mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 15.07.2024 : 22:03:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 427460 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1035 : ponedeljek, 26.04.2010 : 23:07:14 »

Maja3000, nikoli si ne bi mislila, da se bova srečali ravno v gozdu, ravno na tej poti, po kateri se redno sprehajamo.  Smiley LEpo te je bilo spoznat, res na kratko, ker si šibala naprej (mimogrede, tečeš super  Shocked Shocked, hitro, res te je bil užitek gledat, kako hitri si bila spet nazaj  Smiley). A tisto je pa tvoj oče ?  Smiley Če je, ga poznam iz srednje šole.  Smiley
Jaz tudi kar dostikrat po tej poti tečem, sploh zadnje čase. Mi je všeč, ker je pot trenutno fajn zrihtana in je malo prometa. Wink Ja, oče mi je delal družbo in je zelo možno, da ga poznaš iz srednje. Smiley

Me je pa Pika IZREDNO prijetno presenetila. Kiss Ona je drugače zelo zadržana pred neznanimi ljudmi, se jih tudi boji, se jim ne pusti pobožat, tebi pa takoj.  Smiley Čisto takoj. Se vidi, da imaš izredno rada živali, res se vidi. Pika te je bila tako vesela, Bučko je pa itak vsakega vesel.  Kiss Malo je za kolesom tekel, me je potem Damjan (tudi on te pozna, sta hodila na isto OŠ  Wink) okregal, da bi ga morala dat na krajše. Ampak saj ni bil tako tečen, da bi ga morala skrajšat.  Wink
Nisem opazila, da bi bila Pika  Kiss kaj sramežjliva. Smiley Se mi pa res velikokrat zgodi, da sem všeč sicer zadržanim psom in me takoj izkoristijo za čohanje. Smiley Je pa res, da če vidim, da neznanemu psu kaj ne paše, se pač umaknem. Aja, Bučko ni bil sploh nič tečen. Kiss
A na isto OŠ sva hodila? Uau, se mi je zdel znan... Smiley


Če boš še kdaj tukaj tekla, se sigurno spet srečamo.  Smiley Koliko si pa pretekla, jaz mislim da okrog 5 km v eno stran ?  Smiley
Ja, upam, da se še kaj srečamo (pa brez zamere, če se kdaj ne bom ustavila - če sem ravno sredi kakšne distance, se nič ne ustavljam, če ni nujno - sicer se pa ne morem upreti skušnjavi, da se ne bi ustavila in počohala psa/konja/...).  Smiley Tisti dan sem pretekla okrog 8,5 km (najprej sem šla naravnost po cesti od tiste hiše, za nazaj sem pa zavila še v tisto stran, kjer smo se srečali. Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1036 : sreda, 28.04.2010 : 08:40:10 »

Ne, ne bo zamere, če se ne boš ustavila, razumem to  Smiley sigurno se bomo še kdaj srečali. Je pa pot res fajn zrihtana, in je samo na enem koncu blato, kadar pada dež. Ker so vlačili drva iz gozda....

Lahko pa jaz potrdim, da si res všeč zadržanim psom. Kako se je Pika sproščeno do tebe obnašala, res super  Smiley Bučko bi šel pa itak vsakega vsaj povohat, pa mal potečnarit  Roll Eyes Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1037 : sreda, 28.04.2010 : 13:04:02 »

Je pa pot res fajn zrihtana, in je samo na enem koncu blato, kadar pada dež. Ker so vlačili drva iz gozda....
Ja tam... Pred kakšnim tednom sem konkretno notri v blato stopila, polovica superg je bila čisto blatna. Sem kar po bregu potem obšla tisti kos poti. Smiley  Ampak sem pa že vsakič tako jezna, ko vidim, da sekajo in potem vlačijo drva. Meni se res ne zdi sprejemljivo, da se toliko seka. Nisem noben strokovnjak in razumem, da je kdaj treba tudi kaj posekat, da se gozd lepo obnavlja, ampak to kar pa opažam zadnji dve leti, toliko sekanja, pa goloseki... Vsakič, ko grem v gozd, vidim kako sekajo, šlajsajo (oz. že po stanju ceste vidiš, kdaj so spet sekali), ali pa nič ne vidim pa samo slišim žage v daljavi. Žalostno.

Lahko pa jaz potrdim, da si res všeč zadržanim psom. Kako se je Pika sproščeno do tebe obnašala, res super  Smiley Bučko bi šel pa itak vsakega vsaj povohat, pa mal potečnarit  Roll Eyes Smiley
Smiley Oboje imamo radi! Zadržane in 'tečke'. Smiley Smiley Srčka mehka. Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1038 : sreda, 28.04.2010 : 14:22:10 »

Ja, sva tudi z Damjanom to razmišljala...da sekajo na veliko.  Undecided Kolikor časa hodiva v gozd (cca 8 let), pa se ni še nikoli tako intenzivno sekalo. Res mal preveč, pa tud jaz nisem noben strokovnjak, pa to opazim takoj.  Undecided Hehe, mi gremo tudi po hribu, če je tam blato. Kar nekaj časa hodimo po bregu, da se ga "losamo". Imamo enak način  Smiley Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1039 : torek, 11.05.2010 : 09:01:03 »

Včeraj sedimo v gozdu, jaz, Damjan, Pika in Bučko, ter nekaj zavohamo. Smrdi kot hudič. Opazim, da Pika nekaj liže, in kaj je lizala  Huh Shocked tak okrogel drek, velik enih 30 cm, čisto svež.  Lips Sealed Hitro stečem tja (Damjan bi skoraj bruhal, ker je tako smrdelo), ter jo naženem stran, in jo dam na krajše, da ga ni mogla več doseči. Kako ga je z veseljem lizala  Roll Eyes Potem se pa začneva pogovarjat, da ni slučajno medvedji drek, še čisto svež, ker je bil prevelik za človeškega. Smo se kar hitro pobrali. A mogoče kdo ve, če pes rad liže medvedji drek zaradi kakšnih vitaminov, ali kaj drugega ?

Maja3000, to je čisto na koncu poti, po kateri si ti zadnjič tekla. Zgoraj, ko je obračališče za tovornjake. Pa še na desno se ozri, če boš kaj šla, je eden nekaj velikega kuril, in je ostalo za njim nekaj podobnega aluminiju.  Angry Pa drevesa - veje je tudi popalil. Mogoče so bili cigani, mogoče ne. V glavnem je res onesnaženo in grdo za videt.  Angry Sploh nimam več volje gor hodit, smo eno novo pot našli, in prej zavijemo na levo.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1040 : torek, 11.05.2010 : 09:49:46 »

Bljak. Sicer ne vem, kakšni so medvedji iztrebki in če jih psi obrajtajo (ko je bila Lesi še v mladih letih, jo je mikal skoraj vsak smrdeč kupček  Roll Eyes), je pa možno, da so bili medvedovi. Smo že videli njegove stopinje v tistih koncih (ne ravno tam, par kilometrov stran).

Kar se pa tiče kurjenja zadev, ki sploh ne sodijo v gozd, pa raje ne bom izgubljala besed. Vem vsaj še za eno kurišče (po poti gledano je od tega odddaljeno okoli 7 km). Žalostno, res.  Sad Angry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1041 : torek, 11.05.2010 : 10:28:28 »

Maja, jaz pa gledam kater Speedy mi je tole napisal  Huh Grin Wink ojoj, mi se vsakič bolj bojimo medvedov...bo treba traso za sprehajat spremenit. A veš da je gor, če gledaš od poti v hrib levo (če greš proti koncu poti) medved ubil 3 ljudi, tam je tudi spomenik.  Sad Bilo pa je okrog leta 50, ali pa še prej. Po vojni.  Undecided

Aja, je pa Pika prvič to naredila, da si je drek postregla, Bučko pa še nikoli. Sedaj jo kličemo "drekožer"  Grin Grin Wink
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1042 : torek, 11.05.2010 : 11:31:49 »

Grin Ja, včeraj sem v nekem trenutku dobila idejo za ime tule. Kar tako, iz lufta je padla. In sem jo uporabila, ker mi je bila všeč. Smiley

Ojoj, tega pa nisem vedela, da so medvedi že koga pokončali tam.  Huh Jaz nisem še nobenega srečala, samo sveže stopinje sem enkrat videla (že kar pred nekaj časa), so ostale za medvedom, ko je prečkal cesto. Je pa verjetno možnost, da bi srečal medveda sredi širnega gozda in da bi te ta še napadel, precej majhna. Bi rekla, da jim ni ravno do bližnjih srečanj s človekom. Ah ne vem, neka nevarnost seveda obstaja in ni odveč biti previden, je pa res da v vsakdanjem življenju nasploh na nas preži veliko nevarnosti in to bolj verjetnih kot je srečanje z medvedom.

Aja, na gorjancih sva se pa enkrat srečala z divjo svinjo in njenimi mladimi. No, jaz jih niti nisem videla. Oči je vozil nekaj 100m pred mano, jaz pa sem sopihala za njim v hrib. Naenkrat je pred sabo zagledal mamico svinjo z mladički, ki je želela prečkat cesto. Je ustavil avto in mirno počakal, da so šli mimo. Ko sem pa jaz uspela prisopihati do tega mesta, je bila pa prašičja družinica že kdo ve kje... Wink Sicer sem pa nekajkrat srečala srno, enkrat jazbeca, enkrat nekega štirinožca, v Nm na Loki kače, ptic je pa itak ogromno. Najbolj smešno je bilo, ko sem srečala enega martinčka (oz. nekaj njemu podobnega) na majhnem lesenem mostičku. Revež se me je tako ustrašil, da je brezglavo zbežal kolikor so ga nesle nožice, pri tem pa je z glavo treščil direkt v lesen steber ograje mosta.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1043 : torek, 11.05.2010 : 11:32:55 »

Pika ''drekožerka''... Grin Grin Jao. Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1044 : torek, 11.05.2010 : 13:01:41 »

Pika ''drekožerka''... Grin Grin Jao. Grin

J*** ga, tako je pri nas  Cool Grin Wink težko si bo poravila ime  se bo morala fajn potrudit  Evil
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1045 : sreda, 12.05.2010 : 15:19:56 »

Pridna Pikica pridno čaka, da se Bučko prvi napije:



Pika opazuje:





Bučko pa medtem leži:





En vesel portret Pikice:



Vohljanje, je nekaj v nos dobila:





Cartica mala:



Take mamo:





Lep pozdrav do prihodnjič od Bučka  Kiss in Pike  Kiss


Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #1046 : sreda, 12.05.2010 : 16:47:53 »

Krasne slike v gozdu Smiley Tudi midve s Tajo se radi sprehajava po gozdu. In je toliko vonjav, da Taja kar ne ve, kam bi se obrnila.
 Kiss obema kosmatincema
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1047 : sreda, 12.05.2010 : 20:21:15 »

Luštna sta oba. A dobita kaj klopov v gozdu?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1048 : sreda, 12.05.2010 : 22:34:55 »

Vau, super slikce Branka, Pika je prav lepa, prava pasja gospodična Smiley, ki se rada pocarklja.. Pošiljam poljubčke obema Kiss Kiss, mi je pa ta zadnja slikica od Bučka zelo všeč, pravi lepotec je! Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1049 : četrtek, 13.05.2010 : 07:46:22 »

O, Pika, helou Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines