mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:24:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 73738 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #45 : četrtek, 13.01.2005 : 00:59:53 »

Tudi jaz na čisto kratke proge peljem mojo psičko kar v naročju, drugače, pa jo dam v bojlerček, ta velikega psa pa peljem v prtljažniku. prej sem manjšo psičko zmeraj vozila na sedežu ali naročju, dokler mi ni nekdo rekel da je kazen za to kar visoka. Mislim, če si sam v avtu in imaš žival nezaščiteno in se lahko prosto sprehaja po avtomobilu. Se komu od vas sanja kolikšen je ta znesek oz. je že kdo od vas moral za to plačati?

lp,
Urša
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #46 : četrtek, 13.01.2005 : 09:37:33 »

Ja, tudi meni se Jenny prosto sprehaja po zadnjih sedežih. Ampak se mi je kljub ful previdni vožnji že nekajkrat zgodilo, da sem mogla na hitro zabremzati in je Jenny padla s klopi na tla,  sram Sad Očito je res najbolje kupiti oprsnico, da jo lahko pripnem. Sicer pa nima ona posebnega odnosa do vožnje; se mi zdi. Pač nujno potrebna stvar. Na živce mi gre edinole to, ker si želi skoz gledati skozi šipo; ker pa je majhna, mora zato skozi stati na zadnjih tacah... Ne vem kako naj to rešim. Kupim kako "pručko", da bi ji dvignila sedež?!  
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #47 : četrtek, 13.01.2005 : 10:18:20 »

Tudi jaz na čisto kratke proge peljem mojo psičko kar v naročju, drugače, pa jo dam v bojlerček, ta velikega psa pa peljem v prtljažniku. prej sem manjšo psičko zmeraj vozila na sedežu ali naročju, dokler mi ni nekdo rekel da je kazen za to kar visoka. Mislim, če si sam v avtu in imaš žival nezaščiteno in se lahko prosto sprehaja po avtomobilu. Se komu od vas sanja kolikšen je ta znesek oz. je že kdo od vas moral za to plačati?

lp,
Urša

Mene tudi zanima če kdo ve kolikšna je kazen če pes na zadnjih sedežih ni privezan.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #48 : četrtek, 13.01.2005 : 17:17:31 »

Ja to kolikšna je kazen pa tudi mene zanima?

Naš damster je pa glede vožnje  tako ali tako čudo od psa.  To je prav hud, če kdo kam gre z avtom, in da on ne more zraven................... Pa ne samo avto.
Da ne omenjam kamiona( vsi veste da  je potrebno  skoraj splezat v kamion.)........... no pri našemu samo , da se vrata kamiona odprejo se tako požene , da skoči notri. Ponavadi gre še celo zraven na kakšno vožnjo, za kaka dva -tri dni. To mu je pa itak največje veselje( 90% prespi) ostali pa leži na postelji in opazuje promet ( pa še  dober razgled ima kakršen firbec je Grin)
Da ne omenjam čolna................ kadar  je kdo potegnil za vrv čolna se je že pognal vanj( v tuje tudi Roll Eyes)

Mene bolj skrbijo tile novi zakoni, sploh višine kazni................. sedaj se hvalim , kakšen junak je potem bom pa "colala ko žuta "zaradi njega. Tongue
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #49 : četrtek, 13.01.2005 : 17:55:55 »

Viri iz prve roke poročajo, da v zakonu o tem nič ne piše, se pravi, da ni kazni. Je pa res da Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu priporoča, da so psi v ustreznih boksih ali privezani z pasjim varnostnim pasom, že zaradi varnosti psov in ostalih ljudi v vozilu.

Če izvem še kaj novega (bolja natančnega) bom napisala  Wink
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #50 : četrtek, 13.01.2005 : 21:15:49 »

Viri iz prve roke poročajo, da v zakonu o tem nič ne piše, se pravi, da ni kazni. Je pa res da Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu priporoča, da so psi v ustreznih boksih ali privezani z pasjim varnostnim pasom, že zaradi varnosti psov in ostalih ljudi v vozilu.

Če izvem še kaj novega (bolja natančnega) bom napisala  Wink

No supe, jaz sem bila obveščena da je, mi je pa bolj všeč tole da je ni..  če izveš kaj bolj podobno nas obvesti, ker jaz včasih hito kam skočim, pa takrat, ravno ne poskrbim za to..
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #51 : petek, 14.01.2005 : 20:46:40 »

Kogar mogoče malo več zanima o tem si lahko veliko prebere na straneh Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (na kratko SPV): www.spv-rs.si Smiley.

Sem pa pogledala v knjižico o novostih v zakonu pa psi niso nikjer omenjeni  Wink.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #52 : petek, 14.01.2005 : 20:51:34 »

Tole knjižico si lahko pogledate tukaj: http://www.spv-rs.si/clanki.php?id=334, so pa notri predstavljene le najbolj pomembne teme oz. novosti.
Logiran
meggie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #53 : četrtek, 20.01.2005 : 12:47:47 »

Nekje sem slišala, da naj bi bila kazen 30.000 sit. Jaz sem mojo do pred kratkim vozila na zadnjem sedežu prosto, sedaj pa jo že nekaj časa pripenjam z varnostnim pasom. Je kar malo nesrečna, ker se ne more gibat, vednar se je že zgodilo, da je pri zaviranju telebnila na tla, imela pa je tudi navado, da je kar priplezala na sprednji sedež  Tongue. Zaradi njene in moje varnosti sem zato tudi nabavila varnostni pas.

LP, Meggie
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #54 : četrtek, 20.01.2005 : 13:59:40 »

Tudi jaz sem mojo tamalo takoj začela navajat, da je pripeta in zdaj pri treh mesecih je ze cisto skulirana, ko se vozi pripeta z oprsnico na varnostni pas (na zadnjem sedežu). Glede na to, da se vozima tedensko na relaciji Lj-Mb je to tudi več kot nujno!

Kazni, ki bi posebej predpisovala nepripetost psov ni, spada pa to v kategorijo splošno ogrožanje varnosti v prometu, kazni so po občutku policista ki te ustavi, lahko nič, lahko tudi 100 tisoč - skratka, ne splača se tvegat!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #55 : četrtek, 03.02.2005 : 14:52:52 »

Kako je pa kaj v drugih državah s tem? Tudi samo priporočajo varnostni pas (ali boks, pregrado) ali je obvezen? Pa morebitne kazni?
Logiran
yan
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #56 : četrtek, 03.02.2005 : 15:08:44 »

Ogrozanje varnosti v prometu se po zakonu smatra samo v smislu ce krsis dolocilo tega zakona, ker pa izrecne dolocbe o psih ni potem te policaj zaradi tega ne sme kaznovati. Ce so sposobni napisati za kaj vse te lahko kaznujejo naj pa se to izrecno napisejo, ne morejo pa te kar kaznovati za nekaj kar se policaju ne zdi prav. Policaj ti mora dati pri prekrsku tudi podatek kateri clen si krsil, kaj pa bo napisal v tem primeru? Krsil si nekaj kar sicer ne obstaja vendar se mu zdi da je kaznivo. Ne smes vse verjeti policajem, nikoli pa tudi ne podpisuj zapisnika (tako imas moznost za pritozbo).
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #57 : četrtek, 03.02.2005 : 15:31:25 »

Hojla!

No pri nas je pa takole. Tudi naš Bernc Berny se nadvse rad prevaža z avto. Glede na to da je kar velika mrcina smo si omislili karavana, da ima ogromno prostora v prtljažniku, pa še vidiš ga, skratka to je prava stvarca zanj. Seveda smo nabavili tudi varnostno mrežo, ki po zakonu mora biti. Če nimate mreže potem mora biti pes privezan. Tudi to smo najprej poizkusili samo je bil revež tako nesrečen da je zgrizel varnostni pas   Tongue. Ob sile je naš Berny. No drugače pa ko smo šli z njim poleti na morje, na Hrvaško, noben sploh pogledal ni če imamo psa s sabo ali mu kar tako kažem njegovo Knjižico (takrat še ni bil v veljavi zakon o potnih listih za psa). Mogoče se je že slike ustrašil. Je pa le mrcina  Grin Grin Grin.

No seveda je potrebno biti ekstra previden, ko imaš psa v avtu. Vendar nesreča tako in tako ne počiva. Če ti paziš se ti pa kakšen k***** najde  da se zaleti vate. Na srečo se nam to še ni pripetilo.

Želim vam veliko srečnih uric vožnje z vašimi pikci!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #58 : četrtek, 03.02.2005 : 21:22:42 »

23. člen
84. nezanesljivo je ravnanje udeleženca v cestnem prometu, kadar zaradi neizkušenosti,
neznanja, vpliva alkohola, mamil ali drugih vzrokov ne obvladuje več lastnega obnašanja
ali vozila v cestnem prometu in prihaja zaradi tega do kršitev prometnih pravil, prometnih
znakov ali odredb;
85. ogrožanje je ravnanje, ki je v nasprotju z določili tega zakona, s katerim udeleženec v
cestnem prometu povzroči nevarno situacijo, zaradi katere bi se lahko pripetila prometna
nesreča, pa se ni, bodisi po naključju ali zaradi ustreznega ukrepanja udeležencev v
cestnem prometu;

Drugi vzroki-pes ti skače po avtu in moti tvojo pozornost.


65. člen
(1) Tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz ali pritrditev tovora, morajo biti na vozilu
naložene, pritrjene ali pokrite tako, da:
1. ne predstavljajo nevarnosti ali ovire za druge udeležence v cestnem prometu;
2. ne povzro č ajo škode na cesti in objektih;
3. ne onesnažujejo okolja;
4. ne zmanjšujejo stabilnosti vozila;
5. ne povzročajo ve č hrupa, kot je dovoljeno;
6. ne zmanjšujejo preglednosti vozniku;
7. ne zakrivajo naprav vozila, registrskih tablic in drugih predpisanih ozna č b;
8. se ne razsipavajo ali padajo z vozila.
(3) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbama tega člena.

Pes se lahko smatra tudi kot tovor.


83. člen
(1)   Med vožnjo morajo biti voznik in potniki na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripeti na način, kot ga je določil proizvajalec.
Z globo 20.000 tolarjev se kaznujeta za prekršek voznik ali potnik, ki
ravnata v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.

Pes se lahko smatra tudi kot potnik.


109. člen
(2)Domače živali (psi, mačke, drobnica ali več je živali), ki lahko ogrožajo promet, so
lahko na cesti le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.
Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju
z drugim odstavkom tega člena.

Da ne bo kdo privezal psa na avto (zunaj), ker je za to kazen!!!
  Shocked

Več nisem našla.

Najverjetneje bo policist psa smatral kot tovor in temu ustrezna bo tudi kazen.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 03.02.2005 : 21:42:49 »


Da ne bo kdo privezal psa na avto (zunaj), ker je za to kazen!!![/i]   Shocked

Hehe, kaj pa ce je povodec napeljan skozi okno in ga voznik drzi (ni privezan za avto!), pes pa zunaj tece. Wink Malo za salo malo za hec (pa da ne boste mislili, da se to ne dogaja,...bom enkrat slikala Grin).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines