mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 14:33:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 73723 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #135 : nedelja, 03.12.2006 : 12:26:13 »

Pa tudi varnost je malenkost nižja, samo trditev, da je pes tam bogi je pa zgrešena, sploh če jih imaš več.
Če bi mogoče kdo na to pomislil  Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #136 : ponedeljek, 04.12.2006 : 19:01:18 »

Hja...sem prej hotela dotati zraven, da ne nameravam imeti več kot dva psa  Grin. Moj bi verjetno užival tam notri, mu je važno samo, da se pelje.
Logiran
dunja-dodo
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #137 : sobota, 20.10.2007 : 13:44:59 »

kakšen je sploh zakon za prevoz psa v avtu... jst svojga terierčka ne morm dat v prtljažnik...  Undecided
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #138 : sobota, 20.10.2007 : 14:47:22 »

V pismu s policije so na to vprašanje odgovorili:
Sedanji zakon določa da pes mora biti tako nameščen da ne ovira voznika pri vožniji - lahko je privezan s pasom za pse v avtu, se pelje v prtljažniku (opcijsko tudi z zaščitno mrežo) ali pa je v transportnem boxu. Je pa v kratkem v pripravi nov zakon, ki določa prevoz psa v avtu.

Mi imamo našo na pasjem zaščitnem pasu za avto na zadnjih sedežih (je najcenejša varianta), čeprav se pa dostikrat tudi pelje v prtljažniku (in to z veseljem).
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #139 : nedelja, 21.10.2007 : 08:48:04 »

Pri meni se psička na krajših razdaljah vozi z varnostnim pasom na zadnjih sedežih, na daljših pa v boksu (ji je bolj komot). Če jo imam na varnostnem pasu, ji dam vedno gor tudi nagobčnik, zaradi varnosti - da jo lahko v primeru nesreče ven iz avta potegnem ali pa reševalci, če bi slučajno bila v šoku in grizla, ne da se potem psa noben prijet ne upa.

LP
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #140 : ponedeljek, 07.01.2008 : 15:34:59 »

Ajo zadnji čas vsak dan vozimo na kratke razdalje (5-10 min) in prav vsakič med vožnjo bruha. V avto gre izredno rada, med vožnjo je pridna. Prej sem jo vozila na zadnjem sedežu, pripeto, potem sem jo dala na tla pred prednji sedež, da bi jo manj premetavalo, pa ni nič bolje. Tablete za vsak dan seveda ne pridejo v poštev.

Kakšen predlog, prosim?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #141 : ponedeljek, 07.01.2008 : 21:34:49 »

Verjetno dobi pred vožnjo obrok. Če je to pravi razlog, prestavi obrok nekaj ur pred vožnjo ali pa po vožnji.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #142 : ponedeljek, 07.01.2008 : 22:55:21 »

Verjetno dobi pred vožnjo obrok. Če je to pravi razlog, prestavi obrok nekaj ur pred vožnjo ali pa po vožnji.
Se strinjam..Hrane naj ne dobi vsaj eno uro pred vožno.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #143 : torek, 08.01.2008 : 13:44:02 »

Je samo enkrat dnevno, zjutraj ob 6.00.  Potem so samo priboljški, ampak res malo, pa kakšen ušes zgloda. Ven se peljemo po 20.00 uri, pa ima še vedno hrano v želodcu.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #144 : torek, 08.01.2008 : 14:46:42 »

pri Atosu to, da ne je pred vožnjo (tut če cel dan nč ne je) sploh ne pomaga. sm ugotovila, da mu je dosti boljše, če je odspredaj, še bolj pa če je na pol v naročju sovozniku ali pa se celo razgleduje po pokrajini Tongue. sej vem da to ni dobro, ampak v obratnem primeru je bruhica, tudi če ne je in dobi tabletko. na srečo se ne furamo dosti Smiley. če je pa po avtocesti in tekoča vožnja je ponavadi na zadnjem sedežu itak zakinka.
Logiran
Tulka
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #145 : nedelja, 13.04.2008 : 14:59:08 »

Nasa Tequila je grozno bruhala, tudi ce sem jo peljala ven zvecer, jedla pa je zjutraj. Pomagale so tabletke proti slabosti. Se pa strinjam, da to ni najbolj pametno, ce kuza vozite vsak dan. sedaj jo vozim v prtljazniku tako, da gleda ven, se pogosto ustavljam in ji dam par minut za 'predihanje', vozim z odprtimi okni in pocasi... In je bolje. Dolgim voznjam sem se pa na zalost morala odpovedati. Pomaga tudi poslusati kuza med voznjo - nasa  malo pred bruhanjem zacne tezko dihati in se oblizovati. Takrat moram nujno ustaviti.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #146 : nedelja, 13.04.2008 : 18:52:47 »

Se pa strinjam, da to ni najbolj pametno, ce kuza vozite vsak dan.

Zakaj? Mislim, da je to čisto odvisno od tega kako navadiš psa. Mi našega ZP Oskarja že od začetka zelo veliko vozimo v avtomobilu na kakšne izlete ipd. in Oskar resnično najbolj uživa v prtljažniku. Vedno ko je pri avtu, čaka, kdaj bomo odprli prtljažnik, da bo lahko sedel vanj.

lp Teja.
Logiran
Tulka
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #147 : ponedeljek, 14.04.2008 : 12:13:45 »

Mislila sem, da ni najbolj pametno vsak dan psu dajati tablet proti slabosti. Proti vsakodnevni voznji pa seveda nimam nic proti. Naso bi prav rada jemala povsod s sabo, ce ji ne bi bilo tako grozno slabo v avtu.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #148 : ponedeljek, 14.04.2008 : 16:39:08 »

Narobe sem razumela  Smiley
Če pes nima veselja do vožnje z avtom, potem ga res ni priporočljivo siliti v nekaj.
Mi na srečo nimamo takšnih problemov.  Smiley
lp Teja
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #149 : sreda, 10.09.2008 : 11:35:23 »

Sicer je na portalu članek kako naj bi se psa prevažalo, pa slabost...

Me pa nekaj zanima. Ali kdo ve kakšno kazen lahko dobiš, če psa ne prevažaš varno in ovira voznik (varno: boks, pregradna mreža, varnostni pas)?

Če teme že obstaja se opravičujem ampak že nekj dni brskam pa ne najdem ničesar Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines