mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 12:46:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 332624 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4185 : sobota, 11.10.2008 : 13:07:07 »

Ma jaz se prav čudim, čemu tole "upiranje" testom. Sem se prav spomnila, kako mi je McKruster zadnjič svetovala vztrajanje Tongue. Po logiki stvari naj bi bilo kliniki v interesu, da tam pustiš čim več denarja ne pa da stranke prepričujejo, da nekaj nima smisla testirat. Pa saj za to plačaš. Undecided Prav butasto sem se počutila včeraj v ordinaciji.

Felina, hvala za tole izkušnjo. Itak sem odločena, da v primeru, da če se šepanje v kakršnikoli obliki ponovi, gremo nemudoma na testiranje.
Logiran
Gabyca
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #4186 : sobota, 11.10.2008 : 13:10:19 »

Agnesana imam dolgodlako civavo, izgleda pa takole drugi dan po kopanju:

http://www.moj-album.com/slike/6761565/mtupxccCc4AoIH40.v.jpg
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4187 : sobota, 11.10.2008 : 15:16:31 »

Pokica, o testih na klopne bolezni v odsotnosti izrazitih simptomov sem se pogovarjala z več veterinarji. Problem je v tem, da so testi na protitelesa in pokažejo, da je pes prišel v stik s povzročiteljem bolezni, ne pa da je dejansko pri njemu izbruhnila bolezen. Kot pravi Felina, okuženih je 80% psov, zboli jih precej manj. Zato je v odsotnosti izrazitih simptomov težko reči, ali je pes bolan. V veterinarski kliniki Zvitorepka v Celju so mi zato raje predlagali temeljit sistematski, preventivni pregled psa vključno s krvno sliko, ki bi v primeru bolezni bila slaba, potem bi pa delali dodatne teste. To se mi zdi pametno. Namreč, moji psici sta imeli letos kar nekaj klopov, vendar ne kažeta nobenih bolezenskih simptomov. Vseeno me malo skrbi, zato bomo naredili temeljit preventivni pregled, da se pokaže njuno splošno zdravstveno stanje. Če bo krvna slika pokazala odstopanja, bomo šli pa naprej gledat.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #4188 : sobota, 11.10.2008 : 15:26:39 »

Agnesana imam dolgodlako civavo, izgleda pa takole drugi dan po kopanju:


Takole so moji izgledali, kadar sem uporabila prevec koncentriran balzam. Pa tudi po premocnem samponu izgleda dlaka mastna. Poskusi z bolj razredcenim samponom in balzamom in potem res temeljito speri, se posebej useska. Ta ponavadi pri spiranju bolj pazimo, da ne pride voda v njih, pa lahko ostane se kaj sampona na njih.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4189 : sobota, 11.10.2008 : 15:34:14 »

V veterinarski kliniki Zvitorepka v Celju so mi zato raje predlagali temeljit sistematski, preventivni pregled psa vključno s krvno sliko, ki bi v primeru bolezni bila slaba, potem bi pa delali dodatne teste.

Hvala za nasvet. Smiley
Logiran
Gabyca
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #4190 : sobota, 11.10.2008 : 15:36:50 »

Najlepsa hvala za odgovor! Smiley

Gaby
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #4191 : sobota, 11.10.2008 : 15:56:01 »

Tole pri vas s klopnimi boleznmi je videt prav grozljivo. Saj je cloveka strah iti na en posten sprehod, saj klopu ne mores preprecit past na psa in se prisesat...
Kalsang javi prosim, kaksne boste imeli izvide. Pokica, za miren spanec je res bolje narediti teste... Potem lahko pospravis strah v predal, do naslednjega klopa Angry.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4192 : sobota, 11.10.2008 : 16:25:24 »

Agnesana, vsekakor javim. Tole s klopi je res grozljivka, ampak kaj češ, ven je pa tudi treba it. Moji punci sta zdaj v teh naših zasavskih hribih čisto prerojeni, tako da nazadnje to odtehta vse. Stoprocentne zaščite seveda ni, si pa pomagam na več načinov in že nekaj časa je mir. Je pa trajalo, preden sem pogruntala, katera kombinacija najbolj deluje. Obe imata elektronski obesek proti klopom (deluje recimo 80%), Practic ampule in po potrebi še Zyzek sprej.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4193 : sobota, 11.10.2008 : 16:39:07 »

Lino je včeraj masakriral en mali klop Sad Jaz kaj takšnega še nisem videla, kot bi ji hotel zvrtati tri luknje v glavo Sad Ima reva takšno bulo kot še nikoli...Upam da ni bil okužen in res ne vem kaj je delal z njeno glavo, ker se je moral ravno prisesati ko sem ga odkrila, saj je bil še čisto majhen...

Me pa nekaj zanima, Lina je imela ene tri klope na glavi letos in na tistih mestih ji je odpadla dlaka. To se je enkrat prej že zgodilo, ampak je dlaka takoj zrastla nazaj (takrat sem predvidevala da se je tako praskala da si je populila - je imela še dalšo dlako in čop), no ta teza sedaj ne zdrži ker je postrižena na kratko. A je imel že kdo podobno izkušnjo?

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4194 : sobota, 11.10.2008 : 17:10:16 »

Bule nastanejo zaradi reakcije telesa na snov, ki jo klop vbrizga pod kožo, da se kri ne strjuje in jo lahko sesa. Za izpadanje dlake pa ne vem, mogoče gre za isti vzrok.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4195 : nedelja, 12.10.2008 : 00:00:26 »

Ojoj, boha Lina. Upam, da se bo stanje kar se da hitro popravilo. Kiss

Verjetno ima res dokaj hudo reakcijo na klopne pike.  Undecided

Tile klopi znajo res zasekirati človeka. Sad
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #4196 : ponedeljek, 13.10.2008 : 20:17:06 »

Ah ja izgleda da smo mi super občutljivi na vso 'golazen', bolhe so sovražnik No.1, klopi pa takoj za njimi...no potem pa šamponi, pa balzami, pa hrana....ah ja potem pa imej zdravega in čistega psa, ki uživa 'pasje' življenje...Včasih imam občutek da je Lina en 'salonski' pes, ki bi morala biti izključno na kavču, mi pa jo vlačimo po parku, gozdu, hribih...pravi mučitelji  Tongue
Apak po mojem se tudi ona nebi odpovedala užitkom zasavskih gozdov, včeraj npr. je neizmerno uživala v gobarjenju...če bi bilo še malo več gob bi jo skoraj naučila nakazati jurčke  Cheesy
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #4197 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:02:46 »

Lep pozdrav vsem!

Končno sem si vzela čas in poslikala našega malega, ki tako vztrajno raste  Smiley

Je pa še vedno taki dobrovoljček in poln energije. Redno pa tudi poskrbi, da nikomur poleg njega ni dolgčas.  Smiley

http://www.moj-album.com/album/13864867/
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #4198 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:04:43 »

joooooj, kakšna luškana kepica! koliko kg tehta taka zverinica?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4199 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:11:23 »

Kimi* in Kalsang upam, da bo vse ok.

Mava kok maš pa ti eno luškano puhasto "stvarco" doma!! Cheesy Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines