mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 02:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 112854 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #450 : petek, 12.01.2007 : 21:21:40 »

aja leni star je dva meseca..a je velik za tako starost?
pa zanima me še če lahko še po čem sklepaš da je mešanček?
ker men je tko srčkan na tej slikici..
vem pa kak je riziko kupovanja brez rodovnika... Undecided Cry
aja,pa obema in vajinim ljubljenčkom z zamudo želim srečno novo leto, polno izzivov in novih pričakovanj, polno igre in seveda potrpežljivosti Wink
Logiran
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #451 : petek, 12.01.2007 : 21:26:32 »

aja joj oprosti sej sm prebrala vse sam kr nisem gledala oseb ki so bloge pisale...tko da res oprosti sram
aja katyka ka se pa tep zdi?tut da je mešanček?ker ne vem...samo men ne deluje tko..rajš pa seveda vprašam:D
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #452 : petek, 12.01.2007 : 21:27:06 »

Pes brez rodovnika je mešanček.Pes mora ob oddaji dopolniti vsaj 9 tednov.
Logiran
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #453 : petek, 12.01.2007 : 21:33:21 »

glej...pes brez rodovnika ni nujno da je mešanček..če sta oba starša pekinezerja je pol tut otrok pekinezer.sej otrok od dveh belcov tut ni črnc...tut doma k mamo labradorca smo ga dobil od ene familje,je čistokrvn sam pa nima rodovnika.tko da ne morš vseh psov sodit po rodovniku.
zanima me pa kaj sklepaš po sliki-če se ti zdi mešanček ali pekinezer?
najlepša hvala in ne me narobe razumet,
papa Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #454 : petek, 12.01.2007 : 21:36:16 »

Zdaj že izgleda pekinezerček,ko pa bo odrastel pa neveš če bo sploh kaj podoben pekinezerju.
Tudi pri labradorcu nisi mogla vedet.Ker neveš kakšen je oče.
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #455 : petek, 12.01.2007 : 22:00:49 »

aja falotka jaz moje psičkice nisem dobila brez plačno (to je bila pomota), za njo sem plačala 20.000,00 SIT
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #456 : petek, 12.01.2007 : 22:03:26 »

Kolikor jaz vem pa brezplačno.Edino sterilizacija...?
Logiran
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #457 : petek, 12.01.2007 : 22:06:28 »

če si ga vzela iz zavetišča si ga mogla verjetno plačat oziroma si mogla plačat posvojitev (ki v horjulu stane 10.000,drugje ne vem koliko).
zanima me samo še vaše mnenje o mojem pekinezerčku..a ful drgač odpada dlaka če ga češeš 1x tedensko?
pa če so fejst težavni drgač?so prjazni?
rajš še bolj tko od lastnikov/lastnic slišim mnenje o hudičkih:)

pa če se drugim po sliki zdi čist al mešan?
hvala:D
lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #458 : petek, 12.01.2007 : 22:07:53 »

Jaz poznam kar nekaj pekinezerčkov in čisto vsi(ki jih poznam) so prijazni do ljudi,otrok in drugih živali).
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #459 : petek, 12.01.2007 : 22:11:38 »

ne nisem ga vzela iz zavetišča, vzela sem jo od katyinih sorodnikov. moji psički dlake kar precej odpadajo, češem jo na 2dni. drugače so pa res mal hudički no vsaj moja je polna energije in živahna. kiti je tudi full prijazna do drugih psov in ljudi. full ma pa rada otroke zadnič ko sva šle mimo vrtca se ji je čisto zmešalo je hotla kar k njim jit. je pa tudi kar trmasta ampak če je pravilna vzgoja in če ni popuščanja se vse da.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #460 : petek, 12.01.2007 : 22:12:10 »

Preden zabredete se globlje, bomo tole debato ustavili in zakljucili s pisanjem, kot da se frendice pogovarjate v gostilni. Falotka, slovenscina je necemu namen in na tem forumu pisemo slovensko.

Zdaj pa glede psov brez rodovnikov. Ce kupujes psa in se vsako dopoldne ali vecer preselis na drugo sliko, potem pac to ni premisljen nakup, pa kakorkoli bos cepetala, da si srcno zelis psa. Nakup mesanca je pa v vsakem primeru brca v temo in to, kar pises tukaj o otrocih in crncih samo dokazuje, da v resnici nisi veliko prebrala o psih.

Pes brez rodovnika je mesanec, pa ne glede na to, kaj ti zatrjujejo prodajalci, kdo je bil s kom parjen. Najprej preberi tisto, kar o nerodovniskih psih pise v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?, potem pa se kaksno zadevo o rodovniku, recimo clanek Nerodovniški, zakaj pa ne? in na sploh, kako kupimo psa. Tukaj na noben nacin ne podpiramo in ne odobravamo nikakrsnih nakupov psov brez rodovnikov, se manj pisanje o tem, zato zakljucujemo tudi tole debato, kdo je luskan in kdo ni, kdo je podoben psu in kdo ni...

O psih je treba pred nakupom vedeti kaksno malenkost vec od tega, kako je pasma videti na slikah. Recimo to, kaksna je primerna starost za odhod mladica od matere. O vsem tem je na tem forumu ogromno napisanega. V tekstih in ne v slikah.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #461 : petek, 12.01.2007 : 22:27:05 »

Falotka, Jana je šefica tega foruma, njegova ustanoviteljica. Ona postavlja pravila, saj se pogovarjamo v njeni "hiši".

Plehkost kažeš kvečjemu ti, z načinom svojega pisanja, izražanja in predvsem z razglašanjem svoje kinološke "modrosti". Včlaniš se na forum in sploh ne prebereš pravil, ne pogledaš, kdo je šef foruma, kako se je treba tu obnašati. To se mi ne zdi zelo zrelo.

Psi brez rodovnika so mešanci, ker njihovega porekla ni mogoče dokazati. Preberi si rubrike, ki ti jih je Jana priporočila in kjer vse zelo natančno in jasno piše.

Tu ne bom razglabljala o teh stvareh, ker je v tistih rubrikah vse zelo dobro napisano. Naj samo za ponazoritev povem, da se mi redno dogaja, da me na cesti ljudje sprašujejo, katere pasme so moje psice, v rokah pa držijo povodec, na koncu katerega naj bi bil pripadnik iste pasme, samo nerodovniški. Razlike so tako velike, da v mojih rodovniških psih sploh ne prepoznajo iste pasme. Potem pa ponavadi jamrajo še o zdravstvenih težavah, ki jih imajo s svojimi "čistokrvnimi" nerodovniškimi psi in za katere med rodovniškimi še nisem slišala.

Zdaj pa ti priporočam, da si prebereš pravila foruma, potem pa še rubrike, ki ti jih je naštela Jana, saj te v nasprotnem primeru čaka en velik nateg s strani prodajalcev kužka, za katerega se zanimaš.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #462 : petek, 12.01.2007 : 22:30:16 »

falotka, tvoj nacin komunikacije kaze, da nisi zrela za ta forum, zato pricakujem tvojo takojsnjo prekinitev vsakrsnega pisanja, dokler ne bos sposobna z ljudmi komunicirati tako, kot jim pritice.
Ce tega nasveta ne nameravas upostevati, ti bo dostop do tega foruma onemogocen z moje strani.
Logiran

jatmire
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #463 : petek, 12.01.2007 : 22:32:26 »

Najbolje bi bilo tele 2 zadni strani izbrisati.Potem pa Falotka ne piši o nerodovniškem psičku če ga kupiti.Mislim,da smo ti vsi pravilno odgovorili.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #464 : petek, 12.01.2007 : 22:34:09 »

Tai-Či tudi dlaka kar dosti izpada, samo s časom se navadiš na to, da imaš predvsem na oblekah polno dlak Tongue.


Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines