mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 04:13:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 113268 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #150 : sreda, 07.12.2005 : 14:57:21 »

No Tai-Či zelo dobro okreva po sterilizaciji. Vse se je izteklo kot bi se moralo. Je že kar živahna je in pije tudi tako da čez kakšen teden se sploh ne bo opazilo da je bila operirana!
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #151 : sreda, 07.12.2005 : 17:51:32 »

No leni, super!! Odlično! Naj vama tole okrevanje čim hitreje mine Wink
lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #152 : sreda, 07.12.2005 : 20:35:04 »

Joj, lemmy mladička sta pa že ful velika. Samo neki časa slikic ne pogledaš pa sta že čisto drugačna. En velik poljubček za vse člane male družinice Kiss!
Mene pa zanima kok tehtajo vaši pekinezki? Tai-Či je težka 4,7kg, pa se mi zdi, da je to že zelo velik glede na to koliko je stara? Ali je to normalno da je pri tej starosti že tako težka Huh?
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #153 : četrtek, 08.12.2005 : 07:41:28 »

Cudovito rasteta! Vsakic, ko pridemo domov iz sluzbe, sta vecja in lepsa pekinezerja. Tudi sprehodi so cedalje daljsi in bolj samozavestni, ceprav se obicajno se vedno koncajo s klici na pomoc Smiley. Prav tako sta se ze naucila, da ju pred njuno posteljico vedno caka papir, na katerega se lahko polulata in ohranita posteljico cisto! Poleg tega pa sta se lepo pohvaljena... Vceraj nam je tudi ze uspelo, da smo vsaj malo hrane za mladicke polizali.

Glede Tai-Ci-ne teze mene zaenkrat ne bi skrbelo. Po slikah je na moc podobna Ficotu! Tudi nasa dva sta tezka priblizno toliko in se ne redita vec. Sedaj tudi ne jesta vec tako pogosto, kak dan kar izpustita. Nas pa je vzrediteljica opozorila, da naj cez 5.5 kg ne gremo. Kljub temu se nam ni bilo nikdar potrebno zatekati h kakrsnikoli dieti! Kasneje sem (se na Vrhniki) govoril z mimoidocim, ki je imel pekineza tezkega 8 kg (?!), ki je imel zaradi teze tezave s hrbtenico!

Srecno okrevanje.

lp,
Gregor
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #154 : četrtek, 08.12.2005 : 16:11:36 »

Glede Tai-Čine teže se ne obremenjujem samo zanimalo me je kako je s tem. Saj se lahko tako in tako zredi še za skoraj eno kilo Wink. Drugače pa sem tudi sama že opazila da je zelo podobna Fičotu zdaj, ko je že malo večja.
Prav tako sta se ze naucila, da ju pred njuno posteljico vedno caka papir, na katerega se lahko polulata in ohranita posteljico cisto!
Joj kok sta pridna!
lp
Logiran
BRT
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #155 : četrtek, 08.12.2005 : 18:05:22 »

No pa je tudi naš Mufko začel pridno opravljati potrebo zunaj,ne morem verjet da je prišlo to kot strela iz jasnega sem mislil da bo to delal  postopoma ne pa tko hitro,no sej tam pa tam se še najde kakšna lužica drugače pa obvezno zunaj če pa že ne zdrži gre pa na papir,smo kar vsi mal veseli ker do pred desetimi dnevi ni še nikoli lulal ali kakal zunaj.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #156 : četrtek, 08.12.2005 : 21:09:16 »

Zgleda, da je samo moja tako poredna in se noče tega naučiti Angry. No ja saj že kar gre, samo zdaj je bila pa še ta sterilizacija in je vse skupaj čisto zmešano. Se mučim že skoraj 4 mesece pa nikakor ne gre! Koliko pa je Mufko zdaj že star?
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #157 : četrtek, 08.12.2005 : 23:30:35 »

Lep pozdrav vsem ljubiteljem te male, nekako posebne pasme. Prebiram tele vase poste in lepo je brati kako radi imate tele svoje kosmatincke.
Le nekaj mi je padlo v oci in nikakor ne morem preko tega. Ze zaradi mogocega novega bralca foruma, ki zeli dobiti dobre informacije o tej pasmi sem zbrala nekaj fotografij portretov pekinezerjev.
http://bessy.moj-album.com/album/1640837/
Ce kriticno pogledate dolzino gobckov in na splosno pac anatomijo glave boste verjetno opazili razliko.
Mislim, da je prav, da se v temi, kjer je govor o Pekinezih, dotaknemo (dotaknete) tudi teme o njihovem  standardu. Le tako boste lahko tej temi dali svojo tezo in uporabnost.
Hvala v imenu bodocih kupcev te resnicno posebne pasme psov.
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #158 : petek, 09.12.2005 : 08:33:58 »

Pozdravljeni,

Ce kriticno pogledate dolzino gobckov in na splosno pac anatomijo glave boste verjetno opazili razliko.
Mislim, da je prav, da se v temi, kjer je govor o Pekinezih, dotaknemo (dotaknete) tudi teme o njihovem standardu. Le tako boste lahko tej temi dali svojo tezo in uporabnost.

Priznam, da sem se forumu pridruzil zelo pozno, zato ne vem natancno, ce je namenjen izkljucno rodovniskim psom (glede na to, da se tema nahaja pod FCI 9, bi clovek lahko tako sklepal). Kljub temu se mi ne zdi nic narobe, ce se na forumu "druzimo" lastniki tudi nerodovniskih psov. Njihova anatomija res nekoliko odstopa od standardov, morda imajo gobcek nekoliko daljsi in ne tako ploscat... Ampak to se ne pomeni, da karakterno niso pekinezerji! In po mojem je poznavanje in obvaldovanje pasjega karakterja najpomembnejse za sozitje med pasjim in cloveskim svetom!

Obiskovalci, ki se zanimajo za nakup rodovniskega psa pa bodo svoj obisk teme najverjetneje zaceli povsem na zacetku, kjer bodo nasli tudi stran s standardom in celo psarno iz Ljubljane.

lp,
Gregor
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #159 : petek, 09.12.2005 : 14:59:05 »

Tudi jaz sem že opazila da ima Tai-Či nekoliko daljši gobček, to je pač posledica ker nima rodovnika. Je pa karakterno čisti pekinezerček. Drugače se pa strinjam s tabo Blumina, da bi bilo dobro povedati tudi kaj o njihovem standardu, da bo tema res popolna. Vendar zaenkrat niti še ni bilo potrebe, pa tudi na žalost tukaj ni nobenega lastnika rodovniškega pekineza!
lp
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #160 : petek, 09.12.2005 : 15:00:19 »

ja, tudi mene ne moti, da je med nami samo en rodovniški pekinez (če se ne motim). Nikjer ne piše, da se ne rodovniški med sabo ne smemo pogovarjat in dvomim da so v ostalih temam samo lastniki rodovniških psov! Za svojega pa vem, da ima nezgrešljiv karakter pekineza! Totalno, ga ne moreš zgrešit! Po zunanjosti pa v bistvu ni pomembno. Si nisem izbirala psa kot modni dodatek.
Ko sem kupovala pekineza, nisem točno vedela, kakšen je pomen rodovnika. Zdaj vem in  hvala bogu zaenkrat nimava problema z kakšnimi kolki, hrbtenico, itd. kar naj bi bila med drugim posledica nerodovniškega nakupa. Karakter pa je zadet "u nulo" kot se reče Wink
Če pa so na tem forumu samo lastniki rodovniški pasem pa se opravičujem, naj nekdo potem to pove, pa gremo drugam, ne. Saj pa to ni velik problem.
Standard pa je opisan na začetku teme!
Pa brez zamere  Wink
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #161 : petek, 09.12.2005 : 15:12:17 »

Tudi meni se je zdel do še pred kratkim rodovnik čisto brez veze. Sedaj pa vem kakšen je njegov pomen. Ko me na sprehodu kdo vpraša koliko je Tai-Či stala in jaz dodam zraven da je brez rodovnika in je bila zato tako poceni vsi odgovorijo nazaj, da je rodovnik itak krneki Shocked in do zdaj je bil čisto vsak odgovor tak. Sicer pa smo mi imeli namen imeti mešančka tako da je bila Tai-Či zame kupljena bolj kot mešanček in je jaz nikakor nimam za čistokrvnega pekinezerja brez rodovnika. Na srečo pa tudi mi nismo imeli do zdaj še kakšnih zdravstvenih problemov in upam da bo tako tudi ostalo.
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #162 : petek, 09.12.2005 : 15:44:29 »

Pozdravcek se enkrat vsem.
Vidim, da ste nekateri razumeli namen mojega posta, drugi pa malo manj. Nikakor se ne spravljam ne na vas in se manj na vase kuzke.
Nikjer nisem omenila, da se ne smete pogovarjati, izmenjevati mnenja. Glede tega smo si vsi clani foruma enaki, vkljucno z mano.
Ce boste se enkrat v miru prebrali moj prejsni post boste razumeli, da sem zelela le, da se vidi razlika med rodovniskimi in nerodovniskimi pekinezi, da morebitni novi kupec ne bi bil prevec razocaran, ko bi spoznal razliko.
Vem pa, da je vsak kuza, lastniku najlepsi, najboljsi in najbolj njegov, pa naj bo taksen ali drugacen. In prav je tako!
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #163 : petek, 09.12.2005 : 16:02:24 »

Jaz sem dobro razumela pomen tvojega prejšnjega posta in prav je da si se odločila to napisati.
lp
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #164 : petek, 09.12.2005 : 16:53:28 »

Ja, prav je da si opozorila na razliko!
Ampak kot sem že napisala, standard je opisan, in tudi mi smo povedali, da nimamo rodovniških pekinezov! Vsak posebej je to povedal. To se pa tudi takoj vidi že po obarvanosti.
Mogoče sem tako reagirala, ker mi gre že na živce, da se povsod nekdo zatakne vame, ko napišem, da je brez rodovnika. Mogoče pa bi res lahko premaknili naše poste v drugo temo, kot kakšen čvek, pa naj ta tema ostane "čista".  Wink pa bi bil volk sit, pa koza cela  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines