mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 07:08:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 374806 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #405 : sobota, 25.07.2009 : 07:50:39 »

Hihi, jaz sem bila v Volčjem potoku zadnjič par let nazaj. Imajo (so imeli?) ene take velike slone iz zamrežene zemlje, poraščene z enimi rožicami. Timija je skoraj kap, od daleč je lajal na njih, naježen in čisto preplašen. Takega vidim približno enkrat na leto - ko srečava kakšnega velikega snežaka.  Grin Pol obiskovalcev in oskrbovalcev parka je zabaval, moj divji lovec na slone.  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #406 : ponedeljek, 27.07.2009 : 08:03:10 »

O, pa res, tistih slonov ni več, se mi zdi. Bili so ob prvem križišču, na koncu drevoreda.

Missy je spoznala dve veeeliiiki punci Dru in Živo, pa eno malo belo šnavci punčko (sem pozabila ime sram).
Moj tamali je bil nad Dru in Živo popolnoma očaran in on, ki je sicer bolj sramežljive sorte, je sam od sebe prišel zraven, ju božal in vrgel frizbi za Dru Shocked Shocked Cheesy
Potem je fehtal, naj kupimo knjigo, kjer so opisani trikci za pse, ker tidve pasji babnici znata res veliko trikcov Kiss. In to kupimo in ne samo sposodimo, ker sposojeno knjigo je treba prehitro vrniti v knjižnico.
Missy pa, revca je na začetku čisto scagala Undecided, velike punce so bile pretežka liga zanjo, sploh borderka Dru, ki je živa kot strela, se nam Micka je dobesedno skrila pod kiklo Roll Eyes Tamala šnavcerka bi bila pa kar taprava, samo kaj ko bi se velikanki skoz igrali zraven Cheesy
No, saj sčasoma, po večji količini nafehtanih briketkov, je bilo bolje. Očitno ima na poln želodček še strah manjše oči Cheesy Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #407 : torek, 28.07.2009 : 07:49:20 »

Pri nas se bliža čas cepljenj.
Kako delate drugi, ki imate Horjulčke - ali proti kužnim/nalezljivim boleznim cepite vsako leto, ali bolj poredko?
Mogoče imam celo napisano v pogodbi, pa se zdaj ne spomnim sram
Za steklino vem, da vsako leto Smiley
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #408 : torek, 28.07.2009 : 09:04:53 »

Jaz Župo cepim in jo nameravam tudi v prihodnje. Jo pa cepim ločeno od ceplenja proti steklini.
Ne vem od kod imam v spominu, da naj bi se psi v mladosti cepili proti kužnim boleznim, v njihovem srednjem obdobju naj ne bi bilo potrebno (se ne spomnim zakaj ne), na starost pa spet. Popravite me, če se motim sram.
Mislim, da v pogodbi to ni posebej navedeno. Ceplenje proti kužnim je priporočljivo, ni pa z zakonom določeno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #409 : torek, 28.07.2009 : 09:14:00 »

Patapižu, hvala Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #410 : torek, 28.07.2009 : 09:56:10 »

Cepljenje proti kužnim je res samo priporočljivo, cepi se pa mladiče pri osmih tednih, se ponovi pri dvanajstih in po potrebi ponovi še drugič (če mama ni bila cepljena). Nato se ponovno cepi čez eno leto od zadnjega cepljenja, potem pa skozi odraslo dobo ponavljaš cepljenje na dve leti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #411 : torek, 28.07.2009 : 09:59:50 »

Hvala Kalsang, super Smiley. Jo bomo še letos cepili, ločeno od stekline, potem pa na dve leti.
Tak interval na dve leti se mi zdi kar smiselen.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #412 : ponedeljek, 03.08.2009 : 07:59:12 »

Guten Morgen,
včeraj je bilo v Ljubljanskem peklu, ups kotlu Roll Eyes tako vroče, da smo se odločili, da jo mahnemo na Avstrijsko Koroško, tik za mejo v sotesko Čepa, večina jo pozna s poti v Celovec, kjer je ogromno tabel z napisom Tscheppaschlucht.
Missy je šla z nami, pravzaprav pa smo jo mahnili tja v pustolovski park, kjer ti opasajo tisti plezalni pas in potem hodiš po zajlah, hlodih, se spuščaš s Flying Foxom itd, itd.
Od klasičnih adrenalinskih parkov se razlikuje po tem, da je v popolnoma naravnem okolju, torej šibaš z drevesa na drevo, ni na kolih, v trdi senci, krasno je bilo hladno...
Pa še nekaj, ˝steze˝ so prilagojene tudi za otroke, kar ponavadi niso. Tavelik (9 let) je lahko šel povsod, imajo pa tudi stezo za tamale in naša štiriletnica je lezla tam gor kot za stavo, noro, vam rečem.
Missy je medtem z mano od spodaj navijala, ker tamale mora nekdo spremljat od spodaj, s tavečjimi do 15 let pa mora nekdo gor. Srečali smo tudi črno pudlico Kajo, ki pa ni Kaja s foruma, kot smo ugotovili, je bila pa ravno tako fensi opravljena Wink
Naslednjič pa bomo predihali celo sprehajalno pot po soteski (vintgar), ki je, vsaj po slikah sodeč krasna in zanimiva, predvsem pa bolj hladna, pa poročam.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #413 : ponedeljek, 03.08.2009 : 09:32:21 »

kocka, kaj pa slikice, dokazni material ?  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #414 : ponedeljek, 03.08.2009 : 09:50:15 »

Ker je bila Jana zadnjič spet zelo huda zaradi prevelikih slik na forumu, moram enkrat natančno prebrati navodila, kako se slikice pomanjšajo. Saj vem da je simpl, ampak še ne znam, tako da.....
Slikice enkrat bodo, jih imam vseh sort na zalogi, so ful lepe Kiss. Prevelikih pa ne želim dajati gor. Če se mi ne bo dali, jih bom pa samo dala v album in link Roll Eyes
Žal pa včeraj nisem nič slikala Missy, ampak samo otroke Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #415 : sobota, 08.08.2009 : 21:50:39 »

http://www.moj-album.com/slike/13162440/ooZGv6H37zzOEZNZ.t.jpg[/img]]=http://www.moj-album.com/uredi/mi4-kocka/13162442/?os=16593837
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #416 : sobota, 08.08.2009 : 21:59:41 »

Khm, tole bomo očitno še malo morali natrenirat sram  Lips Sealed, ampak bo že  Wink

No, nima veze, ker danes je minilo točno eno leto, od kar je Missy pri nas Cheesy Cheesy Kiss Kiss
Domov smo jo pripeljali 8.8.08, na sam dan otvoritev olimpijskih iger v Pekingu.

Praznovali smo s pečenim piščančkom, v neokrnjeni naravi Blok, med zeleno travco in pisanimi metulji (pa tečnimi osami in muhami Roll Eyes), z nami je prešerno praznoval en trop koz in en rodovniški Roll Eyes kozel s krasnim frfrujem Kiss je drzno preskočil električnega pastirja, da je osebno čestital Micki za ta jubilej. Roko na srce je v bistvu samo preveril, če imamo v vreči še kaj posušenega kruha, po tem ko smo se odpravili stran Tongue, ampak potrudil se pa je, ni kej.
dan je bil popoln v vseh pogledih in samo želimo si lahko še več takih dni, kaj dni, kar let Smiley Cool

Missy naša zlata, mi mamo te radi Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #417 : sobota, 08.08.2009 : 22:13:45 »









Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #418 : sobota, 08.08.2009 : 22:20:38 »

Uf... kakšna sijoča lepota - kar sončne špegle rabim sredi noči! Kiss Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #419 : sobota, 08.08.2009 : 23:47:55 »

Misika, dobro si tiste Svoje vzgojila v tem letu, brihtna punca Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines