mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 08:19:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 427627 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1695 : sobota, 05.03.2011 : 18:35:38 »

bamfel, možno, ampak kolikor poznam situacijo domačinov okoli sebe, mislim, da jim gre za denar. (se posipam s pepelom, če je obratno).

Hehe, upam, da je slikca "v snežnem zametu" do nadaljnje zadnja takšnega kova  Tongue

Bomo pa spremljali to smreko, in tudi poskusili ugotoviti pravi razlog sečnje.
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #1696 : sobota, 05.03.2011 : 20:51:32 »

Vidim, da uživate na snegu Wink Mi smo ga tudi malo imeli po travniku pred hišo. Snežna lepotca Bučko in Pika Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1697 : nedelja, 06.03.2011 : 14:51:06 »

Ja, smo se ga kar naužili  Smiley danes ga pa ni nič več. Razen na hribu ga je še nekaj  Smiley iz kjer smo ravnokar prišli iz sprehoda  Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1698 : nedelja, 06.03.2011 : 16:23:52 »

No, jaz pa sem zelo vesela, da ga ni več, mi je samo v napoto, pa še mraz naravnost sovražim  Angry. Pa še sedaj, ko se začnejo tečaji, je itak boljše, da ga ni, ker Ajša se že komaj vsede nanj, prostora pa na snegu sploh noče dat  Evil Tongue.
Zanimivo, saj drugače ga ljubi  Grin. Ob prvem snegu pa se ji itak čisto zmeša  Cool Cheesy.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1699 : nedelja, 06.03.2011 : 16:36:40 »

Sem tud jaz vesela, da ga ni več.  Wink Smiley

Sem pa trenutno na vikendu, pa imam Bučka zunaj za nekaj časa privezanega na zajli, ker je notri prevroče. Pa pride mimo en starejši par (60 +), pa ga ogovarjata (jaz pa od znotraj poslušam) :" Joj, kakšen siromak si, kakšen bogi siromak, ker moraš biti tukaj privezan, ja revež ubogi, čisto sam si..." Sem že mislila ven stopit, pa ju "pomirit", da ni sam, da ni siromak, ipd...eh, pa sem ju kar pustila v svojih predvidevanjih.  Tongue  Roll Eyes Roll Eyes Joj, ljudje...
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1700 : nedelja, 06.03.2011 : 18:05:54 »

Hehe Smiley.
Samo kaj, ko pa je dandanes (žal) res vse več takšnih in drugačnih siromakov  Angry  Undecided.
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #1701 : nedelja, 06.03.2011 : 19:46:48 »

Tudi jaz komaj čakam, da se še malo otopli, ceste so že začeli pometati, kurenti pa naj bi še odgnali zimo Wink

Hihi, a Bučku je bilo pa čisto všeč, da so ga malo ogovorili, ali jim je kaj nazaj "povedal"?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1702 : nedelja, 06.03.2011 : 20:03:10 »

Ja, maškare in kurenti  Cheesy le odgnajte zimo!  Smiley

Hehe, nič jima ni nazaj povedal, le poslušal ju je (in čakal, da ga kdo počoha  Tongue Smiley) všeč mu je bilo, da ga ogovarjata kot enega reveža, bi šel kar z njima, da ga rešita vse te bede in muke  Tongue Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1703 : nedelja, 06.03.2011 : 21:01:56 »

Uf, jaz tudi upam da bodo kurenti odgnali to zimo Tongue, zdaj se pa res že dolgo vleče, jaz se spomnim ko sva z Bonijem hodila na razstave je bilo marca že toplo da sem bila le v puloverju, zdaj pa ta mraz že kar pretirava...
Čeprav Bučku je pa zima najbrž kar všeč, pa sneg, aneda? Smiley
 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1704 : ponedeljek, 07.03.2011 : 09:13:44 »

Ja, zelo mu je všeč  Smiley on kar ne bi rad, da se neha  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1705 : ponedeljek, 07.03.2011 : 09:29:23 »

Kar se tiče drevja - tudi mi smo v našem gozdu posekali že kar nekaj krasnih smrek in ostalih ogromnih dreves in zagotovo ne zaradi denarja. Je že tako, da je prišel gozdar in sta z očetom določila, kaj bo šlo. Ogromne košate krošnje pač močno onemogočajo mladim drevesom, da bi se razvila. In če jim ne dovoliš tega, potem dobiš kar naenkrat zelo star gozd, ki se na koncu začne podirat sam od sebe in nato traja več generacij, da spet zrastejo tista prava, velika drevesa. To je pač gospodarski / gozdarski pogled na zadevo. Evo, ne vem pa seveda za kaj gre v konkretnem primeru in tudi goloseki so seveda bljak  bruham
Pri nas v Trzinu se ravno zadnja leta dogaja, da vsi v okolici (tudi mi) sekajo stare smreke in ostalo drevje, pa sem bila na začetku ful proti. Samo drevesa so v teh 35 letih že tako zrasla, da so pravi orjaki tam med hišami in res delajo fejst senco, pa še nevarno je, da padejo na kakšno hišo, kadar je kakšen močnejši veter. Čeprav moram reči, da mi je vedno zelo žal, ko vidim, da kakšno drevo gre. Mi smo pri smrekah na vrtu, ki jih imamo kar nekaj ubrali potem, ko so se v vetru žačela nagibati, drugo taktiko - nekaj metrov nad tlemi smo jih požagali in so že naredile nove vrhove in sedaj izgledajo, kot da ni bilo nič.

Vi ste pa imeli fejst sneg Shocked in mi smo vam fejst fouš Wink Wink
Lepa sta čuvaja smreke Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1706 : ponedeljek, 07.03.2011 : 10:16:32 »

Smreke imajo na nepravih zemljiščih plitve korenine in zato kaj hitro padejo, če niso v skupini pa zavarovanje tako ali drugače.... Pa dovzetne so za razne lubadarčke, če niso v pravih okoliščinah-za njih prijaznih. (To se spomnim še s faksa....)
 Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1707 : ponedeljek, 07.03.2011 : 10:21:10 »

Ja, tudi lubadarja smo že imeli v gozu. Tudi takrat je šlo kar nekaj smrek.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1708 : ponedeljek, 07.03.2011 : 21:13:12 »

Kar se tiče drevja - tudi mi smo v našem gozdu posekali že kar nekaj krasnih smrek in ostalih ogromnih dreves in zagotovo ne zaradi denarja. Je že tako, da je prišel gozdar in sta z očetom določila, kaj bo šlo. Ogromne košate krošnje pač močno onemogočajo mladim drevesom, da bi se razvila. In če jim ne dovoliš tega, potem dobiš kar naenkrat zelo star gozd, ki se na koncu začne podirat sam od sebe in nato traja več generacij, da spet zrastejo tista prava, velika drevesa. To je pač gospodarski / gozdarski pogled na zadevo. Evo, ne vem pa seveda za kaj gre v konkretnem primeru in tudi goloseki so seveda bljak  bruham
Saj, kar je traba posekat, je pač treba. Ampak glede na to, kar opažam, se pretirava (seveda ni nujno, da imam prav, ker nisem gozdar). Včasih imam občutek, da bodo celo hribovje izsekali. In zadnje leto (če ne več) skoraj vsakič, ko grem v gozd (pa grem kar redno na različne konce), slišim zvok žage, šlajsanja, traktorjev, sekanja... Močno močno upam, da zadeva ni takšna kot mi izgleda.

Sneg se na srečo topi, pa tudi toplejše vreme menda napovedujejo. Sicer Bučkotu čisto privoščim zimo in sneg, ampak je že čas, da tudi zmrzljivci pridemo na svoje. Tongue

p.s.: Jah kaj branka, resnica boli a ne. Grin Daj nehaj že ubogega Bučkota zanemarjati. Tongue Grin
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1709 : ponedeljek, 07.03.2011 : 22:54:13 »

In brankina tema se je spremenila v okoljevarsveno stran Tongue Grin Cheesy... To, da se seka vse povprek, je itak že dejstvo, a kaj, ko pa inšpektorji tako malo krat sploh preverijo kakšno posekanje, kaj šele, da bi za posekana drevesa, ki bi na kakršen koli način morala ostati v gozu dali kazen... Roll Eyes.
Vendar v tem primeru je smreka last tega gozdarja, človeka, ki se je odločil, da je poseka, in če je njegova, jo lahko zažge, pa mu pravno ali kakorkoli drugače država prav nič ne more... Razen, če ne pride do požara celotnega gozda, bi bilo možno Tongue Grin. Dokler pa (na žalost nevestno in prostraško) upravlja s SVOJIM "premoženjem", ni v smislu kazni stroril prav nič nezakonitega. Razen seveda v očeh nas, ki poznamo tisti pregovor, nas, ki nam ni vseeno...


Uživajte!
Logiran
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines