mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 23.09.2024 : 11:50:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 115717 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Princ Simba
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #600 : četrtek, 09.10.2008 : 18:24:22 »

Pozdravljeni ! Ime mi je Princ Simba in sem original pekinezer.Sem enake barve kot levji kralj , od tod tudi moje ime Cool.Sem prijazen in igriv kuža , nisem pa še navajen čistoče.Imam mehko , puhasto dlako in lepe rjave očke.Moja princeska(beri : jaz) pravi , da sem najbolj luštkan kuža na svetu in da me ne bi dala za nič na svetu Kiss.Pravi da ji pomenim vse , a včasih , ko opravim potrebo na preprogi v njeni sobi , me za kazen okrega in moram it spat v svojo pojsteljo Undecided.Velikokrat dobim mesni priboljšek in znam že sesti in leči na njen ukaz.Ampak to storim le , ko vidim priboljšek. Wink Pravi , da sem požeruh in da ne znam nehati jesti. Grin
Zadnjč sem bil pri veterinarju in dobil sem cepivo ter čip.Tanke igle s cepivom nisem niti čutil , toda , kaj , ko je bila igla za čip tako velika in oštra Shocked. Malo sem skočil in jokal , a ko me je princeska objela in me odnesla iz ambulante , sem se počutil malo bolje Cry.
Zelo mi je všeč to , da lahko po trati tekam nezavezan , a moram ubogati in se vrniti k princeski , ker če je ne poslušam me priveže na kratko vrvico in nimam več prostega igranja Angry.To me razjezi , a vem , da sem si kazen zaslužil  sram. Če sem priden ,me princeska odveže in spet sem svoboden.
To je bila moja zgodbica.
LP Smiley
 
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #601 : torek, 21.10.2008 : 15:42:27 »

tudi jaz imam doma pekinezerja, po imenu tai. je samec, star leto in 4 mesece. je malo , razvajeno pasje bitje.imam pa eno vpr.ali samo moj pekinezer ne mara tujcev?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #602 : torek, 21.10.2008 : 15:59:48 »

To je popolnoma odvisno od socializacije, ki jo je deležen pes kot mladič.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #603 : torek, 21.10.2008 : 16:17:52 »

ravno zaradi tega imam dvome. pri nas imamo že odkar je prišel k hiši veliko obiskov, velikokrat grem tudi na sprehod v mesto, vsak dan pa se srečujema s psi in njihovimi lastniki. težava je v pristopu, zato sprašujem to. ker če se mu tujci približajo počasi, se počepnejo in mu dajo za povohat roko, potem vse gre.pač nič ne sme biti hitro oz na silo. umakne in zarenči, včasih pa tudi pobegne k meni takrat, ko kdo v mestu kar brez vpr prileti k njemu in ga boža.ista fora se dogaja doma, ko pride na obisk kdo prvič.kakšna rešitev?
včasih bi sama kar zatulila, ker folk v mestu misli, da je pes mali in da je igrača.posebej me moti, ko rečem, da naj drugič vprašajo in kar ne začnejo božati tujih psov.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #604 : torek, 21.10.2008 : 16:20:50 »

S tvojim psom ni nič narobe. To je normalna pasja reakcija, ne samo za pekinezerja. Folk je smotan.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #605 : torek, 21.10.2008 : 16:27:00 »

torej naj ne skrbim, ko npr sedim kje s psom in on zarenči na tujca, ki ga hoče iznenada pobožati? naj še pripomnim to, da potem tudi sladke besede ne pomagajo več.
ena mi je enkrat zabrusila, da zakaj vozim tako agresivnega psa v mesto... se nisem ozrla na njo....sem rekla samo: "tai, greva, tukaj so čudni ljudje."
ker moram vedno gledati, kje hodi, ker folk še kar ne sprašuje za dovoljenje. in ko se tai prestraši ali zarenči, res ne morem zagarantirati, da ne bo poskušal ugrizniti (v bistvu ne ugrizne, ampak z zobmi prime roko)--->to vem zato, ker našega sorodnika ne prenese in mu tako pokaže, da naj ga ne draži...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #606 : torek, 21.10.2008 : 16:31:22 »

vseeno moraš bit pozorna, da koga ne ugrizne, ker bi te znal kakšen norc še tožit. na tvojem mestu bi psa v takšnih situacijah, ko sediš v kakšnem kafiču, dala na neko mesto, kjer ga nihče ne more kar tako pobožat, npr. da je na notranji strani ali podobno.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #607 : torek, 21.10.2008 : 16:59:53 »

saj, zato tudi sem veliko časa pozorna. ampak ima za to kdo kakšno rešitev?npr ti, Kalsang?lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #608 : torek, 21.10.2008 : 17:17:15 »

Kaj pa če bi ga na tujce privadila? Huh
Da bi se z prijateljico zmenila, da se kje dobita, pa vadita.
Naj počepne in mirno pokliče Taia, in mu pokaže priboljšek. Potem pa menjaš prijateljice in mesto treninga.
Bi mogoče pomagalo.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #609 : torek, 21.10.2008 : 17:26:55 »

mogoče pa res. naslednji teden lahko to v bistvu povadim s tabo, čeprav bo bolj osredotočen  na psičko kot nate...misli da je casanova, kaj češ.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #610 : torek, 21.10.2008 : 18:11:32 »

Ah ni problema! Veš, da lahko probava!
Hehe poznam takele Casanovote! Grin
Logiran
Princ Simba
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #611 : četrtek, 23.10.2008 : 15:46:18 »

Pozdravljeni ! Imam vprašanje.Kako psa odvaditi , da grize. Sem že use probala pri našmu ta-maleckiju pa nič ne pomaga.Udarila sem ga po smrčku (čeprav ga kaj dosti nima), skušala sem ga ignorirat in se ne zmenit za njegove ugrize ter lajanje.Pa ne uspe.Laja tako glasno , da ti gre kar čez ušesa , kadar pa ga skušaš vzeti v naročje , npr. da ga odpelješ ven ali da ga odstraniš s sedežne začne renčati in kazati zobke.Pregriznil je že kabel za zvočnik , a ga nisem zalotila in ga zato nisem nakregala.Nimam pojma kaj naj še naredim sem že čisto na koncu z živci.Hvala za odgovore.
Čaw-Baw in en lep , prisrčen Pozdrav!
                                                                                                                 Princ Simba
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #612 : četrtek, 23.10.2008 : 16:22:00 »

Očitno je vaš kuža prevzel vodilno vlogo v "krdelu" (beri družini), zato vas ne uboga. Psa si morate podrediti, zato, da ga lahko obvladujete - ne da on obvladuje vas! Nikakor mu ne pustite, da renči na vas saj mu tako dvigujete samozavest. Čim prej ga tega odvadite.

Me pa zanima koliko je star..
Logiran
urš
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #613 : četrtek, 30.10.2008 : 10:48:58 »

Pozdravljeni,

 Nekja sem prebrala, da so pekinezerji zelo občutljivi glede zdravlja. Je to res? Doma imam namreč 15 mesecev strega pekinezerja - Mika. Trenutno ima vnetje želodca. A obstajajo kakšni sirupi ali kaj podobnega da bi mu lahko pomagalo, da nebi bil toliko bolan?

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #614 : četrtek, 30.10.2008 : 11:07:21 »

Najbolje, da se o tem posvetuješ z veterinarjem. Ta ti bo znal najbolje razložit.
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines