mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 17:21:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 381092 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1695 : sobota, 15.09.2012 : 22:23:42 »

Jaz sem pri Sherry tačko samo spirala s Plivaseptom. Ko se je posušilo (ker ne smeš na mokro namazat, se samo zapaca) -  sem na debelo namazala med čez vse blazinice in povila, pa še baby-nogavičko sem ji oblekla čez tačko za čez noč.
Podnevi je imela odvito, da se je rana zračila - seveda samo, ko sem bila zraven in sem jo lahko kontrolirala, ker bi si drugače ona to lizala spet do žive rane. Če me ni bilo doma, pa za na sprehod, smo oblekli samo nogavičko, da se ni dodatno poškodovala ali inficirala. Se je kar hitro navadila in je tisti štumfek sploh ni motil.
In je trajalo kar dobra dva meseca, tako da AnaJ - očitno si imela glede tega srečo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1696 : sobota, 15.09.2012 : 22:26:53 »

AnaJ, rano razkužiš in potem daš gor med? Samo čez noč ali tudi čez dan? Sprašujem, ker ima moja psička precej smole z urezninami in se ji res dolgo celijo blazinice (letos poleti enkrat deset dni, enkrat cel mesec; z rednim previjanjem + antibiotiki); pa seveda paziti, da ni zmočila, pa zlizala, pa ...

Kocka, oprosti, da smetim po vaši temi ...

Ne nič ne razkužujem, razen če je globoka ureznina dam malo joda prej gor, načeloma pa ni potrebno, ker je med znan kot razkuževalec, celilec ran in tudi neke vrste antibiotik  Wink ... če se le da jim menjam trikrat na dan, čez dan imajo med gor cca ene 3 ure, vmes jim dam dol za par ur da se rana naužije svežega zraka, potem spet povijem z medom, ponoči pa celo noč povito z medom.

Pepsi ne vem, pri nas med res hitro celi rane, pa smo res imeli hude poškodbe blazinic, ampak več kot 7 dni zdravljenje nikoli ni trajalo  Wink

Jaz antibiotikov full ne maram, jim dam če je res nuno potrebno, sam za take zadeve pa nikoli, je med najboljše zdravilo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1697 : sobota, 15.09.2012 : 22:38:39 »

Jaz si dajem medene obkladke na palec na nogi, kadar si pregloboko postrižem nohte in se mi tam zelo rado vname - vraste. Najprej pošpricam s Spitadermom da fejst razkužim, potem pa gor med in menjam, dokler ni dobro. Ponavadi v nekaj (2-3) dneh.
Pri psu bi isto naredila, samo Spitaderm bi izpustila, da mi ne bi doživotno zameril  Roll EyesSmiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1698 : sobota, 15.09.2012 : 22:39:02 »

mabu, nič ne smetiš Smiley Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1699 : sobota, 15.09.2012 : 22:43:02 »

Namesto medu se lahko da tudi arganovo olje, pomaga pri celjenju. Pa šentjanževkino tudi.

Treba bi bilo malo poguglati, mogoče nekje pri Tosami piše, ker se spomnim, da so prav tisti, ki so razvili njihove medene obliže razlagali, da niso vse vrste medu dobre za rane, ampak nimam več pojma, kateri je taprav.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1700 : sobota, 15.09.2012 : 22:47:51 »

da niso vse vrste medu dobre za rane, ampak nimam več pojma, kateri je taprav.

Imaš prav - to je meni farmacevtka v lekarni razlagala, ampak se tudi jaz zdajle ne morem spomniti, kateri med je v redu in kateri ne. Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1701 : sobota, 15.09.2012 : 22:48:30 »

Jaz uporabim tistega, ki je pri roki, od lipovega, kostanjevega, cvetličnega, gozdni sam da je domač pa je OK. Nisem opazila nobene razlike med delovanjem, pa moram rečt da medu porabimo kar nekaj, pri živalih in pri nas  Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1702 : sobota, 15.09.2012 : 22:49:38 »

Imaš prav - to je meni farmacevtka v lekarni razlagala, ampak se tudi jaz zdajle ne morem spomniti, kateri med je v redu in kateri ne. Huh

Meni je naša lekarnarca hotla ''prodati'' da je ok samo medicinski med, da domači ni dober  Lips Sealed . Če sta to mislili .
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1703 : sobota, 15.09.2012 : 22:51:36 »

Jaz tudi vzamem kar tistega, ki je pri roki - domačega seveda Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1704 : sobota, 15.09.2012 : 23:09:18 »

Evo, na hitro - tukaj piše, da je v Tosaminih oblogah kostanjev med. OPOZORILO: vsebuje slike poškodb, ki vam mogoče ne bodo všeč.

Ko so to razvijali, so raziskovalci testirali različne vrste medu, in pri nekaterih se je pokazalo, da se rane celijo hitreje, pri drugih pa ni bilo razlike v času celjenja (ne glede na to, če je rana bila povita z medom ali brez). Tukaj sploh ne gre za "domač" ali "iz štacune", gre za kemično vsebino medu, glede na rastline, iz katerih je nastal. Članka s tem pogovorom zdaj ne najdem, mogoče je tudi, da sem zadevo slišala po radiju, res ne vem več.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1705 : sobota, 15.09.2012 : 23:12:21 »

Evo, na hitro - tukaj piše, da je v Tosaminih oblogah kostanjev med. OPOZORILO: vsebuje slike poškodb, ki vam mogoče ne bodo všeč.

Ko so to razvijali, so raziskovalci testirali različne vrste medu, in pri nekaterih se je pokazalo, da se rane celijo hitreje, pri drugih pa ni bilo razlike v času celjenja (ne glede na to, če je rana bila povita z medom ali brez). Tukaj sploh ne gre za "domač" ali "iz štacune", gre za kemično vsebino medu, glede na rastline, iz katerih je nastal. Članka s tem pogovorom zdaj ne najdem, mogoče je tudi, da sem zadevo slišala po radiju, res ne vem več.

Ja povsem verjamem, da je vsebina medu ključna, ampak meni je praktično vseeno kakšen med je, ga že toliko let uporabljam da mu povsem zaupam ne glede na to kakšen je. Seveda je pa fajn vedet kateri je za odtenek boljši od drugega  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1706 : sobota, 15.09.2012 : 23:26:03 »

Cats, gracias Smiley. Pri nas kostanjevega zagotovo ne uporabljamo, ker je preveč grenak, bi bilo pa za probat kako deluje, ker če že drugi ki niso tako dobri meni ful pomagajo, pol bi bil kostanjev bomba Afro
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #1707 : nedelja, 16.09.2012 : 12:37:33 »

No, super, vem nekaj novega. Zdaj pa nabavit pravi med, pa vseeno upat, da poškodb ne bo!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1708 : nedelja, 16.09.2012 : 18:51:17 »

Uh, Missy, dej hitro se pocajtaj, da boš lahko spet šeflo špilala.  objem ljubezen
Pa o teh medenih zadevah sem tudi na novo poučena!  Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1709 : ponedeljek, 17.09.2012 : 21:11:30 »

Ne vem če ne bo treba nazaj k vetu Huh. Ko je taca povita je OK, čim jo odvijem, je Missy čisto nervozna. Tudi celo uro hodi naokoli in se ne uleže. Takoj ko jo povijem nazaj, se butne na tla in mirno leži
Logiran
Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines