mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 05:22:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 112893 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #360 : sreda, 25.10.2006 : 15:31:53 »

Pozdravljena mani!

Če se resno zanimaš za kužka ti najprej predlagam da dobro predelaš karakter pekinezerja (mogoče si ga tudi že) in vse o vzgoji kužka. Ko bo tukaj vse jasno pa bo primeren čas za nakup kužka. Naj te naprej opozorim, da so vsi psičke, ki si jih omenila brez rodovnika in da so tisti pravi pekinezerji z rodovnikom veliko bolj kosmati Wink, nekaj strani nazaj je tudi opis pekinezerjev, kjer je tudi par slikic, ki kažejo različno odlakanost. Če ti to ne ustreza, je mislim najbolje če malo razmisliš tudi o kakšni drugi pasmi, ki ti bo ustrezala in se ne spuščaš v nakup nerodovniškega pekinezerja, saj je pri tem tudi veliko tveganja. Po zunanjosti, da ti malo pomagam je pekinezerju zelo podoben tibetanski španjel, ki ima malo krajšo dlakco in je malenkost večji (Tai-Či precej spominja nanj) v karakterju pa mislim, da je kar velika razlika.
Če se boš odločila za nakup pekinezerja pa nam le sporoči, mogoče bo čez nekaj časa med nami tudi kakšen bolj kosmati pekinezer.

lp
Logiran
mani
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #361 : četrtek, 26.10.2006 : 08:55:47 »

ja jaz to vse vem.. ampak sej tamala dva pina in taiči tud nista rodovniška.. sam sta mi lepša kot tapravi.. bolj vesela in razigrana sta videt...zal si pravega tibetanca ne morem privoščit.. je pa zelo lep ja..mamo v žlahti enga.. sam ni rodovniški.. pa je ful odštekano bitje.. se vse vrti okol nje ko smo vsi zbrani..  Smiley ma pa nekaj z žlezami al nekaj takega... da morjo kr k veterinarju hodit.. o tem pa sicer bolj malo vem... mogoče se pa bo našlo kaj za moje srce  Wink

lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #362 : četrtek, 26.10.2006 : 11:10:51 »

Nakup Tai-Či je bil res malo prehiter. Meni se je preveč mudilo imeti psa ko so starši končno popustili. Ubistvu pa sem takrat iskala mešančka. Kaj pa če bi malo pogledela po zavetiščih, kjer se včasih najde kakšen luškan pekinezerček? kakor hitro se ga dobiti, se kmalu znajde kakšen tudi v zavetišču.
Pa veliko uspeha ti želim pri iskanju tvojega štirinožnega prijatelja.

lp
Logiran
pina2005
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #363 : četrtek, 02.11.2006 : 13:33:58 »

Ojla! Smiley

Mani, jest ti svetujem, da se odločiš za kej takega k mam jest. Meni so tudi dost bolj lepi neradovniški pekinezerji. Grin
Z mojo Pino nimam nobenih problemov, zaenrat je zdrava k riba, in je nebi menjala z nobeno drugo pasmo......Karaker je čist pekinezerski (trma...), ampak ni panike. Je pa tok prikupna, da se to ne da povedat....... Cheesy Wink

Jest sm jo kupila v Polju pri Ljubljani. V leglu so bile 2 rjavi psički in pa moja Pina! Takoj sm se odločila za njo.
Če bi se, bi se ponovno odločila za psičko, k je tok crkljivka.  Kiss Roll Eyes

Meni osebno so tudi lepši z krajšo dlako.........se ji ne naredi noben cofek, dlaka je čist gladka  pa neverjetno se sveti.
Meni se ne zdi nč narobe če niso rodovniški. Cool
 
Če boš karkoli potrebovala (tel. štev.) mi pa napiši. Smiley

Lep pozdrav, Nika & Pina

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #364 : četrtek, 02.11.2006 : 19:06:57 »

Oprosti, Pina2005, a o nerodovniških psih = mešancih, je bilo napisano že toliko, da ne rabimo več izgubljati besed!  Angry Shocked
Mani, tebi pa dobronameren nasvet: preberi še enkrat celotno temo o pekinezerjih, pa morda tudi o samih razlikah med rodovniškimi vs mešancih.
In Pina2005 - brez zamere: četudi se na samo pasmo (torej karakteristike, ter vizualen izgled) ne spoznam veliko, slike vse povedo...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #365 : četrtek, 02.11.2006 : 20:42:09 »

pina2005, vsakrsno pisanje v smislu propagiranja nerodovniske vzreje, prodaje ali nakupa nerodovniskih psov je na portalu mojpes.net prepovedano, zato bo tvoje podobno pisanje v bodoce izbrisano.
Prav tako bodo izbrisana sporocila, ki ne bodo vsaj za silo berljiva - beri: tukaj pisemo slovensko.
Logiran

tikataka
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #366 : ponedeljek, 06.11.2006 : 00:31:07 »

Pozdrav vsem skupaj!

Ja zanimivo je kakšni naj bi zgledali pekinezarji z rodovnikom... vendar sama vem za 2 pekinezerja z rodovnikom vendar sta podobnega izgleda kot moja Maggie (sem videla rodovnika) Tudi mama od Maggie ga ima, čeprav ni tako bogato odlakana itd. Sta si pa z Maggie zelo podobne.

Mani, če se še odločaš za pekinezerja ti svetujem, da se odločiš za rodovniškega.  Dandanes se tudi nerodovniški pekinezerji prodajajo za petdeset tisočakov in več, kar je čisto preveč. Shocked Angry
Naj ti ne bo škoda odšteti malce več denarja ob nakupu rodovniškega pekinezerja. Seveda ti ne more nihče garantirati, da ne bo nikoli zbolel, imaš pa potrdilo, da nima dednih bolezni in se tako izogneš stroškom zdravljenja le teh.

LP

Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #367 : ponedeljek, 06.11.2006 : 08:18:16 »

... imaš pa potrdilo, da nima dednih bolezni in se tako izogneš stroškom zdravljenja le teh.

S tem segmentom izjave se pa definitivno ne strinjam! S premišljenim nakupom rodovniškega mladiča res lahko možnost dedne bolezni zreduciraš na minimum; še zmeraj pa obstaja realna možnost. Žal 100% garancije ni.
Vsekakor pa popolnoma zagovarjam nakup rodovniškega mladiča; s tem, da se pred nakupom dobro potrudiš in preveriš/preštudiraš rodovnike (vsaj) staršev...
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #368 : sobota, 11.11.2006 : 09:35:14 »

OLA

Zanima me kako vaši pekinezerčki prenašajo zimo? kako dolge sprehode delate pozimi? ali jih oblačite v pasje oblekice? Smiley
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #369 : sobota, 11.11.2006 : 11:55:21 »

Tai-Či mislim, da zimo prenaša brez problemov in jo njena dlaka dovolj greje. Sprehodi so enako dolgi, kot vedno in pri tem nič ne kompliciram. Plašček ji edino včasih oblečem da ni cela mokra, ko se po snegu valja. Če pa misliš, da tvojo psičko zebe ji pa le kakšen pulovrček privošči Wink in pa seveda veliko divjanja na sprehodih, da se ogreje.

lp

ps. kako pa je psički ime?
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #370 : sobota, 11.11.2006 : 12:11:12 »

Ime ji je Kiti tako kod od ka ty e (forumčanka)  psički oz. od njene babice kot je napisala in rodila se ja prav tako 7.12. 2005 tako kod njena psička. Kiti sem dobila pred kakšnim mesecem. Dobila sem jo pri starejši gospe in gospodu in me prav zanima ali je to Katyina   babica.   Smiley se mi  zdi da gre za isto psičko (enako ime in rojstni datum) ali pa se morda motim.

leni drugače pa mislm da Kiti za enkrat še ne zebe  Smiley, če bo pa kakšen hud mraz prišel bomo pa tudi mi kakšen plašček kupili. Wink
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #371 : sobota, 11.11.2006 : 14:31:38 »

Potem pa gre verjetno res za isto psičko. A ni ene par strani nazaj njena slikca?

lp
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #372 : sobota, 11.11.2006 : 14:36:09 »

Sem probala odpret pa ne odpre več slike tko da ne vem.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #373 : sobota, 11.11.2006 : 14:43:50 »

A imaš ti mogoče kakšno njeno slikco za pokazat? Roll Eyes
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #374 : sobota, 11.11.2006 : 15:14:11 »

http://www.moj-album.com/uredi/kiti/5723440/

no to je moja kiti  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines