mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 21:44:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 55073 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #90 : torek, 01.02.2011 : 13:34:28 »

Zdaj si me pa našla. Jaz imam v glavi, da je testirano vse, kjer ni napisano posebej, da ni.
Tako da upam da nisem naredila škodljive reklame, ampak bom preverila.
Jaz žal enačim =vse kar ni naravno, ekološko, in z ne vem katerimi certifikati,  je kemija in testirana na živalih.
Tako da je to res samo moje mnenje.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #91 : torek, 01.02.2011 : 13:44:16 »

Meredith, an-ja hvala Kiss

Citat
Ampak  Alverde nastaja najbrž pod isto streho kot ostala DMjeva kozmetika, ki pa je testirana....

Ravno zato me zanima.  Smiley
Logiran

Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #92 : torek, 01.02.2011 : 14:03:29 »

boraks je kemična spojina (upam, da je uporabljen pravi izraz), ki se uporablja v kozmetiki in čistilih ... Je pa to natrijev nekaj nekaj (kemija ni ravno moja vrlina).

Stric google lažje o njem kaj pove če se vpiše bot Borax

Ga je pa vsaj pri nas kar težko dobiti ... osebno sem ga našla le v lekarni
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #93 : torek, 01.02.2011 : 14:45:52 »

Ok, hvala, to pa vem, da se dobi v lekarni. Je namreč pogosta sestavina tehle domačih čistil.
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #94 : petek, 04.02.2011 : 20:31:28 »

Natrijev borat; draženje dihal, kože, če ga zaužijemo pride do bruhanja in podobnega, pri večji količini lahko tudi umremo.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #95 : petek, 04.02.2011 : 21:28:10 »

an-ja, se po neki strani strinjam. Ampak če bi večina ljudi tako mislila, potem bi kupovali vse povprek, se niti ne bi trudili bojkotirati izdelkov, za kater pa zgotovo vemo, da SO testirani na živalih. Jaz bojkotiram izdelke, ki so preizkušeni in se trudim, da kupujem samo take, za katere glede na različne raziskave Pete ali prijateljev životinja sklepam, da niso preizkušena. Seveda pa so na prvem mestu dobro označeni izdelki Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #96 : petek, 04.02.2011 : 23:41:09 »

Ne na alverdinih ne na weledinih izdelkih ni prisotna omemba BDIH  Huh
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #97 : petek, 04.02.2011 : 23:44:05 »

kocka, boraks je bel prah, ki so ga uporabljali pri švasanju. Vsaj jaz sem ga nekaj dobila po tej poti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #98 : sobota, 05.02.2011 : 00:47:29 »

Ne na alverdinih [...] izdelkih ni prisotna omemba BDIH  Huh
Cisto na vseh, kar jih imam, je certifikat gor.
Tale znak: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/index.htm
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #99 : sobota, 05.02.2011 : 00:51:52 »

 Shocked
Ta moment sem šla preveriti: dva različna šampona (kava in marelica) + balzami za lase od alverde - brez znaka. Zobna pasta weleda+krema za prhanje enako. Ne razumem več nič. Znak je pri tebi prisoten na škatlici ali prav na izdelkih??
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #100 : sobota, 05.02.2011 : 01:01:58 »

Um, zdaj sem sla gledat sampon, se posipam s pepelom, ima samo "Vegan", BDIH pa ne. Sicer pa tudi na izdelku, ne le na skatlici. Ampak Vegan itak pomeni (tudi) ne testirano na zivalih. http://www.planetbio.si/blog/vegan-society
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #101 : sobota, 05.02.2011 : 01:04:58 »

Ampak Vegan itak pomeni (tudi) ne testirano na zivalih. http://www.planetbio.si/blog/vegan-society
Hvala za tole, nisem vedela Smiley Kul, ker te izdelke se vsaj brez težav dobi
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #102 : sobota, 05.02.2011 : 01:11:11 »

BDIH je le eden od certifikatov. Lahko se proizvajalci poslužujejo kakega drugega, točno jih ne vem povedat. Vegan naj bi bilo še malo strožje, ker prepoveduje vse sestavine živalskega izvora - med, mleko, jajca..(sicer ne vem koliko tega je v kozmetiki???)
Sploh ne najdem pravih besed, sem čisto utrujena, sem dobila od Vixi nakit na licitacijah...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #103 : sobota, 05.02.2011 : 01:18:18 »

Kaj pa L - angelica, italijanska firma, ima okusne zobne paste?
Ima ECOCERT cerfitikat, ki tudi vkljucuje ne-testirano na zivalih.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #104 : sobota, 05.02.2011 : 19:48:03 »

Uh, debata za moje področje Smiley

Pri naravni kozmetiki, tudi pri kozmetiki Alverde, bodite pozorni, da imajo vsi izdelki, ki jih kupujete gor certifikat. Certifikati so se namreč začeli zlorabljati tudi tako, da je kozmetična linija certificirala le nekaj svojih izdelkov s certifikatom, razlgalsila linijo za certificirano, kupci niso bili pozorni in so kupovali vse izdelke misleč, da imajo vsi certifikat. Pa nimajo. Tudi pri Alverde je tako. Niso vsi izdelki certificirani, certifikat imajo samo tisti izdelki, na katerih je certifikat viden na embalaži. To velja za vse izdelke in vse linije - če izdelek nima na embalaži certifikata, ni certificiran!

Kar se tiče Eccoert certifikata ne bom zgubljala besed - lahko rečem če, da je eden najslabših certifikatov, dovoljuje celo do 10% sintetičnih sestavin v proizvodu (!) zato ga jaz (pa veliko proizvajalcev naravne ali organske kozmetike po celem svetu tudi ne) ne priznavam za verodostojnega. Najmočnejši evropski certifikat ostaja Soil Association.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines