, ker je med prijavljenimi tudi naša havanka - Sigreich Jacint, ki pa, kot rečeno, ni prišla, ker njeni skrbniki nismo imeli časa... Hehehe, res! Wink Torej, to pomeni, da so bili na razstavi prisotni največ trije havanci. Verjetno je razlog ta, da smo prepozno stornirali prijavo, pa so nas vseeno dali v katalog. Škoda, ne? Mogoče bi bilo zanimivo gledat, kako bi se naša Tajga - Sigreich Jacint odrezala v tekmi za BOB glede na avstrijsko konkurenco. Čeprav, ker je bil to samec, sem skoraj prepričana, da naša ne bi zmagala v tej tekmi. A za nič na svetu je ne dam. Psica je zakon, vam povem!  Cool

Nezzek, glede registracije psarne - kaj pa vem... S tako malo izkušnjami, kot jih imamo, je težko reči. Vsekakor bomo šli absolutno po regelcih za rodovniške mladiče, jasno, saj manj od tega nima smisla. A tudi to je opcija. Res moram še malo naštudirat vse skupaj in če se izkaže, da je registrirana psarna pametna pot (vedno je v igri več vidikov), potem gotovo. Upam le, da se nam zaradi tega ne bo treba zraven še preseliti v večje domovanje (ker mi smo radi "komot"), ker to bi bil pa res hud strošek (joj, prejoj!).  Shocked  Shocked No, pa imam spet nekaj za razmišljat...  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : sreda, 24.06.2009 : 11:58:18 »

Aaaa, spelamg, vidis, ko ne berem vsega Grin, pa nisem vedela, da je to tvoja psicka, hehe.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #113 : sreda, 24.06.2009 : 12:54:48 »

No saj to se še imaš čas za odločit Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #114 : torek, 30.06.2009 : 23:07:40 »

spelamg, se mi javis, prosim, na mail jana@mojpes.net, ker se maili z yahooja vracajo.
Hvala.
Logiran

taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #115 : sreda, 01.07.2009 : 19:35:32 »

Bom vprašala kar tukaj... Jana, kako to, da maltežani na forumu niso uvrščeni pod bišone?
Logiran
Cassiopea
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #116 : sobota, 15.08.2009 : 19:37:32 »

Hej! Upam, da tema še ni čisto zamrla...
Pridružil se vam je še en havanček Smiley ravno danes smo postali lastniki trimesečnega Luckya!
Slike bodo kmalu... pa lep pozdrav!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #117 : sobota, 15.08.2009 : 21:31:06 »

Čestitke!! Smiley
Mogoče poveš rodovniško ime? In državo v kateri si ga kupila (ker psarne ne smeš omenjat Wink ).

Čim več sreče z vzgojo in čim več veselja z novim družinskim članom Kiss
Logiran
Cassiopea
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #118 : nedelja, 16.08.2009 : 15:32:12 »

Hvala! Cheesy
Ime mu je pa Dandy Daisy Warrior Huckleberry, prihaja iz Budimpešte.
Psa imamo prvič in ne moremo nehat občudovat njegove prisrčnosti in hitrega navajanja Smiley bomo se ga potrudili lepo vzgajat!

Pa še en link z njegovega prvega raziskovanja: http://www.youtube.com/watch?v=mszXSDvTvyQ

Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #119 : nedelja, 16.08.2009 : 16:34:03 »

Cassiopea, tale tvoj Lucky je pa zelo prisrčen  Kiss
Uživajte z novim članom  Cheesy Srečkoti  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines