mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 11:14:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 74680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #105 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:15:53 »

Oprsnica se dobi glede na obseg prsnega kosa in je do neke mere prilagodljiva, ce imas mladicka, pa je velika verjetnost da bos morala nekje v sredi njegove rasti kupiti novo. Pred nakupov izmeri prsni kos, potem pa na deklaraciji pise za kaksen obseg je...recimo 40-50 cm, pomeni za najmanj 40 in se lahko nastavi (razsiri) do 50 cm.

Kako izgleda pripet slike sicer nimam, ampak brez skrbi, ko bos imela oprsnico na psu, dejansko samo s karabinom pripnes varnostni pas, ali pa ce imas varnostni pas in oprsnico v enem, samo pripnes na navadni pas.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #106 : ponedeljek, 27.03.2006 : 13:56:44 »

hvala za odgovor. sem v tukanu približno videla kako izgleda tako da ni panike.
bom pa verjetno v roku enega tedna kupila oprsnico+pas. a mogoče še kdo ve če je še kje trgovina za živali v novem mestu, razen v hederi.

hvala
Logiran
evi
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #107 : ponedeljek, 07.08.2006 : 20:20:55 »

   Jaz pa še nimam psa vendar mislim,da lahko vsak pes zdrži vožnjo.Če mu vožnja ni všeč naredite med vožnjo pavze,(vstavite se kje na travniku ali v gozdu).Tam se s psom igraj pa mu bo že bolje.
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #108 : ponedeljek, 07.08.2006 : 20:38:29 »

Evi vsak pes res zdrži vožnjo, ker nima druge izbire, saj ga mi posadimo v avto in ga iz njega tudi spustimo, res pa je, da nekateri psi vožnjo naravnost obožujejo, nekaterim je vseeno, nekateri pa je ne marajo. Našemu kužatu je v avtu zelo slabo. Hitro se začne sliniti (kar kaplja mu iz ust) in kasneje tudi bruha (trikrat, štirikrat, petkrat...) pa si predstavljaj kako mu je Sad Tudi ustavljanje včasih ne pomaga (pri nas ni). Je pa kužata res pametno v avtu zavarovati, moj je v torbi, torba pa je pripeta s pasom (malo zaradi polocije, večino pa zaradi varnosti) Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #109 : torek, 08.08.2006 : 10:36:13 »

Psi so različni! Tisa naravnost obožuje vožnjo z avtom! Imam pa jo pripeto (oprsnica in pas)!
to je tudi lepo, da se pes ne sprehaja v avtu!
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #110 : torek, 08.08.2006 : 13:08:38 »

Jaz sem kupila tisto oprsnico in je super! Cheesy
Sicer celo oprsnico uporabljam za daljše vožnje, jo pa vedno pripnem s paskom, ki je poleg oprsnice, da mi ne leze naprej.
Absolutno pa ne smem brez nje v avto.  Cheesy
Logiran
naša rika
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #111 : torek, 08.08.2006 : 20:47:19 »

Psičko (prinašalko) nameravamo vzeti s sabo na morje.
Zanima me, če lahko psa peljemo na zadnjih sedežih, če damo mrežo med prve in zadnje sedeže, ali mora bit pes obvezno v prtljažniku?

Hvala vnaprej
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #112 : torek, 08.08.2006 : 22:08:42 »

Psičko (prinašalko) nameravamo vzeti s sabo na morje.
Zanima me, če lahko psa peljemo na zadnjih sedežih, če damo mrežo med prve in zadnje sedeže, ali mora bit pes obvezno v prtljažniku?

Hvala vnaprej

Na zadnjih sedežih je najbolje, če je pripeta z varnostnim pasom. To je poseben pas, ki se ga na eni strani pripne na pasjo oprsnico, drugi del pa v nastavek, kamor se vtakne običajni pas (za ljudi).
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #113 : torek, 08.08.2006 : 22:22:21 »

Psičko (prinašalko) nameravamo vzeti s sabo na morje.
Zanima me, če lahko psa peljemo na zadnjih sedežih, če damo mrežo med prve in zadnje sedeže, ali mora bit pes obvezno v prtljažniku?

Hvala vnaprej
Lahko daste tudi tako mrežo.Samo da pes ne zleti naprej v primeru hitrega zaviranja.

lp
Logiran
naša rika
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #114 : sreda, 09.08.2006 : 14:46:33 »

Super, hvala za odgovore!

lep pozdrav
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #115 : torek, 15.08.2006 : 18:50:23 »

Pozdravljeni!
Zanima me, kako je pri vas glede vožnje psa z avtom. Se rad pelje ali mu je slabo? Če mu je slabo, kako ga prepričate da gre naslednjič spet v avto Huh? Slišala sem za tablete proti slabosti. Jih kdo uporablja?

LP

moj zelo slabo prenaša vožnjo, ima strah pred avtomobilom in se peni že preden ga damo v avto... potem pa bruha
zadnje čase je malo boljše, saj imamo za na dolge razdalje tablete, za krajše pa poseben sprej, ki psa pomiri, saj ima vonj po njegovi mamici, psu domač vonj, kot ga je imel v leglu
neverjetno ampak učinkuje Cheesy
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #116 : ponedeljek, 21.08.2006 : 10:34:52 »

Jaz bi vsakemu raje kot tablete in spreje priporocala en posten trening navajanja na avtomobile, vzame sicer kar precej cas, ampak obicajno je precej bolj ucinkovito, kot dozivljensko "filanje" s tabletami.
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #117 : sreda, 29.11.2006 : 21:50:24 »


Lahko povem, da ima naša psička oprsnico, ki je prav za v avto, in ima na hrbtu trak, skozi katerega pozem zapneš navaden pas v avtu, ampak ne deluje dobro. Psička se lahko premika in se zato čisto zamota, tako da svetujem da ne kupite samo oprsnice, ampak še en poseben pasji varnostni pas, o katerem je govorila že Lejca. 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #118 : četrtek, 30.11.2006 : 15:37:54 »

no ja, ta pas katerega lejca in smajli mislita, je že dolgo v naši uporabi. je boljše kot nič, vsekakor pa ni varno ali optimalno. najboljša stvar za pripenjane v avtu bo kar automatic pas, kateri se zarola naprej/nazaj in najbolj pomembno, zablokira v primeru zaviranja, ravno tako kot pri varsnostnih pasovih za ljudi.
Ni poceni, ampak jaz si ga mislim nabaviti saj je vsak cm dolžine lahko odločilen ali pa ravno usodno preveč. Sem že imela trenutke ko sem morala zelo zavirati in je pes odletel naprej, kolikor mu je pas dal možnosti, in ni fajn to. Čist na kratko ga pa ne morem pripeti, bi bilo glede na njegovo velikost precej mučno zanj.

Najboljša rešitev sploh je seveda box, ampak če ni možnosti za njo, bo ta automatic pas kar v redu rešitev.

Logiran

Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #119 : četrtek, 30.11.2006 : 15:57:31 »

Kje pa lahko kupiš ta automaic pas? Nekaj podobnega iščem. Z navadnim pasom večjega psa ne zadržiš na zadnjih sedežih.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines