mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 14:25:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 73707 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #120 : četrtek, 30.11.2006 : 16:01:56 »

tudi jaz ga še iščem  Sad pri nas ga še nisem uspela izvohat. ideje zelo dobrodošle, drugač pa spet - tujina  Roll Eyes cena ca 100€
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #121 : četrtek, 30.11.2006 : 16:42:54 »

Jst imam podobnega. Oprsnico in pas (nek vmesni podaljšek-ki se lahko skrajša ali podaljša) potem se pa pripne na oprsnico in v avtu, tam, kjer je za običajen varnostni pas za ljudi.
Kupila sem ga na Brdu v centru Tucano.

(ima pa eno slabost-vsaj moja Liza je dostikrat stopila  ravno tja, kjer ni treba, potem se pa pas odpne...)
LP Mojca

 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 30.11.2006 : 16:52:56 »

liza-asta, to imam tudi jaz, ta zadeva se dobiva vsepovsod, ni problema.
iščem pa tako verzija katera deluje kot pas za ljudi v avtu, torej gurtna na rolki, ko ni sile jo pes lahko izvleče kolikor potrebuje, nato se spet nazaj zrola. Ko pa je sila - mislim zavorno- pa pas ZABLOKIRA takoj in prepreči psu da se zaleti naprej.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #123 : četrtek, 30.11.2006 : 22:56:02 »

Samo ta varianta za moje pojme pri nas ni dovoljena. Razen če ni ta zarolani del krajši, kot zgleda na sliki.
Na sliki zgleda kot bi imel vsaj en meter. Tongue

Pes ne sme namreč meti možnosti, da se zrine na prej. Namen je seveda ta, da ne sme motiti voznika med vožnjo, oz. sploh nima te možnosti.

Če sem pa narobe vidla, je pa to super zadeva!!!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #124 : petek, 01.12.2006 : 14:05:17 »

Saj zato se mi pa gre, da to zadevico nekje dobim v roke in pogledam kako funkcionira  Undecided v praksi se lažje vidijo prednosti/slabosti.

moram pa priznati in se popolnoma zavedam, da sem v vsakem primeru v prekršku, glede na to, da nimam zadnjih zicev Wink
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #125 : petek, 01.12.2006 : 14:32:53 »

Zakaj pa?
Sej če daš pregradico, je vse v redu...

Tako sem mela tudi jaz na začetku, ampak sem kmalu ugotovila, da ima pes preveč prostora in bi ga ob trku lahko dobro premečkalo.
Zdaj je v boksu, ker si je oprsnico kar 2x "predelala".  Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #126 : petek, 01.12.2006 : 14:50:35 »

Ang, pregradice nimam kam dat, prav tako boxa ne - čist zares  Grin
samo ta varijanta z oprsnico je izvedljiva  Wink
nimam zadnjih zicev in nimam prtljažnega prostora , sedi/leži zraven mene na sovoznikovem sedežu in ker je mali potniški prostor ga nimam kam drugam dat: http://www.moj-album.com/slike/604712/n9qtRUQX120QIkSh.v.jpg
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #127 : petek, 01.12.2006 : 18:37:34 »

Meni se zdi varianta s tem dolgim pasom precej bolj nevarna, ker ima preveč vrvice. Tisti pas, ki sem ga imela prej, je bil naštiman na najkrajšo dolžino in bi bilo ib trku enako kot pri tem, ko bi se zategnil. Mogoče še celo varneje. Je bil pa tisti velik problem, kot ha je omenila liza-asta, da je Bucko stopil nanj in... Jaz sem nad vsemi temi variantami obupala in kupila transportni box (imam seveda prostor zanj). Meni je rešitev res super, pes je varen in zadovoljen, meni pa ni treba ves čas čistiti oken in sesati avta. Grin
Skogkatt...zate bi bila pa verjetno najprimernejša varianta, tista oprsnica, skozi katero se vtakne tisti varnostni pas, kot ga uporabljamo ljudje. V enem postu je nekdo to napisal. pa nimam časa iskati Huh.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #128 : petek, 01.12.2006 : 18:41:50 »

ja vem katera, to sem si ravna nabavila in je zdaj na preizkusu Wink
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #129 : sobota, 02.12.2006 : 10:02:50 »

Bo treba menjat prevozno sredstvo  Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #130 : sobota, 02.12.2006 : 10:26:21 »

Wink zaenkrat se ne Tongue
Logiran

lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #131 : sobota, 02.12.2006 : 12:23:22 »

Obstaja še ena rešitev: prikolica za pse, ki se jo montira na kljuko od avta, tako kot običajna prikolica. Sama sicer ne bi dala psa tja noter, sem pa zadnjič videla žensko, ki je na ta način pripeljala svoje 4 pse  Grin.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #132 : sobota, 02.12.2006 : 13:22:59 »

ja, tud to sem že videla (zame seveda spet neizvedljivo, ker ni vlečne kljuke za moj avto Grin) , najbolj fajn mi je pa tist črni pick-up iz mb, mislim da tekmuje na dirkah vprežnih psov. zadaj je nakladalna površina predelana v več boksov. ful fajn    Cheesy
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #133 : sobota, 02.12.2006 : 18:45:04 »

Zakaj pa ne?
Ima dovolj prostora, okno in mir. Za daljše razdalje dosti manj stresno in utrudljivo. Lepo se na spi in ko prideš na cilj je lepo spočit.
Ko smo pa šli z avtom na Polsko in so bili trije psi na kupu v dokaj velikem prtljažniku, jih je pa vse neprimerno bolj utrudilo kot bi jih, če bi bil vsak zase v svojem boksu.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #134 : nedelja, 03.12.2006 : 11:27:58 »

Meni ne ustreza, ker je s prikolico dosti težje vozit, pa še psa nimam pod kontrolo. Zaenkrat imam v avtu dovolj prostora za tri ljudi in boks.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines