mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 15:31:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332830 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #5010 : torek, 02.06.2009 : 20:39:24 »

Agnesana, tole je pa kar za v žep dat pa domov odnest  Cheesy
Pa kakšne krasne glavice imajo te male šunkice  Kiss
Kaj pa peti korenjak, a mu ni uspelo, ali se samo slikat ni želel?
 
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #5011 : torek, 02.06.2009 : 20:49:49 »

Peta je bila samicka, ki je prisla zadnja na svet ze precej izcrpana, verjetno je spila prevec porodne vode... En teden so se borili skupaj z njo, preden pa se enega jutra ni vec zbudila Cry...
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #5012 : torek, 02.06.2009 : 20:52:38 »

Revica  Cry
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #5013 : sobota, 13.06.2009 : 19:39:33 »

Čestitke pa sožalje Kiss Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5014 : sreda, 01.07.2009 : 14:45:41 »

Li Mei in Pokica, skoraj en teden je že mimo, vidve se pa nič ne pohvalita z akademskimi dosežki Wink
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5015 : sreda, 01.07.2009 : 15:24:21 »

 Grin jaz se nimam kaj dosti za hvalit  Roll Eyes
Moj mali tibetanski vragec se je namreč tisti dan odločil, da pač ne bo priden. No, saj naredili sva, ampak sem bila malo žalostna, ker vem, da je par vaj nazaj delala zelo dobro...

Pri pokici pa je druga zgodba  Smiley
Tija je bila zvezda dneva in še sodnik jo je pohvalil. Pokica, ti bi se pa res lahko pohvalila in povedala kako sta razturali  Cheesy
Res sta bili super!  Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #5016 : sreda, 01.07.2009 : 20:37:34 »

Dejta no dejta punci, nama je kar malo nerodno ob takih komentarjih. Cool

Hvala Kalsang in Li Mei. Smiley Kiss

Sicer sem pa mislila Kalsang, da sva zaključili (šele) z srednjo šolo. Roll Eyes No, ti še najbolje veš, kako je s temi nazivi.

Je pa res veliko odvisno od dneva, kakše volje je naš buhtelj ravno na dan izpita. Jaz sem se rešila zadnji hip, ker Tija, ko smo šele prišli na teren, ni hotela ne sedeti ne dati prostora na razmočeni barjanski travi.  Lips Sealed 

Li Mei je pa dejansko briljirala nekaj tednov nazaj in bi takrat, po mojem mnenju, naredila izpit, z veliko boljšo oceno. Punca se je že malo naveličala šole, ki se je, resnici na ljubo in na nesrečo vseh pasjih kanditatov, malo podaljšala. Mejki pošiljam en veelik  Kiss! Saj veš Li Mei, da do mene goji pač posebne simpatije (še posebej, če imam v roki košček salamice Kiss), kot tudi jaz do nje. Wink

Sem pa zelo vesela, da sem imela zadnjič, po dolgem času spet priložnost videti dve lepotički, Taro in Pamo. Kiss

Pa hvala Kalsang, ker se ti da ubadat in odgovarjat na 100 vprašanj, ki si jih slišala že neštetokrat. Smiley

Upam, da se kaj vidimo v bližnji prihodnosti.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5017 : sreda, 01.07.2009 : 22:36:01 »

Čestitke obema! Li Mei, šola tem našem kosmatincem res rata dolgočasna, če se predolgo vleče, samo da je spričevalo pozitivno Wink

Tudi vaju je bilo lepo videt. Se ob priliki še kaj pomenimo.

lp
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5018 : četrtek, 02.07.2009 : 01:31:56 »

Ja, Li Mei je res postalo malo dolgčas  Roll Eyes, zato zdaj doma razbijava rutino s super zabavnimi trikci  Cheesy
Pokica, mislim da bi šla Mejka zraven tebe odlično poleg - bi te neprestano v roke gledala. Ker tvoja salamica je pa zakon in take v naši trgovini ne prodajajo  Roll Eyes Grin
Tudi za Tijo en velik  Kiss od naju!

Zadnjič sem tudi jaz spoznala Taro in Pamo. Zelo, zelo lepi punci sta  Kiss

Pa hvala Kalsang, ker se ti da ubadat in odgovarjat na 100 vprašanj, ki si jih slišala že neštetokrat. Smiley
Pod tole se pa absolutno podpišem in hvala tudi iz moje strani  Smiley

Se vidimo!



Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5019 : ponedeljek, 06.07.2009 : 08:22:05 »

Že pred nekaj časa je tekla debata o plivaseptu, ampak je sedaj ne najdem  sram

Ali gre za roza plivasept (za umivanje rok) barve in se kupi v lekarni? Bella ima očitno razdraženo kožo (se kraspa po vratu); po pregledu ne najdem nič posebnega, pa sem razmišljala da jo skopam s plivaseptom. Kaj menite?

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5020 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:00:36 »

Plivasept, ki ga uporabljam, je res roza barve, ne vem pa, če je isti, kot za umivanje rok. Kupim ga namreč pri veterinarju, ki mi ga odlije v plastenko brez nalepke.

Praskanje lahko pomeni tudi prisesanega klopa nekje na vratu, za ušesi ali blizu vrat, lahko tudi pod sprednjimi tačkami.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #5021 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:56:44 »

Plivasept služi tudi za umivanje oz. razkuževanje rok (uporabljajo ga kirurgi pred operacijami). To sem prebrala na original nalepki na šamponu, ki sem ga kupila pri veterinarju, potrditev pa sem dobila tudi od gospe, ki je zaposlena v laboratoriju, kjer ga uporabljajo.

Je pa stvar zelo močna, zato ga je treba fajn razredčit.

Lp Smiley
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5022 : torek, 07.07.2009 : 08:23:01 »

Kako pa razredčite - 4:1? Da je ne bi preveč dezifincirala Wink  Ali s Plivaseptom skopate celega psa ali samo "problematične" predele?

Ali po šamponiranju uporabite tudi balzam?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5023 : torek, 07.07.2009 : 10:40:56 »

Večinoma s plivaseptom namažem samo prizadeti del. V teh primerih plivasepta ne razredčim, nekaj ga dam na kosem vate in namažem prizadeti del. Tudi splahujem ne, preprosto pustim, da se posuši. Splahovati pa nočem, ker bi se potem vse skupaj spet zmočilo, medtem ko je poanta v tem, da se prizadeti del posuši.

Celega psa sem kopala s Plivaseptom samo enkrat. V tem primeru razredčiš (koliko, pojma nimam - jaz sem nalila nekaj plivasepta v skodelico, dolila vodo in potem z gobo nanašala na psa, vem pa, da sem ga dala v skodelico zelo malo). Ko je pes našamponiran, pustiš delovati deset minut, potem pa ornk splahneš. Takrat balzama nisem uporabila, pa je bilo ok.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #5024 : sreda, 15.07.2009 : 15:57:28 »

Lepo pozdravljeni,

po dolgeeeem pol letnem vsakodnevnem premisleku je danes padla odločitev,.. Ja shih-tzuja bova imela,...

Sedaj pa bi vas prosila za vaše mnenje, da vidiva če sva se prav odločila,.. O pasmi sva prebrala veliko,..

Zanima naju glede na to, da velikokrat piše, da je shih-tzu zadrzan do drugih psov in ne rabi družbe drugega psa,.. primeren za naju, ki imava doma 1,5 letnega mopsa???

Ker nisva še nikoli imela dva psa me zanima sledeče :
Mopsek je v najini odsotnosti doma v stanovanju v velikem boxu,.. bi lahko v prihodnosti bila oba skupaj v enem velikanskem boksu ali ločeno?

Aja seveda sem pozabila napisati, da bova kupila rodovniškega shih-tzuja. Se ne mudi,..kadar bo kakšno naslednje leglo,.. do takrat pa bova še naprej prebirala vse o shih-tzujih in se učila,...
Logiran
Strani: 1 ... 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines