mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 13:11:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332670 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4500 : četrtek, 04.12.2008 : 14:46:01 »

Pri nas plaščke uporabljamo samo v hudih nalivih in metežu (če že moramo takrat ven). Mojih ne zebe, oziroma, ne zebe ju, ker se zunaj gibata, laufata, hodita. Tara se sicer začne trest, če je nekaj časa pri miru, toda na mrazu sta zunaj zelo redko kdaj pri miru. Kot pravim, se gibamo in ju ne zebe. Pamo pa sploh ne, ker ima ornk kožuh.

Brez potrebe ni treba shih tzujev oblačit. Imajo dovolj dlake, da jih ščiti.

Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #4501 : četrtek, 04.12.2008 : 15:19:33 »

Citat
Brez potrebe ni treba shih tzujev oblačit. Imajo dovolj dlake, da jih ščiti.
Citat

Ja saj sem si mislila, ker se moja nikoli ne trese in ga uporabljam reds pri hudem minusu in pri padavinah. Pa po striženju - to nam pa tudi pozimi ne uide, saj se pri 6 cm že začnemo strašno vozlati  sram
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4502 : sobota, 06.12.2008 : 09:58:15 »

Pozdrav vsem!

Kako je Endyju že zrasla dlaka! Še malo pa jo bo zopet po tleh vlekel. Tudi Lun je na prvem snegu strašansko užival, zdaj pa samo še dežuje in ni duha ne sluha o zimskih norčijah  Undecided

S plaščki je pa tako, da probaš vse možno in ga na koncu uporabljaš samo v močnem dežju. Tako kot si rekla Kalsang  Wink. Meni so najbolj všeč mrzla jasna jutra, ko je vse pomrznjeno in z Lunom udariva en hiter sprehod. Seveda pa je še večje veselje sveže zapadel sneg, sploh, če si prvi, ki dela stopinje v njem Cheesy
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4503 : sobota, 06.12.2008 : 15:12:43 »

Tudi mi uporabljamo samo palerino v dežju, pa še to smo si omislili šele letos naprvomajskih počitnicah, ko smo imeli ogromno dežja in omejen možnosti sušenja. Drugače pa tudi Lino nikoli ne zebe.

Smo pa imele v zadnjem tednu precej nočnih mor, ker ni in ni želela ven po žlavsi in dežju...no jaz sem bila bolj vztrajna in sem jo dobesedno prisilila da sva šli ven, ampak smrklja ni hotela opraviti potrebe, smo vztrajale zunaj večkrat na dan po več ot 1 uro pa ni in ni šla niti lulat. Me je že tako skrbelo da sem mislila da bova morali na veterino. Lulala je samo 2x na dan... Meni se to zdi full premalo. Me zanima če ma kdo odraslega šicuja ali pa pač psa, ki opravlja potrebo samo 2x dnevno in mu to ne povzroča nobenih zdravstvenih težav? Mene namreč skrbi da bo to vplivalo na ledvice pa mehur....

A imate vi tudi že kaj prazničnega vzdušja s petardami  Angry No pri nas se je že začelo in seveda je to še ena od tistih zadev, ki lino spravlja ob živce in če poči ko se pripravlja na lulanje spet ne gremo lulat dokler ni vsaj 10 min brez pokanja da se ji očitno zdi dovolj varno za lulanje. Tole njeno neopravljanje potrebe me spravlja ob živce  Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4504 : sobota, 06.12.2008 : 20:16:30 »

Pri nas je petard in podobnega bilo že enkrat novembra.. in to so delali mulci stari 12 let.. vedno sem se drla čez njih, samo si mislijo svoje. Saj tega "t-glavnega" zelo oče podpira. Tongue Angry
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #4505 : nedelja, 07.12.2008 : 20:18:10 »

No, pa se še jaz malo javim  Smiley

Mi plaščke oblačimo predvsem takrat, ko je treba dlako zaščitit pred snežnimi kepami. Atenico pa tudi takrat, ko malo bolj dežuje, ker je ona pač dama in se noče zmočit  Roll Eyes

Kar se petard tiče, pa moram naše pohvalit. So čisto flegma ob pokanju  Cool

Prejšnjo nedeljo smo bili spet na razstavi - CACIB Zagreb, kjer je Santi pobral CAC in rCACIB  Smiley
Sonček je bil spet zelo perspektiven in sodnica je bila zelo navdušena nad njim. V ringu hodi tako važno, da moram kar šibat za njim  Cheesy

Lp, Sara

[attachment deleted by admin]
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4506 : nedelja, 07.12.2008 : 20:34:15 »

Čestitke Mei Tashi! Cheesy
Pridni pridni! Kiss

Slikice so pa za požret! Grin Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4507 : nedelja, 07.12.2008 : 20:47:21 »

Čestitke! Smiley
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4508 : ponedeljek, 08.12.2008 : 19:21:48 »

Ooooo, lepotec črno beli  Kiss.

Pri nas na srečo petarde še ne pokajo in zato še ne vemo ali nas bo kaj strah  Wink. Upam, da ne, ker ga še sploh nisem videla, da bi se česa bal.

Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4509 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:03:26 »

Super da so tako ravnodušni do petard, upam da tako tudi ostane. Lina se ni nikoli zmenila za pokanje, potem pa so nam predlani priredili ognjemet direktno nad glavo zveček, ko sva šle nič hudega sluteč na sprehod in je bilo pravljice konec Sad Saj verjetno niti ni bilo zanalašč, samo po napačni poti sva prišli ob napačnem času Sad no od takrat je reva full prestrašena....je bilo res grozljivo še jaz sem se full ustrašila in verjetno nanjo prenesla svoje in rezultat je tukaj, no panike ni da bi bezljala (tako kot takrat ko se mi je snela iz povodca in bezljala) je pa repek med nogami in ni časa ne vohljat ne lulat samo opreza kje bo spet počilo  Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4510 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:08:10 »

Kimi* groza. Kaj pa če bi poskusili s pomirjevali. Sicer z njimi nimam izkušenj, ker se naša še zgane ne ob pokanju, ampak bi lahko mogoče poskusili?
Nevem pa kakšni so stranski učinki,...
Da se pa psa tudi naučit na pokanje. Sploh na temu delajo lovci, ki imajo streloplašne pse.. naša Murka je bila taka.. pa se je navadila na straljenje, zdaj pa sploh ni problemov na lovu..

Upam, da boste imeli čim bolj mirno letos.. Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4511 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:28:04 »

Običajna pomirjevala baje niso fajn. Je pes zadrogiran, paraliziran, toda še vedno sliši pokanje in se boji. Dorwest ima dobre zeliščne preparate, ki pomagajo psom s strahom pred petardami. Wink

Mei Tashi, čestitke! Smiley

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4512 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:36:43 »

Običajna pomirjevala baje niso fajn. Je pes zadrogiran, paraliziran, toda še vedno sliši pokanje in se boji. Dorwest ima dobre zeliščne preparate, ki pomagajo psom s strahom pred petardami. Wink


Se mi je zdelo, pa nisem bila čist ziher.  sram
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4513 : torek, 09.12.2008 : 10:06:20 »

je pa repek med nogami in ni časa ne vohljat ne lulat samo opreza kje bo spet počilo Sad

Tako je žal tudi pri nas. Tudi sama se bom te dni odpravila do trgovine v Ljubljani, kjer sedaj prodajajo Dorwest izdelke. Upam, da bodo pomagali.

Je pa res, da se je Tija, še pred petardami, par mesecev nazaj, kar naenkrat začela bati tudi sokovnika oziroma njegovega zvoka. Undecided Včasih je čakala pri meni, medtem, ko sem sočila, ker je vedela, da bo potem dobila "ostanke", sedaj me pa samo gleda z varne razdalje, medtem, ko se ukvarjam s sokovnikom.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4514 : torek, 09.12.2008 : 16:45:21 »

To je tako zanimivo.
Bella naprimer se pa ne boji petard, ampak sesalca in fena za lase..
Petarde in podobno pa "ne šlivi" Huh
Logiran
Strani: 1 ... 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines