mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 05:49:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 375513 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2055 : nedelja, 28.04.2013 : 21:54:03 »

Mnja, čist zares...še šefica se je pustila slikat!  objem

Ja, sem morala dvakrat pogledat, če vidim prav Smiley
Tole je najbrž kesanje, a ne, ko se takole lepo crklja ! Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2056 : ponedeljek, 29.04.2013 : 09:06:41 »

Tole je najbrž kesanje, a ne, ko se takole lepo crklja ! Smiley

Haha, ja in takoj za tem sledi doživljenjska hvaležnost. Not. Tongue
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2057 : ponedeljek, 29.04.2013 : 13:21:55 »

Kesa se seveda šefica, zakaj bi se pa tamala ??  Undecided Evil
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2058 : ponedeljek, 29.04.2013 : 13:47:11 »

Aja, valda, kaj sem pa jaz mislila! Roll Eyes Grin

Meni je Xena že 1. dan po posvojitvi, še vsa zadeta po sterilizaciji, jasno pokazala, da zasluži doživljenjski povodec, tako da na srečo nisem bila potem v zvezi s tem nikoli v skušnjavi spustiti ali ne spustiti. Pa še vmes je dostikrat dokazala pravilnost moje odločitve Wink. Dejansko je bila za kratek čas (pa še to s presledki na povodcu) samo enkrat spuščena v naravi - lani za potrebe fotošutinga, jaz pa ob tem ves čas oči na pecljih in herc na 3oo obratih. Tongue, kar je lahko za tako gospo v srednjih letih skoraj usodno, tako da sem se raje odločila za izdelavo 30 m slednega povodca. predaja
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2059 : ponedeljek, 29.04.2013 : 17:50:42 »

Izdelava 30 m slednega - za kratka navodila se priporocam, ceprav sem ze naredila vglavi nacrt. Mogoce kaksna drobna podrobnost?  Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2060 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:04:00 »

30m sledni je uporaben samo za povsem neporaščen teren - kakšne travnik recimo. Za v gozd in grmičevje ni šans - bi samo odpletala povodec in nikamor prišla. Jaz imam tri 10 metrske kupljene sledne povodce, ki jih po potrebi povežem. 30 metrskega ne uporabljam skoraj nikoli, ponavadi imam za neporaščen teren 20 metrskega.
Je pa tako....(varno) spuščen pes je povsem nekaj drugega kot pes na slednem. Je vredno vložiti trud v to, kolikor je potrebno. Če ne gre pač ne gre, nekateri louci se ne dajo in so pač obsojeni na špago.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2061 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:27:07 »

Izdelava 30 m slednega - za kratka navodila se priporocam, ceprav sem ze naredila vglavi nacrt. Mogoce kaksna drobna podrobnost?  Kiss

po moje sintetičen štrik (za tvojo bo 5 ali 6 mm čez in čez dost) pa dva vrtljiva karabina, da se ti štrik ne frtajči.
cena za vse skupaj ne bi smela preseči 10 evrov - ok ajd, max max max 14 Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2062 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:46:28 »

Kak prusik štrikec, ki lepo drsi. Kot pravi Lanabela, po travnatem, po makedamu itd, ja, po podrasti pa bolj khmmmm ...
Imam 10 metrskega, gurtno, pa se je tako krasno nalimal na vsako robido, okoli grmička, pes pač slalomira in ne gre kar v ravni liniji ... sem delala odpoklic, pa ga je ruknilo nazaj, ko je pri tekel proti meni - štrik zapel recimo v neko korenino, skratka, sledni na način, kot z njim delaš šolsko sled (ga pridržiš v roki) še gre, tak na gurtno je res bolj za po "pobritem" terenu.
Imam tudi enga "na špago" 10 m, recimo, da se manj limajo nanj razne vejice in robidasti priveski, ampak se ravno tako ovija okoli debel itd. - če nisi pač strejt na travnatem.

Sicer pa naredi, kot rava svetuje. Ali pa na Siminar prinesi s sabo nekaj m najlonskega štrika (ti ni treba za štart dragega alpinističnega kupovat, pojdi v Merkur, Obi ... in nabavi eno bolj poceni reč), pa karabine, pa ti najdemo inštruktorja za vozle delat in bosta z Boni probali Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2063 : ponedeljek, 29.04.2013 : 20:02:57 »

30m sledni je uporaben samo za povsem neporaščen teren - kakšne travnik recimo.

ja, saj točno samo za na travnik ga imam - drugje je na 8 fleksija in ji je čisto ok. Tudi s tem se strinjam, da je fino vložiti veliko v to, da maš lahko tudi spuščenega ampak če dojameš, da nimaš psa iz takega testa, potem se raje odlošič za bolj zihr varianto.

Lun7/, 30 m sem dala delat Šerugici ampak saj ni nobena znanost.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2064 : ponedeljek, 29.04.2013 : 20:07:13 »

U, cela dizertacija. Mi se običajno ne gibljemo pa nekem hudem terenu in za gmajno bo fleksi čisto dovolj  Smiley Glede travnikov pa odvisno - na znanem terenu je lahko spuščena, na neznanem in po možnosti ˝obremenjenem˝ s potencialno divjadjo pa očitno (še) ne...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2065 : ponedeljek, 29.04.2013 : 20:27:50 »

kok kil pa ima Boni? po moje 5mm štrik ful zadošča + dva vrtljiva karabina, ki ju pritrdiš na štrik s takim vozlom.



če ne bo ratal, pokliči na pomoč, jst znam ta vozel, pa mislim, da Fifi tudi. 
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2066 : ponedeljek, 29.04.2013 : 23:16:27 »

Kak prusik štrikec, ki lepo drsi.

Ja seveda ... pa pes potegne in adijo prsti. Ko pes zasiba, nihce ne zadrzi z golo roko tankega strika.

Ni poanta samo v tem koliko kg ima pes in kako mocan naj bi s tega pogleda bil strik (bi s tega vidika za vecino psov zadostoval tudi 4 mm strikec). Manj kot 8 mm nikar, raje se debelejsega, oz. se veliko raje gurtno. 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2067 : torek, 30.04.2013 : 00:55:32 »

zato pa rabiš dva vrteča karabina.
enega pripneš na psino, drugega pa na normalen povodec, če glih potegne.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2068 : torek, 30.04.2013 : 01:11:22 »

Ja seveda ... pa pes potegne in adijo prsti. Ko pes zasiba, nihce ne zadrzi z golo roko tankega strika.


Neee, tako se ne sme delat, če hočeš še kaj s prsti delat, valjda. Saj isto se komu zgodi, ko proba navaden fleksi štrik ali tudi trak zadržat z roko Undecided Na konc takega doma narejenega slednega pripneš magari navaden kratek povodec, pa imaš udoben oprijem.

Meni se zdi prusik štrik kul, ker lepo drsi, da ga pes vleče za sabo in ga ti ne rabiš za zaustavljanje z roko, vsaj ne na polno - pri hudo begosumnih ga itak verjetno ne bi iz rok spustil in bi se raje za gurtno odločil. In ga uporabljal kot pri tekmovalnem/športnem sledenju.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2069 : torek, 30.04.2013 : 08:15:20 »

Uau, samo na vrtu sem bila, pa takšne info! Hvala, punce!  Cheesy Cheesy Kiss Kiss

Ja, prusik bi raje ne, ker vem, kako je past z višine in se ob tem prijemat za štirk (sama sreča, da sem ostala cela - roko sem tri dni in tri noči hladila in cajtala, da sem sploh lahko dihala, za delat še dolgo ni bila).  Wink
Kakšno gurtno, ki ne pobere vseh vejic in storžev na travniku. Jasno, v gozd s tem ne bi šla. Pa tudi, gurtna lahko prav tako zareže v roko, zato je lažje stopit na štrik/gurtno z vozli in potem ujet pesa.
Itak, ko gre zares, pozabiš na vse to in primeš štrik (kot sem ga jaz takrat  Roll Eyes ).

Lanabela, se strinjam, varno spuščen pes je drugo, kot na slednem. Ampak, v pasji šoli bi Boni tako zelo rada norela, pa je 10 m, kar premalo.
Logiran
Strani: 1 ... 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines