mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 04:08:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 427525 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #540 : četrtek, 01.10.2009 : 17:54:24 »

Jah, Bella ima pa način pucanja bolj enostaven.. skupaj z ježki poje tudi dlako.. Tongue

Joj samo, da se ni kaj hujšega zgodilo branka.. upam, da bo pes od zdaj naprej pod nadzorom.. O.o
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #541 : sreda, 14.10.2009 : 10:07:56 »

Ker imamo sedaj pri nas kosovne odpadke, se okoli naše hiše, in ostalih hiš mota veliko romov, ki iščejo železo (ki ga potem prodajo na kg). Včeraj je prišel do naše hiše rom, in vprašal mojega tasta, če mu proda psa - Bučka,  Angry Angry Angry da je njegovi hčerkici takooo všeč, da se ponoči zbuja in ga omenja.  Undecided Lips Sealed Mene je strah, da mi ga ne bodo res enkrat odpeljali, ker on bi šel z vsakim, samo fleksi mu pokažeš.  Cry Sedaj spi noter, ponoči ni šans, da ga puščam zunaj. Čez dan je pa vedno kdo doma. Se mi je pa že enkrat prej zgodilo, ko sva se z Bučkom sprehajala, da se je mimo peljal rom v kombiji, in rekel: "Joj, kako lep peš..." midva pa samo hitro naprej.

Pismu, njim se zdi, da je debel, al kaj, da se bodo najedli od njega....jaoooooooooo  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed ti cigani!  Angry ja, cigani so.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #542 : sreda, 14.10.2009 : 10:10:43 »

No no saj morda jim je pa res všeč in bi ga imeli ne pa pojedli... Poznam par super ljudi in izjemno skrbnih romov ki lepo skrbijo za svoje pse.

Ni vse v narodnosti... so slovenci lah še hujši...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #543 : sreda, 14.10.2009 : 10:14:09 »

branka...ne boš verjela, ampak nekaj podobnega se je meni enkrat dolga leta nazaj zgodilo z lastnim otrokom, ne psom. Smo dobili na dolenjskem cigane mimo vikenda, pa so se malo ustavili in ena mama je gledala mojo blond modrooko dolgolaso hčerko s takim pogledom (čisto brez besed sicer), da sem jo imela, hčerko namreč, vse dni pa še ponoč res ornk na očeh.
Čuvaj Bučkota, res.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #544 : sreda, 14.10.2009 : 10:15:24 »

ja, katya , imaš čisto prav. Ne bi rada, da bi moj post izpadel kakorkoli diskriminatoren - ampak v tistem  mojem konkretnem primeru so pač bili tisti konkretni ljudje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #545 : sreda, 14.10.2009 : 10:16:57 »

Branka, no comment Roll Eyes. Če sta pesjana zunaj, naj bosta v pesjaku - zaklenjenem.
Mi smo našo vedno zaklepali, kadar je bila sama, sploh v času gonitve (pa ne da bi ona kam bežala).
Nikol ne veš, svašta obstaja...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #546 : sreda, 14.10.2009 : 10:22:19 »

 ka ty a, pridi pogledat v naše romsko naselje, pa ti bo takoj jasno. Jaz jih poznam več in bolj, kot si lahko kdo misli, že celo otroštvo jih gledam, sestra me je celo zafrkavala, da sem iz romskega voza padla pred našo hišo, in so me potem oni pobrali. Ko se pelje romski voz, za njim teče najmanj 10 psov, ustavljajo promet, skačejo po cesti, lajajo na avtomobile, mladiči vse povsod, in če boš kje videl povoženega psa, bo to v bližini romskega naselja. Pač ne skrbijo za živali, in potem naj bi jaz to mirno prenesla ?! Naj me pustijo pri miru, celo našo hišo, in vse kar je mojega, pa bo vse v redu. Mi lahko predstaviš te super ljudi in izjemno skrbne rome ? Jaz bi jih res rada spoznala...ne verjamem, da jih je veliko, obstajajo pa seveda izjeme, tako kot povsod. Kaj imajo oni sploh ZA GLEDAT mojega psa, ko pa jih imajo v naselju preko (tako si mislim) 100 komadov ? Pa mladiče non stop...

Sem že v OŠ hodila z romi, in verjemi, da jih dobro poznam. Si kdaj gledala na TV-ju, kakše probleme imamo mi z njimi, sploh ljudje, ki živijo v neposredni bližini ?

Vem, da so lahko tudi slovenci takšni, ampak v povprečju verjemi, da so romi popolnoma nevzgojeni, nesramni, nešolani (super je že, če pridejo do 5 razreda OŠ), potem pa živijo od socialne. Na zavodu za zaposovanje jih je ogromno, ampak ne zato, da bi iskali zaposlitev, ampak zato, da dobijo potrdilo, da so nezaposleni, in gredo potem na socialno službo po denar. PA saj to ni sedaj važno. V glavnem, jih poznam ogromno in zelo dobro, in nimam nič proti njim, samo mene in mojo lastnino PA NAJ PUSTIJO PRI MIRU, tako kot do delajo drugi. Pika.

 Fižolova župca, imaš prav, ju zaklepam z "žabico", ampak saj veš, strah obstaja...bojim se res...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #547 : sreda, 14.10.2009 : 10:24:15 »

branka...ne boš verjela, ampak nekaj podobnega se je meni enkrat dolga leta nazaj zgodilo z lastnim otrokom, ne psom. Smo dobili na dolenjskem cigane mimo vikenda, pa so se malo ustavili in ena mama je gledala mojo blond modrooko dolgolaso hčerko s takim pogledom (čisto brez besed sicer), da sem jo imela, hčerko namreč, vse dni pa še ponoč res ornk na očeh.
Čuvaj Bučkota, res.

Verjamem. Bom ga čuvala seveda.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #548 : sreda, 14.10.2009 : 10:58:35 »

Kriza ej  Shocked. Da meni kdo to rece  Lips Sealed. Bostjan bi ze vedel, kaj bi ga cakalo, al seliti ali pa ultra glasna alarmna naprava, zunaj minsko polje, 5 dobermanov...
Folk je cist usekan. Pazi Bucka   Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #549 : sreda, 14.10.2009 : 11:01:46 »

No no saj morda jim je pa res všeč in bi ga imeli ne pa pojedli... Poznam par super ljudi in izjemno skrbnih romov ki lepo skrbijo za svoje pse.

Ni vse v narodnosti... so slovenci lah še hujši...

Ne, ampak RES bi rada spoznala tele super ljudi, z izjemno skrbnostjo do psov, ki tako čudovito skrbijo za svoje pse. Zakaj pa misliš, da imajo pomurske prostovoljke toliko dela, a zato, ker so romi znani po tem, da super in izredno skrbno skrbijo za svoje pse ? .... V glavnem, oni se naj brigajo zase, za svoje otroke, in za svoje pse. Jih čaka še ogromno dela.

moonbeam, vidim, da me razumeš. Hvala ti, bom čuvala Bučka kot zenico oka svog  Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #550 : sreda, 14.10.2009 : 11:26:18 »

Branka, živimo v družbi, kjer se je že pred leti uveljavil pojem 'political correctnes' - pomeni biti korekten pri govoru, ne posploševati, včasih z namenom da ne bi koga užalil celo namerno okolišiti. V tem kontekstu se tudi sama včasih dejnsko vprašam, ali ni malo smešno, da črncu v angleščini ne smeš reči, da je črn (kar nedvomno je), ampak je lahko samo Afriški Američan. Hm, navsezadnje bi bil afriški američan lahko tudi bel, potomec nizozemskih kolonialistov z državljanjstvom JAR, preseljen v ZDA... Tudi v Nemčiji ljudje niso več debeli (pa čeprav so), ampak samo še 'mollig' (okrogel, mehak, debelušen).

In Ciganom ne smeš več reči Cigani, čeprav si sami pravijo točno tako. Problem je celo, ker ne moremo več dovolj 'mehko' ubesediti, da dejansko slabo skrbijo za pse, čeprav je to dejstvo vsem na očeh in očitno zelo vezano na njihov 'ciganski' stil življenja. Ta stil pogojuje tudi skrb za otroke - kdor je hodil v NMške šole, žal ve, kako je večinoma z ušmi, umazanimi otoki, pomanjkanjem domače skrbi za zdravje, šolsko delo itd.

Demokracija je po eni strani sr***, pripravila nas je do tega, da danes žal ne moremo več reči bobu bob, po drugi strani pa je super in zelo pravična - varuje pred lažnimi obtožbami ljudi, ki bi jih na podlagi nekih skupnih lasntosti sicer lahko zmetali v isti predalček. Daje možnost  posameznikom, da se, kakor je že vse od vzpona meščanstva naprej običajno, vsak lahko dokazuje individualno, sam, ne glede na to, kakšne barve je, kdo je njegov foter in ali mu pred priimkom slučajno piše 'pl.'. Varuje recimo Ota Pestnerja, ki je tudi 'Cigan' pred tem, da bi bil tudi on avtomatično slab skrbnik psa in mu ga že vnaprej nihče ne bi hotel prodati. Varuje tudi vse tiste, ki so se izvili iz primeža bednih in zastarelih navad in živijo pošteno... Zato (vsaj takole javno) ne moremo reči, da so obupni skrbniki psov - magari če to drži za 99,9%, smo s tako izjavo oblatili tudi pošteni 0,1%.

Res pa je, da se žal premalo zavedamo, da tak, individualni način, ki več ne dopušča posploševanj, tudi veliko bolj zavezuje posameznika. Tega pa bi morala država klicati na odgovornost in to vsak dan desetkrat, če za svojo imovino/živali/otroke ne skrbi tako, kot je po zakonu, pred katerim smo vsi enakopravni, treba. In tu me je lahko samo sram, da plačujem davke in s tem podpiram tako sramotno slab državni aparat, ki včasih ne zna porihtat niti najosnovnejših zadev.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #551 : sreda, 14.10.2009 : 11:31:35 »

Fižolova župca, super napisano, se strinjam z vsem, ampak sem vsaj jezna lahko na njih ? Pa preveč prosim, ali si preveč želim, da bi imela pred lastno hišo mir ? Hočem samo mir pred njimi.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #552 : sreda, 14.10.2009 : 11:44:10 »

Jaz pa hočem imet mir pred vsemi zagovednimi, nestrpnimi in zahojenimi, pa naj bodo Slovenci, Američani, Kitajci ali marsovci, pa mi žal ne rata, ker so še vedno tudi med mojimi sosedi (pa niso cigani) In branka, mene kar naprej čistokrvni, popolnoma neciganski Slovenci sprašujejo, če jim prodam svoji psici, ker sta tak luštni...

Kaj naj zdaj - naj zahtevam mir pred Slovenci pred svojo lastno hišo? Težka bo, se bo treba prej preselit kam drugam. Pa tudi tam bi verjetno hotela imeti mir pred lokalci. Moji nemški prijatelji hočejo imeti mir pred svojimi nemškimi, kleno bavarskimi sosedi. Mojim tibetanskim prijateljem v Indiji gredo na živce njihovi indijski sosedje. Mojim zagrebškim prijateljem gredo na njihovem vikendu na morju na živce dalmatinski domorodci...

Dajte, če ste že besni, bodite besni privat in ne stresat nestrpnosti v javnosti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #553 : sreda, 14.10.2009 : 14:11:09 »

Ja, O.K, bom drugič tiščala v sebi.  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #554 : sreda, 14.10.2009 : 14:33:46 »

Ker imamo sedaj pri nas kosovne odpadke, se okoli naše hiše, in ostalih hiš mota veliko romov, ki iščejo železo (ki ga potem prodajo na kg). Včeraj je prišel do naše hiše rom, in vprašal mojega tasta, če mu proda psa - Bučka,  Angry Angry Angry da je njegovi hčerkici takooo všeč, da se ponoči zbuja in ga omenja.  Undecided Lips Sealed Mene je strah, da mi ga ne bodo res enkrat odpeljali, ker on bi šel z vsakim, samo fleksi mu pokažeš.  Cry Sedaj spi noter, ponoči ni šans, da ga puščam zunaj. Čez dan je pa vedno kdo doma. Se mi je pa že enkrat prej zgodilo, ko sva se z Bučkom sprehajala, da se je mimo peljal rom v kombiji, in rekel: "Joj, kako lep peš..." midva pa samo hitro naprej.

Pismu, njim se zdi, da je debel, al kaj, da se bodo najedli od njega....jaoooooooooo  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed ti cigani!  Angry ja, cigani so.

Branka, jaz te pa čisto razumem, ti lepo čuvaj Bučkota Kiss, pa pobožaj svojega lepotca še v mojem imenu!! Kiss Smiley

Prisrčen pozdrav Kiss, Sara
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines